Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте! Искам да си продам i5 6500 и да си взема i5 10400f. Целта е да подобря представянето в игрите. С GPU: 1060 3g съм на този етап това ще е видеото, имайки предвид цените на видео картите за втора ръка не мисля. 

Та искам от вас съвет, имайки предвид, че се гони бюджет какво да си взема като дъно и мога ли да карам с 8gb ddr4 2133mhz с този процесор, че от доста време не съм чел за процесори и т.н.. 

Ще се сменя само дъно,процесор и рам (ако не става тази, която имам) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Видеокартата е доста слаба, от смяна на процесора едва ли ще имаш особен прираст при игрите. Също така само 8 GB RAM, особено ако е 1 плочка в едноканален режим е много зле. Няма особено значение какво дъно ще вземеш за процесора. Гледай поне паметта да е 3000+ MHz.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, Raze написа:

Видеокартата е доста слаба, от смяна на процесора едва ли ще имаш особен прираст при игрите. Също така само 8 GB RAM, особено ако е 1 плочка в едноканален режим е много зле. Няма особено значение какво дъно ще вземеш за процесора. Гледай поне паметта да е 3000+ MHz.

Здравей! Благодаря за коментара. Знам че картата е "средна работа", но на този етап даже 1660 която преди година беше 400лв в момента е 800 и няма смисъл да я вземам нея спрямо 1060 ще видя 20% прираст в кадрите.. На двуканален режим са на hyprex, но като цяло заслужава ли си всичко това или да я бутам още година и да взема всичко на един път, макар че се съмнявам да паднат цените с тази "модерна" болест и тез криптовалути..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, plamen_petrov_80 написа:

Сигурен ли си, че процесора те спъва сега?

Не играя най-новите заглавия. Battlefield 1,5,pubg. На този етап са добре на средни настройки, но вероятно си прав, че не е само cpu, а главно gpuто е проблема, но от финанслва гледна точка.. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От финансова гледна точка - най-евтино сега ще ти легне ... нищо да не пипаш.

След това идва заняма на дъно и процесор само и креташ с тази памет, но реално може да не получиш никакъв прираст.

Следващо ниво - смяна и на оперативната памет, ефекта ще е отново същия вероятно, но ще си готов за нова по-добра карта. Обаче идва едно неизвестно - към него момент колко по-добър комплект от дъно, процесор и памет би намерил за същите пари. Е тука вече никой не знае.

Помисли го.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, plamen_petrov_80 написа:

От финансова гледна точка - най-евтино сега ще ти легне ... нищо да не пипаш.

След това идва заняма на дъно и процесор само и креташ с тази памет, но реално може да не получиш никакъв прираст.

Следващо ниво - смяна и на оперативната памет, ефекта ще е отново същия вероятно, но ще си готов за нова по-добра карта. Обаче идва едно неизвестно - към него момент колко по-добър комплект от дъно, процесор и памет би намерил за същите пари. Е тука вече никой не знае.

Помисли го.

Моите части най-вероятно ще се продадат за около 300~350лв а рамта, с тази сума мога да взема само процесора. След това 150лв за дъно и рам 8 ддр4 на по-висока честота от моята и съм на 650~700лв. Тоест трябва да дам 400лв.. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, D101149 написа:

Моите части най-вероятно ще се продадат за около 300~350лв а рамта, с тази сума мога да взема само процесора. След това 150лв за дъно и рам 8 ддр4 на по-висока честота от моята и съм на 650~700лв. Тоест трябва да дам 400лв.. 

Не знам, не съм работил в кръчма, но ми се струва, че и ти си далече от това.

- Може и изобщо да не се продадат .. а за колко божа работа, все пак говорим за 4 ядра и дъно без гаранция - мисля, че за 350 лв. можеш да вземеш нов комплект на това.

Не разбрах - паметта последно влиза или не влиза е тази цена, но да продадеш 8GB (2х4) 2133 за да вземеш само други 8 (неизвестно в каква комбинация), но на повече от 2133 само - са пари хвърлени на вятъра - или вземеш 2х8 или не вземаш нищо сега.

Ако процесора ти е 300-350 лева (макар, че същия го имаше скоро за 280 лв.), дъното е 150, защо накрая даваш 400 лв.? Колко струва тази памет?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване