Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Тотален срив на Windows

Препоръчан отговор

Здравейте на всички! Тази сутрин по невнимание си осрах Win-a от един активатор. Та проблема е че нито мога да си пусна Chrome нито която и да е програма от този тип. Просто някак си е неадекватен, ясно е че ще трябва преинсталацив, но за момента не виждам вариант как да си изтегля и буутна нов Win на флашка. Дайте идея как мога да изляза от тази каша. Самия Win не е чак толкова развален, тоест играя си Лига и тн. Просто когато се стигне до деинсталация или сваляне на програма не става. Дори не мога да свалям от Интернет защото нямам разрешения, а сега даже и не мога да го пусна. (пиша от телефон) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Под safe mode какво е положението? Пробвай и 'safe mode with network' - нещо такова беше, дали ще имаш интернет връзка. Най-вероятно си заразил системата, прочети това и следвай инструкциите:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, JKirilov написа:

Вероятно има няколко начина на оправяне на ситуацията, но да напиша за 23789123-ти път - флашка с Убунту!

Какъв си бил хитър! Човека пише, че не може да запише и изтегли нищо на машината, как предлагаш да стане това? И какво ще постигне? Дори вече пише, че 

преди 11 минути, Baininja написа:

сега даже и не мога да го пусна

, което не е ясно какво точно значи!

Как играе в този случай не е много ясно но да видим.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да пусна Chrome, игрите и приложенията стартират по някакъв си индиански начин. 

Примерно Malwarebytes или Ccleaner тотално се бъгясват, натискам и нищо не става. 

Да, ясно е че има вирус и зараза в системата, ако можех да стигна до сайта в който да си изтегля отново OS щях да си реша проблема без да пиша разни неща. Сега чакам точката за възстановяване да видим какво ще стане. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Автора казва

преди 26 минути, Baininja написа:

сега даже и не мога да го пусна.

преди 13 минути, Raze написа:

което не е ясно какво точно значи!

Как играе в този случай не е много ясно но да видим.

Е, аз един лаптоп го пуснах и сега ... мога да играя с него, буквално. Ползвам го за... фризби!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А не можеш ли от друга система да изтеглиш FRST (всъщност нея може да я изтеглиш и на телефона, защото е малка като размер). След това я прехвърли на системата от телефона (с кабел или с друго) и сканирай с нея и прикачи лог файловете. Изтегли 32 битовата или 64 битовата версия според това с колко битова Операционна Система си:

https://www.bleepingcomputer.com/download/farbar-recovery-scan-tool/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Те инструментите се свалят от интернет ма ти не можеш.Каква ти е антивирусната.Спря ли я при задействане на активатора?Пусни я да сканира.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ин

току-що, B-boy/StyLe/ написа:

А не можеш ли от друга система да изтеглиш FRST (всъщност нея може да я изтеглиш и на телефона, защото е малка като размер). След това я прехвърли на системата от телефона (с кабел или с друго) и сканирай с нея и прикачи лог файловете. Изтегли 32 битовата или 64 битовата версия според това с колко битова Операционна Система си:

https://www.bleepingcomputer.com/download/farbar-recovery-scan-tool/

Направих го. Стигнахме до Checking for updates, please wait. И до тук. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, Baininja написа:

Колега, айде моля ти се да не ми даваш наклон на изразяване и разни термини,не съм пуснал тази тема за да се учим на термини и обноски. Аз съм далеч от програмист и ако всичко ми беше ясно като повечето разбирачи като теб от форума, нямаше да се налага да пускам такива теми. Пишеш ми разни неща, но нищо което до момента да ми е помогнало съвсем малко за решение на проблема. Като няма какво да кажеш, подмини темата, няма какво да си говорим как не се тегли от тук и от там това ми е напълно ясно, виновен съм и съм си поел риска. Който може да ми даде съвет поне как да стигна до браузър ми стига, за опреквания и така нататък няма смисъл да се пишат, всички сме хора всеки бърка. 

Слушай "приятелю" - твоята работа "хем ос*ан, хем голям"!

Не ти се меся - кое откъде да теглиш - на мен не ми пречи!

Но поне обяснявай разбираемо - къде те сърби и как да те почешем!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, JKirilov написа:
преди 36 минути, JKirilov написа:

флашка с Убунту!

Като ми пееш, Пенке ле, кой ли те слуша!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, B-boy/StyLe/ написа:

Изчакай. Ще продължи.

Ако продължи повече от 5 мин. да стои на проверка за актуализации, зареди в Safe Mode и направи проверката оттам и след това прикачи лог файловете.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 37 минути, B-boy/StyLe/ написа:

Ако продължи повече от 5 мин. да стои на проверка за актуализации, зареди в Safe Mode и направи проверката оттам и след това прикачи лог файловете.

Реших си проблема братле, свалих чрез телефона ОС както и boot програма, качих ги в компютъра буутнах си успешно флашката и в момента компютъра е почти преинсталиран. Благодаря все пак за помощта. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Baininja написа:

Здравейте на всички! Тази сутрин по невнимание си осрах Win-a от един активатор. Та проблема е че нито мога да си пусна Chrome нито която и да е програма от този тип. Просто някак си е неадекватен, ясно е че ще трябва преинсталацив, но за момента не виждам вариант как да си изтегля и буутна нов Win на флашка. Дайте идея как мога да изляза от тази каша. Самия Win не е чак толкова развален, тоест играя си Лига и тн. Просто когато се стигне до деинсталация или сваляне на програма не става. Дори не мога да свалям от Интернет защото нямам разрешения, а сега даже и не мога да го пусна. (пиша от телефон) 

Дай информация за ос какъв windos имаш и кой активатор си качил и пробвай също така да деинсталираш активатора

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, vlado1985 написа:

Дай информация за ос какъв windos имаш и кой активатор си качил и пробвай също така да деинсталираш активатора

Windows 10 Enterprise X64.

Не помня вече, беше от официалният сайт на KMSPico преди години си активирвах успешно системата с него, но явно и него са зарази ли вече. Ако имаш опит с активаторите, отворен съм за съвет. Иначе самият активатор го деинсталирах, но той явно беше си свършил работата.. 😃

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Baininja написа:

Windows 10 Enterprise X64.

Не помня вече, беше от официалният сайт на KMSPico преди години си активирвах успешно системата с него, но явно и него са зарази ли вече. Ако имаш опит с активаторите, отворен съм за съвет. Иначе самият активатор го деинсталирах, но той явно беше си свършил работата.. 😃

KMSPico се активира при спряна антивирусна а ти явно си го активирал без да спираш антивирусната

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, vlado1985 написа:

KMSPico се активира при спряна антивирусна а ти явно си го активирал без да спираш антивирусната

Аз антивирусни не ползвам, компютърът от 2016 не беше преинсталирван, аз не влизам много в разни сайтове. Имам една антивирусна стена която естествено бях изключил при активация. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Baininja написа:

Реших си проблема братле, свалих чрез телефона ОС както и boot програма, качих ги в компютъра буутнах си успешно флашката и в момента компютъра е почти преинсталиран. Благодаря все пак за помощта. 

Това не е било нужно - в ремонтен режим Windows вече може да си сваля необходимото iso за преинсталация.
Както  да е. Важното е, че си намерил изход

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, Baininja написа:

Аз антивирусни не ползвам, компютърът от 2016 не беше преинсталирван може би му е било и време, аз не влизам много в разни сайтове. Имам една антивирусна стена която естествено бях изключил при активация. 

току-що, цър-вул написа:

Това не е било нужно - в ремонтен режим Windows вече може да си сваля необходимото iso за преинсталация.
Както  да е. Важното е, че си намерил изход

Знам че е имало и по лесен изход, но не разбирам много, затова реших да пристъпя с по краен начин. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване