Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Съвети при избор на климатик

Препоръчан отговор

Здравейте , ще си купувам климатик и ми е нужна помощ за да избера най доброто като цена / качество ... Основното ми изискване е нагревател на външното тяло! Не държа на wifi ... Интересува ме да върши работа за отопление зимата! Стаята е сравнително малка 16 квадрата , бюджета е около 1000 лв. като в тях влизат доставка и монтаж

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

пълно е с пиратски климатици Значи първо като видиш климатика в кашоните гледай да има стикер сериен номер и на двете тела няма ли това е менте Второ на пиратския климатик емблемата тоест марката е лепната повърхностно като ценови етикет Това е менте трябва да е откопирана както на смартфона ти е откопирана на корпуса а не лепенка и пак на вътрешното и външното тяло трябва на има сериен номер Няма ли не ти трябва

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Чети тук https://www.kaldata.com/forums/topic/301832-избор-на-инверторен-климатик Същите въпроси. Най-вече за населено място и защо държиш на нагревател отвън.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, Филипов написа:

Чети тук https://www.kaldata.com/forums/topic/301832-избор-на-инверторен-климатик Същите въпроси. Най-вече за населено място и защо държиш на нагревател отвън.

Защото в противен случай паднат ли температурите под нулата има ли климатик , който не замръзва??? Според мен не е излишно даже си е най добре да има нагревател! Сега се сещам да питам обаче тези нагреватели постоянно ли работят или могат да се изключват понеже , когато навън не е чак толкова студено няма да има нужда от нагревателя , но при една по студена зима определено си е плюс!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Taкава техника се купува веднъж дето има дума. Купи си нещо качествено и отдели повече пари. Това е моя съвет. Не напразно единия струва 800 лв. а другия 1500 лв., а уж са с еднакви параметри. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, ostavime написа:

Taкава техника се купува веднъж дето има дума. Купи си нещо качествено и отдели повече пари. Това е моя съвет. Не напразно единия струва 800 лв. а другия 1500 лв., а уж са с еднакви параметри. 

да, единия при охлаждане, няма подсушител и остава влажен...условие за развъждане на бактерии и вмирисване
решението е веднага след режим охлаждане да превключва на вентилатор за околко 1-1,5 часа, за да подсушава евтиния климатик

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, ostavime написа:

Така е , но и не винаги високата цена е синоним на качество както и не е задължително евтиното да е боклук ...

Свършихме ли с общите приказки , защото дотук нищо полезно ... Очаквах да чуя коментари от рода 'аз съм със еди какъв си климатик от еди колко си време и съм или не съм доволен' или 'занимавам се с монтаж на климатици от еди колко си години и личните ми впечатлиния са такива и такива' ... Вместо това си говорим вятър приказки , което лично за мен е най изнервящото нещо на тоя свят! После не се чудете защо имам няколко предупреждения от администраторите хахах както винаги работата ще е помогни си сам ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, JKirilov написа:

Извън тези

какво има. И каква е допълнителната изолация или е ново качествено строителство?

Ами , качествено строителсво най обикновена неизмазана селска къща единствено , че стаята е с дограма ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Neext написа:

Очаквах да чуя коментари от рода 'аз съм със еди какъв си климатик

дайкин, еквивалент на 13-ка, отоплявам 18 кв хол...вътрешна и външна изолация
температура през зимата, 24 градуса през деня и 20 през ноща
тъй като не е почистван от 2015-та година, при охлаждане се вмирисваше
при отопление, няма такъв проблем
решението с вмирисването го видях в нета и си реших проблема
вече втора година правя това, описано в предишния пост и нямам проблеми с охлаждането

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Така е , но и не винаги високата цена е синоним на качество както и не е задължително евтиното да е боклук ...

Свършихме ли с общите приказки , защото дотук нищо полезно ... Очаквах да чуя коментари от рода 'аз съм със еди какъв си климатик от еди колко си време и съм или не съм доволен' или 'занимавам се с монтаж на климатици от еди колко си години и личните ми впечатлиния са такива и такива' ... Вместо това си говорим вятър приказки , което лично за мен е най изнервящото нещо на тоя свят! После не се чудете защо имам няколко предупреждения от администраторите хахах както винаги работата ще е помогни си сам ...

Напротив. 

Не напразно има има приказки като: Качеството си има цена. Не съм толкова богат, че да купувам евтино. Евтиното излиза по-скъпо и т.н. 

Покажи ми нещо, което е качествено и е евтино. Дай някакви примери за нормални продукти, не измислици. 

В края на краищата, избора си е твой. 

Колкото до мен. Аз съм с Panasonic 2 бр. и съм супер доволен вече 4-та година, защото има режим Super Silence, което за мен е най-важно. Също така Mitsubishi, защото ми трябваше мощен такъв за друго място. 

Да не говорим, че климатика е създаден, за да охлажда и аз го ползвам само за това, когато се наложи, а не за да топли, но у нас нещата са други. 

Колкото до WiFi функцията - за мен е задължиелна, но този проблем с липсата на WiFi може да се реши и с допълнително устройство за около 50 лв. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами , качествено строителсво най обикновена неизмазана селска къща единствено , че стаята е с дограма ...

Питам защо не искаш да охлаждаш/отопляваш останалите 50-100-200 квадрата?

Аз ако напиша с какъв колко какво, ще настане хейт до Коледа...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Разликата между скъп и евтин климатик е основно в "екстрите", нивото на шум и консумацията на ток.

Ако намериш магазин, където предлагат сервизирани японски климатици втора ръка с гаранция, също няма да сбъркаш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Искаш съвет за климатик, но освен ясен бюджет други важни детайли липсват. Най важното за избор е мощността за охлаждане и отопление. След това идват другите опции, като енергиен клас, режими, габарити, фреон, шум и т.н.
Съвет от типа: "купи модел XYZ" не чакай. Конкуренцията е огромна - от ментета и втора употреба до утвърдени марки. За едни същи параметри диапазонът за цена някой път надвишава разлика от 1000 и повече лева. Тук само ще си търкаме клавиатурата.
Като се спреш на модели вече можеш да зададеш конкретни въпроси, но изборът трябва да е само твой, за да не кажеш после: "Какво исках, а какво стана".
Успех в избора.

Изпратено от моят LDN-L21 с помощта на Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Стандартна инсталация е 200-220лв, така че за климатика остават около и по-малко от 800лв, с които трудно се купува нещо прилично,да не говорим за качествено,но в крайна сметка много неща в живота на всеки са компромиси................Аз точно преди 5 дни за подобна стая(17.5кв.м)си сложих това:https://vimax.bg/invertoren-klimatik-mitsubishi-heavy-srk25zs-w-src25zs-w-premium-9000-btu-klas-a.html        и мога да кажа като първи впечатления,че е изключително тих и ефективен,а и е с доста екстри,виждам,че е над бюджета,но пак е нещо................

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Joss Bomon написа:

Разликата между скъп и евтин климатик е основно в "екстрите", нивото на шум и консумацията на ток.

Ако намериш магазин, където предлагат сервизирани японски климатици втора ръка с гаранция, също няма да сбъркаш.

Имам Fujitsu от около 10 години и честно да ти кажа изобщо не съм доволен от към отопление външното тяло замръзва лесно , а отдаваната отоплителна мощност никаква я няма да не говорим за шума , когато замръзне веднъж и започне да размръзява така , че нз дали евтиното излиза скъпо , но когата скъпото излезе боклук боли повече ... Затова и съм посочил като основно изискване да има нагревател на външното тяло , който според мен би трябвало да не позволява замръзване ...

Ако някой ми каже сайт , в който търсачката има филтър за климатик със нагревател на външното тяло ще отсея някакви модели и ще поискам конкретно мнение за тях ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, Neext написа:

Защото в противен случай паднат ли температурите под нулата има ли климатик , който не замръзва???

Аз лично имам четири и нито един не замръзва. Плюс още толкова различни по разни приятели. Неслучайно питам за населено място. Плевен е от най  - студено / горещите.. А по морето няма големи студове, но пък има голяма влага из въздуха. Но ти си знаеш и искаш нагревател да топлиш околния въздух. Такива имат предимно слабите модели с лошо написан софтуер, които замръзват.

Не знам кой ти предлага измислена гаранция и при какви условия. Ако те набутват с платена профилактика всяка година са бая пари. И на какво е  - на цялото изделие или на част. Не знам и "позлатеният кондензатор" какво ти дава. Сигурно нещо като лепенка на пернишки голф.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Филипов написа:

Аз лично имам четири и нито един не замръзва. Плюс още толкова различни по разни приятели. Неслучайно питам за населено място. Плевен е от най  - студено / горещите.. А по морето няма големи студове, но пък има голяма влага из въздуха. Но ти си знаеш и искаш нагревател да топлиш околния въздух. Такива имат предимно слабите модели с лошо написан софтуер, които замръзват.

Не знам кой ти предлага измислена гаранция и при какви условия. Ако те набутват с платена профилактика всяка година са бая пари. И на какво е  - на цялото изделие или на част. Не знам и "позлатеният кондензатор" какво ти дава. Сигурно нещо като лепенка на пернишки голф.

Нз аз съдя по моето Fujitsu дето уж трябваше да е голяма работа ... А за теб мога да кажа , че си някакъв такъв заядлив и дребнав ... Уж си тръгнал акъл да даваш казваш имам 4 климатика и всичките са ОК ама не казваш какви са вместо това доста дребнаво се хващаш за нагревателя и позлатения кондензатор сякаш тоя нагревател на външното тяло е 1kW и финлукса , за който поисках мнения струва не 900 лв. , а 2900 лв. хахах вместо това някакси как да кажа угоднически пропускаш енергийния му клас и че отдаваната отоплителна мощност е 3.5kW при консумация 1kW , че тъй де малко странен човечец си ти ама няма нищо ние за 30г демокрация сме свикнали с хора , които много говорят пък нищо не казват то и затова сме и на тоя хал като държава точно от такова измамно чуство за помощ щото ти освен , че с нищо не помагаш по темата честно казано ме дразниш доста по скоро не ти , а манталитета , който описах по горе ... С две думи , ако обичаш повече не ми цапай темата с лаладжийските си коментарченца ... А , мерси! И да не забравиш и ти да ме докладваш на администраторите , че обиждам 'ората хахах скоро не са ме банвали ама сигурно щото скоро не съм пускал тема хахаха

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Заповядай!

Gree GWH12ACC-K6DNA1D-I FAIRY Wi-Fi

Цитат

Gree Fairy е снабден с Wi-Fi модул, който Ви позволява да управлявате климатика от всяка точка на света.

Йонизатор - премахва неприятните миризми и насища въздуха с полезни йони.

Отопление при -22*C външна температура. Външното тяло е оборудвано с нагревател, който затопля картера на компресора и ваничката на климатика против замръзване.

Климатик Gree GWH12ACC-K6DNA1D-I Fairy Wi-Fi е подходящ за холни помещения, трапезарии, спални, детски стаи и офиси до 25 кв.м. / 65 куб.м.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване