Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Съвети при избор на климатик

Препоръчан отговор

badr явно няма да обясни, или не знае или ...

Та бил съм прав. Разскрежаването на външното тяло става точно с обръщане на процеса (Цикъл на Карно), но с изключен вентилатор. А някои модели, тези за работа при по-ниски температури, имат нагреватели, но те не са разположени във външния топлообменник (питата), а се намират в компресора.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 8.09.2021 г. в 14:21, Raze написа:

Моя е същия.

https://hardwarebg.com/forum/showthread.php/287694-Казус-с-климатик-Gree-Fairy

В темата става въпрос за консумацията на електроенергия ... Твоите впечатления какви са? Предполагам , че щеше да го споменеш , но все пак ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дайте мнения за този модел

https://vimax.bg/invertoren-klimatik-midea-msab-12nxd0-in-msab-12n8d0-ou-aurora-12000-btu.html

Gree е с 24м гаранция , Midea със 36м

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 7.09.2021 г. в 11:55, Neext написа:

Здравейте , ще си купувам климатик и ми е нужна помощ за да избера най доброто като цена / качество ... Основното ми изискване е нагревател на външното тяло! Не държа на wifi ... Интересува ме да върши работа за отопление зимата! Стаята е сравнително малка 16 квадрата , бюджета е около 1000 лв. като в тях влизат доставка и монтаж

преди 3 часа, Neext написа:

https://hardwarebg.com/forum/showthread.php/287694-Казус-с-климатик-Gree-Fairy

В темата става въпрос за консумацията на електроенергия ... Твоите впечатления какви са? Предполагам , че щеше да го споменеш , но все пак ...

Провери пак за какво става въпрос в темата, преди да си толкова конкретен!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Raze написа:

Провери пак за какво става въпрос в темата, преди да си толкова конкретен!

Дал съм линк към тема от хардуер.бг

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Neext написа:

Аз какво общо имам с тази тема, че си ме цитирал?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, Neext написа:

Е, и?!

Какво очакваш от климатик ползван по такъв начин - пусни го, спри го? Климатика работи най-икономично, когато е включен постоянно и зададената температура не се бута в големи граници. Повечето климатици 12-ки харчат не повече от 60лв. ток за месец през зимата, когато са включени постоянно /и прозореца и вратата са затворени/ в стая без изолация и пвц дограма.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, Joss Bomon написа:

Е, и?!

Какво очакваш от климатик ползван по такъв начин - пусни го, спри го? Климатика работи най-икономично, когато е включен постоянно и зададената температура не се бута в големи граници. Повечето климатици 12-ки харчат не повече от 60лв. ток за месец през зимата, когато са включени постоянно /и прозореца и вратата са затворени/ в стая без изолация и пвц дограма.

Какво мислиш за този модел?

https://vimax.bg/invertoren-klimatik-midea-msab-12nxd0-in-msab-12n8d0-ou-aurora-12000-btu.html

Midea са с 36м пълна гаранция ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 28 минути, Neext написа:

Какво мислиш за

Нямам наблюдения. Отивай и хващай един Toshiba за ушите, щом те интересува голяма гаранция. Всичко зависи от знанията и уменията на тези които ще ти монтират климатика.

Можеш да береш много ядове и с най-скъпия климатик с най-голяма гаранция, когато ти го монтират некадърно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За посочената квадратура и 9ка ще ти е достатъчна,не знам защо си заоглеждал тези 12ки,и стига гледа само гаранцията ,а поогледай енергиината ефективност,шума на външно и вътршно тяло,наличните функции и т.н.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 25 минути, Joss Bomon написа:

Нямам наблюдения. Отивай и хващай един Toshiba за ушите, щом те интересува голяма гаранция. Всичко зависи от знанията и уменията на тези които ще ти монтират климатика.

Можеш да береш много ядове и с най-скъпия климатик с най-голяма гаранция, когато ти го монтират некадърно.

Просто по принцип щом производителя дава 36м гаранция си е някакъв ориентир за качество ... Вече монтажа си е монтаж ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Neext написа:

щом производителя дава 36м гаранция си е някакъв ориентир за качество

Тогава 60м. е твоят избор! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 23 часа, JKirilov написа:

badr явно няма да обясни, или не знае или .

Абе не знае мискинина, не знае.Но пък и колко пъти да се обясни - няма нагреватели за разскрежаване.Няма модели и марки с нагревател.

преди 23 часа, JKirilov написа:

А някои модели, тези за работа при по-ниски температури, имат нагреватели, но те не са разположени във външния топлообменник (питата), а се намират в компресора.

Всички по-големи хл.машини имат нагреватели в картера на компресора, при климатиците някои марки имат нагреватели, други използват подаване на понижено напрежение на намотките за подгряване на компресора при ниски температури.Компресорите са изолирани с вата.Под нея са нагревателите Това са решения предпазващи компресора от повреди при стартирането му при ниски температури.По въпроса има повече от достатъчно писано от същия тоя мискинин- badr.Търсачката не е толкова страшна, макар да е изяла двама-трима души.Оттогава се е заситила и ползването и не крие рискове за живота.

Всичко това не е достатъчно съществено, затова и не виждам какво толкова да се обяснява.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, Neext написа:

Просто по принцип щом производителя дава 36м гаранция си е някакъв ориентир за качество ... Вече монтажа си е монтаж ...

Я виж този.Доста по-качествен от Мидея и е с60м. гаранция и монтаж включен в цената.https://www.technopolis.bg/bg/Invertorni-Split-sistemi/Invertoren-klimatik-ELECTROLUX-EPS12V38HWI-EPS12V38HWO/p/657146

Редактирано от badr (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 37 минути, badr написа:

преди 37 минути, badr написа:

Я виж този.Доста по-качествен от Мидея и е с60м. гаранция и монтаж включен в цената.https://www.technopolis.bg/bg/Invertorni-Split-sistemi/Invertoren-klimatik-ELECTROLUX-EPS12V38HWI-EPS12V38HWO/p/657146

Няма нагревател ... Тази Midea не е лоша поне по характеристики дали ще е стока е друго нещо ... Но и този Gree пък даже не бях я чувал марката ... Засега се спирам на Midea ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 часа, badr написа:

Доста по-качествен от Мидея

Ммм... електролукс не са ли филиал на мидея ? В официалният им сайт изобщо не става дума за климатици /кой знае защо.../.

А и тази "велика марка" се препоръчва единствено от @badr по специализираните форуми за климатици... с единствения аргумент, че цената е ниска и можеш да си купиш два на цената на един марков.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване