Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Две фази вместо нула и фаза.

Виж решението Разрешен от hristo58,

Препоръчан отговор

Здравейте на 18 съм и от скоро живея сам в панелка в тристаен апартамент, но вчера вечерта в една от стаите и от друга стая само на една стена токът спря. (предполагам са свързани стена до стена)

Обадих се на баща ми и ми каза да проверя има ли ток в контактите. Та пробвах с два фазомера и ми показват, че имам две фази (цялата инсталация на апартамента е без земя, само фаза и нула) Та губи ми се нулата. Търсих за такива случеи, но не успях да намеря решение. Не съм сигурен дали това е правилното място за този въпрос, за което съжалявам.😔

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Решение

Най напред провери с мултицет има ли 220 в в контактите,с фазомер не става.

В твоя случй,предполагам,че имаш прекъсната връзка в разклонителна кутия.По добре потърси специалист.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какви консуматори имаше включени когато тока спря там?

Въпросните консуматори работят ли все още?

Гръм, мириз, нещо?

Може би е добре да се свали бушона докато чакаш ел. техника.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 20 минути, dinkoty написа:

Та пробвах с два фазомера и ми показват, че имам две фази

май изобщо не си наясно с електротехниката
ами при прекъсване на нулевия проводник, от фазовия проводник, през утечка на изолация и капацитет, напрежението се предава на прекъснатия
няма идеален изолатор и токове текат навсякъде, така че всъщност е една фаза на два проводника

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, hristo58 написа:

В твоя случй,предполагам,че имаш прекъсната връзка в разклонителна кутия.

Глупости. Има офазяване някъде по инсталацията. Иска се (достатъчно) способен електричар да го открие и отстрани.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Rudy M. написа:

Глупости. Има офазяване някъде по инсталацията. Иска се (достатъчно) способен електричар да го открие и отстрани.

аве че има прекъсване на нулевият проводник е вярно
няма как да се офази  нулата, щото гърми бушон

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, дpъндю написа:

аве че има прекъсване на нулата е вярно

и прехвърля фаза през някой консуматор към нулата след преъснатата нула.
Изключи всички консуматори - печки, крушки...който моще от конакт, който не може - от ключ. 
И виж в двата отвора на контакта има ли пак 2 фази. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, цър-вул написа:

и прехвърля фаза през някой консуматор към нулата след преъснатата нула.

и това е вярно
10+

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, дpъндю написа:

10+

Това прилича на перверзия -за над 10-годишни - ще има коледна песничнка:
Днес във детската градина
токът грмна двама-трима...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За всички отговорили благодаря за отзивите, но само да кажа, че нямам познания в областта просто питах.

Обадих се на майстор, но все пак благодаря.😀

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, цър-вул написа:

Towa e naj-dobroto re[enie!

ясно
и ти си на традиционна фонетика, само дек си забравил да я включиш

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Преди да го оправите те съветвам да внимаваш с всички уреди с метален корпус като печка, бойлер и т.н.  Изключи им предпазителите или поне щепселите че ако ги хванеш няма да ги пуснеш! Това съвсем сериозно!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Щом в контакта и на фаза и нула ти свети, че има фаза, значи нямаш нула!!! Може контакта да е вързан към през друг контакт, ако искаш пиши на ЛС, мога да ти помогна.. че тука само си чешат езиците и пишат, защото няма какво да правят..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дуй си се - не ми пречиш. Но е въз тъпо!

преди 9 минути, Viksanaa написа:

Не съм прочел... а ти не си човекът, който ще ме пита кое не е ясно и кое е

А като не си чел темата обстойно, 'що изобщо пишеш?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, цър-вул написа:

Дуй си се - не ми пречиш. Но е въз тъпо!

А като не си чел темата обстойно, 'що изобщо пишеш?

Грешката е моя, но не знам защо веднага някой трябва да се обади.

Коментирах, защото се занимавам с електротехника и мога да помогна, но не бях прочел, че човекът си е намерил майстор.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от BGpower21
      Здравейте непознати приятели!  
      Със семейството ми живеем в къща 90 кв. м., тавана е гредоред, а пода редени дъски, изолация - никаква.
      Зимно време отопляваме 3 стаи с две печки на дърва и въглища. 
      Дотук добре, ама хамалогията голяма - купуване, мъкнене, цепене, зареждане, пак мъкнене, после изхвърляне и пак мъкнене...
      От край време се замисляме за промяна. Чуваме добри отзиви за пелетните камини, по-икономично било, повече топлело... 
      Имаме един климатик 12-ка в едната стая и се колебаем дали да продължим да купуваме климатици или да вземем пелетна камина на водна риза или евентуално две по-малки камини на пелети без водна риза.
      Всички знаем, че тока все поскъпва, защо поскъпва и че, Ще поскъпва!
      Давайте съвети за примерни цени за изграждане на водна риза, касае се за 3 стаи, коридор, кухня и баня! 
      Споделете вашият опит, кое според вас би било по-добре? 
    • от миро антонов
      Добър ден! Налага ми се да си сложа контакт в мазата . Идеята ми е да се върже към електромера на моя апартамент. Говорих с един познат ел.техник, той се нави да прокара кабел, мабел, контакт, но до там, щото не му се разправя с енергото, т.е. каза ми за вързването на кабела към електромера аз  да се оправям с енергото. Звъннах на ерпсевер, егати мотните!😡 Няколко пъти ми се вкючва телефонен секретар и ми казва "За връзка с оператор натиснете 9 ", натискам 9 и после ми затварят. 😡Писах им имейл, пишат , че щели да ми отговорят след 30 дни, мерси! 🤬Отворих им списъка с цените на услугите на първо време за отключване на ел. таблото имам 23 лв. С майстора ще се разберем, а за  тия от  енергото, бихте ли ми казали каква сума да подготвя горе-долу(ОСВЕН ТЕЗИ 23 ЛВ, ЗА ДА ОТВОРЯТ ТАБЛОТО)?  Благодаря ви предварително!
    • от dimi99stavrev
      Добър ден! Може да ви се стори малко нелепо, че пиша тук по този въпрос..... както и да е. Обръщам се към СИЛИСТРЕНЦИ да ме ориентират към читав ел.техник Преди наяколко дена се наложи да се обърна към услугите на ел. техник, но този, чиито услуги съм ползвал се въстановяваше от операция, предполагам ви е познат - почти по всички блокове има негови обяви, но за съжаление човекът ми отказа по обясними причини. Та след дълго ровене из силистренски сайтове и след като на няколко пъти се свързвах със "силистренски" ел.техници от Бургас, Сливен, поради простата причина , че обявите им бяха публикувани по силистренски сайтове реших да се обърна към вас. Та в заключение, бихте ли ме ориентирали към читав ел.техник? Благодаря, ви предварително!
    • от Анита Христова Трифонова
      Ток, жици, плочки, белезници и оставки на политици - тинтири минтири
      Професор Вучков със специален коментар за Господари на ефира
      Дали пък не е вярно, кой и защо спря предаването?

А.Х.Т. sekirata cekupama
    • от Svetlio88
      Здравейте!
      Имам проблем с премигване на тока. Живея в кооперация. Електромерите на целия вход са на едно табло на партера, като към всеки електромер има по два главни бушона. В апартамента също имаме бушонно табло, но на него няма бушон, който да е главен.
      Преди време често премигваха лампите докато един ден не останах без ток. Оказа се, че е изгорял главния бушон, който е на таблото при електромерите долу. Само да подчертая, че всички бушони са със стопяема жичка, керамични. Смених бушона, но развивайки го се оказа, че гнездото е нагоряло, а капачката на самия бушон буквално се беше заварила за контактната пластина на гнездото, където влиза бушона. Става въпрос за тази пластина в дъното, където контактува с патрона, а не тази резбованата. Оттам е идвало и премигването, докато в един момент съвесем е нагоряло. Точно този нагар явно сега създава проблеми, защото пак се появи това премигване. Вероятно не прави добър контакт самата пластина с бушона. 
      Въпросът ми е, ЧЕЗ отстранява ли такива проблеми или трябва аз да си търся техник, имайки предвид, че проблема е бушон на главното табло, където са електромерите на целия блок?

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване