Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Преброяване 2021 г

Препоръчан отговор

Към момента това е положението.

2021-09-08-175427.png

На телефона учтиво ми казаха да пробвам след час примерно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз минах през регистрация, но мейл за потвърждение - _!_ и увисвам - не мога да мина нова регистрация - егн и телефон ми казва грешни...
Няма и опция за повторно изпращане на мейл.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, цър-вул написа:

Аз минах през регистрация, но мейл за потвърждение - _!_ и увисвам - не мога да мина нова регистрация - егн и телефон ми казва грешни...

В 2 часа , в полунощ, със сигурност ще се преброиш. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

'ющо пишете глупости по материя, която явно ви е непонятна? Как ще се логна, без да ми е проверен мейлът? Че и да ина по анкетата...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, petie1 написа:

Нали ви дадох картата що не четете?

Чукча писател, не читател. 😋

преди 39 минути, цър-вул написа:

Гледам има телефон за връзка, пробва ли?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Bubbles написа:

Чукча писател, не читател. 😋

Надявам се вече разбра? :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Цинизмите не са ли забранени във форума?:angry:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 42 минути, Mickey_Mouse_love написа:

Цинизмите не са ли забранени във форума?:angry:

Ми пияните майстори знаят да заобикалят сите закони :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 часа, Mickey_Mouse_love написа:

2. Въпросите са свързани предимно с жилището - какъв е типът на жилището, колко квадратни метра е,  колко стаи има, колко квадратни метра са.....

.... може би (надявам се), чрез тази информация може да започнат програма за преустройства и достъп на жилищата, лично аз имам нужда от това. Също така има въпроси с какво се отоплявате, готвите и топлите вода за къпане, миене и готвене, вероятно, за да се разбере колко хора имат достъп до отопление и вода и колко са затруднени.

3. Също така, за ваша изненада ще броят и бездомните хора и ще разберат по какви причини са станали бездомни.

4. Ще се броят и циганите. Включени са въпроси за различните тип жилища - сглобяеми, каравани, абе, всякакви.

5. Въпросите за работата и доходите е с цел да се види колко хора са добре финансово и материално и колко имат нужда от подпомагане.

Не виждам причина да ги интересува жилището. Откъде да знаят хората кухнята им колко квадрата е. То в старите апартаменти една права стена няма, те тръгнали да... нямам думи просто

Никой няма да тръгне да преустроява каквото и да е (особено частни жилища) за хора с увреждания. Който иска да си купува рампи, асансъори или друго за негова сметка. Държавата дори и да искаш една стотинка няма да ти даде за каквото и да е съоръжение. Отдавна политиците са абдикирали от действия като мислене в полза на хора с нужди.

Бездомните и да ги броят и да не ги, пак ще си останат бедни и бездомни. Няма да ги приберат никъде и дори няма да ги хранят(както и досега).

Има ли в отговорите цигански катун и барака от боклуци? Така де, да могат да попълнят правилно хората анкетата.

Доходите са си малко или много лична работа и нямат място в статистики към НСИ.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, ice_lion__01 написа:

Има ли в отговорите цигански катун и барака от боклуци? Така де, да могат да попълнят правилно хората анкетата.

Ти вярваш ли, че "анкетьор" ще стъпи в циханска махала? Сяда в къщи и пише разни карти...бахти за 30 лв.ден - толкова!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 28 минути, NewRedDragon написа:

Ти вярваш ли, че "анкетьор" ще стъпи в циханска махала? Сяда в къщи и пише разни карти...бахти за 30 лв.ден - толкова!

Полицията обикновено брани и закриля ромите, защото им вършат доста работа. Черна работа. Даже има от техните в полицията, кой рода, кой познати. Бизнес се върти.
Та те знаят бройката им. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само не разбрах, защо немците мен ще ме броят, а не българите?

Българите отказват да ме броят за българин, защото немците щели мен да ме броят като такъв. И къде ще го пише това, в техните тефтери ли?

Само българите и румънците продължават да идват в Германия. Вече в Германия сме 500 хиляди, колко една цяла Варна.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, АСПЕКТ написа:

Само не разбрах, защо немците мен ще ме броят, а не българите?

Българите отказват да ме броят за българин, защото немците щели мен да ме броят като такъв. И къде ще го пише това, в техните тефтери ли?

Само българите и румънците продължават да идват в Германия. Вече в Германия сме 500 хиляди, колко една цяла Варна.

Ще те броят там, защото живееш там. И няма да те броят за германец, а има празно поле, в което в графата "Друго" можеш да напишеш "Българин", точно както е и у нас!

За твое сведение, неграмотнико,  тази година от НСИ са издали анкетните карти освен на български език и на руски и на английски - тоест, освен нас си, ще броим и чужденците, живеещи на наша територия. Няма да бъдат вписани като българи, а в графата "Друго гражданство" ще посочат своето.

И освен това от НСИ казаха, че чужбинските НСИ им дават информация за българите, живеещи в чужбина, а нашето НСИ дават информация на съответните държави за техните граждани тук.

Толкова за малоумните ти конспиративни теории.

преди 6 часа, ice_lion__01 написа:

Не виждам причина да ги интересува жилището. Откъде да знаят хората кухнята им колко квадрата е. То в старите апартаменти една права стена няма, те тръгнали да... нямам думи просто

Никой няма да тръгне да преустроява каквото и да е (особено частни жилища) за хора с увреждания. Който иска да си купува рампи, асансъори или друго за негова сметка. Държавата дори и да искаш една стотинка няма да ти даде за каквото и да е съоръжение. Отдавна политиците са абдикирали от действия като мислене в полза на хора с нужди.

Бездомните и да ги броят и да не ги, пак ще си останат бедни и бездомни. Няма да ги приберат никъде и дори няма да ги хранят(както и досега).

Доходите са си малко или много лична работа и нямат място в статистики към НСИ.

1. Не виждаш, защото си яко затънал в конспиративни теории. Причината за интереса към жилищата е, за да се актуализира информацията. Ще ти дам един прост личен пример, барем схванеш ти и всички смешковци тук за какво става въпрос.

Едни от въпросите между другото е за това, дали сте се преместили да живеете и работите в друг град и дали сте си дошли от чужбина и защо. Ето ги и моите лични примери:

Последното преброяване беше преди 10 години. За 10 години се промениха много неща. Едно от тях е, че преди 10 години сестра ми, зет ми и племенницата ми живееха, работеха и учеха тук, в Берковица.  Но, преди 5 години настъпи промяна. Племенницата ми завърши 7 клас,  освонво образование, но не искаше да учи тук. Избра да учи в София, кандидатства и я приеха в НПМГ. Това наложи след себе си нова промяна. Към нейното училище няма общежитие, както беше към моето, когато учех в София. Сестра ми и зет ми решиха да се преместят и да живеят и работят в София. Сега те живеят и работят там, племенницата ми е там на училище а братчето и - в детска градина. Как стоят нещата при тях по лична карта не знам, но си идват тук, главно за празници и лятната ваканция, иначе живота им е в София.

Втори пример - втората ми братовчедка, която живя дълго време в САЩ (там завърши средно и висше), се прибра с приятеля си и едното им дете, май преди 10 години точно. Сега са си в България, а междувременно им се родиха още 3 деца.

Трети пример - пет години след последното преброяване сестра ми се сдоби със второ дете.

За жилищата има интерес, за да се знае каква е АКТУАЛНАТА информация за тях в момента - кой къде живее, при какви условия живее, какво е демографското положение.

А, сетих се и за четвърти пример - малко след последното преброяване почина едната ми баба. Сега не знам как стои въпросът с къщата в другото ми село и дали леля и вуйчо смятат да живеят там  или и аз не знам какво. Май удобно забравяте, че доста хора от градовете имат възрастни  роднини по селата, които като умрат.......... кой знае какво ще стане с жилищата. След като почине другата ми баба, мама и тати едва ли ще се преместят на село.Не, че тези домове няма да са на наследниците, но ще има промяна в собствеността (получават ги деца и внуци).

2. Колкото до хората с увреждания, позволи ми да имам надежди, защото сега не управлява мутренското правителство на психически неуправляемия Борисов.  Нещата се промениха, хората искат социална политика. Е, едва ли всички, но много скоро гербавите фенове ще си го получат. Ако трябва, и до гражданска ввойна ще стигнем, но гнусен мръсен капитализъм  не желаем никога повече. Аз съм готова да убивам всеки,  който ни попречи на правото ни на нормален живот. Достатъчно се лишавахме и страдахме! Няма да плащам на герберите за техния лукс! ТОВА ДА Е ЯСНО! ДЪРЖАВАТА МИ ДЪЛЖИ ПАРИ, ЗА ВРЕМЕТО, КОГАТО БЯХ БЕЗ ПЕНСИЯ!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 часа, petie1 написа:

картата

Натъкнах се на 'бъг". Няма бащин език. 

преди 15 часа, _nib_ написа:

не ми се верва....

Не мога да дам подробности, но в региона в който съм сега една община е влезнала във владение на имоти, за които няма данни, че имат обособен собственик, защото никой от наследниците не го е припознал, че имотът е на наследниците на техен прародител. Има дори "цяло село" под този казус. Това е станало навремето (Преди близо 12 години), когато е попълвана базата данни в кадастралния план. Все пак е въведен мораториум, но мисля, че миналата година отмина. 

Цитат

Към остатъчния поземлен фонд са причислени не само земите, за които собствениците не са подали заявления за възстановяването им (непотърсените земи), каквото е изискването на чл. 19 от ЗСПЗЗ, но и земите, заявени и признати за възстановяване в стари граници, без да са идентифицирани от собствениците им. Към фонда се числят и земи, за които не са прилага ЗСПЗЗ (имотите съществуваща собственост преди земеразделянето, върху които собствениците не са губили владението си).

Не са изолирани случаите общините да се разпореждат с чуждата собственост в нарушение на правата на гражданите.

от тук

Ето и нещо друго.

Иначе принципно ето го закона.

Цитат

Чл. 19. (1) (Изм. - ДВ, бр. 98 от 1997 г., доп. - ДВ, бр. 99 от 2002 г., предишен текст на чл. 19, изм. - ДВ, бр. 13 от 2007 г.) Общината стопанисва и управлява земеделската земя, останала след възстановяването на правата на собствениците. След влизане в сила на плана за земеразделяне и одобрената карта на съществуващи и възстановими стари реални граници земите стават общинска собственост.

(2) (Нова - ДВ, бр. 13 от 2007 г., изм. - ДВ, бр. 43 от 2008 г.) Определянето на имотите по ал. 1 се извършва от комисия, назначена от директора на областната дирекция "Земеделие", в която участват представители на общинската служба по земеделие, на Агенцията по геодезия, картография и кадастър, на общината, на държавните горски стопанства или държавните ловни стопанства.

Така, че "практика за спекулация" има и в други общини.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Айде айде вчера се изхвъли кат чик*я за GPS, днес вече стана експерт по броенето на овцете :) :lol6:

Набухах го с цинизми ама съм пиян майстор та да видим реакцията на опитната мишка Мини Маус

:shy-minion:

2. Колкото до хората с увреждания, позволи ми да имам надежди, защото сега не управлява мутренското правителство на психически неуправляемия Борисов.  Нещата се промениха, хората искат социална политика. Е, едва ли всички, но много скоро гербавите фенове ще си го получат. Ако трябва, и до гражданска ввойна ще стигнем, но гнусен мръсен капитализъм  не желаем никога повече. Аз съм готова да убивам всеки,  който ни попречи на правото ни на нормален живот. Достатъчно се лишавахме и страдахме! Няма да плащам на герберите за техния лукс! ТОВА ДА Е ЯСНО! ДЪРЖАВАТА МИ ДЪЛЖИ ПАРИ, ЗА ВРЕМЕТО, КОГАТО БЯХ БЕЗ ПЕНСИЯ!

Кат ги гледам маймуните в парламента си викам А дано ама надали :lol6: 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ДЪРЖАВАТА МИ ДЪЛЖИ ПАРИ, ЗА ВРЕМЕТО, КОГАТО БЯХ БЕЗ ПЕНСИЯ!

Цитат

…Ask not what your country can do for you; ask what you can do for your country.

John Fitzgerald Kennedy

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 часа, dioib написа:

Натъкнах се на 'бъг". Няма бащин език. 

Еее майсторката на шаржа откри по голяма буба от твоята- нема телевизои бре баце ама има въпрос за сателитки

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, NewRedDragon написа:

John Fitzgerald Kennedy

Е докога?
Бащата 50+ години блъска ежедневно за тая държава, пенсия нема и 400 кинта а има и категории...
Колко още трябва да направи за скапаната кочина за да заслужи нормални старини?

преди 1 минута, petie1 написа:

Еее майсторката на шаржа откри по голяма буба от твоята- нема телевизои бре баце ама има въпрос за сателитки

Епа колко му е да е имаш сателитка, а да немаш ТВ?
Ша я вържеш за радиоточката и готово.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Bubbles написа:

Епа колко му е да е имаш сателитка, а да немаш ТВ?
Ша я вържеш за радиоточката и готово.

И "Говорит Москва" :lol6:

• Харесване 1
  • Тъжно 1
  • Ядосано 1
  • Ха-ха 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 часа, Mickey_Mouse_love написа:

Ще те броят там, защото живееш там. И няма да те броят за германец, а има празно поле, в което в графата "Друго" можеш да напишеш "Българин", точно както е и у нас!

За твое сведение, неграмотнико,  тази година от НСИ са издали анкетните карти освен на български език и на руски и на английски - тоест, освен нас си, ще броим и чужденците, живеещи на наша територия. Няма да бъдат вписани като българи, а в графата "Друго гражданство" ще посочат своето.

И освен това от НСИ казаха, че чужбинските НСИ им дават информация за българите, живеещи в чужбина, а нашето НСИ дават информация на съответните държави за техните граждани тук.

1. Не виждаш, защото си яко затънал в конспиративни теории. Причината за интереса към жилищата е, за да се актуализира информацията. Ще ти дам един прост личен пример, барем схванеш ти и всички смешковци тук за какво става въпрос.

Едни от въпросите между другото е за това, дали сте се преместили да живеете и работите в друг град и дали сте си дошли от чужбина и защо. Ето ги и моите лични примери:

Последното преброяване беше преди 10 години. За 10 години се промениха много неща. Едно от тях е, че преди 10 години сестра ми, зет ми и племенницата ми живееха, работеха и учеха тук, в Берковица.  Но, преди 5 години настъпи промяна. Племенницата ми завърши 7 клас,  освонво образование, но не искаше да учи тук. Избра да учи в София, кандидатства и я приеха в НПМГ. Това наложи след себе си нова промяна. Към нейното училище няма общежитие, както беше към моето, когато учех в София. Сестра ми и зет ми решиха да се преместят и да живеят и работят в София. Сега те живеят и работят там, племенницата ми е там на училище а братчето и - в детска градина. Как стоят нещата при тях по лична карта не знам, но си идват тук, главно за празници и лятната ваканция, иначе живота им е в София.

Втори пример - втората ми братовчедка, която живя дълго време в САЩ (там завърши средно и висше), се прибра с приятеля си и едното им дете, май преди 10 години точно. Сега са си в България, а междувременно им се родиха още 3 деца.

Трети пример - пет години след последното преброяване сестра ми се сдоби със второ дете.

За жилищата има интерес, за да се знае каква е АКТУАЛНАТА информация за тях в момента - кой къде живее, при какви условия живее, какво е демографското положение.

А, сетих се и за четвърти пример - малко след последното преброяване почина едната ми баба. Сега не знам как стои въпросът с къщата в другото ми село и дали леля и вуйчо смятат да живеят там  или и аз не знам какво. Май удобно забравяте, че доста хора от градовете имат възрастни  роднини по селата, които като умрат.......... кой знае какво ще стане с жилищата. След като почине другата ми баба, мама и тати едва ли ще се преместят на село.Не, че тези домове няма да са на наследниците, но ще има промяна в собствеността (получават ги деца и внуци).

Само не разбрах, защо съм неграмотен. Защото живея в Берлин ли? В Берковица да не сте много грамотни?

И за какво ми е на английски език, аз да не съм в или от Англия?

Относно примерите нищо не разбрах. Учех в София или учих в София, или, може би, съм учила в София?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, АСПЕКТ написа:

Само не разбрах, защо съм неграмотен. Защото живея в Берлин ли? В Берковица да не сте много грамотни?

И за какво ми е на английски език, аз да не съм в или от Англия?

А емигранте без английски в чужда държава ще си като глух петел .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, adersa написа:

А емигранте без английски в чужда държава ще си като глух петел .

Аз съм в Германия тук се говори немски. Всичко е на немски, даже и повечето от компютърната терминология е на немски език, която на български език е основно на английски език.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване