Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Преброяване 2021 г

Препоръчан отговор

преди 22 минути, adersa написа:

А емигранте без английски в чужда държава ще си като глух петел .

емигранте - това не знам какво е, ама в Германия мисля, че немският ще е по-вървежен. Или в Швеция.
Не всички говорят английски...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами от НСИ не са издали вариант и на немски език, не знам защо така. Питай ги.

И да, в Берковица сме доста по - грамотни. Достатъчно, че да не припадаме по всичко германско. Покрай темата с мигрантите, всичко живо псува германците и малоумната им политическа коретност да гласуват за идиоти и простаци.

И ако не си схванал - варианта на английски език е за живеещите англоговорещи чужденци у нас. Или ти не забеляза, че преброяването не е само за българи? Графите с номер на чужденец нещо да ти говорят?  Просто английските пенсионери тук масово не знаят български.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, Mickey_Mouse_love написа:

Ами от НСИ не са издали вариант и на немски език, не знам защо така. Питай ги.

И да, в Берковица сме доста по - грамотни. Достатъчно, че да не припадаме по всичко германско. Покрай темата с мигрантите, всичко живо псува германците и малоумната им политическа коретност да гласуват за идиоти и простаци.

И ако не си схванал - варианта на английски език е за живеещите англоговорещи чужденци у нас. Или ти не забеляза, че преброяването не е само за българи? Графите с номер на чужденец нещо да ти говорят?  Просто английските пенсионери тук масово не знаят български.

Защо България има пусти градове, а и ти си търсиш компания, що не агитираш да дойдат афганистанците в Берковица. Може и някой момък да те хареса от Афганистан. Бежанец.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някой по наясно може ли да ме светне, разбрах че след като си приключил с електронното преброяване ти дават някакъв код, който код ти трябва да предоставиш на хората които ще дойдат до къщата ви. Какво се случва ако работите 12 часови смени и не ви открият на адреса и не успеете да им предоставите въпросният код, днес ми казаха че така стояли нещата и нищо чудно доста голяма част от сънародниците ни да си изядат честитката за 160 лева. 

П.С. Не знам дали това е така, просто вече няколко човека излизат с тези твърдения и започвам да вярвам, че това са фактите, затова искам да чуя още мнения по този въпрос.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, Baininja написа:

Някой по наясно може ли да ме светне, разбрах че след като си приключил с електронното преброяване ти дават някакъв код, който код ти трябва да предоставиш на хората които ще дойдат до къщата ви. Какво се случва ако работите 12 часови смени и не ви открият на адреса и не успеете да им предоставите въпросният код, днес ми казаха че така стояли нещата и нищо чудно доста голяма част от сънародниците ни да си изядат честитката за 160 лева. 

Длъжен си да осигуриш присъствие на посочения адрес! Проверяваш документите на преброителя, даваш му лисчето с кода и го пращаш за бира. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Отношението ви към хора, вършещи важна държавна работа е ОТВРАТИТЕЛНО!:angry:

Все едно гледам и слушам шестокласници. Хич не сте мръднали на акъл!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Mickey_Mouse_love написа:

И каква точно важна, че и държавна работа вършат? Плаща им се, вероятно на бройка по някой лев. Аз в имота си ще пусна само представители на силовите структури и то ако са снабдени с необходимите документи, за което пък аз трябва да съ уведомен предварително! Всичката бумащина на имота ми съм я правил с другия паспорт...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, NewRedDragon написа:

И каква точно важна, че и държавна работа вършат? Плаща им се, вероятно на бройка по някой лев. Аз в имота си ще пусна само представители на силовите структури и то ако са снабдени с необходимите документи, за което пък аз трябва да съ уведомен предварително! Всичката бумащина на имота ми съм я правил с другия паспорт...

Те ако дойдат силовите структори обикнвоено влизат с вратата и не питат искаш ли.
Виж документи имат :

th?id=OIP.kOoFzkVgvQj9c7nWjoU1_AHaCo%26p

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, АСПЕКТ написа:

Само не разбрах, защо съм неграмотен. Защото живея в Берлин ли? В Берковица да не сте много грамотни?

Е те там в Берковица са аристократ до аристократа мила моя майно льо :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Bubbles написа:

Те ако дойдат силовите структори обикнвоено влизат с вратата и не питат искаш ли.
Виж документи имат :

th?id=OIP.kOoFzkVgvQj9c7nWjoU1_AHaCo%26p

Е, срещу подобни документи няма да мъркам.....  Ама някакъв "анкетьор" ,,,,,тцъ

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 26 минути, Mickey_Mouse_love написа:

То па ебати важната раута райз ли? :)

преди 20 минути, NewRedDragon написа:

Що ли си мисля че ще се мъчат да пълнят хазната с честитки? Те не дават шанс да се преброиш с тая скапана система

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, petie1 написа:

То па ебати важната раута райз ли? :)

Що ли си мисля че ще се мъчат да пълнят хазната с честитки? Те не дават шанс да се преброиш с тая скапана система

Точно! Ама после ще има доста .....работа в Страсбург

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, NewRedDragon написа:

Точно! Ама после ще има доста .....работа в Страсбург

И сещаш се кой ще им плати масрафа ако се стигне до Страсбург :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 44 минути, Mickey_Mouse_love написа:

Нали ти мамеше държавата с някакви фалшиви документи? Точеше здравната каса. Искаше някакви очила и апарат за глухи.

Или бъркам.

Ако е така моите извинения.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 42 минути, Mickey_Mouse_love написа:

Отношението ви към хора, вършещи важна държавна работа е ОТВРАТИТЕЛНО!

За съжаление голяма част от тези служители са допринесли за това отношение . Ако ти кажа на какви кретени съм попадал ..... Влизам в държавна агенция в 13 .30 часа виждам ,че няма опашка и си казвам  " Прекрасно ". Заставам пред един плужек 120 килограма и му подавам документи ,които нося . Той с цялото си безочие и наглост ми заявява  " Офф ти пък сега ли ми дойде " . Едва се сдържах да не му отлепя един  шамар .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, NewRedDragon написа:

Длъжен си да осигуриш присъствие на посочения адрес! Проверяваш документите на преброителя, даваш му лисчето с кода и го пращаш за бира. 

Длъжен съм, както по същия начин да си върша задълженията на работното място, повечето работодатели не ги интересува, че ти имаш някакви задължения у дома или извън работното ти място, щом е в работно време, малко от тях биха се съгласили да излезеш, най-малко пък ако работиш отговорна работа.

преди 53 минути, Mickey_Mouse_love написа:

Никой няма нищо против тези хора, но искам да ти кажа, че повечето от тях са тези, които са набарали сладката работа и когато стане по-тежко изведнъж всички изчезват. Има един стар лаф, че държавната работа и кола е най сладка, повярвай ми този лаф не е напразно казан. А за тяхното отношение към останалите няма да го коментирам с това нагло отношение, все едно спрямо тях си втора ръка човек. Във всеки един сектор има такива, но там масово, затова нека бъдат живи и здрави, ясно е че хората си вършат работата, но се надявам да си наясно и с това, че с тези лични въпроси включени в преброяването като колко телевизора и печки имаш вкъщи, никой няма да ги вземе на сериозно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, Baininja написа:

Длъжен съм, както по същия начин да си върша задълженията на работното място, повечето работодатели не ги интересува, че ти имаш някакви задължения у дома или извън работното ти място, щом е в работно време, малко от тях биха се съгласили да излезеш, най-малко пък ако работиш отговорна работа.

Това е проблем между теб и работодателя. Има си решение - чнамираш човек, подписваш му едно пълномощно (със съответните прав) пред нотариус и този човек (срещу скоромна сума) чака преброителя пред вратата

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, NewRedDragon написа:

Това е проблем между теб и работодателя. Има си решение - чнамираш човек, подписваш му едно пълномощно (със съответните прав) пред нотариус и този човек (срещу скоромна сума) чака преброителя пред вратата

Ами когато от работата ти зависят човешки животи например, не е проблем, а нещо съвсем в реда на нещата. 

Ще има честитки тази година това е ясно, може би пенсиите затова предварително ги вдигнаха, защото явно ще има доста преизпълнени таргети и няма да се усети кой знае колко. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Baininja написа:

Ще има честитки тази година това е ясно, може би пенсиите затова предварително ги вдигнаха, защото явно ще има доста преизпълнени таргети и няма да се усети кой знае колко

Не знам защо са вдигнали пенсиите - закона си е закон. Поне там където аз съм живял половината си живот. Пък и честитките са по 160 лева... могат сигурно и да се жалят

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, NewRedDragon написа:

Абе нали казаха че можело и по телефона да се обадип да съобщиш номера на преброител?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Bubbles написа:

Абе нали казаха че можело и по телефона да се обадип да съобщиш номера на преброител?

Стига "на номера" да не ти кажат, че "....вашето обаждане е важно за нас".... :) Не знам.... че има проблем - има, но си има и това - ползвал съм го и работи

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Bubbles написа:

Ей това е проблема в нашата държавица, че обявяват нещо без да уточняват на народа кое, как и така нататък. От както е почнало всеки е чул и видял, но нищо не разбрал освен че сайта бил хакнат и че честитката накрая ще е 160лв. Въпроса не е до парите и обжалването, а до това че за пореден път от страна на държавата всичко се прави с шапка на тояга, масово младите хорица още не знаят как ще се случат точно нещата. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, Baininja написа:

Ей това е проблема в нашата държавица, че обявяват нещо без да уточняват на народа кое, как и така нататък. От както е почнало всеки е чул и видял, но нищо не разбрал освен че сайта бил хакнат и че честитката накрая ще е 160лв. Въпроса не е до парите и обжалването, а до това че за пореден път от страна на държавата всичко се прави с шапка на тояга, масово младите хорица още не знаят как ще се случат точно нещата. 

Е нали знаеш няма такава държава, те избори не могат да нагласят ти чакаш да ти преброят овцете :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 часа, Bubbles написа:
преди 12 часа, NewRedDragon написа:

John Fitzgerald Kennedy

Е докога?
Бащата 50+ години блъска ежедневно за тая държава, пенсия нема и 400 кинта а има и категории...
Колко още трябва да направи за скапаната кочина за да заслужи нормални старини?

Докато не започнеш да пишеш за него на английски в минало време, а той стане малък червен дракон. Примерно ... 

Проблема ни на хората 50+ е, че не сме се научили да просим или да взимаме "пари на време" (заеми). И друго, имаме имоти които не желаем да продаваме. (Отиваш да теглиш потребителски кредит, а те = не може! НО, може ипотечен, и при това с неистови условия.) 

Не случайно раздела свързан с жилищата (имотите) е сред първите в "картата" за преброяване. = Оставам с впечатление, че именно това се преброява, а не населението на България. 

преди 12 часа, petie1 написа:

нема телевизои бре баце ама има въпрос за сателитки

Чи кой ползва ТВ вече?! Имаш ПК с антенен вход ... Малко софтуер и имаш сателитнъ телевизия и прочие ... :) (Явно умните ТВ не ги водят телевизори, а ЕИМ ...) :)  

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване