Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Преброяване 2021 г

Препоръчан отговор

преди 1 час, JKirilov написа:

И да поясня - требе си компютърна грамотност, не става със спам по форуми и блогове/влогове... :)

Ами требе си ама онези бавноразвиващите от НСИ не го мислят така. Как очакват пенсионер на 80+ години да се справи с регистрация, имейл, потвърждение, анкета, местоположение по сателитно изображение и какво ли още не...

Или както някой беше написал, чантаджията вкъщи и давай интервю да попълва там листата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 29 минути, JKirilov написа:

цървулкин

Кухар, явно не правиш разлика в изписването на никовете! И никой не те е упълномощавал да ме правиш руснак! 
Анадънму?
Мноого си оригинален- като оригинално менте на цар Киро.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аре, още един "умник". А, чепиците от какво се правят? Май ти си одрал някого? И що така първосигнално, бе, Миме?
Не можа да схванеш разликата между цър-вул и цървул? Е, здраве да е - явно толко' си мо'еш...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 7.09.2021 г. в 21:18, valka79 написа:

Здравейте. Има ли някой, който се е преброил електронно? Пълно безобразие! Цял ден ми дава - bad gateway, server error . Какви са тези програмисти..

Аз се преброих, но когато исках да направя същото с данните на съпруга ми, ми отхвърля като пише, че лицето е вече преброено, защото данните му вече ги има като на мой съпруг или втори член от семейството. И излиза, че вече е преброен, но имаме един общ номер и обща карта. Което е абсурдно.

Не знам при това положение как с една карта, ще определят колко хора от какви религии има. Ако аз например съм написала една религия или че не съм вярваща, излиза автоматично, че и съпругът ми има същите вярвания. Или ако съпругът е християнин, излиза, че и жената е такава, а тя може да е будистка или мюсюлманка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В инструкцията за попълване на картата си е написано.

Цитат

С една преброителна карта се брои едно жилище и всички хора, които обичайно живеят в него.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 часа, Aumii написа:

И излиза, че вече е преброен, но имаме един общ номер и обща карта. Което е абсурдно.

Не е абсурдно. Направено е с един номер да се преброи цяло семейство, та дори и да е от 10 човека на адреса.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 часа, ncl написа:

Нещо не си направила както трябва.

Напротив. Направих го няколко пъти и все изписва, че вече е регистриран.

После питах и ми отговориха, че след като съм въвела данните му веднъж, вече се счита за преброен.

Интересно е, тези чиито членове от семействата работят извън България - броят ли се за живеещи в България или не?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, Aumii написа:

Интересно е, тези чиито членове от семействата работят извън България - броят ли се за живеещи в България или не?

Не, не се броят!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, AGD написа:

Не, не се броят!

Да, но когато попълваш картата, се изпасва броят на хората живеещи в жилището.

Ако съпругът, съпругата, или друг човек от семейството живее и работи временно в чужбина, много хора ще го пишат че живее на същият адрес тук, а не в чужбина.

Така че, това преброяване ще е доста неточно и данните ще са относителни.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Aumii написа:

Да, но когато попълваш картата, се изпасва броят на хората живеещи в жилището.

Ако съпругът, съпругата, или друг човек от семейството живее и работи временно в чужбина, много хора ще го пишат че живее на същият адрес тук, а не в чужбина.

Така че, това преброяване ще е доста неточно и данните ще са относителни.

А прочетохте ли инструкцията за попълване на картата и често задаваните въпроси? Там всичко е обяснено. И колко е точно преброяването не е наша работа. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 46 минути, VeeeSeLa написа:

А прочетохте ли инструкцията за попълване на картата и често задаваните въпроси? Там всичко е обяснено. И колко е точно преброяването не е наша работа. 

Да, разбира се, дори след това ги питах по телефона.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

офците да ги броят

аз ще ги плъзна  по пързалката 1.5 милиона офци са се доказаи по интернет 

тия данни са вече продънени и ги знае който не трябва да ги знае 

преди 1 час, Aumii написа:

Да, разбира се, дори след това ги питах по телефона.

и да питаш и да не питаш късно е моме за сълзи

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз вече съм овца с номер на ушото

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 7.09.2021 г. в 20:18, valka79 написа:

Какви са тези програмисти..

Като на коча клопките……..

За какво ти е да се преброяваш? Каква ти е далаверата от цялата работа? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Бял Кон написа:

За какво ти е да се преброяваш? Каква ти е далаверата от цялата работа? 

Защо пък да идват в вкъщи и разни мошенници да ни се представят за пребролители ? най-добре онлайн бързо стана за 15 мин .

Няма далавера , а има глоба при отказ .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, adersa написа:

Защо пък да идват в вкъщи и разни мошенници да ни се представят за пребролители ? най-добре онлайн бързо стана за 15 мин .

Няма далавера , а има глоба при отказ .

За 20 годни в Нидерландия, никога не са ме търсили за преброяване. Еле пък да ме заплашват с глоба. Преброяването би трябвало да се случва като се взимат данни от регистъра за адрес в общината.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, Бял Кон написа:

За 20 годни в Нидерландия, никога не са ме търсили за преброяване. Еле пък да ме заплашват с глоба. Преброяването би трябвало да се случва като се взимат данни от регистъра за адрес в общината.

Мисля, че и в Германия е така. Задължен си да си направиш адресна регистрация.
Без нея не може да си направиш другите документи. Да си откриеш банкова сметка, здравна осигуровка…. 

Постоянно ти искат и те питат за адресната регистрация. Трябва постоянно да си я показваш в най-различни институции.

https://www.gesetze-im-internet.de/bmg/__17.html

И на база това, се показва постоянно, как стоят нещата с преброяването.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, JKirilov написа:

Ти 15, аз 4-5, а цървюлкин още се мота... :)

Трудно е да си кух, ама на теб ти отдава. Ти да не ми светиш, м? Играеш го воайор? Видя ли като го преместих У другийо крачол?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване