Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Преброяване 2021 г

Препоръчан отговор

Ей а кво става ако овчаря е минал преди да ми сложат номера на ушото?

Всички номера от един град ли са еднакви? Питам щото на съседите средния номер завършва на 8 а моя на 3 та ми разправят че бил грешен а аз съм си въвел всичко коректно

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, АСПЕКТ написа:

Мисля, че и в Германия е така. Задължен си да си направиш адресна регистрация.
Без нея не може да си направиш другите документи. Да си откриеш банкова сметка, здравна осигуровка…. 

Постоянно ти искат и те питат за адресната регистрация. Трябва постоянно да си я показваш в най-различни институции.

https://www.gesetze-im-internet.de/bmg/__17.html

И на база това, се показва постоянно, как стоят нещата с преброяването.

Във Великобритания няма „адресна регистрация“. Там даже лични карти нямат!

Обаче навсякъде питат за „proof of address - доказателство за адрес“.

Цитат
Proof of address can be one of the following documents: Water, electricity, gas, telephone or Internet billCredit card bill or statement.
Доказателство за адрес може да бъде един от следните документи: Сметка за вода, ток, газ, телефон (стационарен - не мобилен)  или интернет. Сметка или извлечение от кредитна карта.

Навсякъде знаят всичко за теб!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сметките за вода, ток,  газ и така нт. плащам на любовницата си която живее на другия край на държавата. Стационарен телефон нямам! Как ще разберат кой съм, при положение че не им предоставя лична карта или документ за самоличност?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, jhoro написа:

Във Великобритания, ако си наел жилище, наемодателя те регистрира като живущ там... освен ако не е от сивите наемодатели... Това ти се води за адресна регистрация... А документа за наем е доказателство за това... 

И вече се водиш към съответната община.. Останалото с банки и сие си е в тон с това...  А за преброяване или избори ти идват писма на адреса с твоето име , или до всеки живущ там ... Преброяването е задължително, или си заплашен с глоба по закона... В писмото е обяснено всичко... За гласуванията общински и местни е същото, тярбва да се регистрираш, но да гласуваш не е задължително, само регистрацията за изборите... За всички следващи избори идва просто поименно писмо, питащо дали има промяна, и ако има да се въведе... и това е всичко...

Не знам колко си живял, и какво от кого си наемал, но ако всичко е легално, реда е такъв.... 

П.С Вместо лични карти имат паспорти, както ние едно време в БГ... но документ за самоличност може да послужи и шофьорската книжка ( карта ) 

П.П.С А писма за сметки са доказателство за адрес не за всичко... но вършат работа за доста неща все пак...мдам..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Moriati написа:

Във Великобритания, ако си наел жилище, наемодателя те регистрира като живущ там... освен ако не е от сивите наемодатели... Това ти се води за адресна регистрация... А документа за наем е доказателство за това... 

И вече се водиш към съответната община.. Останалото с банки и сие си е в тон с това...  А за преброяване или избори ти идват писма на адреса с твоето име , или до всеки живущ там ... Преброяването е задължително, или си заплашен с глоба по закона... В писмото е обяснено всичко... За гласуванията общински и местни е същото, тярбва да се регистрираш, но да гласуваш не е задължително, само регистрацията за изборите... За всички следващи избори идва просто поименно писмо, питащо дали има промяна, и ако има да се въведе... и това е всичко...

Не знам колко си живял, и какво от кого си наемал, но ако всичко е легално, реда е такъв.... 

П.С Вместо лични карти имат паспорти, както ние едно време в БГ... но документ за самоличност може да послужи и шофьорската книжка ( карта )

Големи глупости! Недей ги повтаря - някой ще ти повярва.

Наемодателя не те регистрира никъде!
В Кенсъла се регистрираш за местен вот! При GP само казваш адрес.
Паспорта е документ за пътуване в чужбина. Кой не пътува - няма.
СУМПС е за шофиране. Който не е шофьор - няма.

За документ за самоличност / ID - може да ползваш много неща, но рядко се налага.

Кореспонденция идва на този адрес - който знаят. Ако не си го смениш - ще отива на стария!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, jhoro написа:

Големи глупости! Недей ги повтаря - някой ще ти повярва.

Наемодателя не те регистрира никъде!
В Кенсъла се регистрираш за местен вот! При GP само казваш адрес.
Паспорта е документ за пътуване в чужбина. Кой не пътува - няма.
СУМПС е за шофиране. Който не е шофьор - няма.

За документ за самоличност / ID - може да ползваш много неща, но рядко се налага.

Кореспонденция идва на този адрес - който знаят. Ако не си го смениш - ще отива на стария!

Айде не бъди толкова категоричен.. че ставаш смешен...

При GP доказваш с документ адреса... 

За регистрация на местен вот в кенсъла ти идва поимено писмо, въпреки че не си имал вземане даване с тях...

Паспорта им не е само за пътуване в чужбина... ползва се и за доказване на самоличност при подписване на договори за какво ли не.. за откриване на банкова сметка например.. искат  го и в други случаи.. имат го всички над определени  години, а не само който иска...

Да, шофьорската е само който я е получил, но се ползва и като документ за самоличност при подписване на договори например... става и за запис  при GP-то

За документ за самоличност не може да показваш баш много неща, паспорт, шофьорска със снимка ... и май това е всичко...поне за повечето неща..

А за кореспонденцията по сметки и разни регистрации  да, идва на адреса който последно си им дал...  все пак системите им явно не ползват централна база данни... това е сигурно... Но затова пък е направено така че е в твой интерес да потдържаш актуална информацията, поне за редовния гражданин ;) 

П.С Аз все още живея тука, а ти? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Moriati написа:

П.С Аз все още живея тука, а ти? 

Много питаш!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, jhoro написа:

Много питаш!

Питам за да видим кой е в час, и кой приказва глупости ...

Живей де искаш, ама не учи другите или мен как е във Великобритания капиш?   Аз все още живея тука над 9 години вече....и се очертава да живея още  бая дълго засега...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Moriati написа:

Питам за да видим кой е в час, и кой приказва глупости ...

Живей де искаш, ама не учи другите или мен как е във Великобритания капиш?   Аз все още живея тука над 9 години вече....и се очертава да живея още  бая дълго засега...

Това и правя - живея където си искам и не се отчитам на никого.

„Наблюдавам“ живота на Острова от около 20 години! Имам почти всички документални регистрации - без натурализация.

Хайде стига толкова - темата е за друго!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

защо се броят пенсионерите при положение им се дават пенсии, и се знаят колко са , защо не  броят само хората преди пенсиониране, и министъра подканва да ходя при баба ми да я преброявам онлайн

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, Banesc написа:

защо се броят пенсионерите при положение им се дават пенсии, и се знаят колко са , защо не  броят само хората преди пенсиониране, и министъра подканва да ходя при баба ми да я преброявам онлайн

аве, не разбра ли че ги итересуват съотношения на етноси и  незаконни имоти
всички други данни ги има в ГРАО

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, дpъндю написа:

Няма такава графа.

Пишеш само къде живееш по адресна регистрация.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, дpъндю написа:

аз знам какво ги интересува

ама не им е работа да знаят това което ги интересува 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Aumii написа:

Няма такава графа.

има такава графа, дори преброителят попълни графа за квадратура на жилището
лично съм видял документацията

пп

за бръжке с братчеда Гуглю
за 2021-ва не е променено

Цитат

Целта на «Преброяване’2011» е да се осигури надеждна, изчерпателна и в същото време достатъчно детайлизирана по административно-териториални единици информация за населението и жилищния фонд в страната. Чрез преброяването ще се получат статистически данни общо за страната и по отделни административно-териториални деления за броя и състава на населението по пол, възраст, образование, икономическа активност и други демографски и етно-културни признаци, за размерите и характеристиките на сградния и жилищен фонд, за условията на живот на хората в конкретната социално-икономическа и демографска ситуация в страната.

https://www.nsi.bg/census2011/pagebg2.php?p2=6&sp2=7

Редактирано от дpъндю (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 часа, jhoro написа:

Навсякъде знаят всичко за теб!

Това сметка за газ, ток и вода плаща се отделно ли?
И как си избираш, кой да ти носи ток в жилището? Или има само един, който носи ток в жилищата?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, АСПЕКТ написа:

Това сметка за газ, ток и вода плаща се отделно ли?
И как си избираш, кой да ти носи ток в жилището?

Не ти разбрах въпроса!

Ако наемаш стая - сметка за газ, ток и вода няма. Включени са в наема.
Ако наемаш цяло жилище - флат или къща - наема си е само наем. Всички сметки са отделно.

За избора на доставчици - трябва отделна тема. Реално не избираш „кой да ти носи“ - щото все енергийния оператор ти носи. Избираш кой да ти взима парите и колко да са.

преди 2 часа, Aumii написа:

Пишеш само къде живееш по адресна регистрация.

Пак не си разбрала!
Пишеш къде живееш в момента! За адресната регистрация си има регистри!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 48 минути, jhoro написа:

Не ти разбрах въпроса!

Ако наемаш стая - сметка за газ, ток и вода няма. Включени са в наема.
Ако наемаш цяло жилище - флат или къща - наема си е само наем. Всички сметки са отделно.

За избора на доставчици - трябва отделна тема. Реално не избираш „кой да ти носи“ - щото все енергийния оператор ти носи. Избираш кой да ти взима парите и колко да са.

Пак не си разбрала!
Пишеш къде живееш в момента! За адресната регистрация си има регистри!

Тук, ако имаш късмет и щастието 😀 да получиш жилище след дълги процедури и проверки, наемът само за жилището( цена на квадрат метър) се нарича Калтмите, когато включиш комунални услуги( чистене на вход, махане на трева, чистене на комините, плевене, подрязване на клони, чистене на сняг, такса боклук, за домоуправителят заплатата… там е и сметката за вода) се нарича варммите. И всичкото това се плаща редовно на съответното място, къде предоставят жилище.
По банков път разбира се.

Смятат немците, че ако не е по банков път, така има предпоставки за сива икономика и пране на пари.

Дали е вярно, не знам. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, АСПЕКТ написа:

Тук, ако имаш късмет и щастието 😀 да получиш жилище след дълги процедури и проверки, наемът само за жилището( цена на квадрат метър) се нарича Калтмите, когато включиш комунални услуги( чистене на вход, махане на трева, чистене на комините, плевене, подрязване на клони, чистене на сняг, такса боклук, за домоуправителят заплатата… там е и сметката за вода) се нарича варммите. И всичкото това се плаща редовно на съответното място, къде предоставят жилище.

Ти говориш за Германия, аз - за Великобритания.
Тези червените неща - просто ги няма!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, jhoro написа:

Ти говориш за Германия, аз - за Великобритания.
Тези червените неща - просто ги няма!

Различни държави, различни неща. 😀 Както и няма никъде по света немска икономика, защото тя е измислена от немци за немци.

https://bg.m.wikipedia.org/wiki/Социално_пазарно_стопанство

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 3 седмици по-късно...

Щяха да глобяват,който не се е преброил?Днес казват по новините:,,Преброяването приключи,няма да се глобяват непреброилите се". Как да вярва човек на постоянните лъжи по техните медии?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От няколко дена някакъв лепи на входа бележи. Щял да мине на 6-ти после на 8-ми.
Днес се прибирам от работа към 19:00 часа и засичам някакъв говори с една комшийка и ми вика да му дам кода ?
Къв код бе?
Кой си ти? Няма маска  няма бадж .

АЗ съм преброител вика.
Ама аз се изброих електронно и не съм длъжен да ти давам нищо.
Отделно видях че НСИ са пуснали емайл да си изпратиш кода ако не е минал такъв смотаняк и съм го изпратил вчера.
Малоумника ми държи тон и вика, че пише апартамента необитаем :)
Как необитаем бе мунчо като съм изброен електронно ??
Качвам се у нас тоя олигофрен сложил бележка да му звъня или да си напиша кода , трите имена и телефонния номер ?? Лични данни да висят на вратата ли?
Малко ми остана да сляза и да го навра в мазето да брои бурканите по мазетата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Milkydead написа:

Kога ще излизат данните от преброяването ? 

Те излезнаха.

Ето

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Milkydead написа:

А знаеш ли защо го пишат от предходната година.ПФ не вярвам на тая статистика , 6.9 ми се струва нереалистично.

Не знам, но съм сигурен че това не е реално. Приблизително е, няма как да е точно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване