Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Съществува ли близост между славянските и скандинавските народи?

Препоръчан отговор

преди 2 часа, M.Николов написа:

Като прочетеш това и повече не ти трябва.

А имало и още.

Мичиган!Да не повярва човек, какво си измъдрил.

И какво да прочетеш. С развитието на техниката и икономиката се увеличава възможността на хората да пътуват и да преминават огромни разьстояния.Нещата тотално са се променили. А от тук на този кръстопът са минали толкоз народи, че ти е бедна фантазията.

Пример за чиста раса са Бушмените. Те са затворено общество, макар че и там вече започват нещата да се пропукват.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Емил Костов написа:

И какво да прочетеш. С развитието на техниката и икономиката се увеличава възможността на хората да пътуват и да преминават огромни разьстояния.Нещата тотално са се променили. А от тук на този кръстопът са минали толкоз народи, че ти е бедна фантазията.

Пример за чиста раса са Бушмените. Те са затворено общество, макар че и там вече започват нещата да се пропукват.

Не правиш разлика между народ, етнос и раса!

Какво повече да говорим?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, M.Николов написа:

Не правиш разлика между народ, етнос и раса!

Какво повече да говорим?

Това са просто думи за едно и също нещо и заради тях са се водили, че и продължават да се водят воини.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 22.09.2021 г. в 20:07, B-boy/StyLе/ написа:

Значи:
БГ + Мюсли = БГ
БГ + Цигани = Цигани

:giggle1:

Значи 

Пиша ти едно,  ти пишеш "значи" и пишеш съвсем друго. 

Значи:

Или толкова ти е акъла,  или си обикновен лаладжия 🤥

на 22.09.2021 г. в 20:11, дpъндю написа:

100% съм сигурен че няма да го направи
ще получи инфаркт като разбере, че е 25% циганин

100% можеш да си сигурен, че ако ти си 25% циганин,  то това не означава,  че всички са.

на 23.09.2021 г. в 9:29, M.Николов написа:

Мичиган!Да не повярва човек, какво си измъдрил.

И какво съм измъдрил и за кое, за чистата раса или за мешането? 

За чистата раса, наивно е да вярваме, че съвременните българи са същите като тези от 7ми век. Най малкото, разгледай размислите на двамата примитиви,  които цитирах преди малко и сам прецени приличат ли ти на държавнотворни личности,  каквито българите от 7ми век са били.  Те мислите си не могат да подредят,  да ги сравняваме с онези българи е обида към историята ни. 

Това имах предвид, като казах "чиста раса", може и да не съм се изразил съвсем подходящо.  През вековете са се влели различни народи и етноси в нашия народ и гените са се променили,  което е нормално и не е лошо. И естествено, изобщо не важи само за нашия народ.  

За мешането с мюсюлмани вече обясних в предишен пост. Днк анализ показва, че в съвременните българи тюркските съставки са пренебрежимо малки, за което си има логично обяснение. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сляпа Баба не вижда циганизацията в България. Жал ми е за теб @Michigan111 , но вярата и надеждата крепи човека, така че давай напред, ти си! :)

Съгласявам се с теорията ти за чистата неопетнена раса, от която изглежда произхождаш, дано ти се пазят децата, че не знам как ще се почувстваш, когато потомството ти не да издържи на наплива. И ще се преобърнеш в гроба, ако разбереш кой те е обладал. :P

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, tepmu написа:

Нали всички сме потомци на Адам и Ева, следователно всички сме далечни роднини.

Какво общо има библията ти с природата и с истинските неща? За Дядо Коледа ще говориш на децата!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 часа, B-boy/StyLе/ написа:

Сляпа Баба не вижда циганизацията в България. Жал ми е за теб @Michigan111 , но вярата и надеждата крепи човека, така че давай напред, ти си! :)

Изобщо не ми дреме жал ли ти е, или не ти е жал. Още повече, че си толкова заблуден относно това с кого общуваш,  че просто няма на къде.  Съвсем здраво съм стъпил на земята,  и "Сляпа баба" може да важи за 90% от българите, но не и за мен.  

Циганизацията не я виждат само крайно заблудените,  крайните оптимисти и крайните либерасти.  Но, това да имаш 20% цигани в държавата,  не означава че в днк-то на българите има 20% циганска жилка. Не знам по какъв по лесен начин да ти го обясня,че да го разбереш.  До колкото разбрах в темата се обсъждат гените на народите, а не процентното съотношение на популациите в дадена територия и не виждам причина да се прелива от едното в другото,  защото това, което ти пишеш е тема за съвсем друга дискусия,  а не за близостта между "славянските" и скандинавските народи,  освен ако не смяташ,  че бай мангау е част от някой от тях.  Освен да питаме дръндю дали е славянин или скандинавец,  нали е 25% циганин 🤣

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, B-boy/StyLе/ написа:

Какво общо има библията ти с природата и с истинските неща? За Дядо Коледа ще говориш на децата!

1. Не си човекът, който ще ми казва за какво ще "говоря"!
2. Беше ирония, мислех те за интелигентен човек, който ще е хване, да се надяваме, че просто не ти е ден.
3. За някои хора това, което пише в Библията, в Корана или в другите свещени книги, е вярно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 часа, Michigan111 написа:

И какво съм измъдрил и за кое, за чистата раса или за мешането? 

За чистата раса, наивно е да вярваме, че съвременните българи са същите като тези от 7ми век. Най малкото, разгледай размислите на двамата примитиви,  които цитирах преди малко и сам прецени приличат ли ти на държавнотворни личности,  каквито българите от 7ми век са били.  Те мислите си не могат да подредят,  да ги сравняваме с онези българи е обида към историята ни. 

Това имах предвид, като казах "чиста раса", може и да не съм се изразил съвсем подходящо.  През вековете са се влели различни народи и етноси в нашия народ и гените са се променили,  което е нормално и не е лошо. И естествено, изобщо не важи само за нашия народ.  

За мешането с мюсюлмани вече обясних в предишен пост. Днк анализ показва, че в съвременните българи тюркските съставки са пренебрежимо малки, за което си има логично обяснение. 

Добре де, толкова ли не се усещаш, че не можеш да смесваш етнос, народ или раса със религия!

Хора от един етнос и народ могат да имат различна религия, като това не ги прави различни помежду им от генетична гледна точка!

От друга страна да говориш за "народ", пък да ползваш думата "раса" е неправилно.Расата включва в себе си множество народи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, M.Николов написа:

Добре де, толкова ли не се усещаш, че не можеш да смесваш етнос, народ или раса със религия!

Хора от един етнос и народ могат да имат различна религия, като това не ги прави различни помежду им от генетична гледна точка!

От друга страна да говориш за "народ", пък да ползваш думата "раса" е неправилно.Расата включва в себе си множество народи.

Не ги смесвам. Помаците са мюсюлмани,  но за мен поне са българи.  Но те турски не говорят,  и с турци не се мешат.  Същевременно познавам и турци- християни. Хора всякакви има. 

Въпросът беше, че през вековете християни и мюсюлмани не са се смесвали,  или ако са се смесвали то е било само и единствено чрез практиката християни да приемат исляма, доброволно или насилствено.  И просто няма как в нашите гени да са се влели гени от завоевателите.  

А думите, които използвам,  която и да използвам, все ще се намери някой да я изопачи.  Расата може да включва множество народи, но понякога и народът включва различни раси. При нас народът са всички българи,  тоест всеки който има българска лична карта се води българин и част от народа. Но това документално,  етнически някои са различни. И докато за част от турците мога да приема, че етнически са българи с променено през вековете самосъзнание (за друга част от турците- не), то циганите са си друга раса. 

Иначе и в предишния пост казах, приемам забележката,  че понякога използвам може би не най правилните термини,  но мисля се разбира какво искам да кажа.  

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 22.09.2021 г. в 19:50, Емил Костов написа:

Да бе не е! Имаш 500 години турско робство. Преди това 200 години визанстийско, 4 кръстоносни похода и каквото още се сетиш е минавало от тук. Просто да ми говориш за бъгарска раса е не смешно ами дори и вицовете бледнеят.

Аз не видях някъде Мичиган да говори за "българска раса". При това положение, не ми остава друго освен да те питам на какво си и колко грама си поел вече? Щото доста агресивно си намилаш накакви си твои виждания, за които никой не пита в случая.

Неадекватност та дрънка! КОй ви говори за раси в тая тема бе другари? Славяните раса ли са? Скандинавците раса ли са? Някой да е питал нещо за българите? Ми концентрирайте се малко бе!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Радул написа:

Аз не видях някъде Мичиган да говори за "българска раса". При това положение, не ми остава друго освен да те питам на какво си и колко грама си поел вече? Щото доста агресивно си намилаш накакви си твои виждания, за които никой не пита в случая.

Неадекватност та дрънка! КОй ви говори за раси в тая тема бе другари? Славяните раса ли са? Скандинавците раса ли са? Някой да е питал нещо за българите? Ми концентрирайте се малко бе!

Аз може да съм неадекватен, но това си е твое мнение. Аз още в началото го казах. Никой не може да ти каже. А това че тук се пишат мнения нищо не значи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 23.09.2021 г. в 11:42, дpъндю написа:

обичат пишонката ве, а не мен
коги бех млат, найш колко пъти са мъ търсили в квартирата

Я кажи кво им сви че та търсиха.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 24.09.2021 г. в 23:11, Michigan111 написа:

100% можеш да си сигурен, че ако ти си 25% циганин,  то това не означава,  че всички са.

преди 3 минути, Радул написа:

Я кажи кво им сви че та търсиха.

аз съм 100% циганин и нищо циганско не ми е  чуждо

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 35 минути, Емил Костов написа:

Аз може да съм неадекватен, но това си е твое мнение. Аз още в началото го казах. Никой не може да ти каже. А това че тук се пишат мнения нищо не значи.

В темата се пита за мнение. Дали славянските и скандинавските народи си приличат, и по какво. И дали СПОРЕД ВАС (понеже се вижда и с просто око, че си приличат) те имат някакви общи корени. Как по дяволите отидохте до чисти раси, цигани, българи и турци, ще ти бъда признателен ако ме осветлиш. Ей както в момента Дръндю ме осветлява, кво е краднал от рускините та са го търсили в квартирата. И имало ли е милиция с тях.

преди 3 минути, дpъндю написа:

аз съм 100% циганин и нищо циганско не ми е  чуждо

В случая нищо руско не ти е било чуждо според мен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, Радул написа:

В темата се пита за мнение.

и е дадено
братчеда Гуглю не хапи

https://www.kaldata.com/forums/topic/304260-съществува-ли-близост-между-славянските-и-скандинавските-народи/?do=findComment&comment=4979936

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, дpъндю написа:

Кво не хапи, тя уикито ги изкара индианци тез славяни.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 51 минути, Радул написа:

В темата се пита за мнение. Дали славянските и скандинавските народи си приличат, и по какво. И дали СПОРЕД ВАС (понеже се вижда и с просто око, че си приличат) те имат някакви общи корени.

Отдавна са изследвали гените на Ганьовците, а по-късно са изследвали и украинците и руснаците. За руснаците казах, че са ген на финландците (фини), а украинците произхождат от... татари. Руснаците не са славяни. ЧЕТИ ВНИМАТЕЛНО ТУК (преведено с гугъл машина) Славяни са Беларус, близко до западни славяни поляците. За тях ли е въпроса? :giggle1:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, B-boy/StyLе/ написа:

Отдавна са изследвали гените на Ганьовците, а по-късно са изследвали и украинците и руснаците. За руснаците казах, че са ген на финландците (фини), а украинците произхождат от... татари. Руснаците не са славяни. ЧЕТИ ВНИМАТЕЛНО ТУК (преведено с гугъл машина) Славяни са Беларус, близко до западни славяни поляците. За тях ли е въпроса? :giggle1:

Най- вече за чехите и словаците. :wub:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като стана дума за скандинавски народи майсторката на шаржа ми развива теории че готите не били стъпвали на Балкините и Крим :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, miro20 написа:

Бъркате с панславизъм, създаден 17-18 век.

С колко процента бъркаме?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 часа, Радул написа:

Кво не хапи, тя уикито ги изкара индианци тез славяни.

Е що да не? 

Думите, които нашите "учени" ги превеждат като славяни се срещат от Испания до Арабския свят.  Много славяни, много нещо 🤣 Колко му е да ги намерят и в Америките.  

преди 14 часа, B-boy/StyLе/ написа:

а украинците произхождат от... татари.

А така 😆

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване