Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Като продължение на друга тема от миналата седмица, в която се опитвах да оправя стария ми лаптоп ама стана за известно време по-зле :D Пазя си старото лаптопче Dell Inspiron N7710 беше с много добри характеристики когато го вземах и все още се представя достойно за 9те си години. Направих му пълна профилактика и има голяма разлика, но сега друг дявол ми е в главата да му сменя някоя друга част и да си го ползвам.
Знам че GPU-то е статично, но на бенчмарковете ми показва че не си е загубило от производителността.
За мое учудване CPU-то може да се смени и намерих сайт в които ми листва съвместимите чипове за този сокет 
https://www.cpu-upgrade.com/CPUs/Intel/Core_i7_Mobile/i7-2630QM.html
Тук очаквам помоща ви. Какво да гледам когато избирам? Логично според мен е да е същите ватове като този който е вмомента и да е с по добри показатели разбира се. 
Другия компонент, който смятам че ще даде голяма положителна промяна са двете рам платки.
Сегашните са Hynix HMT351S6BFR8C-H9 2X4GB като пише че работят на 1333Мhz 
Как мога да преценя или разбера колко по мощни ще издържи системата?

Характеристиките на лаптопа са:
Intel Core Mobile i7-2630QM 2.9Ghz
RAM - HYNIX 2x4GB
Nvidia GT525M 1GB
Seagate HDD - 640GB

Само споменавам, че правя това с любителска цел и времето и средствата които ще са ми нужни не ми костват нищо. Искам да се науча малко от малко да си обслужвам и поддържам техниката сам.
Благодаря на всички които ще коментират добронамерено. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Смяната на CPU-то е излишен разход без реална полза, вярно че има и малко по-бързи 45W-ви I7-ци дето поддържат и 1600MHz памети ама не знаеш дали BIOS на DELL-а ти ги поддържа. Това което ще ти забърза машината е слагането на SSD и вече ако не ти стига RAM смяната на модулите с 2x8GB

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, Kaloyan.K написа:

i7-2630QM

Общо-взето, няма особен смисъл от смяна на процесора, а и е много вероятно да не сработи или да държи много високи температури и да тротълва или захранването да се окаже недостатъчно. Освен ако не ти попадне някой I7 на по-висока честота за без пари, няма смисъл да си правиш експерименти. Ползвай машината, докато работи и това е. Колкото изкара, толкова, като се повреди - вземаш нещо ново. Като никога, @JKirilov да даде смислен отговор по тема - едно SSD доста ще съживи машината.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 39 минути, Kaloyan.K написа:

Като продължение на друга тема от миналата седмица, в която се опитвах да оправя стария ми лаптоп ама стана за известно време по-зле :D Пазя си старото лаптопче Dell Inspiron N7710 беше с много добри характеристики когато го вземах и все още се представя достойно за 9те си години. Направих му пълна профилактика и има голяма разлика, но сега друг дявол ми е в главата да му сменя някоя друга част и да си го ползвам.
Знам че GPU-то е статично, но на бенчмарковете ми показва че не си е загубило от производителността.
За мое учудване CPU-то може да се смени и намерих сайт в които ми листва съвместимите чипове за този сокет 
https://www.cpu-upgrade.com/CPUs/Intel/Core_i7_Mobile/i7-2630QM.html
Тук очаквам помоща ви. Какво да гледам когато избирам? Логично според мен е да е същите ватове като този който е вмомента и да е с по добри показатели разбира се. 
Другия компонент, който смятам че ще даде голяма положителна промяна са двете рам платки.
Сегашните са Hynix HMT351S6BFR8C-H9 2X4GB като пише че работят на 1333Мhz 
Как мога да преценя или разбера колко по мощни ще издържи системата?

Характеристиките на лаптопа са:
Intel Core Mobile i7-2630QM 2.9Ghz
RAM - HYNIX 2x4GB
Nvidia GT525M 1GB
Seagate HDD - 640GB

Само споменавам, че правя това с любителска цел и времето и средствата които ще са ми нужни не ми костват нищо. Искам да се науча малко от малко да си обслужвам и поддържам техниката сам.
Благодаря на всички които ще коментират добронамерено. 

SSD и 2х8 рам макар че и с тази рам която е момента му е достатъчна

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

:offtopic_s: При все, че не познавам автора, бих искал да го поздравя за правилно и коректно написаната тема. Ако всички си задаваха въпросите като него, доста недоразумения щяха да изчезнат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 23 часа, JKirilov написа:

Само SSD ти трябва.

преди 23 часа, Raze написа:

едно SSD доста ще съживи машината.

преди 23 часа, ined написа:

слагането на SSD

Благодаря, да най-вероятно това ще е ъпгрейда към който ще се насоча. Вече поразучих как се получават нещата с HDD Caddy ще си сложа 120GB SSD. И всичко се оказа че ще стане на много народни цени. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В caddy слагаш диска, SSD го слагаш на мястото на диска, за да работи на максимална скорост. Ако е на мястото на caddy може да не успее да зареди OS дори.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване