Премини към съдържанието
Последвайте Kaldata.com в Google Новини за да научавате първи най-интересните новини! ×
  • Добре дошли!

    Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

    Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

     

Оригинален Windows за 7$??


Stefan556-

Препоръчан отговор

Къде е уловката да продават оригинален Windows за 7$ при положение, че в сайта на Майкрософт е 136$?

Винаги съм се чудел и сега една реклама ме подтикна да разбера.

Благодаря

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да кажеш от къде купуваш. Обикновено тези лицензи работят и са от бракувани компютри . Аз съм купувал няколко от eBay и всичките успешни. Пък и за десетина лева може и да рискуваш...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хайде пак да обяснвяваме :

Това обикновено са стари ключове за уиндоус 7 с ъпдейта за 10, останали основно от фирми и т.н. ако говорим за тези дето продават в Ebay и подобни места.

Вече за тези от следвашия линк и подобните на тях не знам, но фа,та е че продават софтуер и игри и са специализирани магазини за тези неща, така че няма как да са незаконни както някои "Специалисти" тук ще започнат да обясняват. https://www.gamivo.com/product/windows-10-professional

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За чий к*р ти е стара система? При това неподдържана? За чий?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 часа, Bubbles написа:

Хайде пак да обяснвяваме :

Това обикновено са стари ключове за уиндоус 7 с ъпдейта за 10, останали основно от фирми и т.н. ако говорим за тези дето продават в Ebay и подобни места.

Вече за тези от следвашия линк и подобните на тях не знам, но фа,та е че продават софтуер и игри и са специализирани магазини за тези неща, така че няма как да са незаконни както някои "Специалисти" тук ще започнат да обясняват. https://www.gamivo.com/product/windows-10-professional

Да, за такива онлайн магазини става въпрос (а не за ибей). 

Има доста такива оферти за вин 10 до 10 долара. Със сигурност не са незаконни, но как го правят.

Дори да е само за домашна употреба (home), пак разликата в цената е много голяма

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, Stefan556- написа:

Има доста такива оферти за вин 10 до 10 долара. Със сигурност не са незаконни, но как го правят.

Не са "незаконни", но не са и лицензи. Само ключове са.

Помисли малко, и ще разбереш къде е разликата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, Rudy M. написа:

Помисли малко

А ако помислиш повече, ще разбереш, че разлика няма. Едно си баба знае, едно си бае... Ето един LTSC , лицензиран преди доста време с купен лиценз от eBay за 7$ , който работи до сега без проблеми.

123.JPG

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, NEVADA написа:

Едно си баба знае, едно си бае... 

Това се отнася за теб :) . Още предния път ти обясних, че:

- няма как частно лице да ползва LTSC (корпоративна) версия на Windows, и лицензът му да е ОК;

- това, че твоят Windows е активиран през интернет, нищо не значи. Лицензиран е когато имаш фактура от Microsoft или оторизиран негов представител, че си си го купил. Както и ако ползваш лиценза според условията му - на точната машина, точния регион, точното предназначение, и т.н. 

Ето един Windows, активиран скоро, без да давам пари на никого, и си работи без проблем:

51478169785_09eee5dc67_c.jpg

Легален ли е, според теб? Картинката е същата като твоята.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, Rudy M. написа:

Това се отнася за теб :) . Още предния път ти обясних, че:

- няма как частно лице да ползва LTSC (корпоративна) версия на Windows, и лицензът му да е ОК;

- това, че твоят Windows е активиран през интернет, нищо не значи. Лицензиран е когато имаш фактура от Microsoft или оторизиран негов представител, че си си го купил. Както и ако ползваш лиценза според условията му - на точната машина, точния регион, точното предназначение, и т.н. 

Ето един Windows, активиран скоро, без да давам пари на никого, и си работи без проблем:

 

Запри се вече, ако това което казваш беше вярно тогава поддръжката на чичко Уили нямаше да отговаря а щеше да изисква номер на фактура.
Горе съм ти дал линк от МАГАЗИН, не Ebay а специализиран магазин за софтуер и игри, има още доста такива, как според теб продават?
И това с фактурите са глупости и го знаеш много добре но не искаш или не можеш да го разбереш.

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 51 минути, NEVADA написа:

Баси глупостите...

Глупостите ги пишеш ти! Зададох ти точен въпрос, защо не отговориш, като си такъв разбирко?... Показвам ти скрийншот, същия като твоя, според който твоят Windows е легален. Тогава и другият трябва да е легален, дето още не е излязъл официално, нали?

Не знам колко пъти си инсталирал Windows, ама прочете ли поне веднъж Лицензионното споразумение, с което си длъжен да се съгласиш в един момент, за да продължиш инсталацията? Явно не си. Защото там ги пише нещата, които аз ти ги преразказвам, на по-достъпен език.

преди 5 минути, Bubbles написа:

Запри се вече, ако това което казваш беше вярно тогава поддръжката на чичко Уили нямаше да отговаря а щеше да изисква номер на фактура.
Горе съм ти дал линк от МАГАЗИН, не Ebay а специализиран магазин за софтуер и игри, има още доста такива, как според теб продават?
И това с фактурите са глупости и го знаеш много добре но не искаш или не можеш да го разбереш.

 

Прочети това, като за начало, и ела пак да говорим. Че ми писна да споря с неграмотници, дето си мислят, че всичко, което хвърчи, се яде.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 14.09.2021 г. в 12:46, Stefan556- написа:

Къде е уловката да продават оригинален Windows за 7$ при положение, че в сайта на Майкрософт е 136$?

Винаги съм се чудел и сега една реклама ме подтикна да разбера.

Благодаря

това са откраднати от хакерите ключове по времето на win xp те ги распространяваха свободно но сега решиха да печелят от тях и няма гаранция дали и колко дълго ще работят

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 23 минути, Rudy M. написа:

Прочети това, като за начало, и ела пак да говорим. Че ми писна да споря с неграмотници, дето си мислят, че всичко, което хвърчи, се яде.

Какъв е тоя сайт? Толкова неграмотно написана статия не бях чел.
Иначе сигурно има и такива купувани с крадени карти и т.н. както пише, НО не вярвам тези от онлайн магазините за софтуер да са такива, просто защото надали някой шще си рискува бизнеса ей така с лека ръка.
Така че не може да слагаме всичките под общ знаменател.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, Bubbles написа:

Какъв е тоя сайт? Толкова неграмотно написана статия не бях чел.
Иначе сигурно има и такива купувани с крадени карти и т.н. както пише, НО не вярвам тези от онлайн магазините за софтуер да са такива, просто защото надали някой шще си рискува бизнеса ей така с лека ръка.
Така че не може да слагаме всичките под общ знаменател.

Ако това бяха легални онлайн магазини щеше да им се случи това което се случи на немския лизендо където майкрософт ги осъди за това че продават незаконен windows

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, ninov написа:

Ако това бяха легални онлайн магазини щеше да им се случи това което се случи на немския лизендо където майкрософт ги осъди за това че продават незаконен windows

Искаш да ми кажеш че Instant gaming, Gamivo и т.н. са нелегални магазини?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 37 минути, Rudy M. написа:

всичко, което хвърчи, се яде.

Слез на земята, още не си изкукуригал като твоя идол капНемо, ако трябва , се преименувай на " Консей". Повече от това, което съм ти показал, не се иска, за да работи Уиндоуса нормално. За да се активира, се въвежда продуктов ключ-Майкрософт го харесва, Консей-не. Какво щастие е, че нищо не зависи от теб! А ключът от къде е взет, е отделен въпрос. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Bubbles написа:

Искаш да ми кажеш че Instant gaming, Gamivo и т.н. са нелегални магазини?

Ти тъп ли си, или се правиш на такъв?... :mad:  Надявам се да е второто. 

Отиваш в железарията, и си купуваш инструмент тип "кози крак". С него разбиваш апартамент и го обираш. Кое е незаконното - че си влязъл с взлом, или че железарията продава инструменти?

Да продаваш лицензи не е забранено от закона. Нередното е когато използваш такъв лиценз, за да си узакониш Windows-а. Ти си нарушителят, не търговецът. Дегагер?...

А това, че Microsoft не преследва нелегалните копия, е съвсем отделен въпрос. Според мен е просто търговска тактика. Наясно са, че огромен процент от обикновените хора просто няма да дадат толкова пари за Windows, и предпочитат да ги оставят да работят и свикнат с него, отколкото да ги принудят да минат на Linux.

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Rudy M. написа:

Да продаваш лицензи не е забранено от закона. Нередното е когато използваш такъв лиценз, за да си узакониш Windows-а. Ти си нарушителят, не търговецът. Дегагер?...

 

 

Я вземи се изясни преди да киселееш.
Значи аз съм виновен ако Пешо е свил лиценз и ми го е продал?
Ама чакай за теб горните платформи които работят от години и имат десетки милиони клиенти са незаконни, ама чичко Уили и останалите компании неги пипат щото им е много изгодно да ги цакат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, Rudy M. написа:

Да продаваш лицензи не е забранено от закона

всъщност е забранено от закона за лицензите и патентите и закона за интелектуалната собственост
не можеш да продаваш, нещо което не е твое

пп
у нашту маалъ, сичко може

преди 6 часа, Rudy M. написа:

няма как частно лице да ползва LTSC (корпоративна) версия на Windows, и лицензът му да е ОК;

и това не е вярно
пуснаха го за частни лица с цифров, ОЕМ лиценз

Редактирано от дpъндю (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 26 минути, Bubbles написа:

Искаш да ми кажеш че Instant gaming, Gamivo и т.н. са нелегални магазини?

явно да щом майкрософт не може да намери собствениците и да ги осъди .Помисли малко как нещо което от майкрософт го продават за 160$ някой ще ти го дава за 10$ не става единствения вариант е то да е крадено

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, ninov написа:

явно да щом майкрософт не може да намери собствениците и да ги осъди .Помисли малко как нещо което от майкрософт го продават за 160$ някой ще ти го дава за 10$ не става единствения вариант е то да е крадено

Както и да го мислиш, тия магазини съществуват от сума години, генерират маса пари и няма начин ако нещо не е наред да не изловят който трябва, особено пък като си говорим за чичко Уили който даже и за пощата си иска пари(Не задължително ама все пак).
За Ebay и други подобни мога да се сългася че някои от ключовете може да крадени, но не и за платформа с тези размери.

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Умните хора за Уин 10 пари не дават.
И на 5-те налични компютри вкъщи съм инсталирал и по един Уин 10 на отделен твърд диск, просто защото работи ключа от Уин 7.
Но само жена ми го ползва Уин 10 заради едни специфични софтуери ( безплатни) които ги няма за Линукс. Ползва го само за тези софтуери, за останалото ползва Линукс.
Аз го пусках Уин 10 заради софтуера на Канон за усилено чистене на дюзите на принтера, тази година за това съм го ползвал само.
Егати зора за тоя Уин 10, егати чудото.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Bubbles написа:

Както и да го мислиш, тия магазини съществуват от сума години, генерират маса пари и няма начин ако нещо не е наред да не изловят който трябва, особено пък като си говорим за чичко Уили който даже и за пощата си иска пари(Не задължително ама все пак).
За Ebay и други подобни мога да се сългася че някои от ключовете може да крадени, но не и за платформа с тези размери.

 

ти как мислиш че чичо Бил ще подарява на някого нещо което струва 160$ за да му подбива цената

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, ninov написа:

ти как мислиш че чичо Бил ще подарява на някого нещо което струва 160$ за да му подбива цената

Не знам, може би по същия начин по който Steam, Blizard и останалите платформи продават лятно време и по коледа игри струващи нормално по €30 за по €2-€3.
Все пак като му познавам навиците на чичкото наистина е странно, но ми е трудно да допусна че гореспоменатите платформи които продават неговите продукти са нелегални.
Абе истината е някъде там.
Важното е че работят, ако някой има проблем със законността, не към нас а към този който е продавал. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави ново...