Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Покупка на евтин ключ за Windows 10 Home

Препоръчан отговор

преди 4 минути, Емил Костов написа:

Ако си фирма

Емо фирмата си е фирма, там става дума за щридическо лице, документацията е различна, цените са и количествата са други.
В къщи е различно, ти си частно лице, няма какво да удостоверяваш, нито някой ше го търси, дори при нужа от помощ от поддръжката. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 65
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Популярни дни

преди 4 минути, Емил Костов написа:

Тук в БГ го играем малко по кривата лайсна, но ще видим докога.

само в Бг?
ами руснаците къде ги слагаш

току-що, Емил Костов написа:

Антивирусната винаги ще го трие. Трябва да и се спре протекцията в реално време, за да се случат нещата.

аве, отдавна антивирусната не се изключва за активация
какви са тия активатори...от балканската война дето трябва да я изключваш

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, дpъндю написа:

само в Бг?
ами руснаците къде ги слагаш

аве, отдавна антивирусната не се изключва за активация
какви са тия активатори...от балканската война дето трябва да я изключваш

Е ти па намери с кой да даваш пример. Руснаците ги боли главата направо.

преди 3 минути, Bubbles написа:

Емо фирмата си е фирма, там става дума за щридическо лице, документацията е различна, цените са и количествата са други.
В къщи е различно, ти си частно лице, няма какво да удостоверяваш, нито някой ше го търси, дори при нужа от помощ от поддръжката. :)

Става въпрос, че ако си фирма може и да си позволиш фалшив Windows и софтуер, но ако ти дойдат на проверка изгаряш. За домашните машини по едни време бяха решили да правят проверки, но съдът ги спря. Нещата там са по различни.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, Емил Костов написа:

Е ти па намери с кой да даваш пример. Руснаците ги боли главата направо.

а ти  намери да даваш пример с една малка балканска държава

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, дpъндю написа:

а ти  намери да даваш пример с една малка балканска държава

Е аз говоря за ситуацията тук. Иначе руснаците съм ги признал. Тези сладури имат отговор за ВСИЧКО.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вижте в правилата на форума какво е написано:

2.10 Забранено е публикуването и разпространението на незаконен софтуер като кракове, пачове, серийни номера и произведения защитени с авторски права (филми, музика снимки и други), както и заявките за такива.

Всеки от Вас в раздел новини е виждал през ден реклами  от различни компании предлагащи такива на поносими цени!

Сега!

Смята ли някой от вас, че Калин като администратор на форума не е проверил как стои този въпрос от българското законодателство. Буквално през ден два има реклами за лицензии на Windows.По е добре да се замислите над това, а не да питате от къде да си купя лиценз. Хората са ви предложили. Като не ви изнася този метод има друг - 250 до 350 лева и в представителството на Микрософт!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, Kolev71 написа:

Вижте в правилата на форума какво е написано:

2.10 Забранено е публикуването и разпространението на незаконен софтуер като кракове, пачове, серийни номера и произведения защитени с авторски права (филми, музика снимки и други), както и заявките за такива.

Всеки от Вас в раздел новини е виждал през ден реклами  от различни компании предлагащи такива на поносими цени!

Сега!

Смята ли някой от вас, че Калин като администратор на форума не е проверил как стои този въпрос от българското законодателство. Буквално през ден два има реклами за лицензии на Windows.По е добре да се замислите над това, а не да питате от къде да си купя лиценз. Хората са ви предложили. Като не ви изнася този метод има друг - 250 до 350 лева и в представителството на Микрософт!

Знам това Стефо, но никой не е разпоространявал или публикувал подобен софтуер с линкове и как се използва. Всичко, което е казано е просто коментар и всеки сам си решава дали да си сложи главата в торбата. И да знам, че караме по ръба.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Емил Костов написа:

Знам това Стефо, но никой не е разпоространявал или публикувал подобен софтуер с линкове и как се използва. Всичко, което е казано е просто коментар и всеки сам си решава дали да си сложи главата в торбата. И да знам, че караме по ръба.

Ами като знаеш, какво обясняваш? Този, който се интересува от това няма ли глава на раменете си да мисли? Че те утре ще те питат как най лесно да си обуят долните гащи. Коментар и за това ли ще им пишеш?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Kolev71 написа:

Ами като знаеш, какво обясняваш? Този, който се интересува от това няма ли глава на раменете си да мисли? Че те утре ще те питат как най лесно да си обуят долните гащи. Коментар и за това ли ще им пишеш?

Не се гневи излишно. За момента темата е в рамките на нормалното. В момента обаче ако се публикува линк или упътване как да се ползва нещо нелегално нещата ще приключат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Подозирам, че MS още пускат безплатния ъпгдейд от 7/8.1. Да си метне една 7-ца, с перманентния активатор на ДАЗ, после прави безплатен ъпгрейд до 10 и си има постоянна активирана десетка, без да се занимаваш с ключове от знайни и незнайни сайтове.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Bubbles написа:

Заповядай : https://www.gamivo.com/product/windows-10-home

И да се обадиш на Рудьо да ти се разпише иначе няма да е законен.

Нито за ще го подпиша, нито Microsoft.

51482872202_91593f0a06_z.jpg

В превод:

"Купих си ключ от тях, който вече беше използван другаде. Купих го със "защита на купувача", но не искат да ми върнат парите. Безполезен екип по поддръжка, и многото позитивни отзиви изглеждат като от "ферми" за кликания, тъй като са от близки националности. НЕ ИМ СЕ ДОВЕРЯВАЙТЕ!"

Има и доста други такива. Явно принципът на "търговеца" е: "Ако мине - мине, ако не - да го д***т".

преди 1 час, Joss Bomon написа:

Всичко е 1:1 като да си активираш с безплатни инструменти, с "никаквата" разлика, че си дал едни пари.

Абсолютно точно. И изчерпва темата. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, Rudy M. написа:

К'ви са тия глупости, бе?... И ти си "сервиз"! Явно от ония, дето взимат пари на хората, за да им инсталират нелегални Windows-и. 

Операционната система Windows e собственост на Microsoft. Ползва се под лиценз, при определени условия. Можеш да си придобиеш лиценз или чрез купуване от упълномощен търговец, или заедно с машина, на която упълномощен производител я е инсталирал. Толкова. Останалото е, както казваш, "фалшименто".

Явно си достатъчно прост за да не разбереш нищо. Който има мозък в празната си глава да мисли, няма какво да се обяснявам.

А относно другото.
Не не инсталирам нелегални OS и софтуер, купуват си който може и има пари от сайта на Microsoft. Но са ми идвали и такива с купени лицензи точно от тия евтините, за сега никой не се е оплакал като цяло. ЕВТИНИТЕ лицензи на не малко търговци които също са оторизирани да продават лицензи на Microsoft ги взимат под различни условия. Разбира се повечето на които съм попадал са всъщност препродажба на фирмени или други лицензи са измама,  трети със кратък срок от сорта на година - две и за това са пак евтини. Имал съм случаи с лиценз, който е бил за нова машина, обаче в магазина решили да го пуснат без OS и да продадът лиценза ( всъщност случаите са не малко, като повечето такива дето я правят тая далавера са от арабските страни, Русия и дори Индия ) Аз лично не съм позлвал евтините лицензи, но ми се е налагало да инсталирам със такива предоставени от клиенти.

преди 4 часа, Joss Bomon написа:

С тези имейли не получаваш никакъв договор - нищо, освен текстов файл с ключа. Никой няма да ти прави проблем и за това, но защо да пълниш гушите и на тези тарикати на дребно? Ако активираш клиентска машина с такъв ключ, какъв документ ще му дадеш?

Както казах, аз не продавам / купувам такива ключове и не съм ползвал за себе си. АКО клиент дойде с такъв си е негов проблем.

П.П. Онзи ден си купих навигация за колата, всички документи са електронни и по имейл, включително и тези за изплащането към TBI. Купил съм го не през фирмата, а като потребител.

Редактирано от pcservizpld (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, pcservizpld написа:

А относно другото.
Не не инсталирам такъв софтуер, купуват си който може и има пари от сайта на Microsoft. Но са ми идвали и такива с купени лицензи точно от тия евтините, за сега никой не се е оплакал като цяло. ЕВТИНИТЕ лицензи на не малко търговци които също са оторизирани да продават лицензи на Microsoft ги взимат под различни условия. Разбира се повечето на които съм попадал са всъщност препродажба на фирмени или други лицензи, а други са измама,  трети със кратък срок от сорта на година - две и за това са пак евтини. Имал съм случаи с лиценз, който е бил за нова машина, обаче в магазина решили да го пуснат без OS и да продадът лиценза ( всъщност случаите са не малко, като повечето такива дето я правят тая далавера са от арабските страни, Русия и дори Индия ) Аз лично не съм позлвал евтините лицензи, но ми се е налагало да инсталирам със такива предоставени от клиенти.

Яснооо, инат си, и ще продължаваш с глупостите.

"не малко търговци които също са оторизирани да продават лицензи на Microsoft" - и откъде го знаеш това? Виждал си им договорите с Microsoft за дистрибуция ли? Много ме съмнява.

"препродажба на фирмени или други лицензи" - според лицензионните условия на MS това е забранено.

"трети със кратък срок от сорта на година - две"  - няма лиценз за домашни потребители с времеви срок. Той е перманентен, за един потребител, за една машина.

"лиценз, който е бил за нова машина, обаче в магазина решили да го пуснат без OS и да продадЪт лиценза"  - и това е забранено.

А бе верно ли никой не чете лицензионните условия като инсталира, преди да цъкне на "Съгласен съм и приемам ..."? :eek:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 58 минути, Rudy M. написа:

Нито за ще го подпиша, нито Microsoft.

51482872202_91593f0a06_z.jpg

В превод:

"Купих си ключ от тях, който вече беше използван другаде. Купих го със "защита на купувача", но не искат да ми върнат парите. Безполезен екип по поддръжка, и многото позитивни отзиви изглеждат като от "ферми" за кликания, тъй като са от близки националности. НЕ ИМ СЕ ДОВЕРЯВАЙТЕ!"

Има и доста други такива. Явно принципът на "търговеца" е: "Ако мине - мине, ако не - да го д***т".

Абсолютно точно. И изчерпва темата. 

Какво се опитваш да покажеш с това?
Всяка една услуга втч и всеки магазин си има своите недоволни клиенти.

Също така всеки магазин може да допусне грешка, а специално при лицензите и от чичко Уили да си го вземеш направо от офиса му, пак може да се окаже ползван ключа. На времето от Технополис си купих уредба Сони и беше дефектна(Диска не работеше), смениха ми я и така.

Специално за конкретния магазин, мога да кажа че съм контактувал веднъж с техния съпорт, решиха ми проблема, но като цяло то1но този магазин не го харесвам заради добавените такси.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, Rudy M. написа:

Яснооо, инат си, и ще продължаваш с глупостите.

"не малко търговци които също са оторизирани да продават лицензи на Microsoft" - и откъде го знаеш това? Виждал си им договорите с Microsoft за дистрибуция ли? Много ме съмнява.

"препродажба на фирмени или други лицензи" - според лицензионните условия на MS това е забранено.

"трети със кратък срок от сорта на година - две"  - няма лиценз за домашни потребители с времеви срок. Той е перманентен, за един потребител, за една машина.

"лиценз, който е бил за нова машина, обаче в магазина решили да го пуснат без OS и да продадЪт лиценза"  - и това е забранено.

А бе верно ли никой не чете лицензионните условия като инсталира, преди да цъкне на "Съгласен съм и приемам ..."? :eek:

Никой не продължава глупостите. Ти пак си оставаш прост и виждаш и разбираш само това дето на теб ти е угодно май! След този отговор отиваш в "блокаж-а", защото по-умен и малко дразнещ няма да станеш и можем да развиваме дебати до безкрай.

1. Може и да съм виждал, няма как да знаеш. НО съм и познавам чужда компания занимаваща се с това и съвсем легално продават, като продават освен в тяхния си в сайт, така и в мрежи като амазон и ибей, английска фирма. Във нея има участие и един българин. Не мисля, че ако са нелегални ще им позволят във Великобритания да правят това!
2. Именно, забранена е за това ясно съм казал че ги броя към scam измамите. Но все пак лиценза си остава истински.

3. И пак ИМЕННО, за това и тях ги спаднах към измамите.

4. И отново за немислещите като теб - ИМЕННО за това го спаднах към измамите и съм сложил и скоби, и все пак лиценза е истински, въпреки че е продаден незаконно!

И като ги прочета "Лицензионните условия", това мен ли бърка или клиента след като е казал " Искам това, давам това " ?!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 22 минути, Bubbles написа:

Също така всеки магазин може да допусне грешка, а специално при лицензите и от чичко Уили да си го вземеш направо от офиса му, пак може да се окаже ползван ключа.

Може, вярно е. През ръцете ми са минавали много оригинални Windows-и, като нищо можех да си препиша някой и друг сериен номер, и да си го ползвам.

Точно това се опитвам да обясня. Притежаването на сериен номер не ти прави Windows-а лицензиран. Да, може с него да минеш активация. Но няма да имаш легално копие на ОС. Тук, в България, за домашен потребител не е проблем, защото на практика проверки няма. Което обаче не променя принципа. 

Разликата е, че като си си взел лиценза "от офиса на чичко Уили", ако се окаже ползван, можеш с едно телефонно обаждане да си решиш проблема. Като цитираш номера на фактурата. 

Аз пак призовавам, който е много отворен, да си направи следния експеримент. Да се обади на местното представителство на Microsoft, в държавата, в която е, и да попита дали копието на Windows на компютъра му е лицензирано. Да каже откъде го е купил, как му е пратил серийния номер търговецът, и какъв документ му е дал. Да видим какво ще му отговорят :cool:  .

ПП. Я, ама те хората са си го казали на сайта :) :

"С изключение на карти с продуктови ключове (PKC), разпространявани със сертификатите за автентичност (COA), Microsoft не разпространява продуктови ключове като самостоятелни продукти. Ако видите че онлайн търг, реклама или друга онлайн страница продават ключове, това е сигурен знак, че въпросните са най-вероятно откраднати или фалшиви. Ако се случи да закупите и използвате откраднат или фалшив продуктов ключ за активиране на Windows, инсталиран на компютъра ви, е възможно ключът да не може да се използва за активиране, да се използва вече на друг компютър или да бъде блокиран по-късно от Microsoft, когато бъде докладвано, че е откраднат. Най-добрият начин да получите това, което очаквате, е направо да закупите оригинален, предварително инсталиран на нов компютър софтуер на Microsoft или оригинален софтуер на Microsoft от оторизиран търговец на дребно."

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, Емил Костов написа:

Антивирусната винаги ще го трие. Трябва да и се спре протекцията в реално време, за да се случат нещата. Но това си крие и рискове, защото не се знае като го тегли, колко е чист самият активатор.

Няма нужда да е чист, той ще активира и ще има дигитален лиценз.
После форматиране на твърдия диск и нова инсталация на същия Уиндоус 10 и от сървъра  на микрософт го разпознават и пак го активират за секунди новия Уиндоус 10 на същия компютър, без да трябва да се пуска активатор втория път.
А сега как ще ме уплашите, че бил съдържал гадости активаторът, след като при повторното инсталиране на Уиндоуса той вече не се пуска = не се ползва и не може нищо да зарази, просто няма достъп никакъв до компютъра.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, нушо написа:

Хайде на промоциите ,не останаха лицензи !

Това беше дебатирано, скоро. Ако беше тукашен и ти да си тук, сега нямаше да снасяш, пардон, да спускаш глупави предложения. Всичките оферти са за OEM, в описанието си пише, че не се пренася на друг компютър и системата умира заедно с компютъра ти! После купуваш отново. @цър-вул отбеляза уловката! Питащият искаше същия лиценз, но за тези същите пари може да вземе по-добър!

Иначе аз вече казах къде са добрите оферти. Купува се с дебитна карта. :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, дpъндю написа:

ти да видиш
оште един братчед дек крадне никове
:lol6:
баси шоуто

Някой е копирал от мен ли? Лошо! Мисля, че трябва да има бан за такива своеволия!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, Vanko23 написа:

В колко фирми съм работил се пиратски уиндоус.

Това трябваше да им го напишеш с големи(плакатни букви) за да го прочетат питащите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 20 минути, Vanko23 написа:

В колко фирми съм работил се пиратски уиндоус.

у фирмите пиратски, а у нашту маалъ...краден
деева тоя двоен стандарт
нешто като политиците присвояват, а сигънту крадат
:lol6:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване