Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Как Бог отговаря

Препоръчан отговор

преди 22 минути, valkiria1 написа:

Голям шегаджия си. Или голям невежа. Аз клоня към второто.

Никакво православно християнство не са ви предавали учениците на Исус.

Той самия не е бил християнин и не е чувал даже тази дума.Това християнство ви го е дал Павел, а не Исус.

Бас хващам ,че ти даже не знаеш ,какво означава израза  "верния остатък "

Ти си един голям наивник.

Да ти покажа аз нещо  от личния ми архив.

11.09.2019 година -аудиенция при папа Франциск .

spacer.png

spacer.png

spacer.png

Драга Госпожо, православието е религия която лежи на основите на Св.Писание, Св. Предание, почитанието на светците, учениците на Христос и иконите, отхвърлянето на всички ереси и разкол както и почитането на правилата приети от 7-те вселенски събора. Тези неща съм ги изучавал, чел съм ги в не едно или две православни издания както и съм ги обсъждал с богослови, няма нужда да говорим тук кой е шегаджията. В нашата православна църква ние на първо място почитаме Бог, с особена почит Св. Богорица и след това всички негови придружени които изброих по-рано. Няма нужда да ми прикачвате разни снимки, аз вярвам в православното християнство, макар и всичко не е нужно като видим католик да се сбием нали? Нали вярата ни учи на добродетели и смирение, нима очаквате този наш епископ на снимката да се сбие с хората ли? Ужас.И не ми слагайте думи в устата, че съм казал че едва ли не Христос е православен християнин, това от ваша страна не само че е невъзпитано, но и просташко.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 179
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

преди 27 минути, Baininja написа:

Драга Госпожо, православието е религия която лежи на основите на Св.Писание, Св. Предание, почитанието на светците, учениците на Христос и иконите, отхвърлянето на всички ереси и разкол както и почитането на правилата приети от 7-те вселенски събора. Тези неща съм ги изучавал, чел съм ги в не едно или две православни издания както и съм ги обсъждал с богослови, няма нужда да говорим тук кой е шегаджията. В нашата православна църква ние на първо място почитаме Бог, с особена почит Св. Богорица и след това всички негови придружени които изброих по-рано. Няма нужда да ми прикачвате разни снимки, аз вярвам в православното християнство, макар и всичко не е нужно като видим католик да се сбием нали? Нали вярата ни учи на добродетели и смирение, нима очаквате този наш епископ на снимката да се сбие с хората ли? Ужас.И не ми слагайте думи в устата, че съм казал че едва ли не Христос е православен християнин, това от ваша страна не само че е невъзпитано, но и просташко.

Само питам и не искам,да се натрапвам.За "Акефалос" чувал ли си?Много ми дойде "Tamnavulin",май.Ще те оставя,да помислиш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 46 минути, Baininja написа:

Драга Госпожо, православието е религия която лежи на основите на Св.Писание, Св. Предание, почитанието на светците, учениците на Христос и иконите, отхвърлянето на всички ереси и разкол както и почитането на правилата приети от 7-те вселенски събора. Тези неща съм ги изучавал, чел съм ги в не едно или две православни издания както и съм ги обсъждал с богослови, няма нужда да говорим тук кой е шегаджията.

Драги господине,

имате голям проблем с разбирането на Библията . За ваше оправдание, това е проблем на целокупното християнство.. Християнството започва с Павел. Никога и никъде преди него. Павел е този,който смята Исус за Христос.Преди него никъде не се споменава името на Исус като Христос или дори като машиях. То и името Исус няма никакво значение. Виж оригинала Йехошуа има. В превод означава " Йехова спасява " Освен това никъде в писанията  в Новия   завет християни не се делят на православни ,католици и пр...за да се говори ,кой пръв кой втори и последен.Няма и доказателства апостолите да са били православни . За тях се говори ,че са елинизирани иудеи. Иначе Новия Завет, гъмжи от исторически несъответствия и описания на "чудеса", лисващи в застъпващите се исторически хроники. Делението на това,кой е по-горна категория и по автентичен християнин ще съпътства винаги християнството ,то е видно и от историята на Европа. Вартоломеевите нощи не са пикник за сватбата на една кралица. Иначе е много интересно ,как пък православните приехте ,че сте най-вярната и истинска божия  деноминация. И разбрах ,че нямате и понятие от това, понеже нямате отговор на въпроса "кой  е верния остатък" Пише го в Библията, ако не сте разбрал.

преди 46 минути, Baininja написа:

Няма нужда да ми прикачвате разни снимки, аз вярвам в православното християнство, макар и всичко не е нужно като видим католик да се сбием нали? Нали вярата ни учи на добродетели и смирение, нима очаквате този наш епископ на снимката да се сбие с хората ли? Ужас.

Снимката е да ви покаже ,колко сте наивен.Предполагам всички освен вас са наясно,че православните епископи не отиват при папата да го обръщат в православието, и да го учат на добродетели и смирение. Аз също имам силна вяра, но общата култура не вреди и не боли .

Иначе нищо ново  в тоя форум... поредния обладан  тотално от фикс-идея и тесногръден до степен отсъствие на други интереси и игнориране на останалите деноминации, за които забравя ,че се молят на  същия бог.Но пък постулатите на църквата са винаги в духа на "възлюбете, така ,че да смятате черното бяло по нейно нареждане, въпреки ,че може да имат и съмнения."

За вас може да се каже, че сте с много пламенно въображение, сантиментална набожност и силна склонност към суеверие.

Не ми отговаряйте, моля. Изпитвам страшно отегчение от поредния носител на благовестия и  дискусия в стил  чесане на езици на празен ход. Скука.

Хубава вечер.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 часа, valkiria1 написа:

майтап си правиш ,нали ?

Не бива да се шегуваме с илюзиите в които живеят хората, за да не би да се събудят от съня, който приемат за реалност.:hush:

Но пък майтапите са хубаво нещо за освежаване на форума.

Мисля, че всеки пишещ тук е много ценен и не трябва да се гонят потребителите само защото на някой не му харесвало чуждото мнение.

:weather2:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, valkiria1 написа:

Драги господине,

имате голям проблем с разбирането на Библията . За ваше оправдание, това е проблем на целокупното християнство.. Християнството започва с Павел. Никога и никъде преди него. Павел е този,който смята Исус за Христос.Преди него никъде не се споменава името на Исус като Христос или дори като машиях. То и името Исус няма никакво значение. Виж оригинала Йехошуа има. В превод означава " Йехова спасява " Освен това никъде в писанията  в Новия   завет християни не се делят на православни ,католици и пр...за да се говори ,кой пръв кой втори и последен.Няма и доказателства апостолите да са били православни . За тях се говори ,че са елинизирани иудеи. Иначе Новия Завет, гъмжи от исторически несъответствия и описания на "чудеса", лисващи в застъпващите се исторически хроники. Делението на това,кой е по-горна категория и по автентичен християнин ще съпътства винаги християнството ,то е видно и от историята на Европа. Вартоломеевите нощи не са пикник за сватбата на една кралица. Иначе е много интересно ,как пък православните приехте ,че сте най-вярната и истинска божия  деноминация. И разбрах ,че нямате и понятие от това, понеже нямате отговор на въпроса "кой  е верния остатък" Пише го в Библията, ако не сте разбрал.

Снимката е да ви покаже ,колко сте наивен.Предполагам всички освен вас са наясно,че православните епископи не отиват при папата да го обръщат в православието, и да го учат на добродетели и смирение. Аз също имам силна вяра, но общата култура не вреди и не боли .

Иначе нищо ново  в тоя форум... поредния обладан  тотално от фикс-идея и тесногръден до степен отсъствие на други интереси и игнориране на останалите деноминации, за които забравя ,че се молят на  същия бог.Но пък постулатите на църквата са винаги в духа на "възлюбете, така ,че да смятате черното бяло по нейно нареждане, въпреки ,че може да имат и съмнения."

За вас може да се каже, че сте с много пламенно въображение, сантиментална набожност и силна склонност към суеверие.

Не ми отговаряйте, моля. Изпитвам страшно отегчение от поредния носител на благовестия и  дискусия в стил  чесане на езици на празен ход. Скука.

Хубава вечер.

Не изгарям от желание да ти отговоря, отдалече си личи че имаш огромно его и човекът който контактува с теб винаги ще разбира по-малко. 

Ти си вярващ човек, но явно не в православието, това си личи и няма нищо лошо всеки има свободна воля, но недей се дръж с тези които вярват всякаш са втора ръка . Апостол Павел е допринесъл абсолютно много, но отново ще ти повторя че Православието лежи изцяло на Св. Предание и Писание, той не лежи изцяло на предаденото от Павел, а основно на първите Св. Отци които са Св. Йоан Златоуст, Атанасий Велики и тн,които са превели всичко това. 

Апостоли които имат пътувания с цел разпространението на християнството са много, не е само ап. Павел че да го повтаряш цяла вечер, Петър също е проповядвал в различни страни. 

Вместо да правиш жалки опити да засегнеш отсреща човека с който събеседваш, по-добре отиди и си купи някоя богословска книга, прочети я и тогава спори за неща които хора са ги изучавали преди теб, Исус Христос казват всички протестанти и най жалки секти и най вече хора които не са прочели ни най малка духовна литература. 

Името е Иисус Христос. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 53 минути, Baininja написа:

Не изгарям от желание да ти отговоря, отдалече си личи че имаш огромно его и човекът който контактува с теб винаги ще разбира по-малко. 

Ти си вярващ човек, но явно не в православието, това си личи и няма нищо лошо всеки има свободна воля, но недей се дръж с тези които вярват всякаш са втора ръка . Апостол Павел е допринесъл абсолютно много, но отново ще ти повторя че Православието лежи изцяло на Св. Предание и Писание, той не лежи изцяло на предаденото от Павел, а основно на първите Св. Отци които са Св. Йоан Златоуст, Атанасий Велики и тн,които са превели всичко това. 

Апостоли които имат пътувания с цел разпространението на християнството са много, не е само ап. Павел че да го повтаряш цяла вечер, Петър също е проповядвал в различни страни. 

Вместо да правиш жалки опити да засегнеш отсреща човека с който събеседваш, по-добре отиди и си купи някоя богословска книга, прочети я и тогава спори за неща които хора са ги изучавали преди теб, Исус Христос казват всички протестанти и най жалки секти и най вече хора които не са прочели ни най малка духовна литература. 

Името е Иисус Христос. 

А би ли казал, защо въпреки вашите твърдения и вярвания, евреите до ден днешен не приемат Исус нито за месията , нито за Господ, нито за син на Бога? И твърдят, че няма нито едно доказателство от Тора, че това е дългоочаквания месия.

Ако това което твърдят те, е истина, следва, че вашите вярвания, са заблуда!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Aumii написа:

А би ли казал, защо въпреки вашите твърдения и вярвания, евреите до ден днешен не приемат Исус нито за месията , нито за Господ, нито за син на Бога? И твърдят, че няма нито едно доказателство от Тора, че това е дългоочаквания месия.

Евреите попринцип биват описвани като неблагодарен народ, Иисус Христос е пратен при тях във вид на Месия, който ще изкупи греховете на всички народи включително и техният, тяхните очаквания обаче за Месия са съвсем различни, примерно всички са отбягвали хора чиито път са кражбите, проституцията и пороците, а Христос е сядал с тях и е събеседвал, затова те са го отхвърляли, били са много противоположните им страни и очаквания.

Тяхните очаквания са били да дойде Месия, който ще царува вечно над Израел и най-вече той да е политическият спасител, тъй като там вечно се водят размирици и войни. Още от време оно еврейте са имали конфликти с много други империи и народи и тогава са се надявали че Христос ще бъде Месията която ще ги освободи от тези конфликти, но не разбрали най-важното, че той не е пратен да ги освобождава от войни, а за да изкупи собствените им грехове. Така и те самите не проумяват смисълът заради който Христос е изпратен на човешката земя и бива отхвърлен.

И с годините и вековете еврейският народ продължава винаги да е живял в размирици, конфликти и войни и неразбирателство с разни народи, и преди новата ера, и след нея и дори по времето на световните войни - най скоро с Третия Райх, макар че те тогава просто са били потърпевши на тази война, но ето че отново са във войната по един или друг начин.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Baininja написа:

Исус Христос казват всички протестанти и най жалки секти и най вече хора които не са прочели ни най малка духовна литература. 

Името е Иисус Христос.

В Библията ми пише Исус, а не Иисус. Или тя не е духовна литература?!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Aumii написа:

Трябва ли християните да се съобразяват с евреите? Те да си приемат каквото си искат. Новият Завет е едно продължение на Стария и е съвсем нормално хората привикнали изключително към последния да не го признават. Това всъщност е общо правило - привържениците на което и да е учение трудно приемат всичко извън обхвата му.

Това обяснява и защо някои хора тук изразяват такова несъгласие с това, че един участник в темата смята неговата си религия за най-правилната, но пък и в същото време не е никак добър показател за тях. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 23 минути, ncl написа:

Не. Най-вероятно е протестантска Библия, на първата страница трябва да пише издадено от Светия Синод, ако го няма значи най-вероятно е от някоя протестантска американска литература.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 часа, Baininja написа:

И не ми слагайте думи в устата, че съм казал

Съжалявам, че си налазен от едно келяво отроче на велик народ. Лъжесвидетелството й е в кръвта. 

Дори Цар лъв не се справя с хиените- за анимацията пиша. Като се има предвид, че срещу Исус са лъжесвидетелствали единородни, твоето изпитание е по- незначително. Дано се справиш с това порочно същество.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, Търсещ истини написа:

Съжалявам, че си налазен от едно келяво отроче на велик народ. Лъжесвидетелството й е в кръвта. 

Дори Цар лъв не се справя с хиените- за анимацията пиша. Като се има предвид, че срещу Исус са лъжесвидетелствали единородни, твоето изпитание е по- незначително. Дано се справиш с това порочно същество.

Дори капка надежда да имаше да ме разбере щях да опитам да се справя, но то..

Не си заслужава братле.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 часа, Aumii написа:

Не бива да се шегуваме с илюзиите в които живеят хората, за да не би да се събудят от съня, който приемат за реалност.:hush:

Но пък майтапите са хубаво нещо за освежаване на форума.

Мисля, че всеки пишещ тук е много ценен и не трябва да се гонят потребителите само защото на някой не му харесвало чуждото мнение.

:weather2:

Хич даже не се шегувам.

Само се питам дали ролексите,  скъпите коли  и разврата  на висшето православно духовенство правят само на мен впечатление.

Затова те попитах, дали не си правиш майтап ,когато питаш ,че тия туловища следват светиите или дявола ?

И никой никого не пъди, откъде ти хрумна. Даже става закономерност на мястото на един религиозен фанатик да дойде друг.

преди 9 часа, Baininja написа:

лошо всеки има свободна воля, но недей се дръж с тези които вярват всякаш са втора ръка

Исус Христос казват всички протестанти и най жалки секти и най вече хора които не са прочели ни най малка духовна литература. 

виждам едно голямо лицемерие   и лукавост в думите ти Как така всеки има свободната воля да изповядва каквото си иска, но ти си този, който определя дали православните или протестантите са прави . Останалите пък определени като най-жалки секти. Теб, кой те оторизира да даваш квалификации на хората и степента на тяхната вяра. Ако има проблеми между православни и протестанти, вземете да се разберете помежду си  по християнски дето се вика . :lol6:Не може в четири евангелия да има толкова неясноти ,че да се хващате за гушите.

преди 9 часа, Baininja написа:

Името е Иисус Христос. 

Името е така,защото БПЦ го е прихванала  от гръцките преводи на евангелията. Еразъм Ротердамски пък пише и произнася  Иесус и като  така преминава в западноевропейските езици чрез латинския Iesus. В България обаче, по исторически причини защото сте си по близки до Византия , наследявате  византийското произношение, известно още като Райхлиново, според което името се произнася "Иисус. 

Йехошуа е бил евреин и е малко вероятно да се обърне, ако му подвикнете  Исус Христос  ,което име отговаря само на православния правопис.

Самоназначавш се за капацитет, но няма отговор на въпроса "кой  е божия верен остатък"..продължаваш да си правиш оглушки  и да благовестяваш неща, които касаят само вярата в твоята кошара.

преди 6 часа, Just a Stranger написа:

Трябва ли християните да се съобразяват с евреите?

Честно казано ,на евреина му е през смокиновия лист дали някой християнин ще се съобразява с него, нито го интересува ,нито му пука. Спасението както знаеш е дело лично.

Обаче, ако християните искат да имат нещо общо с Библията,трябва да се съобразяват със Стария завет. Отговора защо?!, едва ли има нужда от жокер

.Ако не си го чел ,нямаш право на мнение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, ncl написа:

и още питаш ? Ако не е Православната Синодална Библия ,не е правилно:lol6:Виж това ти го казва поредния експерт във форума.:D

преди 10 часа, Baininja написа:

но отново ще ти повторя че Православието лежи изцяло на Св. Предание и Писание, той не лежи изцяло на предаденото от Павел, а основно на първите Св. Отци които са Св. Йоан Златоуст, Атанасий Велики и тн,които са превели всичко това. 

Виж ти, виж ти... Я сега кажи ,кое е първото Св. Предание или Писанието ?!

Кои книги влизат в състава на Св. Писание  ?

На кой Адонай /Бог /изяви своята воля най-напред.?

И като как едно писание ще тежи като авторитет не на думите написани от автора , а на преводачите -това във връзка с твоя пост /болднатото/

Самите въпроси са жокери,това като за православни "експерти":biggrin:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 57 минути, valkiria1 написа:

И никой никого не пъди, откъде ти хрумна.

Това не се отнася лично за теб, а за някои други форумни потребители. Те си знаят кои са.

преди 8 часа, Baininja написа:

Евреите попринцип биват описвани като неблагодарен народ

Къде са описани като такъв народ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, ncl написа:

В старите библии пише Исус, а в новите Иисус. Новий завет (bg-patriarshia.bg)

Принципно и двете са правилни в българския език. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тяхните очаквания са били да дойде Месия

Изглежда, евреите имат основание да не вярват, че той е Месията и със сигурност има критерии по които с нещо този месия се различава от чакания Месия.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, valkiria1 написа:

Честно казано ,на евреина му е през смокиновия лист дали някой християнин ще се съобразява с него, нито го интересува ,нито му пука. Спасението както знаеш е дело лично.

Е и? Аз орговорих на въпрос. Ти тива обаче го пишеш май водена от друго. Сама се сети какво и защо изобщо участваш в темата повтаряйки една и съща песен за пореден път. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И с годините и вековете еврейският народ продължава винаги да е живял в размирици, конфликти и войни и неразбирателство с разни народи, и преди новата ера, и след нея и дори по времето на световните войни - най скоро с Третия Райх, макар че те тогава просто са били потърпевши на тази война, но ето че отново са във войната по един или друг начин.

Да, за съжаление, войните са част от световната история и почти не е имало, време поне през последните хилядолетия от Новата ера, през което да е нямало военни конфликти.

преди 7 часа, Just a Stranger написа:

Трябва ли християните да се съобразяват с евреите?

Разбира се! След като са приели да вярват в Бога на евреите и в тяхната библия.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 часа, Aumii написа:

до колкото помня, в библията го наричат "човешкия син", а не Бог
Бог е пратил "човешкият син" на кръста...такава съдба
Иисус се е молил на Бог,  да го отмине "горчивата чаша", което автоматично потвърждава че е "човешки син", а не бог
друг е въпроса, дали е станал  бог след възкръсването си
да, православен съм, но трябва да съм много вярващ за да не виждам противоречията
определям се по-скоро като суеверен и вярващ че има някаква сила наречена Бог

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, Aumii написа:

Изглежда, евреите имат основание да не вярват, че той е Месията и със сигурност има критерии по които с нещо този месия се различава от чакания Месия.

Няма значение какво вярват рвреите, толкова юи е трудно да се разбере. ИХ идва с нещо ново и различно като учение и няма как евреите да го признаят, след като в учението си той променя традициите им. Така думите ти са без значение за един християнин. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Just a Stranger написа:

Няма значение какво вярват рвреите, толкова юи е трудно да се разбере. ИХ идва с нещо ново и различно като учение и няма как евреите да го признаят, след като в учението си той променя традициите им. Така думите ти са без значение за един християнин. 

Знам, че са без значение, но това е мое мнение.

Исус е роден евреин и е бил рави - т.е. учител. Може да се каже духовен учител. 

Друг е въпросът, как, кой и с каква цел го е обожествил. 

Тук става въпрос, дали е чакания месия или не. А месията са чакали единствено евреите. Щом те не го признават като такъв, значи за тях той не е техният дългоочакван Месия.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, Aumii написа:

Разбира се! След като са приели да вярват в Бога на евреите и в тяхната библия.

Бог ли ти каза, че е на евреите? А разликите в разбиранията за Бог между евреите и християните не ги ли виждаш? Така че, дори и да е същия Бог (който е наивно да се нарича еврейски най-малкото защото и те са го взаимствали) то имаме различия във възгледа за него. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване