Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Ръка, която дава не обеднява

Гост

Препоръчан отговор

Силно вярвам в това. Винаги съм давал на бедните, помагал на хората в неравностойно положение безвъзмездно без да очаквам нищо в замяна. Такава е просто природата на лъва. Обаче съдбата ли господ ли, винаги ми спуска награда от небето. Нека разкажа една случка, която наскоро ми се случи. Бях на работа. В обедната седнахме да ядем, и един колега по стечения остана без чантата си в, която му беше храната. Никой от другите колеги не му предложи нещо за ядене. На мен ми стана жал да и му дадох от моите саднвичи плодове и каквото имах за пиене. След няма и един час както си вървя и си бачкам в краката ми скъп модел айфон почти неизползван. Включих го започна да се инсталирва. Ами аз ползвам само айфон. Това е любимата ми марка смартфони. Няма акаунт няма име на собственик, значи господ ми прави подарък. Имал съм много такива случеи. Обаче мисля, че господ възнаграждава тези, които дават с чисто сърце, без някакъв умисъл или цел.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Бял Кон написа:

Силно вярвам в това. Винаги съм давал на бедните, помагал на хората в неравностойно положение безвъзмездно без да очаквам нищо в замяна.

прати ми некоя мешана скара...може и да ней мешана, само кибапчита
па ако ти се намира бира на една ръка разстояие, подай я насам

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, дpъндю написа:

Аз си помислих , че ще напишеш  " Прати ми едно ново телефонче Айфонче " .  ;)  

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, Бял Кон написа:

както си вървя и си бачкам в краката ми скъп модел айфон почти неизползван.

На мен това ми е интерсесно....как така вървиш и бачкаш? За телефона - не говоря... може да е паднал от небето.... ама да вървиш и да работиш....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, дpъндю написа:

И защо той да ти ги праща, нали мойеш си ги краднеш:hush:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, grizly написа:

И защо той да ти ги праща, нали мойеш си ги краднеш:hush:

няма съ опрай тая държава с кражби
надяваме се на  дарения
ся нали чакаме избори и ней лошо от сега да започнат с раздаване на кибапчета на беднуту сигън кът мен

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 22 минути, дpъндю написа:

След десет дена чакам гости от България собственици на антиквариати и магазини за класически мебели.Ще организирам мега голямо бг барбекю. Сега даже търся терен за събитието, защото в нас в апарламента няма как да стане. Купона ще е на макс, Софка, Кристали, само немска хубава бира и отбрани български вина. Огън, ако може си запалим. Чуствай се поканен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Бял Кон написа:

Чуствай се поканен.

благодаря за поканата, ама до тогава, я подай тая тарелка кибапчета дек е на масата
пп

опс, като че ли видях и наденички
фърли ена насам

Редактирано от дpъндю (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, дpъндю написа:

благодаря за поканата, ама до тогава, я подай тая тарелка кибапчета дек е на масата
пп

опс, като че ли видях и наденички
фърли ена насам

Дръндак нещо последния път не ми харесаха кебапчетата и кюфтета хм незнам защо така. Минах малко на риба Тон и Сюмга на скара. Има още две тарелки в хладилника дано не са като последните.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Той Дръндю е хубав човек и го каниш, но няма да го пусне каката. Я покани Белгиеца с хубавата руса белгийка и им спретни и на двамата по едно "българско барбекю" както ти си знаеш, та да го видим как ще влиза у тях, в къщи с такива клонести рога. Тъкмо сте комшии по държави и няма да му е проблем да прескочи с Дачията. Знаеш ли, че още я кара с оригиналния бензин от магазина?

'

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Kolev71 написа:

Той Дръндю е хубав човек и го каниш, но няма да го пусне каката. Я покани Белгиеца с хубавата руса белгийка и им спретни и на двамата по едно "българско барбекю" както ти си знаеш, та да го видим как ще влиза у тях, в къщи с такива клонести рога. Тъкмо сте комшии по държави и няма да му е проблем да прескочи с Дачията. Знаеш ли, че още я кара с оригиналния бензин от магазина?

'

Ааа дядо Стефчо разцепи ме от хилене а любимото ти  момче белгийската мида в една тема си каза че са го взели за детегледач :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, petie1 написа:

Ааа дядо Стефчо разцепи ме от хилене а любимото ти  момче белгийската мида в една тема си каза че са го взели за детегледач :)

Че той си е бил детегледач и ще си остане такъв. Смяташ ли че е кадърен за друга работа, освен да скъса и новият диван, който му купи русата красавица това лято? Точи се за младо пенсионерче, за къщичка край морето с чистачка на която ще дава някой лев на края на месеца. Няма лошо, но ни едно от тези негови прищявки няма да се сбъднат. За пенсионерче - да не говорим. В най добрия случай ще го изпратят с чемоданите на 2500 километра пеш, към България.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Kolev71 написа:

Че той си е бил детегледач и ще си остане такъв. Смяташ ли че е кадърен за друга работа, освен да скъса и новият диван, който му купи русата красавица това лято? Точи се за младо пенсионерче, за къщичка край морето с чистачка на която ще дава някой лев на края на месеца. Няма лошо, но ни едно от тези негови прищявки няма да се сбъднат. За пенсионерче - да не говорим. В най добрия случай ще го изпратят с чемоданите на 2500 километра пеш, към България.

Е бива го да сади сателитки и да разпъва лакърдии в хоремага на Бай Калин а и да лъготи М$... За пенсионерче и то младо не знам кава е системата у белгийското кралство ама може е намерил някоя дупка знаеш ли го? :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Kolev71 написа:

'

Ще вземе да и хареса на белгийката и може и ще иска да остане. Жената е зажадувала за светски живот, живеии са, нашия с неговите чинии и безплатни телевизии сигурно и е втръснал до болка. Ама е дъртичка за мен неговата белгийка, и да се грижа за малкия белгиец, млад съм още да се вкарвам в такива латино сериали.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Бял Кон написа:

Ще вземе да и хареса на белгийката и може и ще иска да остане. Жената е зажадувала за светски живот, живеии са, нашия с неговите чинии и безплатни телевизии сигурно и е втръснал до болка. Ама е дъртичка за мен неговата белгийка, и да се грижа за малкия белгиец, млад съм още да се вкарвам в такива латино сериали.

Абе човек! Ти сега ще я гледаш че била дъртичка. Еми не може през тези 30 години брачен живот, все да е на 22. А пък като приятел ще ни направиш и услуга, че сме му малко далеч. Но имай и едно на ум. В такава възраст, жената като срещне МЪЖ на място, няма току така да го захвърли. Че го зарязала, хич да не ти пука на дядовия. Тя, така или иначе на тези години, ще го зареже. След време, пак ще си приказваме. Да видиш, че не греша.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Допълнение:

, а сърце което дарява не остарява. 

Мнозина дават и след това се радват на отплатата, а други даряват. 

Успех!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 часа, Бял Кон написа:

..., и да се грижа за малкия белгиец, млад съм още да се вкарвам в такива латино сериали.

Малкият на 14 години и половина вече води мацки на по на 15 г по ресторанти, баща му му пълни джоба с пари и му дава и предплатена дебитна карта, да харчи на воля.
Ремонтирам сега и една стая за гаджета за него като станат на по 16 години и законът да не го забранява, да си кани за уикенда гадже да го прекара в нашата къща, при наличие на съгласие от страна на родителите ѝ. Да има къде да си пише домашните на спокойствие момата за понеделника. Да свиква малкият с женско присъствие до него, а не да го е страх като тебе от гушкане.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Белжо , спри се за миг . Вярваш ли ,че родители ще пуснат дъщеря си в чужда къща да стои два дена щом е на 16 години ? Тя така наречената им толерантност се изразява само в някои насоки . Недай си Боже да разберат ,че наследника ти има  " български корени " ..... Ще настане голяма драма .  ;) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, V_A_G_A_B_O_N_D написа:

Вярваш ли ,че родители ще пуснат дъщеря си в чужда къща да стои два дена щом е на 16 години ? Тя така наречената им толерантност се изразява само в някои насоки .

Eдин съсед ученик има право да си води гаджето вкъщи със съгласието на родителите ѝ.
То със съгласието на родителите и на съдия, тя или той може и да се омъжи даже на 16 г.
А дали ще лежи два дена, или ще лежи 1 час в чужда къща докато те са на работа и двамата, каква е разликата ?
В сряда учат до обяд само, а родителите се връщат чак след 17 часа от работа.

Сега, понеже на този форум са сложили някакви алгоритми за автоматично спиране на текстове съдържащи думи които не му харесват на чорбаджията, ти пускам на френски как е по закон, пък ти си го преведи в гугъл. Взето от сайта на държавната телевизия, можеш и до него да достигнеш с търсене в гугъл и цялата страница да си преведеш.

Il faut savoir que la majorité sexuelle est fixée en Belgique à l’âge de 16 ans, ce qui veut donc dire qu’on peut avoir des relations sexuelles librement consenties avec autrui dès l’âge de 16 ans. C’est le principe de la majorité sexuelle. Avant cet âge, avant 16 ans, toute relation sexuelle est interdite avec ou sans consentement, et à ce moment-là ce sera considéré comme étant un attentat à la pudeur", explique Christelle Trifaux, directrice du Service du Droit des Jeunes, notamment à Bruxelles.
Au niveau légal en Belgique, "il faut savoir aussi que la majorité civile est fixée chez nous à 18 ans et que dans ce cadre-là, entre 16 ans et 18 ans, les parents ont toujours l’autorité parentale à l’égard de leurs enfants, ce qui veut dire que théoriquement ils ont toujours un contrôle sur les relations de leurs enfants.

А пък тука пише за разрешението от съдията да се женят преди да са навършили 18.

http://www.sdj.be/wp-content/uploads/2020/08/MARIAGE-MINEUR-Fiche-Juridique-SDJ.pdf

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хайде честито!
Освен млад пенсионер и млад дядо! Ще се пръснеш от щастие ... но тук пишат за ръката, която дава. Ти какво ще дадеш? Далаверата с наследствената къща в България умряла работа за западняка. Кръгче с дачията и някоя изкривена от вятъра сателитна тенекия? Пълнил джоба с пари, предпалтена дебитна карта ... нещо от книгите по психология си го ударил на 180' или щастието яко те трамбова на дивана.

И покажи update-а на блокажа. Ти афив приказки ги лансирай довече на уше на белгийката.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

"Ръка, която дава - не обеднява. Сърце, което обича - не остарява!" - Карло Колоди, бащата на Пинокио. Ех, колко обичам Пинокио.

П.С. Докладвах да оправят поне заглавието, че ми вади очите.

Похвално, о белий коньо! Жалко за собственика на айфона, обаче. Сигурен ли си, че нямаше как да го издириш? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, Madonna написа:

"Ръка, която дава - не обеднява. Сърце, което обича - не остарява!" - Карло Колоди, бащата на Пинокио. Ех, колко обичам Пинокио.

П.С. Докладвах да оправят поне заглавието, че ми вади очите.

Похвално, о белий коньо! Жалко за собственика на айфона, обаче. Сигурен ли си, че нямаше как да го издириш? 

Щом няма акаунт и име, значи господ ми го праща.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, Бял Кон написа:

Щом няма акаунт и име, значи господ ми го праща.

Тука в Белгия арабите викат на френски че е бил паднал от камиона, а не са го откраднали, намерили само и така.
Внимавай само съдията да не се окаже атеист, че спукана ти е работата, ще те прати на топло.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 часа, Белгиеца написа:

Тука в Белгия арабите викат на френски че е бил паднал от камиона, а не са го откраднали, намерили само и така.
Внимавай само съдията да не се окаже атеист, че спукана ти е работата, ще те прати на топло.

За Белгия не знам. Тука между намерено и откраднато съда прави разлика. Когато отнемеш на някой имуществото с умисъл белжо, си е кражба, а да го намериш на пътя едва ли можеш да го планираш. Пък ти, ако знаеш в Германия на фло маркта колко крадени телефони продават всяка неделя. Даже и с паролата за акаунта.:D И на куките им дреме.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване