Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Renault, Kia или Skoda

Препоръчан отговор

Здравейте!

Решила съм, че е време да си сменя колата и съм се ориентирала към малките SUV. 

Към момента съм се спряла на Renault Captur, Kia Stonic и Skoda Kamiq. Моделът ще 2021, ръчка, бензин.

Като човек който обича да шофира, но си няма идея от коли ще съм много благодарна, ако споделите мнението си.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 50
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Щом ще е чисто нова, както е писано в горния пост- при дилъра и гледаш кой какво предлага за цената. Като гледам в сайтовете им Киата е най-евтина.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Питай в форумите на марките кои са сполучливите мотори. Всяка марка и модел има по примерно 10 мотора бензин дизел от които 2/3 са добрите а осганалите са проблемни.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 23 минути, JKirilov написа:

Грешка!

Ами чудех се между ръчка и автоматик, но сякаш клоня към ръчка. Защо е грешка според вас?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Siyana42 написа:

Ами чудех се между ръчка и автоматик, но сякаш клоня към ръчка. Защо е грешка според вас?

Щом може да си позволите покупка на нов автомобил, значи и поддръжката ще ви е никакъв проблем. Който веднъж е карал автомат, повече не се връща на ръчни скоростни кутии.

Не се водете от принципа - "малък двигател - малък разход на гориво". Задължително вземете 4 или повече цилиндров мотор и бягайте далеч от 3-цилиндровите!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, Siyana42 написа:

Като човек който обича да шофира, но си няма идея от коли ще съм много благодарна, ако споделите мнението си.

За автомобил който е модел на по-малко от 3 години, няма кой да ти каже реално добри и лоши страни!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, Siyana42 написа:

Здравейте!

Решила съм, че е време да си сменя колата и съм се ориентирала към малките SUV. 

Към момента съм се спряла на Renault Captur, Kia Stonic и Skoda Kamiq. Моделът ще 2021, ръчка, бензин.

Щом става въпрос за нова кола, няма какво да разпитваш. Гледаш коя ти харесва на външен вид, как се чувстваш вътре... правиш едно кръгче и която те кефи как върви. КОя е по- здрава нито се знае още, нито пък има значение за теб- и трите ще изкарат поне 5 безпроблемни години.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 35 минути, Радул написа:

и трите ще изкарат поне 5 безпроблемни години.

С това не съм съгласен, ама само времето може да каже!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, ivan_pop написа:

С това не съм съгласен, ама само времето може да каже!

Е... без киата евентуално.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 часа, Siyana42 написа:

Здравейте!

За предпочитане ще е Шкодата с двигател на VW бензин. Попитайте в офисът им дали може да бъде сложено газово устройство. Дали да бъде с ръчни или автоматични скорости зависи от квалификацията на водача и портфейла му.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 32 минути, Димитър Тодоров написа:

Попитайте в офисът им дали може да бъде сложено газово устройство. Дали да бъде с ръчни или автоматични скорости зависи от квалификацията на водача и портфейла му.

И да осакати нова кола с ганьовки "доработки" ?!

Квалификация и портфейл какво общо имат с избора на скоростна кутия ? Жената си купува чисто нова кола, а ти за портфейли говориш...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 часа, Joss Bomon написа:

Квалификация и портфейл какво общо имат с избора на скоростна кутия ? Жената си купува чисто нова кола, а ти за портфейли говориш...

Вземи и се запознай кой е изобретил "ганьовсксите" доработки. Ако не те мързи да четеш прочети за екологичното въздействие на видовете горива и горивни смеси. Квалификацията и вида скорости  при добра квалификация с ръчни скорости може да се намали разхода на гориво в сравнение с автоматични скоростни кутии. Портфейла касае поддръжката и ремонта на скоростните кутии. Ако няма ограничения в портфейла може да се ориентира към коли-хибриди.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 51 минути, Димитър Тодоров написа:

Вземи и се запознай кой е изобретил "ганьовсксите" доработки. Ако не те мързи да четеш прочети за екологичното въздействие на видовете горива и горивни смеси. Квалификацията и вида скорости  при добра квалификация с ръчни скорости може да се намали разхода на гориво в сравнение с автоматични скоростни кутии. Портфейла касае поддръжката и ремонта на скоростните кутии. Ако няма ограничения в портфейла може да се ориентира към коли-хибриди.

Жената има пари за нова кола и се съмнявам да я интересува разход на гориво или колко струват евентуални ремонти. Ще я кара докато е гаранционна и ще я смени с нова, ако тази и прави проблеми. Живота ви изтича между пръстите, а вие броите стотинките и икономисвате... За кога ?!

Екологично въздействие ?! Я стига се зомбирахте с тази екология! Всички автомобили по света не могат да направят толкова вредни емисии, колкото прави едно единствено изригване на един единствен вулкан например... 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, Димитър Тодоров написа:

при добра квалификация с ръчни скорости може да се намали разхода на гориво в сравнение с автоматични скоростни кутии

ама друг път! Ти колко човека с добра квалификация познаваш, можейки да бият DSG? ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 часа, Joss Bomon написа:

И какво точно ще и осакати? Много ясно, че портфейла е важен- все пак жената си купува чисто ново рено/ шкода/ киа, а не чисто ново ферари деа. Нека ти кажа каква е сметката- ако за тия 5 години измине около 100 000 км и ги измине на газ вместо на бензин, ще спести около 8 000 лева. Една четвърт от цената на един нов Каптур.  :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 47 минути, Радул написа:

И какво точно ще и осакати? Много ясно, че портфейла е важен- все пак жената си купува чисто ново рено/ шкода/ киа, а не чисто ново ферари деа. Нека ти кажа каква е сметката- ако за тия 5 години измине около 100 000 км и ги измине на газ вместо на бензин, ще спести около 8 000 лева. Една четвърт от цената на един нов Каптур.  :)

не разбираш от коли

такива като тебе ги лъжат с глобално затопляне и енергийна ефективност

а сметките на топлофикация и енерго си вървят  всеки месец

нищо няма да спестиш 

едно даваш за газова инсталация 

друго ти заема място в багажника за полезен товар

по 2 трупчета дърва да качваш всеки ден на местото на газовата уредба  е по- добре

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 27 минути, Banesc написа:

не разбираш от коли

такива като тебе ги лъжат с глобално затопляне и енергийна ефективност

а сметките на топлофикация и енерго си вървят  всеки месец

нищо няма да спестиш 

едно даваш за газова инсталация 

друго ти заема място в багажника за полезен товар

по 2 трупчета дърва да качваш всеки ден на местото на газовата уредба  е по- добре

Аз карам на газ.Минал съм на газ само, с тази кола около 90000км.Дали и колко съм спестил не зная.Зная че съм дал по-малко пари за гориво, ако колата я карах на бензин или ако беше дизел!

Всеки сам си преценява!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 18.09.2021 г. в 11:58, Siyana42 написа:

Към момента съм се спряла

Не разправяйте на мацката,за трупчета,енерго,DSG,екологии,Бай Ганьо и т.н.Кажете и,че се спряла на "дъното" на SUV и колите,като цяло.Да погледне-Honda HR-V,Nissan Qashqai,Hyundai Tucson,Mazda CX-5 и други.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване