Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Фарове и евтино керамично покритие?

Препоръчан отговор

Здравейте. Понеже не ми се дават пари всяка година за полиране на фаровете на автомобилите в семейството, съм си навзел водни шкурки и паста на menzerna 400, с която да мина накрая. Тук въпроса ми е, понеже не мога да намеря информация. Някой ползвал ли е тази паста и след нея минавате ли с 3800, която се води фин финиш, или просто смествате 400 и 3800 и така полирате? А основния въпрос е, има ли някакво евтино керамично покритие, което мога да ползвам? Някое изпитано, което да върши някаква работа. Гледах, че има и спрейове. 

Реално гледам това - https://www.emag.bg/techno-styklo-za-predpazvane-na-vashijat-avtomobil-autodiag-keramichno-pokritie-30ml-ceramic9h/pd/D8JGT7MBM/ 

Предполагам, че ще стане за фарове. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, аз се занимавам с полиране на фарове, стопове и всякакви детайли. Керамичното покритие също ще ти свърши работа за по-малко от година. Слага се фолио, друг вариант няма. Фолиото на Lummar ще ти държи поне 5 години (то е със 7 години гаранция). За шкуренето на фарове процесът е следния:

Водни шкурки - 800, 1200, 1500, 2000, 2500, 3000 - поне аз така ги правя, като с всяка шкурка сменяш посоката на шкурене, например с номер 800 шкуриш наляво-надясно, с 1200 нагоре-надолу. След това минавам с паста на 3М номер 2 и финиширам с паста на 3М номер 1. 

Ти щом си взел на мензерна първо мини с 400 и след това с фин финиш, не ги мешай, няма никакъв смисъл. Ако искаш сам си ги полирай, но след това закарай колата да ти сложат защитно фолио :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, и моята идея е 1000,1500,2000,3000, като за посоките знам. Но имам малък проблем с тези водни шкурки, понеже в града имат само до 2000, дори не са чували за по-голям номер.

Въпросите.

1. Тези над 2000 водни шкурки, по-специални и различни ли са? В 3 магазина не са чували за такива. Били само до 2000.

2. Демек е добре след мензерна 400 да мина с тази на 3800? Като по принцип полираш, докато следите от шкуренето не се виждат, нали?

3. А това керамично покритие какво представлява, когато вече издава багажа? Постепенно се измива или се вижда като петна или нещо грубо по фара? 

4. Също така, самото фолио, ако се наложи да го махнеш, лесно ли се маха или се шкури?

5. Какви гъби ползваш при полирането? Имам мека,средна и по-твърда. Евтин комплект от 15 лева. И има ли значение вида на гъбата. Тези, които имам са на вълни, като има и плоски.

Всичко сам мисля да си правя.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Под номер 1000 може да минеш и фарове, които са без лак, просто шкуро по-дълбоко. Да, първо с мензерна 400 и след това финиширай с 3800. Използвай по-малък диск и гъба за полиране, например 80мм, защото е по-лесно полирането по ъглите на фара. Ами да, полирам докато следите от шкуренето не се виждат, но 3000 е много добра шкурка и мисля, че е задължителна. Дори с нея можеш да минеш малко по-сухо, мокриш само 1-2 пъти шкурката и фара и търкаш повече, тя е завършваща шкурка и за мен е задължителна. Ако можеш да я намериш отнякъде ще е много добре.  Керамичното покритие седи, но фара почва да пожълтява. Ако искаш опитай, няма да сгрешиш, просто е по-хубаво с фолио, защото защитава много време, а керамичното покритие горе-долу година. Самото фолио се маха малко трудно, нагряваш с пистолет за топъл въздух и махаш с ножче. Ако го сложиш грешно и има балончета може веднага да го издърпаш и няма да има никакви проблеми, на фолиото му трябва поне 5-6 часа, за да залепне хубаво. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, машината ми е за фарове с диск 100мм. Мисля да й купя един диск 125мм също. А от към гъбите, какви ползваш? И самото фолио от къде го купуваш, че нещо не намирам в нета, а в олх. има доста за по 15-20 лева. Предполагам това на Лумар ще е доста богата цена. Нещо евтино ще свърши ли работа и какво предлагаш? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Според мен, каквото и да е покритие лак, керамика и др. е противопокзно за пластмасови фарове.Аз миавам с шкурка 800, след това 1000 и после 2000.Накрая полирам с паста на 3M.Изкарва 2 години спокойно.Шофирам 90% градско, и това има значение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А за почистване на фаровете, нещо като течност, с която да пада първоначалната мръсотия по него и жълтото. Бях виждал в клипове подобни, но никой не казваше какво са.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Малко препарат за прозорци и с микрофибърна кърпа бършеш или просто с вода, жълтото няма как да падне без търкане, ако е много зле почвам с шкурка 600 :))

Фолио това от 15-20лв върши супер работа, аз го взимам от олкс.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване