Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Въпрос относно автоматично заспиване на HDD

Препоръчан отговор

Здравейте, наскоро забелязах че хард диска след 20 минути неактивност влиза в режим на сън. Въпросът е дали ако го увелича на повече време примерно на 1-2 часа дали би било дало отражение с живота на HDD или е най-добре да си бъде така, попринцип не ми пречи, но примерно когато започна игра и се стигне до обмяна на файлове тя забива за момент докато HDD се събуди и после всичко влиза в норма. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Още ли си със системен дял - на HDD?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, jhoro написа:

Още ли си със системен дял - на HDD?

Дали ако системата е върху HDD само, то той ще се изключва след 20 мин. и ори влизане в игра ще пали отново?

Да, можеш да коригираш времето, колкото до живота - едното е за сметка на другото. Тоест честото спиране и пускане също не е полезно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, plamen_petrov_80 написа:

Дали ако системата е върху HDD само, то той ще се изключва след 20 мин. и ори влизане в игра ще пали отново?

Да съм казал нещо такова?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, plamen_petrov_80 написа:

Да, можеш да коригираш времето, колкото до живота - едното е за сметка на другото. Тоест честото спиране и пускане също не е полезно.

Реално не разполагам с много време да стоя пред компютъра то става за няколко часа и след това с дни не се включва най-добре ще е да го изключа нацяло това записване, защото и аз чух мнения че постоянното спиране и пускане води до доста по-големи повреди.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, plamen_petrov_80 написа:

А това е?

Въпрос!

Ако няма swap (файл или дял) - дали търси диска?

виж това ..

преди 29 минути, Baininja написа:

... и се стигне до обмяна на файлове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, jhoro написа:

Въпрос!

Ако няма swap (файл или дял) - дали търси диска?

OS постоянно пише и чете по един диск, също така ти знаеш ли какво е правил преди да пусне игра която явно се намира върху механичен диск.

Ако компютъра е изключен през повечето време, то едни 4-5 часа непрестанна работа не му пречат. Не знам защо казвате "записване".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не знам и не искам да гадая!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, plamen_petrov_80 написа:

OS постоянно пише и чете по един диск, също така ти знаеш ли какво е правил преди да пусне игра която явно се намира върху механичен диск.

Ако компютъра е изключен през повечето време, то едни 4-5 часа непрестанна работа не му пречат. Не знам защо казвате "записване".

Единствената ми обмяна е гейминга друго всичко е браузър и много рядко теглене на разни неща. Реално като включа игра или изтрия фаил когато съм слушал музика и чат над час, чува се лек шум от компютъра наподобяващо на леко щракване и тогава хард диска започва нормална работа, реално тогава го събуждам, защото после си работи без проблем. Проблема е че явно заради начина ми на използване на машината, не ми е нужен често твърдия диск и той през повечето време е изключен и аз реално го събуждам за някаква глупост като да изтрия фаил или да пусна някоя снимка чак ми е вече неудобно. 😀

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, Baininja написа:

Единствената ми обмяна е гейминга друго всичко е браузър и много рядко теглене на разни неща. Реално като включа игра или изтрия фаил когато съм слушал музика и чат над час, чува се лек шум от компютъра наподобяващо на леко щракване и тогава хард диска започва нормална работа, реално тогава го събуждам, защото после си работи без проблем. 

Харда ... трудно ще го чуеш! По-скоро - оптичното устройство - ако има.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, jhoro написа:

Харда ... трудно ще го чуеш! По-скоро - оптичното устройство - ако има.

Баце, не ги разбирам. Просто обяснявам че след като чуя този звук непременно след него снимката се изтрива или отваря, явно е свързано с твърдия диск защото вече ми е пределно ясно чуя ли този звук, каква е историята му. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Baininja написа:

Баце, не ги разбирам. Просто обяснявам че след като чуя този звук непременно след него снимката се изтрива или отваря, явно е свързано с твърдия диск защото вече ми е пределно ясно чуя ли този звук, каква е историята му. 

Свързано е с това, че се активира файловия мениджър и първо - си проверява устройствата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре за да не гадаем повече - би ли споделил точно какви твърди дискове има в системата ти. Може да споменеш дали имаш оптика също.

Иначе - да аз също си чувам диска - дори когато паркира главите и затова съм му забранил да прави това, а ако е истинско палене (развъртане на плочите) в някой системи се усеща дори с тялото.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 часа, plamen_petrov_80 написа:

Добре за да не гадаем повече - би ли споделил точно какви твърди дискове има в системата ти. Може да споменеш дали имаш оптика също.

Иначе - да аз също си чувам диска - дори когато паркира главите и затова съм му забранил да прави това, а ако е истинско палене (развъртане на плочите) в някой системи се усеща дори с тялото.

Имам два твърди диска единият е 500 Гб, другият 80.

През кутията на компютъра виждам че отгоре на надписа на твърдия диск пише Seagate, но вече за оптика не мога да ти кажа дали има, защото не разбирам какво имаш точно впредвид. 

Ако става въпрос за CD записвачка имам на LG която работи, но много рядко ползвам и не мисля че тя е причината за това прещракване, защото след като прещрака тогава се включват файловете които съм искал да пусна. Мисля че записвачката няма общо с файловата система особено когато не я използвам. 

преди 8 часа, plamen_petrov_80 написа:

Тоест забранил си му да влиза В Sleep режим? И ако да това отразило ли се е на живота на твърдия ти диск примерно с трупане на лоши сектори и тн. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Baininja написа:

Имам два твърди диска единият е 500 Гб, другият 80.

Малкият ... сигурно е „пълнолетен“! Поне на на 18 години!

преди 2 часа, Baininja написа:

..  но вече за оптика не мога да ти кажа дали има, защото не разбирам какво имаш точно впредвид.
Ако става въпрос за CD записвачка имам на LG която работи, но много рядко ползвам и не мисля ...

А не бе - говорим за „Оптичен прицел“!     Оптика за пушка tasco 6-24x50 - getX.eu | Sales

преди 1 час, Baininja написа:

Чак сега видях че съм написал грешно името на статията

Не записване, а заспиване.. Извинявам се

Не било компютри, ами компоти!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 часа, Baininja написа:

Тоест забранил си му да влиза В Sleep режим? И ако да това отразило ли се е на живота на твърдия ти диск примерно с трупане на лоши сектори и тн. 

Не. Забранил съм му да паркира главите когато не чете или пише. Това е една стъпла преди Sleep режим на диска (освен ако не говориш за Sleep режим на цялата система).

Дали се е отразило точно това на живота на диска ... трудно е да кажа, все пак машината се ползва вече доста години като през тях е събрал 3 слаби сектора само за едни 48126 работни часа. Все още не съм пробвал нищо за диагностика или поправка на тези 3 слаби сектора.

Има най-различни програми:

NWINFO64

Aida64

Speccy

CrystalDiskInfo

и много други, всяка от тях може да ти каже точни модели и параметри на дисковете.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване