Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с пералня Аристон AVF109

Препоръчан отговор

Здравейте, барабана на посочения модел пералня изведнъж спря да върти. Когато се опитам ръчно да го завъртя всичко изглежда наред, но през програма на самата пералня не върти. Ако някой знае какъв може да е проблема с барабана ще съм благодарен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ремък? Доколкото виждам - този модел не е „Директ драйв“!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, userwl написа:

Ами стърже нещо, но не съм сигурен дали върти

Кое точно стърже?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 32 минути, Емил Костов написа:

Кое точно стърже?

Рендето - за сапунЯ!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 44 минути, jhoro написа:

Рендето - за сапунЯ!

Не, аз питам сериозно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, Емил Костов написа:

Не, аз питам сериозно.

То и аз питах сериозно, ама автора така отговаря ...

Пак ще го питам.
При включване - тръгва ли водата? Демек - програмата?
Пп. Вратата поне - заключва ли се?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

най вероятно лагер ако  той стърже да е износен и носача също

без разглабяне няма да мине

има електрическа  част 

и механична

трябва да се види проблема

ако не е в електрическата то в механичната е ясна къде е повредата

примерно при не затворена  врата  пералнята неможе да тръгне за което отговаря датчик

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 21.09.2021 г. в 18:23, jhoro написа:

То и аз питах сериозно, ама автора така отговаря ...

Пак ще го питам.
При включване - тръгва ли водата? Демек - програмата?
Пп. Вратата поне - заключва ли се?

Не виждам, кое в отговора ми е несериозно!!!

Вратата се заключва прогармата си тръгва нормално. Пълни се със стандартното количество вода и всичко друго е наред, като времетраене изключване... единствено не се върти барабана(чува се само шум).

на 21.09.2021 г. в 22:39, Филипов написа:

Обади се на сервиз и не гадай неща от които си нямап понятие!

По принцип си прав, но живота в тази страна ме е научил да се опитам да се оправя първо сам и ако видя че няма как едва тогава да си троша нервите с "майстори".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, userwl написа:

Не виждам, кое в отговора ми е несериозно!!!

Вратата се заключва прогармата си тръгва нормално. Пълни се със стандартното количество вода и всичко друго е наред, като времетраене изключване... единствено не се върти барабана(чува се само шум).

По принцип си прав, но живота в тази страна ме е научил да се опитам да се оправя първо сам и ако видя че няма как едва тогава да си троша нервите с "майстори".

Откъде се чува този шум? Можеш ли да определиш?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 21.09.2021 г. в 13:01, jhoro написа:

Ремък? Доколкото виждам - този модел не е „Директ драйв“!

мисля, че това е верния отговор, макар че има и друга вероятност

Цитат

Проблемы с вращением барабана

Ещё одна неполадка, которая может заставить машину перестать работать – это отсутствие вращения барабана.

Причин, которые могут вызвать подобную ситуацию несколько: поломка двигателя; проблемы с электропроводкой; сбор в работе панели управления или засор фильтра. Однако наиболее частой причиной является износ или сильное растяжение ремня.

https://dcvesta.org/ariston-avtf-109-kody-oshibok/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, userwl написа:

Това вече е подробно описание на ситуацията.

Щом другите неща си „вървят“ - програматора отпада. Поне като цяло.
Остава задвижването. Няма да е изгорял двигател - няма да чуваш нищо, а и ще мирише.

Затова те насочих към ремъка. Дали е скъсан или хлабав - това ще се види на място. Може просто обтегача да е „изпуснал“ и ремъка да не предава движението. Ремъчните предавки затова имат „обтягаща“ или „паразитна шайба“. На пералните - обикновено мотора е закрепен конзолно и се фиксира с една планка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Емил Костов написа:

Откъде се чува този шум? Можеш ли да определиш?

Трудно ми е да различа точно от къде идва шумът. Прикачвам един файл, ако може да стане по-ясно. Като че ли като счупен лагер звучи

Voice 001-6.m4a

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

това ми звучи като че ли е в режим на изтегляне на водата....тъй де, включена помпа
може и да се заблуждавам, ама такъв пулсиращ звук се издава  от помпа, което значи че не е включена в режим пране или в режим центрофуга

пп

от тук следва въпроса:

помпата изтегля ли водата?

Редактирано от дpъндю (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, userwl написа:

Tогава защо за два дни не погледна отзад???

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, JKirilov написа:

Tогава защо за два дни не погледна отзад???

Едва днес успях да отида да я отворя, защото ставаше въпрос за пералнята на родителите ми.

Веднага се видя падналия ремък, но не беше скъсан. Сложих го и нямаше проблем за едно пране, но ще взема тези дни нов да го сменя, защото предполагам е поразхлабен. Всъщност е интересно защо не са сложили и на колелото на барабана резби

Благодаря на всички за отговорите!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 38 минути, userwl написа:

Всъщност е интересно защо не са сложили и на колелото на барабана резби

На някои коли колелата на водните помпи също нямат резби. Вероятно заради не толкова високите обороти, които развиват при въртене.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, plmen88 написа:

На някои коли колелата на водните помпи също нямат разби. Вероятно заради не толкова високите обороти, които развиват при въртене.

Да сигурен съм че и другаде го има това, но ми се струва странно пестене

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, userwl написа:

Едва днес успях да отида да я отворя, защото ставаше въпрос за пералнята на родителите ми.

Веднага се видя падналия ремък, но не беше скъсан. Сложих го и нямаше проблем за едно пране, но ще взема тези дни нов да го сменя, защото предполагам е поразхлабен.

За пореден път ще кажа:

„Вярно е, разбира се, че науката е постигнала някои забележителни неща, но лично аз бих предпочел да съм щастлив, отколкото да съм прав. Винаги.“

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване