Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Реална стойност на стари компютърни компоненти

Препоръчан отговор

Решил съм да направя ъпгрейт на домашното PC и ще ми останат следните хардуерни компоненти, които са в мн.добро визуално и техническо състояние:

1. Mainboard - Asrock B75 Pro3 - налична кутия и окомплектовка

2. CPU - Intel® Xeon® Processor E3-1230 v2

3. RAM - 2 x SAMSUNG 8GB DDR3 1600MHz - M378B1G73QH0-CK0

Какви реалистични цени мога да поставя на тези компоненти към днешна дата ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Най много на рамта можеш да вземеш.
А защо просто не си направиш втора машина с тях?, все за нещо ще ти върши работа, аз например стария го ползвам за тестове, телевизия и такива работи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Bubbles написа:

Най много на рамта можеш да вземеш.
А защо просто не си направиш втора машина с тях?, все за нещо ще ти върши работа, аз например стария го ползвам за тестове, телевизия и такива работи.

Все още крайно решение не съм взел, понеже ъпгрейда ще струва в порядъка на около 1500лв. та се чудя все още дали ще е по-добре да подменя старият лаптоп на щерката от колкото да ъпвам компютъра ! А инак чисто информативно искам да знам какви средства мога да взема от старите компоненти пък и да знам колко да искам за тях !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

100лв. памет, 140лв. дъно с процесор... без да ровя за актуални цени из продавалници.

Ако има къде, по-добре си ги ползвай. На тях си върви всичко.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Той си работи компютъра доволно, но ми се ще да имам една машина по-актуална и по-мощна и клоня към ъпгрейт на PCто. Лаптопа на щерката и да го заменя с нов то все същата работа ще и върши, пък стария той цена няма и да седи не е оферта. На компютъра сядаме всички със собствени акаунти - кой играе игри, кой конвертира музика и филми, кой компресира различни файлове от различни програми, които от своя страна все се намира някоя да иска нещо ново по хардуера!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Три-четириволта, не виждаш ли какво ти пишем?:mad:

Или продавай сега, защото догодина - ницмамата. Или прибери за след 50 години, може яко кинти да струват!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, JKirilov написа:

Три-четириволта, не виждаш ли какво ти пишем?:mad:

Или продавай сега, защото догодина - ницмамата. Или прибери за след 50 години, може яко кинти да струват!

Прибрал съм друг компот за след 50г. - дънце шатъл с Р2 на слот1 ! Вземи сподели някакви цифри за стойността на компонентите за които питам в темата, а не да даваш обяснения за неща, които не те питам - това , че предходен отговор е след твоя не означава , че е към теб е насочен!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма такова нещо "реална стойност" на стари компютърни части. Парите, които можеш да вземеш за тях, зависят от това къде ще ги продадеш, как ще си оформиш обявата, как умееш да се пазариш, и т.н. Не виждам кой би тръгнал да сглобява машина с тези дъно и процесор, и съответно да даде пари за тях. Паметта е друго, вече доста компютри с DDR3 изпитват нужда от допълнителна такава. Предната седмица продадох една пръчка 8GB DDR3 1600MHz, само че на ADATA, за 50 лв. Така че мисля, че и на твоите би могъл да вземеш толкова, особено ако се съгласиш евентуално да ги разделиш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Rudy M. написа:

Няма такова нещо "реална стойност" на стари компютърни части. Парите, които можеш да вземеш за тях, зависят от това къде ще ги продадеш, как ще си оформиш обявата, как умееш да се пазариш, и т.н. Не виждам кой би тръгнал да сглобява машина с тези дъно и процесор, и съответно да даде пари за тях. Паметта е друго, вече доста компютри с DDR3 изпитват нужда от допълнителна такава. Предната седмица продадох една пръчка 8GB DDR3 1600MHz, само че на ADATA, за 50 лв. Така че мисля, че и на твоите би могъл да вземеш толкова, особено ако се съгласиш евентуално да ги разделиш.

Добре нека кажем реалистични цени. Инак не говорим, че някой ще сглобява, а пример му се прецака дъно и търси за подмяна. Може някой да търси ъпгрейд с друг процесор и т.н.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Rudy M. написа:

Значи е въпрос и на късмет - дали ще намериш такъв човек.

Не е спешно, така че когато - тогава . Не разчитам на парите събрани от тях!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Идва човек и ми казва - трябва ми спешно "Ivy Bridge процесор 4/8", парите нямат значение, но довечера трябва да го взема готов и изрядно работещ. Ти си ми съсед, званя ти, врущам те от работа в обедната ти почивка и тъй като дъното на търсещия е 50/50 за Xeon-a отнасям и двете на безбожни цени, като за капак може и паметта. Или продаваш евтино паметта и процесора, а дъното остава вечно твое (или паметта и дъното, а процесора ти остава).

А реално ако си забутан някъде в държавата и искаш твърде висока или еднаква цена с останалите обяви - аз защо да взема точно твоите - може би си ми симпатичен? Пазарувал съм вече от теб и ти имам доверие или ...?

Всичко това са реални неща. Не го приемай по друг начин.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, plamen_petrov_80 написа:

Всичко това са реални неща. Не го приемай по друг начин.

Всичко това са глупости.

Човеко, кога ще осъзнаеш, че си нямаш и понятие от хардуер, и ще престанеш да даваш "ценни съвети"? Колко милиона червени палци трябва да отнесеш за целта?...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 47 минути, Rudy M. написа:

Всичко това са глупости.

Човеко, кога ще осъзнаеш, че си нямаш и понятие от хардуер, и ще престанеш да даваш "ценни съвети"? Колко милиона червени палци трябва да отнесеш за целта?...

Кое е глупостта? Напиши го точно и ясно!

Какво понятие от хардуер трябва тук да ми обясниш също!

И какви червени палци видя тук!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Памет- 100, дъно - 50, процесор - към 80. 

Ама това си е адекватна машинка, добавяш някоя дърта карта, колкото да вади картина и маймуните у вас да стоят закачени на него клон. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, N1K17Y написа:

Памет- 100, дъно - 50, процесор - към 80. 

Ама това си е адекватна машинка, добавяш някоя дърта карта, колкото да вади картина и маймуните у вас да стоят закачени на него клон. 

Тъй, тъй ама ще му трябва и захранващ блок, кутия и SSD, защото "маймуните" не ги ядат бананите с колците. И накрая вместо да вземе пари ще натовари бюджета си още.

Между другото този процесор дали някъде се намира за 26$ + дължимите такси?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ми, в Ebay процесорът е към 100-тина лева, дъното още толкова, има абсолютно същата РАМ за 50лв (плюс 7 лева доставка), но я има и за 100 и повече. 10 процента мисля отиват за Ebay.

преди 7 часа, JohnTRIVOLTA написа:

Какви реалистични цени мога да поставя на тези компоненти към днешна дата ?

Нямат "реалистични" цени. Зависи и от шараните, зависи и как и къде ще ги продаваш. Може да намериш някой и 300лв. да ти даде само за процесора, а може и да не намериш на кого да ги подариш трите заедно. Цената зависи от много фактори и продъктът е сред последните.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, plamen_petrov_80 написа:

Кое е глупостта? Напиши го точно и ясно!

Какво понятие от хардуер трябва тук да ми обясниш също!

И какви червени палци видя тук!

Той сам на себе си не може да си обясни, ти си тръгнал да го караш на теб да ти обяснява:hit: Как ще стане това - нещо хич не ми е ясно ама изобщо:no-no:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

300-500 лв  колкото по -скъпо толкова по-трудно

взех  си втора ръка цяла конфигурация  за 300 лв малко по- слаба

махнах видео карта и хардиск  и сложих по- модерни и ми върви всичко и още го ползвам 3 години 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 часа, ♠♣♥♦ написа:

Joss Bomon ти е казал и реалистичните цени, и  добър съвет ти е дал. Това е и моето мнение.

Да и аз съм ги взел под внимание!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 часа, ♠♣♥♦ написа:

Joss Bomon ти е казал и реалистичните цени, и  добър съвет ти е дал. Това е и моето мнение. 

Занижени са 

за по малко от 300 лв няма смисъл да се продава 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При капитализма едно нещо струва, колкото друг е готов да плати за него. Примерно аз от изкуство не разбирам и ми е непонятно как някаква драсканица като тези на Пикасо примерно струват милионни или милиарди дори.

Ето например тази картина, виждал съм деца в детската градина да правят по-хубави неща.
zx640_1741410.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 20 часа, Banesc написа:

Занижени са 

за по малко от 300 лв няма смисъл да се продава 

Уточнението за смисъла от продажба съм го направил - по-добре да си ги ползва, а дали са занижени ще покаже пазара, когато качи обява.

Аз взимам предвид, че по-добър и чисто нов съвременен процесор с пълна гаранция струва 165лв.

1091949117__27-9-2021_13655_novabench_com.jpeg.574732f3a35d115dc4cc0cd9179b77bb.jpeg

Чисто ново съвременно дъно с пълна гаранция за този процесор е 130лв. и 16GB RAM за него са 114лв.

Така, че за 400лв. се взима по-добра съвременна платформа с пълна гаранция. При тези условия, аз не бих дал никога 300лв. за въпросната стара и несъвместима с Windows 11 платформа. Дори и за тези 250лв. които съм дал бих се замислил доста...

Ако иска, автора може да си сложи всякаква цена, но питането беше за "реална" продажна цена.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване