Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Може ли друг човек да се оплаква до полицията за същото за което се оплаквам аз?

Препоръчан отговор

Здравейте,

интересува ме ако полицията и парламента са ми забранили да търся тях и други власти поради неморалност дали може друг човек да се оплаква до полицията за същото за което се оплаквам аз. И също ме интересува дали чрез молба до съдът делото срещу враговете което ще е безплатно няма да е платено ако е загубено?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, 05464906 написа:

Здравейте,

интересува ме ако полицията и парламента са ми забранили да търся тях и други власти поради неморалност дали може друг човек да се оплаква до полицията за същото за което се оплаквам аз. И също ме интересува дали чрез молба до съдът делото срещу враговете което ще е безплатно няма да е платено ако е загубено?

Много неясни - и питането, и заглавието - даже променено. Не ми се мисли как е изглеждало оригинално.

Ако правилно схващам въпроса ...  Иск в съда, може да подаде, само заинтересованата страна!
Пример - на съседа му откраднали колата. Той може да претендира, аз - не. Няма за какво!

Цитат
Чл. 124. (1) Всеки може да предяви иск, за да възстанови правото си, когато то е нарушено, или за да установи съществуването или несъществуването на едно правно отношение или на едно право, когато има интерес от това.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

съдебните разходи са за сметка на загубилия

а и тази забрана може да се оспорва пред комисията за защита от дискриминация - :Dето ти още една институция да им ревеш, те поне са свикнали с такива:D

Цитат

Чл. 4. (1) (Доп. - ДВ, бр. 70 от 2004 г., в сила от 01.01.2005 г.) Забранена е всяка пряка или непряка дискриминация, основана на пол, раса, народност, етническа принадлежност, човешки геном, гражданство, произход, религия или вяра, образование, убеждения, политическа принадлежност, лично или обществено положение, увреждане, възраст, сексуална ориентация, семейно положение, имуществено състояние или на всякакви други признаци, установени в закон или в международен договор, по който Република България е страна.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 часа, 05464906 написа:

полицията и парламента са ми забранили да търся тях и други власти поради неморалност

Ъ? Нещо им пикаеш на оградата ли? А парламента въобще не се занимава с индивидуални случаи, а със законодателна дейност, ако въобще не знаеш. При всички случаи трудът се заплаща, вкл. адвокатския - било то за консултации или съдебни заседания.

преди 12 часа, 05464906 написа:

враговете

Навремето го употребяваха заедно с прилагателното "класов". Съветвам те да се обърнеш към специализирана психиатрична помощ.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване