Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте

Първо искам да кажа, че винаги съм намирала този форум за много полезен когато става въпрос за избор на техника. За това и предварително благодаря на тези които ще пишат в темата ми!

Както само по заглавието се разбира, имам нужда от помощ за избор на закупуването на нов лаптоп. Не съм супер специалистка в тези неща, но пък лесно мога да кажа за какво ползвам аз един лаптоп, с което се и надявам да улесня тези които изявят желание да помогнат. За да не прозвуча като абсолютна тапачка искам да отбележа, че направих много внимателно разглеждане на пазара и някак си необяснимо за мен всеки лаптоп имаше названието Gaming. Нямам желанието и времето да играя игри и някак си, ако има все пак такива компютри които не са Gaming, бих желала да си закупя такъв, защото не ми се дават пари за екстри които никога няма да ползвам. Другото което мога да кажа, е че искам да е с голям екран, клавиатура доближаваща се максимално до тези на стандартните настолни компютри, 120 херца опресняване на екрана, висока резолюция, NumPad и ако може да задоволи и претенцията ми от външен вид като максимално тънка рамка ще е супер. Като бюджет не съм си поставяла някакви граници, но определено но искам да давам 1500 лева за нещо което е наблъскано така, че да трябва да играя игри за да не се чувствам прецакана.

Благодаря предварително за отговорите 🙂 !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма да мога да ти дам конкретен съвет, но не е лошо да опишеш освен това за какво не ти трябва – и това за какво ще ти трябва?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, Силвия Манолова Иванов написа:

Здравейте

Първо искам да кажа, че винаги съм намирала този форум за много полезен когато става въпрос за избор на техника. За това и предварително благодаря на тези които ще пишат в темата ми!

Както само по заглавието се разбира, имам нужда от помощ за избор на закупуването на нов лаптоп. Не съм супер специалистка в тези неща, но пък лесно мога да кажа за какво ползвам аз един лаптоп, с което се и надявам да улесня тези които изявят желание да помогнат. За да не прозвуча като абсолютна тапачка искам да отбележа, че направих много внимателно разглеждане на пазара и някак си необяснимо за мен всеки лаптоп имаше названието Gaming. Нямам желанието и времето да играя игри и някак си, ако има все пак такива компютри които не са Gaming, бих желала да си закупя такъв, защото не ми се дават пари за екстри които никога няма да ползвам. Другото което мога да кажа, е че искам да е с голям екран, клавиатура доближаваща се максимално до тези на стандартните настолни компютри, 120 херца опресняване на екрана, висока резолюция, NumPad и ако може да задоволи и претенцията ми от външен вид като максимално тънка рамка ще е супер. Като бюджет не съм си поставяла някакви граници, но определено но искам да давам 1500 лева за нещо което е наблъскано така, че да трябва да играя игри за да не се чувствам прецакана.

Благодаря предварително за отговорите 🙂 !

Кажете за какво ще го ползвате лаптопа

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, Силвия Манолова Иванов написа:

висока резолюция

преди 16 минути, Силвия Манолова Иванов написа:

с голям екран

Нещо по конкретно?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, Силвия Манолова Иванов написа:

ако има все пак такива компютри които не са Gaming, бих желала да си закупя такъв, .......................... 120 херца опресняване на екрана, 

Ами тези двете неща си противоречат. Точно Gaming лаптопите имат висока честота на опресняване на екрана, за обикновен потребител това не е нужно. 

Ако все пак държиш на тези 120Hz, и да не е Gaming - приготви си 2000 лв. Lenovo Legion 5 15ARH05 .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Rudy M. написа:

Ами тези двете неща си противоречат. Точно Gaming лаптопите имат висока честота на опресняване на екрана, за обикновен потребител това не е нужно. 

Ако все пак държиш на тези 120Hz, и да не е Gaming - приготви си 2000 лв. Lenovo Legion 5 15ARH05 .

Да бе - само две хиляди!

Забрави да кажеш, че е ... „Без операционна система“!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Rudy M. написа:

И как лаптоп с NVIDIA GeForce GTX 1660Ti, GDDR6 - 6GB е "не е Gaming"?

2012211131111.jpg.12e4ccb39780465c885bf6fa389ff67c.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@jhoro , @plamen_petrov_80 ,

Вий двамата кога ще разберете, че не ви обръщам внимание на глупостите?... :angry:  Престанете да ме цитирате, няма да има ефект!

Има тема с молба за предложение за лаптоп - дал съм такова. Вие да сте допринесли с нещо в нея, освен спам?...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Наскоро пробвах един Lenovo IdeaPad 3 - за работна машина доста добре се държи.

току-що, Rudy M. написа:

Вий двамата кога ще разберете, че не ви обръщам внимание на глупостите?... :angry:  Престанете да ме цитирате, няма да има ефект!

Има тема с молба за предложение за лаптоп - дал съм такова. Вие да сте допринесли с нещо в нея, освен спам?...

А недей подскача де! Казах само, че няма ОС! Ако иска Windows - парите ще се увеличат!

Пп. Предложих машина от същия сайт - просто трябваше да се „огледам“!
Но аз не бих си купил от там. Няма удължаване на гаранцията, няма застраховки ..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Rudy M. написа:

Видях, че не можеш да четеш, спокойно!

До тук виждам два лаптопа с малки SSD-та, 250GB имах в лаптопа преди 13 години, а преди 12 ми отесняха. Може да се предложи нещо когато се знаят всички изисквания, преди това просто си пишем (да не казвам правим реклама).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, plamen_petrov_80 написа:

До тук виждам два лаптопа с малки SSD-та ...

Виждаш ... нищо не виждаш!
На страницата е показан вариант с 250 GB за 990 лв. Отстрани има бутон - избор на SSD Диск с  варианти 500 GB и 1 ТВ. Ама парите стават други!
1130 лв - с 500 и 1220 - с 1000. Ако добавиш и Win 10 - вече са 1500 лв.
С Офис пакет и АВ - наближават двете хилядарки!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, jhoro написа:

Виждаш ... нищо не виждаш!
На страницата е показан вариант с 250 GB за 990 лв. Отстрани има бутон - избор на SSD Диск с  варианти 500 GB и 1 ТВ. Ама парите стават други!

Ти си предложил конкретна оферта с 256GB и точка. Би ли ми казал колко струва едно 256GB SSD и такова от 512GB и 1TB и какви са цените на въпросния лаптоп за вариантите с 512GB и 1TB? Направи анализ на данните.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, plamen_petrov_80 написа:

Ти си предложил конкретна оферта с 256GB и точка. Би ли ми казал колко струва едно 256GB SSD и такова от 512GB и 1TB и какви са цените на въпросния лаптоп за вариантите с 512GB и 1TB? Направи анализ на данните.

СПИШ!   :agnes-sleeping:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има неща, които няма как да се изпълнят при този бюджет.

1. Първо под голям екран за лаптоп аз поне разбирам 17 инча, нищо по-малко. Погледнах в няколко сайта до 1500 лв. само с зададен параметър 17.3 инча намери някакви с Celeron процесори. Лично аз такъв няма да ти предложа.
2. Второ за 120Hz @Rudy M. ти го е обяснил + отново бюджета спъва.
3. За това минах на 15.6 инча, които са най-масовите. От тези които разгледах този ми хвана най-много окото https://ardes.bg/product/hp-pavilion-15-eh0024nu-2m6a7ea-205225

- положителни неща - IPS матрица, 6-ядрен AMD процесор, 16(2x8) GB RAM на 3200MHz, USB Type-C, SD card reader, finger print
- негативи - няма LAN порт, 15 инча е, 60Hz, няма външна видеокарта (освен за игри, е нужна при употребата на някои по-тежки софтуери).
Най-големият минус, е свързан с паметта (специално в Ardes, другаде го нямаше в наличност). От една страна имаш 512GB за 1279лв., което като количество цена е добре, но тъй като 512GB поне за мен идват недостатъчни (в случай като този, където няма HDD), а бюджетът го позволява - дадох 1TB и цената отиде на 1549лв., което е много (близо 300лв.) дори за най-качествените SSD-та, а това може дори да е някакво измислено.
Ако избереш този вариант трябва да си прецениш кое е по-добро за теб по-малко памет на приемлива цена или да дадеш 300лв отгоре за +512GB.
Имай предвид, че за да важи гаранцията, нямаш право да го отваряш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, tepmu написа:

Най-големият минус, е свързан с паметта ...

Една добавка - не само за този, изобщо за новите машини. Липсата на вградено оптично устройство означава невъзможност за втори диск.

На стария Acer 7715Z - имах две гнезда + оптично у-во.

Пп. Доогледах лаптопа - тези 1 279 лв са най-базовия вариант!
Бих добавил минимум гаранция и застраховка!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами, добре де... Аз това с херците го разбирам така,че щом телефона ми го има като опция, значи и лаптопа ми трябва да го има ама може грешно да разсъждавам. Ще го ползвам за работа предимно, скоро ще започна и да ходя на курсове по програмиране, ама не вярвам visual studio, да има големи параметри. Като памет аз предимно ползвам cloud, така че чак 1tb не ми трябва. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз май беше хубаво да напиша сегашния си лаптоп.

Lenovo Ideapad 700 

8GB RAM, i5 6300HQ CPU 2.3ghz ,2.3ghz, Nvidia GTX 950M, 15,6 инча монитор 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, Силвия Манолова Иванов написа:

Ами аз май беше хубаво да напиша сегашния си лаптоп.

Lenovo Ideapad 700 

8GB RAM, i5 6300HQ CPU 2.3ghz ,2.3ghz, Nvidia GTX 950M, 15,6 инча монитор 

И какъв е проблема с него?

Дисков масив? Тип на истройствата за съхранение, общ обем, зает обем към днешна дата съответно OS и програми, потребителски данни?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами, няколко всъщност. От къде да започна, първо когато пиша на него по някога (доста често) не изписва буквата или я изписва многократно, казаха ми че проблема не е софтуерен. Бавен е зарежда бавно, носих го да го чистят, пак е бавен, преинсталираха го и пак е бавен. Един chrome като си пусна мисли повече от колкото трябва. Котката ми се разходи по клавиатурата и извади няколко копчета и ги счупи, исках да си купя, казаха ми че за този лаптоп не се продават. Отделно загравя, държа го на охлаждаща подложка. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 52 минути, Силвия Манолова Иванов написа:

Ами, добре де... Аз това с херците го разбирам така,че щом телефона ми го има като опция, значи и лаптопа ми трябва да го има ама може грешно да разсъждавам. Ще го ползвам за работа предимно, скоро ще започна и да ходя на курсове по програмиране, ама не вярвам visual studio, да има големи параметри. Като памет аз предимно ползвам cloud, така че чак 1tb не ми трябва. 

Да не бъркаш честота на опресняване с яркостта? Няма как ако ти е 60Hz да го направиш 90, 120 и т.н. Може да се намаля, но няма логика да се прави

преди 18 минути, Силвия Манолова Иванов написа:

Ами, няколко всъщност. От къде да започна, първо когато пиша на него по някога (доста често) не изписва буквата или я изписва многократно, казаха ми че проблема не е софтуерен. Бавен е зарежда бавно, носих го да го чистят, пак е бавен, преинсталираха го и пак е бавен. Един chrome като си пусна мисли повече от колкото трябва. Котката ми се разходи по клавиатурата и извади няколко копчета и ги счупи, исках да си купя, казаха ми че за този лаптоп не се продават. Отделно загравя, държа го на охлаждаща подложка. 

Компютърът ти е със сравнително добри параметри. Ако е с механичен диск нормално да е бавен, трябва му SSD. Какво разбираш под загряване и при каква употреба? Като цяло охлаждането е слабо място на всички лаптопи, така че не е изключено след време и на новия лаптоп да му трябва подложка. Клавиатурата се сменя, аз преди няколко месеца смених на моя лаптоп (също Lenovo) някои от копчетата не работиха, за 30лв. + доставката. Вярно китайско менте е, усеща се, но поне работи всичко.
Ето може да разгледаш тук за клавиатури. https://www.aliexpress.com/w/wholesale-lenovo-ideapad-700-keyboard.html внимавай обаче, защото поне при моя има няколко ревизии и не всяка става.
Каква е гаранцията, че котката няма да се разходи и по-новия?

Щом и старият ти лаптоп е 15.6" той достатъчен ли ти е като големина?
Като цяло аз не съм напълно убеден, че си струва на този етап смяната му, защото за парите, които ще изсипеш няма да получиш някаква коренна разлика (при условие, че стария също има SSD), но ти ще си прецениш това.

Иначе ето разновидности на този, който ти препоръчах с 8-ядрен процесор, но не пише на каква честота работи RAM-та https://plasico.bg/hp-pavilion-15-eh0028nu-156-fhd-ips-ryzen-7-4700u-16gb-512gb-fog-blue-2u2j2eaaks-206195.html#full-details

https://plasico.bg/hp-15s-156-fhd-ips-ryzen-5-5500u-8-gb-256-gb-ssd-natural-silver-213162.html - по-новото поколение процесор, има отвор отгоре, откъдето ще излиза топлия въздух, което ще доведе до по-ниски температури. Недостатъци спрямо другите няма подсветка на клавиатурата и също не пише на каква честота работи RAM паметта. Предимствата и на двата са, че с 1TB NVMe

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 часа, Силвия Манолова Иванов написа:

Хубаво описваш проблемите, но няма конкретика!

Клавиатура - казаха ти, че се сменя.
Загрява - не казваш температури. „Топлите“ процесори си работят на 60-70 градуса без проблем.
Google Chrome вече не е от най-леките браузъри.
Системно SSD  ще подобри бързината.
И накрая - колко си зависима от Wndows? Един Линукс ще промени представата ти за тази машинка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не съм специалистка, носих го на ремонт няколко пъти. Момчето ми каза, че загрява защото е мръсен, а под загряване  имам в предвид това, че става горещ отдолу, никога преди не е бил така. Клавиатурата момчето пак ми каза, че няма копчета за този лаптоп. А Линукс не искам да слагам, защото ще ползвам продукт на Microsoft и съм сигурна, че ми трябва Windows. Но то факта, че този досаден проблем с двойното изписване на буква ми е достатъчно за да се откажа от него.

Ще разгледам тези които сте ми оставили в коментарите Ви! Благодаря!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване