Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Помощ за избор на лаптоп

Препоръчан отговор

преди 21 минути, Силвия Манолова Иванов написа:

Момчето ми каза, че загрява защото е мръсен, а под загряване  имам в предвид това, че става горещ отдолу, никога преди не е бил така.

Щом е мръсен (замърсен вътрешно) - сервизите предлагат почистване на вентилатора и радиаторите, смяна на термопаста ... 

преди 21 минути, Силвия Манолова Иванов написа:

Клавиатурата момчето пак ми каза, че няма копчета за този лаптоп.

Смяна на копчета (бутони) е едно, смяна на цяла клавиатура - друго.
Алтернативен вариант е външна клавиатура. В момента ползвам безжична - цената е сравнима с „нова + доставка + смяна“.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 51
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

преди 5 часа, Силвия Манолова Иванов написа:

А Линукс не искам да слагам, защото ще ползвам продукт на Microsoft и съм сигурна, че ми трябва Windows

г-жо ... иванов можете да си инсталирате някоя linux-дистрибуция като host-операционна система. след това на/върху linux-а инсталирайте някаква виртуална машина, напр. vurtual box. стартирайте virtual box и на него си инсталирайте windows-а, който ви трябва. след това на виртуалния windows пак ще можете да си инсталирате microsoft-ския продукт и ше си го ползвате със здраве.

ако ви се струва прекалено сложно можете да потърсите аналогичен на microsoft-ския продукт, който да работи под linux. доста software на microsoft има аналози за linux, които вършат същата работа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 часа, Силвия Манолова Иванов написа:

скоро ще започна и да ходя на курсове по програмиране, ама не вярвам visual studio, да има големи параметри.

преди 3 минути, l-8 написа:

аналогичен на microsoft-ския продукт, който да работи под linux. доста software на microsoft има аналози за linux, които вършат същата работа.

Мислиш ли, че е приложимо конкретно за този случай?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тя ще ходи на курс. Мислиш ли, че е добре всички да ползват различни ide-та? Преподавателя да ползва едно, учебника да е писан за друго и всеки курсант да си работи на собствено. Нямаш никаква представа нито какво е нейното ниво, нито какво ниво ще е курса.

Тук не говорим за работа, а за обучение. Да не казвам ако и трябва нещо за онлайн обучение от семейството на M$ отново.

Лаптопа е достатъчно мощен - все пак това са 4 ядра, има 8GB оперативна памет и дори има специализирано видео, че да трябва със слагането на Linux да литне чак. Проблема вероятно идва от механичен диск и/или запушване на въздушните канали на радиатора.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 часа, Силвия Манолова Иванов написа:

скоро ще започна и да ходя на курсове по програмиране, ама не вярвам visual studio, да има големи параметри.

преди 1 час, l-8 написа:

аналогичен на microsoft-ския продукт, който да работи под linux. доста software на microsoft има аналози за linux, които вършат същата работа.

преди 1 час, plamen_petrov_80 написа:

Мислиш ли, че е приложимо конкретно за този случай?

plamen_petrov_80 - не ти разбрах мисълта?

Ако искаш да кажеш, че visual studio не може да се инсталира под Линукс ... няма да ти повярвам!

преди 13 минути, plamen_petrov_80 написа:

Тя ще ходи на курс. Мислиш ли, че е добре всички да ползват различни ide-та?

Да - ще ходи на курс! Няма да оптимизира visual studio, а ще работи в такава или подобна среда! Ще се учи да пише и разбира код. 

Ако го сравним с писане на документи, като съдържание - все тая, дали ще е в MS Word или LibreOffice Writer

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, jhoro написа:

plamen_petrov_80 - не ти разбрах мисълта?

Ако искаш да кажеш, че visual studio не може да се инсталира под Линукс ... няма да ти повярвам!

Да - ще ходи на курс! Няма да оптимизира visual studio, а ще работи в такава или подобна среда! Ще се учи да пише и разбира код. 

Ако го сравним с писане на документи, като съдържание - все тая, дали ще е в MS Word или LibreOffice Writer

Извинявай но искаш да кажеш че е все едно да изучаваш windows а да работиш на linux и двете имат аналогични функции

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 часа, Силвия Манолова Иванов написа:

Не съм специалистка, носих го на ремонт няколко пъти. Момчето ми каза, че загрява защото е мръсен, а под загряване  имам в предвид това, че става горещ отдолу, никога преди не е бил така. Клавиатурата момчето пак ми каза, че няма копчета за този лаптоп. А Линукс не искам да слагам, защото ще ползвам продукт на Microsoft и съм сигурна, че ми трябва Windows. Но то факта, че този досаден проблем с двойното изписване на буква ми е достатъчно за да се откажа от него.

Ще разгледам тези които сте ми оставили в коментарите Ви! Благодаря!

Не може няколко пъти да си занесъл машината на сервиз и да не са ти изчистили прахоляка. ☹️

И твърдиш че е горещ отдолу, окей, те всички са горещи, нормално е да отделят топлина? Нещо не се вързва или аз не разбирам.

Да не би котката ти да не харесва лаптопа и ти затова да искаш да го смениш? Ами ако не хареса и новият?

И копчета има, продават се!

Със едно търсене.

Ако се разровя сигурно и евтини ще намеря!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, ninov написа:

Извинявай но искаш да кажеш че е все едно да изучаваш windows а да работиш на linux и двете имат аналогични функции

Хайде сега - нова тема!

@plamen_petrov_80казва, че ще изучава visual studio, ти - че ще изучава Windows ...

Не - само ще ги ползва! Не мисли, че всички не разбираме - като теб - как се изучава програмиране!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, jhoro написа:

Хайде сега - нова тема!

@plamen_petrov_80казва, че ще изучава visual studio, ти - че ще изучава Windows ...

Не - само ще ги ползва! Не мисли, че всички не разбираме - като теб - как се изучава програмиране!

ти четеш ли какво ти се пише май не

поствам ти го пак 

преди 42 минути, ninov написа:

къде съм ти написал че ЩЕ ИЗУЧАВА WINDOWS A ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, ninov написа:

къде съм ти написал че ЩЕ ИЗУЧАВА WINDOWS A ?

И ти не знаеш - какво пишеш!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, jhoro написа:

И ти не знаеш - какво пишеш!

добре кажи като знаеш какво пишеш  къде съм написал

преди 35 минути, jhoro написа:

ти - че ще изучава Windows ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 28 минути, ninov написа:

добре кажи като знаеш какво пишеш  къде съм написал

Алцхаймер??? Рано бе!

Т'ва - баба ми ли го е писала?

преди 1 час, ninov написа:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, jhoro написа:

Алцхаймер??? Рано бе!

Т'ва - баба ми ли го е писала?

преди 1 час, ninov написа:

това написано в червено защо го пропускаш

ПП спирам да пиша по въпроса защото темата не какво съм написал аз

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаше запетайка след

преди 5 часа, ninov написа:

windows

щеше да се разбере дълбоката мисъл. А на Жорето днес не му е ден... ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 часа, plamen_petrov_80 написа:

Тя ще ходи на курс.

е, позагледах се в аватара и тази подробност я забравих, признавам си.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, JKirilov написа:

Ако имаше запетайка след
щеше да се разбере дълбоката мисъл.

Той тези неща (пунктуацията) - не ги познава.

преди 6 часа, JKirilov написа:

А на Жорето днес не му е ден... ;)

Как да ми е „ден“ - посред нощ?  :agnes-sleeping:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на тези които помогнаха за това да си избера нов лаптоп и на тези които се опитаха да поправят стария ми вече такъв :D

В крайна сметка се спрях на този https://ardes.bg/product/hp-pavilion-15-eh0024nu-2m6a7ea-205225

Приятел ми даде и отстъпка за сайта, за това няма и да платя толкова пари. 

Благодаря още веднъж!  

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Силвия Манолова Иванов написа:

Благодаря на тези които помогнаха за това да си избера нов лаптоп и на тези които се опитаха да поправят стария ми вече такъв :D

В крайна сметка се спрях на този https://ardes.bg/product/hp-pavilion-15-eh0024nu-2m6a7ea-205225

Благодаря още веднъж!  

Щом предпочитате от него сайт да пазарите то по-добре според мен е Asus VivoBook - по-нов процесор с по-нова графика !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Силвия Манолова Иванов написа:

Благодаря още веднъж!  

В старият ти има още живот да знаеш, но и той си иска неговото - почистване + смяна на термопаста, смяна на клавиатура и SSD.

Честито за новата придобивка, надявам се да останеш доволна и SSD да не ти дойде малко, защото е хубаво 100-150GB да си заделиш за Windows-a и програмите.

Ако позная, че кодът е за 3% отстъпка една бира очаквам :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 22.09.2021 г. в 23:49, Силвия Манолова Иванов написа:

Ами аз май беше хубаво да напиша сегашния си лаптоп.

Lenovo Ideapad 700 

8GB RAM, i5 6300HQ CPU 2.3ghz ,2.3ghz, Nvidia GTX 950M, 15,6 инча монитор 

Този лаптоп трябва да има свободен слот за памет.  Още 8 рам,  ссд (както вече отбелязаха) и почистване и ще стане съвсем друга машина.  

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само според мен ли авторката направи следното - за 3 изсъхнали дървета, смени гората. Това със стария лаптоп забива, ама това, ама онова и затова искам нов, ммм не. Явно просто иска нов лаптоп защото е "нов".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 23.09.2021 г. в 15:46, jhoro написа:

ха, visual studio работи под linux!? това съм го пропуснал. благодаря за инфото!

сега остава да направят нови версии на auto-cad и photoshop работещи под linux. впрочем, няма да се учудя - колкото и трудни за спазване да са posix-стандартите все ще се намери някой да им намери 'чалъма'. след това е въпрос на време да стане масова практика.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, l-8 написа:

сега остава да направят нови версии на auto-cad и photoshop работещи под linux. впрочем, няма да се учудя - колкото и трудни за спазване да са posix-стандартите все ще се намери някой да им намери 'чалъма'. след това е въпрос на време да стане масова практика.

Че какво има за правене? Ти за https://web.autocad.com и https://a360.autodesk.com/ не си ли чувал?

Adobe Photoshop не ползвам, но има Photopea Online Photo Editor

Не разбрахте ли, че всичко отива към „облаците“?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване