Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

как да свържа домашния компютър с Ресивер

Препоръчан отговор

Здравейте, темата я има, но в моя случай не.  Ставаше дума за други компютри, а моята машинка си е стара и няма нито оптика нито HDMI! Временно ще е така защото мисля да я сменя до 1 година, но все пак искам да подам звуков сигнал в ресивера ми Technics SA-DX750 5*1. Аудиокартата на компа има възможности за 5*1 и 7*1, но аз мисля да си пусна 5*1 понеже ми е напълно достатъчно. Прилагам 3-4 снимки, като на последната са входовете на ресивера, а на първите три, са изходите и входовете на компа ми съответно на задния и фронталният панел. Предполагам, че от изходните жакове трябва, но само мои предположения. Вие ще кажете...също и 1 или 2 кабела да купя? Ресивера разполага с 2 оптики и в едната мисля да включа телевизора. Баса е активен и вече е включен, оства да включа и компа в него да си осигуря хубав звук за филми и музика.

242676482_403671991261252_3311100784305098371_n.jpg

242806560_1221730148324481_7174198658450589202_n.jpg

242664601_372440527847608_3312328607668782025_n.jpg

242906317_1233517283833365_1263375958013990004_n.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ще ти трябва подобен кабел (само стерео):
CAVAVNONAME2TO353M_680x680.jpg
Но не виждам опция за 6 канала (освен оптика/коаксиал входовете) вход в рисийвъра.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това не е нещо 5 канално, а стандартно стерео със surround. Да беше снимал другото.

s-l1600.jpg

Така че няма да стане. Иска ти се, ама няма. Не чети само големите надписи!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От снимките, които си дал, няма никъде вход за повече от left и right. Дай точния модел, но най-вероятно това е положението. Към приемника има ли свързани 5+1 колони?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 25 минути, Raze написа:

От снимките, които си дал, няма никъде вход за повече от left и right. Дай точния модел, но най-вероятно това е положението. Към приемника има ли свързани 5+1 колони?

Technics SА-DX750 e модела. Не няма включени за сега. Имам всички озвучителни тела 6 ома, но докато не закарам сигнала до ресивера не мисля да ги прикачвам, за сега го слушам само стерео. Но от опциите за настройка на самия Тechnics  влизам и в режим suround! Ето и всичко за ресивера: https://www.cnet.com/products/technics-sa-dx750-av-receiver-5-1-channel/

Ето изображение и на задния панел на ресивера, моят има и вентилатор в десния ъгъл: https://www.crutchfield.com/S-WhGNxXesOQ0/p_133SADX750/Technics-SA-DX750.html#&gid=1&pid=2

преди 1 час, цър-вул написа:

Ще ти трябва подобен кабел (само стерео):
CAVAVNONAME2TO353M_680x680.jpg
Но не виждам опция за 6 канала (освен оптика/коаксиал входовете) вход в рисийвъра.

най-вероятно само с тези входове ще бъде връзването но от изходите на PC към коаксиалния, има ли преходни кабели?!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дали има физически канали се вижда прекрасно през дупките на горния капак. Има елементи като транзистори или хибридни стъпала тип STK по радиаторите. Виж някой който разбира да ти го каже или дай снимка от там.

Мислиш, на мислиш той си е стерео - виж какво пише на задния капак.  Изкопах ти снимка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Запознах се със сервизното. Цялата предусилвателна част е класическо стерео 2 канала. След нея има DTS Decoder DSP. Крайните стъпала ги има физически и са с модули RSN310B38 и RSN313H25. Захранвани на +- 50V.  Така че по входовете може да се подаде само класическо стерео.  Няма начин всичките канали от компютъра и звуковата му карта да свирят на това.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

тогава защо в описанието ан ресивера са дадени тези характеристики?И когато го слушам с 2 тонколони (примерно на радио) и премина в режим съраунд ми се намалява звука.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 часа, marti76 написа:

хубав звук за филми

Няма да стане!

преди 8 часа, marti76 написа:

хубав звук за музика

На музиката й трябва стерео. Може и + събууфър, но то е лесно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С две приказки, не си заслужава да го "мъчиш" за много канален звук.

Но ако, имаш под ръка DVD плеър може да се опиташ да го свържеш към оптиката и да тестваш с Dolby Digital AC3, дали ще тръгне. Повечето стари 90s AV ресийвъри са отрязани откъм формати. И в повечето случаи работи  само виртуалния съраунд. (Dolby Pro Logic и т. н.). 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 3 седмици по-късно...

От компа с realtek menager си задаваш  5+1 ,но се искат 3 броя кабела ст.жак-чинчове. Имаш 6 чинча и три 3,5 ст.жака-така...   Два чинча в audio IN  ,два в FRONT ,и петият в SUBWOOFER ,шестият остава център в IN DVD.  На компа зелен и син изход за IN-FRONT ,черният или оранж изход за център и SUBWOOFER каквото си избереш по цвят от RealTek audio менажера. След като ги свържеш и пуснеш ,може да си разиграваш комбинациите предни задни ,център и суб.

Редактирано от hpandonov
допълване на дума (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 часа, hpandonov написа:

От компа с realtek menager си задаваш  5+1 ,но се искат 3 броя кабела ст.жак-чинчове. Имаш 6 чинча и три 3,5 ст.жака-така...   Два чинча в audio IN  ,два в FRONT ,и петият в SUBWOOFER ,шестият остава център в IN DVD.  На компа зелен и син изход за IN-FRONT ,черният или оранж изход за център и SUBWOOFER каквото си избереш по цвят от RealTek audio менажера. След като ги свържеш и пуснеш ,може да си разиграваш комбинациите предни задни ,център и суб.

Това няма как да стане!

Усилвателя се управлява от стерео сигнал. Така, че с един кабел 3.5 мм. жак към чинчове. За истинско 5.1. само с друг 5/6 канален усилвател. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване