Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Моля за помощ за поправка на LCD монитор

Препоръчан отговор

Моля който иска да помогне малко нека пише тук да си разменим или скайп вайбър или да си пишем чрез системата на kaldata

написал съм си болката тук https://forum.allaboutcircuits.com/threads/repairing-lcd-monitor-question-rectifying-diods.182016/

моля всяко заядливо мнение да бъде изтрито.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Носиш го на сервиз и толкова. Що се мислите за компетентни по всичко? И определено няма да те уча на занаят.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Едва ли ще се научиш сам да ремонтираш подобна техника. Трябват ти базови понятия по физика.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@Филипов 

както е израза приятел...никой за нищо не ми е длъжен. търся хора, които да ми помогнат да науча нещата. ако предлагат платени курсове да предлагат ако търсят хора, които да научат на занаята да търсат. аз опита в сферата го имам при това доста голям,но самия хардуерен ремонт не владея добре.

апаратура и желание не ми липсват. а относно физичните понятия и знания мисля че ги имам.

S197

ако човек изчете целия allaboutcurciuts text book и го разбере и има необходимите инструменти защо не?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Daylight Dancer написа:

@Филипов 

както е израза приятел...никой за нищо не ми е длъжен. търся хора, които да ми помогнат да науча нещата. ако предлагат платени курсове да предлагат ако търсят хора, които да научат на занаята да търсат. аз опита в сферата го имам при това доста голям,но самия хардуерен ремонт не владея добре.

апаратура и желание не ми липсват. а относно физичните понятия и знания мисля че ги имам.

Ама ти си мислиш, че ги имаш. Защото много други виждат, че ги нямаш. И си го доказал. Още не знаеш символите на означенията на електронните елементи, което е азбуката на електрониката. Нали си спомняш многобройните ти по раншни коментари в тази област? Нямам нищо против да усвоиш нова професия. Само дето си много самонадеян и си мислиш, че всичко, което хвърчи, се яде.  И отговаряш на човек свързан само ремонти, сякаш си Бог. Практиката му е два пъти по голяма от твоите години! Още по вече. До сега в нито един твой пост не си описал съществуващия при теб проблем. Линкове и снимки от подобен характер не помагат на никого, за да ти напише 5 приказки, как да процедираш. Това значи, че си и доста мързелив.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Цитат

Още не знаеш символите на означенията на електронните елементи, което е азбуката на електрониката.

Това как го преценихте ? 

Цитат

Практиката му е два пъти по голяма от твоите години! 

С уважение но съм на 33 години а човек ако е почнал да ремонтира на 25-30 + 66 ми идват множко...

Цитат

До сега в нито един твой пост не си описал съществуващия при теб проблем

Мониторът си е със 'стандартния' проблем - показване на картина и после гасене на подсветката. Вероятно ако вържа работещи лампи ще приключа случая, но идеята не е това а ученето.

Цитат

мързелив

ъпсурд !

конкретни въпроси в темата в allaboutcircuits има.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

"Това как го преценихте ? " 

От наблюдение на всички твои постове от как си се регистрирал, до сега. Аз съм в този форум от 2004 година.

'С уважение но съм на 33 години а човек ако е почнал да ремонтира на 25-30 + 66 ми идват множко..."

Уважението е добре да го има човек. Особено към такъв, който не познаваш и никога не си го срещал в живота.

"Мониторът си е със 'стандартния' проблем - показване на картина и после гасене на подсветката. Вероятно ако вържа работещи лампи ще приключа случая, но идеята не е това а ученето."

Хубаво, но никой не е длъжен да ти отваря дългите линкове и да чете - особено, когато са на чужд език.

В правилата на форума е посочено точно и ясно, как се задават въпроси. А тези са от техническо естество, а не общи приказки .

"ъпсурд !"

За теб не е, но за мен - Е

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Съвет: Научи се да правиш нещо добре. А с изкараните пари плати на друг, който е научил да прави нещо друго. Така е по целия свят, само у нас всеки недоучил си мисли че е специалист по всичко.

Като ти се счупиш нещо отиваш на съответния сервиз. Едно е за електроника, друго е за перални, трето е за климатици,  съвсем различно е за мобилни телефони, таблети и компютри. И за всяко нещо има съответни специфични неща и апаратура.

Като имаш медицински проблем отиваш при лекар, който е учил това поне 10 години. Или при юридически проблем при съоветен юрист.  Както и като се повреди нещо в автомобила при съответен специалист . То и там има специализация. Един се занимава с двигатели, друг с ламарини, трети с бояджийство, четвърти с ходова част, пети с гуми.  Въобще целият свят се специализира в само в нещо, което да го върши добре. Примерно едни адвокати са по гражданско право, други са наказателно, има съдии, има и прокурори. А всички са завършили все "право". Неслучайно из ония страни дори и за проста смяна на лампа викат съответен специалист. Не дай си боже в гаража ти да те барнат да ремонтираш автомобил.

преди 7 минути, Daylight Dancer написа:

показване на картина и после гасене на подсветката

Чак сега го пишеш. На колко години е и колко е работил? Ако имаш осцилоскоп се проверява за пулсации по захранването. След това пак с него оцилограмата на трансформаторите.  След това 

преди 10 минути, Daylight Dancer написа:

вържа работещи лампи

и виждаш коя прави проблеми. Ако имаш и ти се занимава - сменяш. Но можеш да счупиш матрицата. 

Има и други "чалъми" - личат си по цвета на светене. Стига ти дотук.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Цитат

На колко години е и колко е работил? Ако имаш осцилоскоп се проверява за пулсации по захранването. След това пак с него оцилограмата на трансформаторите.

Купил съм го от битака точно с учебна цел, защото там "всичко работи"

Имам осцилоскоп чисто нов купуван преди години. Как да направя тази проверка - да меря на изхода на захранването различните напрежения и да направя по един скрийншот на флашка ?

Как да направя тази осцилограма? в pdf-а за ремонт на монитори четох за различните методи за проверка на трансформатори но по този въпрос нямаше нищо.

Цитат

и виждаш коя прави проблеми. Ако имаш и ти се занимава - сменяш. Но можеш да счупиш матрицата.

да ви кажа повече смяна на лампи не. само ако са с конекторите за платката :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какво прави монитора след включване?

Снимките на линка искат регистрация.

В такива случаи 90% са заминали електролитните кондензатори, особено ако са на 85 градуса...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, Филипов написа:

И не само. Хлапетиите що ли смятат, че някой им е дължен за нещо (всичко)?

Ами, ние сме си виновни, просто така ги възпитаваме.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

някои хора във форумите сте като някои таксиджии - ти си мълчиш или казваш две-три думи от любезност а той почва съсипаха я тая държава. 

както и да е. когато имам конкретни въпроси ще ги споделя с вас :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Защо на единия изправител има 5.10 волта, което ми се вижда разумно предвид това, че няма товар(спрямо 5), а на другия вместо 12 чак 16 и нещо ? това нормално ли е?

20211006_155326.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване