Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с процесор i7-6700hq

Препоръчан отговор

Здравейте колеги !

От скоро забелязах че процесора ми постояно работи на около 3.2 - 3.3 Ghz ,абсолютно без никакъв товар ,преди винаги си работеше на около 1.2 Ghz без товар.Започна да работи на висока честота днес, след като играх 30 мин.

Прилагам снимки:

1496197540_(113).png.92f748898acc372f29a49f939c0aca59.png

1049657926_(112).png.75d01748f83cb9eebed9d7b33fa47f0c.png

Според вас това нормално ли е, мисля че има нещо което не е наред ?

Благодаря!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Рестартира ли поне веднъж да видиш дали има промяна?

Може да си провериш плановете за работа на процесора в контролния панел.

Огледай за странни активни процеси ... ама то като го гледам този W10 с всичките му екстри ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, plamen_petrov_80 написа:

Рестартира ли поне веднъж да видиш дали има промяна?

Може да си провериш плановете за работа на процесора в контролния панел.

Огледай за странни активни процеси ... ама то като го гледам този W10 с всичките му екстри ...

Рестартирах, няма никаква промяна.Това се случи след като доста време цъках игри, просто по едно време забелязах че е така.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е и? Провери ли процесите? За 24/7 ъпдейт да си чувал? За проверка изключи интернета.

И спрете с тези глупави обвинения, точно Интел са виновни?:angry:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 часа, Станислав Кьоров написа:

Рестартирах, няма никаква промяна.Това се случи след като доста време цъках игри, просто по едно време забелязах че е така.

Нищо ти няма на процесора стига го заглежда.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Емил Костов написа:

Нищо ти няма на процесора стига го заглежда.

Проблем в процесора със сигурност има , защото при малко натоварване с игри загрява много бързо , въпроса е че, не знам какъв е проблема , при положение че ,посещава два пъти сервиз.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И какъв е проблема? Загрява!

Нормално е един процесор да загрява, има си допустими граници разбира се. Но не си казал на колегите които се опитват да ти помогнат, колко загрява, колко градуса и държи ли постоянна температура под товар или постоянно надвишава и и и...... Много въпроси станаха.

Нищо чудно че във сервиз не са отстранили проблема при толкова оскъдна информация която даваш?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, ДзВяРа! написа:

И какъв е проблема? Загрява!

Нормално е един процесор да загрява, има си допустими граници разбира се. Но не си казал на колегите които се опитват да ти помогнат, колко загрява, колко градуса и държи ли постоянна температура под товар или постоянно надвишава и и и...... Много въпроси станаха.

Нищо чудно че във сервиз не са отстранили проблема при толкова оскъдна информация която даваш?

Както казах, при малко натоварване с игри ,в рамките на 30 мин, достига до температура 95-100 градуса. Това с прегряването започне след като оставих лаптопа за преинсталиране и почистване , два пъти го върнех за преглед и всеки ми казва че ,му няма нищо. Преди да го оставя за почистване ,повече от 80 градуса не е загрявал ,независимо от натоварването!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, JKirilov написа:

Почистване и нови пасти в качествен сервиз.

Не виждам да си прочел и другото?

Прочел съм всичко, просто съм на работа и не ми остава време.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

95 100градуса при товар от игра е много лошо, затова аз не толерирам смяната на заводската паста.

Спокойно, нищо не е загубено, колегите ще ти помогнат, редактирай заглавието на темата само че процесора ЗАГРЯВА!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, JKirilov написа:

Почистване и нови пасти в качествен сервиз.

Не виждам да си прочел и другото?

Абсолютно съм съгласен с вас, определено ми трябва качествен сервиз защото, не виждам каква би била друга причината.

преди 1 минута, ДзВяРа! написа:

95 100градуса при товар от игра е много лошо, затова аз не толерирам смяната на заводската паста.

Аз направих точно това, след 4 години реших да му сменя термопастата при положение че , преди го оставях само за почистване ,сега от както му смених термопастата е така!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За 1895-ти път повтарям, че паста на процесора се сменя, само ако се наложи. Причини за смяната на такава паста: Смяна на процесора, Смяна на охладителя, или със цел за желание за овърклокинг.

Термопаста има и на още 15 места по дънната платка, видео картата във захранването и дори и във мишката!!!

Няма причина да смениш на процесора пастата и цялата машина да се охлади.

Тръгна една реклама на МХ че тяхната термопаста охлажда със 1-2 градуса повече от другите и от тогава настана хит всички да си сменят пастата със такава за 2 градуса по-малко.

Термопастата веднъж поставена, си остава завинаги там.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, ДзВяРа! написа:

За 1895-ти път повтарям, че паста на процесора се сменя, само ако се наложи. Причини за смяната на такава паста: Смяна на процесора, Смяна на охладителя, или със цел за желание за овърклокинг.

Термопаста има и на още 15 места по дънната платка, видео картата във захранването и дори и във мишката!!!

Няма причина да смениш на процесора пастата и цялата машина да се охлади.

Тръгна една реклама на МХ че тяхната термопаста охлажда със 1-2 градуса повече от другите и от тогава настана хит всички да си сменят пастата със такава за 2 градуса по-малко.

Термопастата веднъж поставена, си остава завинаги там.

За напред вече ще си знам , кажете сега как да оправя проблема?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 38 минути, Станислав Кьоров написа:

Asus k550vx-dm028d ,i7-6700hq , gtx950m

Няма оправия. Грее ти не процесорът, а видеокартата. Дори и да го почистиш пак ще вдигаш тези температури.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, Емил Костов написа:

Няма оправия. Грее ти не процесорът, а видеокартата. Дори и да го почистиш пак ще вдигаш тези температури.

Преди месец е почистен, ще пробвам с друг сервиз, или просто ми трябва друг лаптоп ,а този ще го използвам само за сърфиране в интернет.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, Емил Костов написа:

Той каза че са го почистили вече във сервиз и че, процесора му грее.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Станислав Кьоров написа:

Преди месец е почистен, ще пробвам с друг сервиз, или просто ми трябва друг лаптоп ,а този ще го използвам само за сърфиране в интернет.

Проблемът при лаптопите е, че не се охлаждат добре. Когато го натовариш машината просто грее, особено ако е с пластмасов корпус. Пластмасата е изолатор, тя не отдава топлина. Ако корпусът му е от алуминии или е от полимер, тогава нещата са други. А колкото до Nvidia картите особено при лаптопите са просто печки. Вдигат си 90 градуса, че и повече. Само, че вътре в машината става ад.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Глупости на търкалета, сякаш не ги тестват преди да ги произведат, на комшията сина му  го гърчи до дупка вече три години един Леново със Енвидия. Аз от време на време само го преинсталирам. Игри, Филми и това кажи речи 18 часа на ден.

Спирам да се меся във темата, че има проблем е явно, нека другите се изкажат.

Имах един процесор, интелски който при товар вдигаше 92 грагуса, спуках го от натоварване и до там, 92 градуса, при лек товар загрява до толкова и при пълен пак толкова.

преди 23 минути, ДзВяРа! написа:

Глупости на търкалета, сякаш не ги тестват преди да ги произведат, на комшията сина му  го гърчи до дупка вече три години един Леново със Енвидия. Аз от време на време само го преинсталирам. Игри, Филми и това кажи речи 18 часа на ден.

Спирам да се меся във темата, че има проблем е явно, нека другите се изкажат.

Имах един процесор, интелски който при товар вдигаше 92 грагуса, спуках го от натоварване и до там, 92 градуса, при лек товар загрява до толкова и при пълен пак толкова.

И между другото, не искам да прозвучи като реклама но го продавам, за сокет 775 е и лично от мен е поставил рекорд

от 2.5 на 4.06 24 часа стабилен със Prime95 на 92 градуса.

След теста, охладителя на северния мост на дъното ми, като пипнах, кожата ми остана там.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 3 седмици по-късно...
на 23.09.2021 г. в 18:55, Станислав Кьоров написа:

От скоро забелязах че процесора ми постояно работи на около 3.2 - 3.3 Ghz ,абсолютно без никакъв товар

това е от режима на захранване в Windows, 
често се среща софтуер, който променя режима
нагласи го да работи в икономичен или балансен режим и ресетни (настройка по подразбиране)
балансния режим е динамичен и честотата се вдига спрямо натоварване
друг много успешен вариант за превключване на режимите е TrotleStop
 https://www.techpowerup.com/download/techpowerup-throttlestop/

и един известен софтуер, който освен данни за машината ти, може да регулира вентилатора за охлаждане
https://www.hwinfo.com/download/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване