Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Уроци по английски

Препоръчан отговор

Здравейте, в момента ходя на частни уроци по английски, плащам 50лв за 1 час, както и да е, въпросът ми е, че скоро започва курса по английски език в ИЧС - 650лв за 120 часа (събота и неделя от 8 до 13ч). А на частните уроци съм само 1 път в седмицата 1 час, въпросът ми е според вас кой е по-добрият вариант, да продължа с частните уроци, защото обръщат внимание само на мен или направо да почвам курса в ИЧС. Благодаря предварително :). 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

50 лева на час на мен лично ми се струват доста (естествено зависи от учителя), но ти си преценяваш. Зависи на какво ниво си; ако не си съвсем начинаещ, бих препоръчал:

1. да хванеш да четеш художествена литература на английски;
  2. да гледаш филми и сериали на английски със субтитри пак на английски (т.е. да виждаш написано същото, което чуваш);
  3. да си харесаш според интересите си няколко англоезични канала в YouTube и да гледаш тях (евентуално също със субтитри);
  4. да четеш статии на английски например в Wikipedia (бих препоръчал и форуми/дискусионни групи на английски, но за Wikipedia има доста по-голяма сигурност, че нещата ще са написани грамотно).
Редактирано от killchain (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами между А1 и А2 съм, правих тест и така ми изписа. Искам да ходя на уроци, просто се чудя как ще е по-добре, самостоятелно или в група, разбира се 50лв на час не са малко, и то имам само 1 час в седмицата, а в ИЧС имам по 10 часа седмично, което е доста по-добре. Затова търся мнение :) Благодаря ти !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Със сигурност група е по-добре, защото се правят упражнения между учениците, а това помага страшно много за усвояване на езика.
Отделно горния съвет също е много добър, последвай го. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти :)

Ще последвам и горния съвет, задължително!!! Всеки съвет ми е от полза и съм ви много благодарен! Опитвам се да гледам филми на английски с английски субтитри, някой неща ги разбирам, някой не.. е все пак съм А1-А2 ниво, нормално е :)) Просто исках мнение и от вас! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 39 минути, c4nwerK написа:

...курса по английски език в ИЧС - 650лв за 120 часа (събота и неделя от 8 до 13ч).

В сградата на Института за чуждестранни същества ( срещу завод Електроника, ако е все още жив) стаите са малки, и групите ще са малки. Значи ще ти дава по-често думата даскалицата.

Обаче, каква е целта на ученето ?
Тя мъгливата Англия вече не е в ЕС.
Ако е за живот в чужбина, италианският ще ти е най-лесен за ползване там на място, ще те разбират какво им казваш.
А най-добрата държава като за българи е Франция, но езикът им е жива мъка за произнасяне от чужденци.
Немският ще е по-лесен за произношението, ама хората там са студенокръвни, може да получиш културен шок направо.

А пък ако няма да напускаш родината, еми учи си го и сам колкото да го разбираш този противен английски език. Полезен е за почти всичко. Аз си гледам безплатно английските телевизии, въпреки че говорът им прилича на кратки повтарящи се излайвания на кученца. Все нещо искат да изплюват от устата си пустите му англичани.
Можеш да си сваляш/записваш и предавания от сайтовете на BBC & ITV чрез ползване на безплатен VPN. Трябва да включиш субтитрите и да записваш какво става на екрана и звука от звуковата карта. Като ти е на запис си правиш паузи да си четеш каквото не разбираш, щото те тъпите англичани не говорят правилно, изговарят изчанчено спрямо официалната норма.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Белгиеца написа:

Тя мъгливата Англия вече не е в ЕС.

Ако е за живот в чужбина, италианският ще ти е най-лесен за ползване там на място, ще те разбират какво им казваш.
А най-добрата държава като за българи е Франция, но езикът им е жива мъка за произнасяне от чужденци.
Немският ще е по-лесен за произношението, ама хората там са студенокръвни, може да получиш културен шок направо.

Комшо от где ги изкара тия прашасали соц клишета за чужденците?
Колкото до Франция, хич не е мъка, е има някои особености, но с желание се оправяш.
Апропо ти не шпрехаш ли френски бре? По Брюкселско само на френски се оправям като ходя.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Английският език е от малкото, да не кажа единственият, който може да се учи самостоятелно. Неоходими са няколко урока в началото и нататък сам.

А това за уроци по 50 лева - само 4-5 преди кандидатстване за Английска филология или Тойфел.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

не 50 лв а по един шут  в гз на тия учетили а  и на тия дето плащат

отиваш бригата в юкей

казват ти това е шовел това е  потато

не английски ще  научиш а хоро ще играеш

та се сещам за племенника  учи езикови гимназии часни уроци немски английски минаха се 2 години и айде няма ли да бачкаш нещо преводач и вика  аз ги азбравих нещата а се потрошиха сумати пари на баща му му се ревеше

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

50 лева на час са доста пари при условие, че за около 15 долaра можеш да си платиш на учител, който е американец, англичанин, канадец и т.н.

Избери си от този този сайт някой учител. 

https://preply.com/en/online/english-tutors?additional=native

Например този учител може да пробваш:

https://preply.com/en/tutor/1957087/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 часа, Banesc написа:

не 50 лв а по един шут  в гз на тия учетили а  и на тия дето плащат

отиваш бригата в юкей

казват ти това е шовел това е  потато

не английски ще  научиш а хоро ще играеш

та се сещам за племенника  учи езикови гимназии часни уроци немски английски минаха се 2 години и айде няма ли да бачкаш нещо преводач и вика  аз ги азбравих нещата а се потрошиха сумати пари на баща му му се ревеше

То пък ако отидеш да копаеш картофи, каква е гаранцията, че 90% от останалите няма също да са българи или други чужденци (не англичани)?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, killchain написа:

То пък ако отидеш да копаеш картофи, каква е гаранцията, че 90% от останалите няма също да са българи или други чужденци (не англичани)?

като разбере какво е шовел и потато по традиционния начин ще  сънува  английски и ще го научи за да се махне  от англосаксонците 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване