Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Индикатор за масло golf 3 1.6 75к.с. 1993

Препоръчан отговор

Имам проблем с индикатора за масло. Карам известно време и като се за грее колата почва да пищи. Като е хладна, не се обажда. Сменяхме маслен филтър. Не помогна. Един приятел каза, че може да е маслената помпа, но той двигателя до сега да е умрял. Отварям капака, казаха, че били два края. Единия го намерих отгоре. Един майстор каза, че били един до друг, под картера, но не се виждат. Не съм вдигал на крик, но и това ще направя. Къде може да се намира другия край? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 30 минути, Емил Костов написа:

Имаш ли климатик или климатроник в колата?

Не, на парно е колата. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами сменяш датчика за маслото като за начало. Предполагам караш с правилното масло и си го сменил?

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, Емил Костов написа:

Ами сменяш датчика за маслото като за начало.

Точно това искам да направя, но не мога да намеря втората глава или бушон, не знам как му казват. Ето тази част знам къде е, но другата не я намирам. Предимно ориентировъчно къде се намира, къде да гледам ме интересува 

preview.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Bryca03 написа:

Точно това искам да направя, но не мога да намеря втората глава или бушон, не знам как му казват. Ето тази част знам къде е, но другата не я намирам. Предимно ориентировъчно къде се намира, къде да гледам ме интересува 

preview.jpg

Е отиди на майстор ( който знае къде са тези датчици) и да ти ги смени. Не са скъпи. Аи той ще ползва отстъпка.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, Bryca03 написа:

Вероятно кода на двигателя ти е ABU, тези мотори имат вариант с един или с два датчика за налягане на маслото, може ти да си само с един. Иначе и втория бил някъде по главата и при добро оглеждане, би трябвало да го намериш. Относно пищящия зумер, започваш от най-евтиното - смяна масло, смяна датчици, евентуално измерване на налягането с манометър. Ако не се оправи, следва помпа и лагери на мотора.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, baitexpo написа:

Вероятно кода на двигателя ти е ABU, тези мотори имат вариант с един или с два датчика за налягане на маслото, може ти да си само с един. Иначе и втория бил някъде по главата и при добро оглеждане, би трябвало да го намериш. Относно пищящия зумер, започваш от най-евтиното - смяна масло, смяна датчици, евентуално измерване на налягането с манометър. Ако не се оправи, следва помпа и лагери на мотора.

По спомени единия датчик е за температура на маслото.На цвагените доста често им се екапват таблата.След смяна на датчиците е добре да се провери инсталацията и да се смени таблото с работещо!

И най-добре този въпрос да се зададе във форума на цвагените!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване