Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте! Искам да подаря на мъжа ми лаптоп за рождения му ден, но не знам върху кои характеристики да се фокусирам. Той работи с програма за музика (FL Studio) ,не знам, колко трябва да е мощен лаптопа за да поддържа програмата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 57
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Струва ми се, че му готвиш "приятна изненада" и това е симпатично, похвално.

Но точно с този вид подарък най-добре е той да участва в избора, според мен. Иначе изненадата може да е с неприятен за него привкус, като знае, че нему е трябвало лаптоп с по-други данни.

Изненадай го мило със съобщение за желанието ти да му го подариш (дискретно съобщавайки и цената, която можеш да си позволиш), но нека той участва в избора. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Той винаги може да си доплати разликата ако желае нещо по-добро.

Наистина много сложен вид подарък, понислете за нещо друго.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За такива случаи - хората са измислили „подаръчни ваучери“!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Искам аз да му го подаря, защото нашя лаптоп найстина е мн слаб и вече започва да си заминава. А попринцип за параметри и такива неща той разчита на мен 😅 . Аз по ги разбирам и найстина знам някой неща, но ми се искаше да доразбера сега кое е прилично като параметри, и особено за тази програма, защато мисля,че е средна тежест. А и впрочем , ако не съм аз, мъжа ми няма да си вземе лаптоп 😅. Се се мъчи със старите неща и гледа да ме изненадва мен с нещо. Ама сега е негов ред! 😊

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Бюджет?

Точен модел на ползвания лаптоп сега? С каква OS се изполва? Какво място от потребителски данни е заето на дисковете?

Ползва ли се оптика или нещо друго специализирано? Примерно външна звукова карта?

Разнася ли се някъде, ползва ли се на батерия?

Задължително ли се търси лаптоп? Настолна машина има повече живот.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, adersa написа:

Щом работи с такава програма може да е DJ 

И?

Може да го разнася, но може да не го ползва на батерия - съответно лаптоп с голяма батерия не е приоритет.

А може и от вкъщи да не го изнася, но да си го ползва на батерия в леглото или на масичката на терасата докато си пие кафето ... хора различни, всеки си има свой прочит на нещата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, plamen_petrov_80 написа:

но да си го ползва на батерия в леглото или на масичката на терасата докато си пие кафето ... хора различни, всеки си има свой прочит на нещата.

Ех Пламене върна ме в първите години , когато ползвах така моят лаптоп сега всеки си пие кафето на терасата с телефона .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, plamen_petrov_80 написа:

Бюджет?

Точен модел на ползвания лаптоп сега? С каква OS се изполва? Какво място от потребителски данни е заето на дисковете?

Ползва ли се оптика или нещо друго специализирано? Примерно външна звукова карта?

Бюджет около 1000 лв +/- 

Сегаштия ни лаптоп е Дел от по старите модели, ще прикача снимка с информацията за него, не знам точния модел.

Не използваме нищо външно (памет, карти и т.н)

Разнася се, да.

Screenshot_20210926-120843_Gallery.jpg

преди 5 минути, plamen_petrov_80 написа:

И?

Може да го разнася, но може да не го ползва на батерия - съответно лаптоп с голяма батерия не е приоритет.

А може и от вкъщи да не го изнася, но да си го ползва на батерия в леглото или на масичката на терасата докато си пие кафето ... хора различни, всеки си има свой прочит на нещата.

За жалост седи със зарядното по принуда,защото, ако го изгаси забива програмата 😕

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, plamen_petrov_80 написа:

Бюджет?

<Пламене, грешно съм взел цитат от теб, а не от момата>

Ясно!

Тук има много добри познавачи, не и аз, постарай се да опишеш технически какво имаш и какво ти трябва и - непременно границите на цената, долна и горна.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Аралампи написа:

<Пламене, грешно съм взел цитат от теб, а не от момата>

Ясно!

Тук има много добри познавачи, не и аз, постарай се да опишеш технически какво имаш и какво ти трябва и - непременно границите на цената, долна и горна.

Границата е 100лв +/- .

А според мен трябва лаптопа да е с 8 гб рам , процесоп i3 нагоре или нещо сходно и ссд памен от 500 гб + 

Допитвам се тук , защото дори и да имам леки познания , някои хора тук са много по навътре в нещата

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, сегашния "лаптоп" е по скоро телефон с по-голям екран. Общо всето почти всеки нов лаптоп ще работи в пъти по-добре.

Предполагам е 15,6" и вероятно HD само. Добре е да се знае дали желае промяна на тези параметри и в каква посока. Примерно за разнасяне - по-малък екран е по-удобен, а по-висока резолюция би позволила повече работно място за програми, но ще е по-ситно за очите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, plamen_petrov_80 написа:

Да, сегашния "лаптоп" е по скоро телефон с по-голям екран. Общо всето почти всеки нов лаптоп ще работи в пъти по-добре.

Предполагам е 15,6" и вероятно HD само. Добре е да се знае дали желае промяна на тези параметри и в каква посока. Примерно за разнасяне - по-малък екран е по-удобен, а по-висока резолюция би позволила повече работно място за програми, но ще е по-ситно за очите.

Еми нормалти инчоне, нито малък , нито много голям (като сегашния ни) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, Аралампи написа:

Като гледам май аудиото е по-важно от графиката.

Ммм?

Ако е така – ударение на звуковата карта.

Какви параметри трябва да е тя, за да върши добра работа?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, cvetiss написа:

Еми нормалти инчоне, нито малък , нито много голям (като сегашния ни)

Сегашния го знаят само двама човека. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, cvetiss написа:

Какви параметри трябва да е тя, за да върши добра работа?

Не знам, само изказвам "некои съображения" като др. Тодар Живков :D

Да добавя, че във форума има и тема за аудиофили, може и те да знаят нещо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Проверете точния модел, реално Dell имат много добра tag система - всичко си казва.

17" е съвсем друг лаптоп, трябва да се знае това.

преди 4 минути, Аралампи написа:

Не знам, само изказвам "некои съображения" като др. Тодар Живков :D

Да добавя, че във форума има и тема за аудиофили, може и те да знаят нещо.

Истината е, че лаптоп с прилична аудио карта в ценовия клас за 1000 лв. няма как да има - ще им трябва на една шепа хора, защо производителите да правят цяла серия (мина времето когато в някой лаптопи имаше Креатив и саунсторм 2 аудио чипове)? Ако му трябва наистина качествено аудио - ще си вземе външно такова. Ама трябва и слушалките да са на ниво или колони ако ползва и работата става много дебела.

Добре е да се знае дали той разчита само на говорителите на лаптопа и евентуално да се търсят една идея по-добри .. ама в 1000 лв. ще си останем с търсенето. Ако наистина вдигнем и на 17" ... картинката става още по-лоша.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

"картинката става още по-лоша"

Е, май по-скъпа имаш предвид.

Трябва да се разбере, какви изисквания за качеството на звука са доволни/достатъчни на съпруга на загрижената му съпруга. :)

Щом до сега е действал  със стария лап-топ, може би и да му стига стандартна сегашна звукова карта, вградена?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Без да са ясни всички параметри няма смисъл да се търси конкретна машина, иначе аз лично бих заложил на 4/8 или поне 6 ядрен amd процесор с вградена vega, 16GB RAM и 500GB SSD - само, че ще е 15,6" ISP FullHD - което не е лошо за мен, но ако той рабити на 17"сега с 1600х900 или HD може да не му е комфортно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Как е според вас ACER Aspire 3 ?

преди 13 минути, Аралампи написа:

"картинката става още по-лоша"

Е, май по-скъпа имаш предвид.

Трябва да се разбере, какви изисквания за качеството на звука са доволни/достатъчни на съпруга на загрижената му съпруга. :)

Щом до сега е действал  със стария лап-топ, може би и да му стига стандартна сегашна звукова карта, вградена?

Мисля,че е достатъчна. Е винаги по доброто е най добре 😅

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, cvetiss написа:

Как е според вас ACER Aspire 3 ?

Мисля,че е достатъчна. Е винаги по доброто е най добре 😅

Този:

https://laptop.bg/laptops-acer-Aspire_3_A315_22-acer_aspire_3_a31522

или този:

https://laptop.bg/laptops-acer-A315_42-acer_aspire_3_a31542_NXHF9EX03H16GB

ACER Aspire 3 - първото е производителя, посе е серията и нейния номер, защото има и 5, 7 също.

Без конкретен модел и конкретни параметри - примерно ако е избран един модел, но с опция за увеличаване на SSD, RAM и т.н. никой не знае за какво точно говорим.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Цветисс,

снимката на аватара ти е "пипната" от онлайн видео обработка – най-вероятно фейсцукербукска.

Ако лаптопът на твоя съпруг използва по същия начин безплатно онлайн услуга за звукова обработка, добър вариант ли е?

Ще трябва добра интернет скорост там, където е, и добра интернет-карта, а те са сравнително евтини?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване