Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 7 минути, Аралампи написа:

Цветисс,

снимката на аватара ти е "пипната" от онлайн видео обработка – най-вероятно фейсцукербукска.

Ако лаптопът на твоя съпруг използва по същия начин безплатно онлайн услуга за звукова обработка, добър вариант ли е?

Ще трябва добра интернет скорост там, където е, и добра интернет-карта, а те са сравнително евтини?

Имаме добъра и мощна интернет връзка

преди 12 минути, plamen_petrov_80 написа:

Този:

https://laptop.bg/laptops-acer-Aspire_3_A315_22-acer_aspire_3_a31522

или този:

https://laptop.bg/laptops-acer-A315_42-acer_aspire_3_a31542_NXHF9EX03H16GB

ACER Aspire 3 - първото е производителя, посе е серията и нейния номер, защото има и 5, 7 също.

Без конкретен модел и конкретни параметри - примерно ако е избран един модел, но с опция за увеличаване на SSD, RAM и т.н. никой не знае за какво точно говорим.

Ще поогледам моделите и ще видим. То май, каквото и да взема се ще е  по добро от сегашния лаптоп 😅😅😅

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 57
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

преди 11 минути, cvetiss написа:

Имаме добъра и мощна интернет връзка

Ще поогледам моделите и ще видим. То май, каквото и да взема се ще е  по добро от сегашния лаптоп 😅😅😅

Това не са предложения, това е онагледяване, че не знам за кой лаптоп питате!

преди 12 минути, cvetiss написа:

То май, каквото и да взема се ще е  по добро от сегашния лаптоп

Почти ..

този е същото дърво https://laptop.bg/laptops-acer-Aspire_3_A315_22-acer_aspire_3_a31522

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 25 минути, plamen_petrov_80 написа:

Това не са предложения, това е онагледяване, че не знам за кой лаптоп питате!

Почти ..

този е същото дърво https://laptop.bg/laptops-acer-Aspire_3_A315_22-acer_aspire_3_a31522

Да , е дано усмея да стигна до някакво решение.

😕 За марка знам,че Acer са много издражливи и добри , имала съм, но за други , не знам...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 часа, Joss Bomon написа:

Това е може би оптималният вариант предвид бюджета ти, но RAM-та и SSD-то може се окажат недостатъчни в бъдеще. Доколкото видях има 1 RAM слот и 1 SSD слот.

Иначе мъжът ти е късметлия хем хубава, хем хубави подаръци правиш, сега ако кажеш, че и готвиш вкусно...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих ти препоръчал този лаптоп - HP 15s-eq2009nu / HP-15s-eq-2009nu - PLASICO

Наскоро го взех и съм много доволен. Батерията издържа сравнително добре, лек, удобен и има готина подсветка, която вечерно време си е доста добре. Една забележка - малко USB портове!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, plamen_petrov_80 написа:

Прочети за избрания процесор и отново ме попитай дали лаптопа е добър, когато е с 8, 16 дори ако може и с 32GB RAM.

А какъв процесор да търся?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Прочети за избрания процесор и отново ме попитай дали лаптопа е добър, когато е с 8, 16 дори ако може и с 32GB RAM.

https://www.mediamarkt.de/de/product/_asus-vivobook-14-r465ja-ek278t-2716106.html?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=PLA+-+bluePortal+3+Smart&gclid=CjwKCAjwzOqKBhAWEiwArQGwaNLm7eCG_izMx8Wz9ZRN4VmwQfkQ6o69Zm0KLIJq9wifEUKVQtJvchoCa3IQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

Този?

преди 5 минути, plamen_petrov_80 написа:

AMD Ryzen, Intel "i" 3/5 - реално е добре да имаш поне 4 истински ядра.

Този ми хареса . Мисля че е добър.

https://www.saturn.de/de/product/_asus-vivobook-s712ja-bx284t-2704367.html

преди 9 минути, cvetiss написа:

И този е добър, мисля.

https://www.saturn.de/de/product/_acer-aspire-3-a314-22-r9mh-2690516.html

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

cvetiss, не обръщай внимание на глупостите на plamen_petrov_80 . Той нищо не разбира от лаптопи, ама се мъчи да раздава акъл, дето го няма.

Реално от тези модели, които си изброила, първият Lenovo IdeaPad е с най-производителен процесор, нищо, че е "само" Pentium. Освен това е със 17" екран, докато други по-долу са с по 14" . И цената му е най-ниска.

Ако щеше да се купува от български магазини, можеше да ти предложа нещо по-добро. Но с тези немските не мога да се оправям. В България за около 1000 лв. може да се купи нещо такова - Acer Aspire 5 A515-45-R942 . Ако искаш, потърси си в Немско нещо с подобни характеристики.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 27 минути, Rudy M. написа:

cvetiss, не обръщай внимание на глупостите на plamen_petrov_80 . Той нищо не разбира от лаптопи, ама се мъчи да раздава акъл, дето го няма.

Реално от тези модели, които си изброила, първият Lenovo IdeaPad е с най-производителен процесор, нищо, че е "само" Pentium. Освен това е със 17" екран, докато други по-долу са с по 14" . И цената му е най-ниска.

Ако щеше да се купува от български магазини, можеше да ти предложа нещо по-добро. Но с тези немските не мога да се оправям. В България за около 1000 лв. може да се купи нещо такова - Acer Aspire 5 A515-45-R942 . Ако искаш, потърси си в Немско нещо с подобни характеристики.

Добре ли си?

"с най-производителен процесор, нищо, че е "само" Pentium" - спямо какво? Може би е по-добър от предложения от теб лаптоп с AMD Ryzen 3 5300U.

Викаш 17", супер бърз, а и евтин - чудно ми е къде изобщо се позиционират тогава по-скъпите, бавни и с малък екран лаптоп, а да сетих се сигурно като при Комиците - те богатите просто искат да пилеят пари на вятъра ...

Кажи си ти реално би ли използвал въпросния Pentium процесор и за какви задачи - просто да движи FB или за някакви истински процесорно зависими сметки?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 часа, plamen_petrov_80 написа:

Добре ли си?

"с най-производителен процесор, нищо, че е "само" Pentium" - спямо какво? Може би е по-добър от предложения от теб лаптоп с AMD Ryzen 3 5300U.

Викаш 17", супер бърз, а и евтин - чудно ми е къде изобщо се позиционират тогава по-скъпите, бавни и с малък екран лаптоп, а да сетих се сигурно като при Комиците - те богатите просто искат да пилеят пари на вятъра ...

Кажи си ти реално би ли използвал въпросния Pentium процесор и за какви задачи - просто да движи FB или за някакви истински процесорно зависими сметки?

Вече се обърках 😅

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...
на 15.10.2021 г. в 0:37, cvetiss написа:

Acer Aspire 3 A315-56-33LL Notebook (Intel Core i3, 512 GB SSD

Този купих на финала 😅

Честито и от мен, но моята Тошиба, купена 2011г, е също с I3 и Samsung 500GB ССД, 8ГБ РАМ, нещо не виждам особен напредък за десет години.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, NEVADA написа:

Честито и от мен, но моята Тошиба, купена 2011г, е също с I3 и Samsung 500GB ССД, 8ГБ РАМ, нещо не виждам особен напредък за десет години.

През 2011 закупи лаптопа с 500GB SSD и 8GB RAM? А какви точно са ти останалите параметри - точни и ясни?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

През 2011 закупи лаптопа с 500GB SSD и 8GB RAM? А какви точно са ти останалите параметри - точни и ясни?

Тогава бях харесал един друг, но продавачът ми показа този и каза, че е много по-добър-тогава струваше 980лв. По-късно ще го включа и ще ти покажа всички параметри, особено ако кажеш какво искаш да видиш. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, NEVADA написа:

Тогава бях харесал един друг, но продавачът ми показа този и каза, че е много по-добър-тогава струваше 980лв. По-късно ще го включа и ще ти покажа всички параметри, особено ако кажеш какво искаш да видиш. 

Точен модел на лаптопа. Точен модел на i3, честота на оперативна памет, резолюция на екран, ако има допълнително видео. Параметри на мрежовите ти карти, интерфейси и скоростти.

След това може да пробваш теста на 7-zip каква производителност ще извадиш от твоя i3, както и тест на SSD-то.

Не каза как точно го закупи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, plamen_petrov_80 написа:

След това може

да поискаш и някой лев (майтап). По-късно ще видя какво да направя. Ти да не искаш да го купиш?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, NEVADA написа:

да поискаш и някой лев (майтап). По-късно ще видя какво да направя. Ти да не искаш да го купиш?

Ти си го сравняваш със новия лаптоп, не аз.

Добре, нали е модерно да се вземет неща за 1 лв. щом настояваш, но транспорта и почерпката е от теб!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване