Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с дънна платка ASRock N68-GS

Препоръчан отговор

Здравейте вчера взех това дъно от познат с процесор рам и захранване  . Още когато взех дъното видях на момента пред моя познат, че крачетата на процесора са изкривени процесора е AMD Athlon 64 3200+ рамта е 1гб на самсунг.

С процесора се оправих като му изправих всичките крачета, използвах макетно ножче за да изправя крачетата. И процесора си влезна без никакви проблеми в сокета. Дъното запали и изкара картина което е добре но проблема е следния рамта когато е поставена на слота до процесора я отчита и си пали без проблеми. Само 2 3 пъти неиска да я отчете на няколко пъти за което аз вадех рамта и включвах дъното без поставена  рам и го изчаквах да си изпилка няколко пъти че няма рам, след което гася поставям рамта в слота до сокета и като запали си я отчита. Но когато поставя 2 рам памети на другия слот не я отчита пробвах само с 1 рам на втория слот изпълних пак опражнението няколко пъти подред да изчакам дъното да изпилка че няма рам но ефект никакъв няма. Предполагам слота нещо е прецакан и неще да отчете рамта. Пробвах с 2 рам памети 1 от 2гб и тази 1гб и запали но пак не отчете рамта на втория слот и ми показа на няколко пъти размазан екран и размазани ленти и прочие. Тази рам 1гб с която взех дъното си работи но на втория слот неотчита нито нея нито някоя друга рам а като барна рамта се усеща че е топла. Изетох няколко теми за този проблем но не видях да има точно същия проблем като при мен. Моля ако някой се е сблъсквал с този проблем и го решил нека, сподели и да каже от какво можеби е самия проблем. Приемам всякакви предложения и предварително благодаря на тези които ще се включат в темата. 

Дъното е това https://www.asrock.com/mb/NVIDIA/N68-GS/index.bg.asp

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На такова старо дъно всичко е възможно. Може и да не си изправил както трябва пиновете на процесора и някои да не правят добър контакт. Може слотовете за памет или паметите да са със замърсени контактни повърхности, пробвай да ги почистиш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Raze написа:

На такова старо дъно всичко е възможно. Може и да не си изправил както трябва пиновете на процесора и някои да не правят добър контакт. Може слотовете за памет или паметите да са със замърсени контактни повърхности, пробвай да ги почистиш.

Пиновете на процесора съм ги изправил всичките много добре както съм написал с макетно ножче няколко пъти махах процесора и гледах да ли няма някой изкривен пин но нямам рамта съм я почистил с спирт изчакал съм я да се изпари спирта слотовете съм ги минал и тях със спирт и ефект пак никакъв няма. Мисля да пробвам с процесора от дъното с което в момента работя Athlon 64x2 4200+

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някои дъна на АМД са капризни откъм РАМ! Не случайно се продават плочки специално за такива дъна, като това е указано от производителя...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, nickolaycho написа:

Някои дъна на АМД са капризни откъм РАМ! Не случайно се продават плочки специално за такива дъна, като това е указано от производителя...

рам ддр2 имам много цяла чанта почти пробвал съм всичките и нито една не захапва на проблемния слот а всики памети са тествани на други машини и си работят

Забравих да спомена че не съм пробвал с рамта от машината с която работя в момента а тя е с памет 2х2гб едната е елпидиа а другата е круциал. В сайта на асрок за дъното видях подържаните памети и дават че елпидиа е в списъка на подържаните рам но круциал не видях да присъства в списъка

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Почисти ли самия слот за памет?

Огледай го добре за видими проблеми!

Пробвай ако имаш две еднакви памети - независимо от обема им - и ги крастосай - за да си сигурен, че всяка една от тях работи и е пробвана на друг слот.

Накрая, слагаш една 2GB в работещия слот, намаляш обема на заделената за вграденото видео памет и оптимизираш малко OS-а. Все пак това е стара машина и с 2GB ще работи съпоставимо с повече. Просто ще отваряш по-малко неща едновременно или ще ползваш по-малко лакоми програми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, plamen_petrov_80 написа:

Почисти ли самия слот за памет?

Огледай го добре за видими проблеми!

Пробвай ако имаш две еднакви памети - независимо от обема им - и ги крастосай - за да си сигурен, че всяка една от тях работи и е пробвана на друг слот.

Накрая, слагаш една 2GB в работещия слот, намаляш обема на заделената за вграденото видео памет и оптимизираш малко OS-а. Все пак това е стара машина и с 2GB ще работи съпоставимо с повече. Просто ще отваряш по-малко неща едновременно или ще ползваш по-малко лакоми програми.

И двата слота съм ги почистил пробвах с 2 еднакви памети на самсунг по 512 но няма екефт като е поставена само едната рам на изправния слот проблем няма и си отчита, като махна рамта от изправния слот и я сложа същата на проблемния слот не я отчита а като ги поставя и двете след няколко рестарта се опитва да изкара картина но ми дава размазан екран. А като барна рамта която е поставена на проблемния слот се усеща че е топла

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, plamen_petrov_80 написа:

Как ги почисти? Видими дефекти по втория слот?

Видими дефекти по слота няма почистил съм ги с спирт и съм изчакал да се изпари

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, vlado1985 написа:

Здравейте вчера взех това дъно от познат с процесор рам и захранване  . Още когато взех дъното видях на момента пред моя познат, че крачетата на процесора са изкривени процесора е AMD Athlon 64 3200+ рамта е 1гб на самсунг.

С процесора се оправих като му изправих всичките крачета, използвах макетно ножче за да изправя крачетата. И процесора си влезна без никакви проблеми в сокета. Дъното запали и изкара картина което е добре но проблема е следния рамта когато е поставена на слота до процесора я отчита и си пали без проблеми. Само 2 3 пъти неиска да я отчете на няколко пъти за което аз вадех рамта и включвах дъното без поставена  рам и го изчаквах да си изпилка няколко пъти че няма рам, след което гася поставям рамта в слота до сокета и като запали си я отчита. Но когато поставя 2 рам памети на другия слот не я отчита пробвах само с 1 рам на втория слот изпълних пак опражнението няколко пъти подред да изчакам дъното да изпилка че няма рам но ефект никакъв няма. Предполагам слота нещо е прецакан и неще да отчете рамта. Пробвах с 2 рам памети 1 от 2гб и тази 1гб и запали но пак не отчете рамта на втория слот и ми показа на няколко пъти размазан екран и размазани ленти и прочие. Тази рам 1гб с която взех дъното си работи но на втория слот неотчита нито нея нито някоя друга рам а като барна рамта се усеща че е топла. Изетох няколко теми за този проблем но не видях да има точно същия проблем като при мен. Моля ако някой се е сблъсквал с този проблем и го решил нека, сподели и да каже от какво можеби е самия проблем. Приемам всякакви предложения и предварително благодаря на тези които ще се включат в темата. 

Дъното е това https://www.asrock.com/mb/NVIDIA/N68-GS/index.bg.asp

Като за начало си купи почистващ спрей и напръскай слотовете на рамта.  Иначе не знам какво ще правиш с това морално остаряло дъно.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 25 минути, vlado1985 написа:

Видими дефекти по слота няма почистил съм ги с спирт и съм изчакал да се изпари

Ако само си ги залял със спирт ефекта ще е никакъв. Направи каквото са те посъветвали по-горе, ако не поне сгъни един лист хартия и виж как се прави почистване по този метод.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Емил Костов написа:

Като за начало си купи почистващ спрей и напръскай слотовете на рамта.  Иначе не знам какво ще правиш с това морално остаряло дъно.

И аз се замислих за спрей но като се замисля можеби и спрея няма да помогне и самия слот си е заминал и недава контакт. Говорих с един познат който има сервиз да смени проблемния слот, но ми каза че не е сменявал никога до сега рам слотове. И се замислям да ли да не взема слота от една стара платка която си работи и няма проблеми

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, vlado1985 написа:

И аз се замислих за спрей но като се замисля можеби и спрея няма да помогне и самия слот си е заминал и недава контакт. Говорих с един познат който има сервиз да смени проблемния слот, но ми каза че не е сменявал никога до сега рам слотове. И се замислям да ли да не взема слота от една стара платка която си работи и няма проблеми

Нищо няма да постигнеш ако проблема ти е някоя писта или краче на процесора. Може би е добре и там да пръснеш с почистващия спрей - крачетата и отделно самия сокет за процесора.

От задната страна на платката прегледа ли за охлузвания? Студена спойка на проблемния слот?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако само си ги залял със спирт ефекта ще е никакъв. Направи каквото са те посъветвали по-горе, ако не поне сгъни един лист хартия и виж как се прави почистване по този метод.

Пламене зная много добре как се почистват слотове и не за първи път съм ги чистил. Използвам тънка игла с поставен на нея съвсем малко памук напоен в спирта и след почистването изчаквам да се изпари

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, vlado1985 написа:

Пламене зная много добре как се почистват слотове и не за първи път съм ги чистил. Използвам тънка игла с поставен на нея съвсем малко памук напоен в спирта и след почистването изчаквам да се изпари

Радвам се за теб, ще трябва да вдигна левъла на опцията - четене на мисли.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нищо няма да постигнеш ако проблема ти е някоя писта или краче на процесора. Може би е добре и там да пръснеш с почистващия спрей - крачетата и отделно самия сокет за процесора.

От задната страна на платката прегледа ли за охлузвания? Студена спойка на проблемния слот?

Прегледал съм спойките няма видими проблеми а сокета невиждам смисъл да го минавам със спирт и пак казам пиновете на процесора съм ги изправил много добре 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си че при изправянето на пиновете някой от тях не се отчупил?

Пробвай с друг процесор който е напълно нормален без никакви криви пинове да видиш какъв ще е резултата тогава.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, vlado1985 написа:

Прегледал съм спойките няма видими проблеми а сокета невиждам смисъл да го минавам със спирт и пак казам пиновете на процесора съм ги изправил много добре 

Правиш ли разлика между липсващ/крив/замърсен пин на процесора?

Когато пиновете са криви - процесора изобщо не влиза, ако влезе от там нататък заключването ще си свърши работа, но ако самата повърхност на пина е зацапана или пластините в сокета - то двете се допират, но контакт няма. А ти после сменяй излишно пластмасата на DIMM слота и прави други чудеса ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, vlado1985 написа:

Вземи си почистващ спрей. Струва 5-6 лева. Той ще почисти това, което ти не виждаш. Не е електропроводим, така че веднага можеш да тестваш след като напръскаш мястото.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, grizly написа:

Сигурен ли си че при изправянето на пиновете някой от тях не се отчупил?

Пробвай с друг процесор който е напълно нормален без никакви криви пинове да видиш какъв ще е резултата тогава.

Всички пинове са си на мястото няма счупени и съм ги изправил мисля да пробвам с моя процесор атлон 4200+ но преди това ще пробвам с рам на машината с която работя в момента само нея не съм пробвал

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, vlado1985 написа:

Всички пинове са си на мястото няма счупени и съм ги изправил мисля да пробвам с моя процесор атлон 4200+ но преди това ще пробвам с рам на машината с която работя в момента само нея не съм пробвал

Дори и да са на мястото, с почистващият спрей трябва да наръсиш и цокъла на процесора. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, plamen_petrov_80 написа:

Правиш ли разлика между липсващ/крив/замърсен пин на процесора?

Когато пиновете са криви - процесора изобщо не влиза, ако влезе от там нататък заключването ще си свърши работа, но ако самата повърхност на пина е зацапана или пластините в сокета - то двете се допират, но контакт няма. А ти после сменяй излишно пластмасата на DIMM слота и прави други чудеса ...

Пламене всички пинове съм ги изправил и няма счупени в един от постовете ми съм го написал това. И също така съм написал че на изрядния слот няма проблеми пали си спокойно и дава картина ако не бях изправил пиновете и процесора го бях прецакал дали щеше да ме угрее и изрядния слот?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, vlado1985 написа:

Пламене всички пинове съм ги изправил и няма счупени в един от постовете ми съм го написал това. И също така съм написал че на изрядния слот няма проблеми пали си спокойно и дава картина ако не бях изправил пиновете и процесора го бях прецакал дали щеше да ме угрее и изрядния слот?

Ако не изправиш пиновете, не можеш да го вкараш в сокета - процесор не се слага със сила, той сам си влиза от тежестта си. Виждам много добре какво пишеш!

Нямаше да те огрее нищо друго освен слънцето, без процесор не можеш да стартираш работеща система, но с няколко (конкретни) липсващи пина можеш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 37 минути, plamen_petrov_80 написа:

Ако не изправиш пиновете, не можеш да го вкараш в сокета - процесор не се слага със сила, той сам си влиза от тежестта си. Виждам много добре какво пишеш!

Нямаше да те огрее нищо друго освен слънцето, без процесор не можеш да стартираш работеща система, но с няколко (конкретни) липсващи пина можеш.

При мен всички пинове са си на място изправил съм ги много добре и процесора си влиза в сокета без никакви проблеми нито го натискам нито го тормозя само си го поставям и той сисе намества

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сложи и другия процесор, който имаш и ако и там пак го има проблема, значи дъното има дефект. Може да сложиш и процесора на твоето дъно и да видиш дали там ще работи нормално, ако не - остава процесора да е повреден.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване