Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Мнения за Адаптер USB Wireless TP-Link Archer

Препоръчан отговор

Здравейте, някой ползвал ли е TP-Link-Archer-T4U-Plus?Трябва ми за връзка  на   8 метра разстояние м-у  рутер и пс, и  сигнала минава през две тухлени стени.Пробвах usb тетъринг с телефона: 3mb download/ 3mb upload.Компютъра ще се ползва само за мултимедия  и това ми е достатъчно.Дали тп линка ще се справи?Лан не е опция. Дъното прави номера с лан порта и с лан карта на pci слота.Засега рутера е TP-LINK TL-WR841N , но скоро ще минавам на archer c6.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 31 минути, qrt написа:

Здравейте, някой ползвал ли е TP-Link-Archer-T4U-Plus?Трябва ми за връзка  на   8 метра разстояние м-у  рутер и пс, и  сигнала минава през две тухлени стени.Пробвах usb тетъринг с телефона: 3mb download/ 3mb upload.Компютъра ще се ползва само за мултимедия  и това ми е достатъчно.Дали тп линка ще се справи?Лан не е опция. Дъното прави номера с лан порта и с лан карта на pci слота.Засега рутера е TP-LINK TL-WR841N , но скоро ще минавам на archer c6.

Още не съм пробвал този модел, но почти съм уверен, че ще се справи добре. Старият им модел без външни антени едва ли ще работи като този. Какъв ви е абонаментния план на интернета?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това в къща ли е или в блок ( апартамент)? Зависи и колко устройство има в района, които излъчват. Този рутер не поддържа AC стандарта и 5 гигахерцовата честота. Работи само на 2,4. В него има опцията Survey, която може да ти покаже, кой или кои от каналите са по свободни и да избереш него, за да имаш по-добра връзка. Може да се наложи да си вземеш и повторите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

не мушнеш ли кабела  в компютъра

нищо не става

предполагам интернета ще ти забива ако теглиш нещо голямо като размер

когато играеш ще зависва лагове делей забивания

уирлес е слаба технология както лаптопите  и таблетите

много шум за нищо

бягай от безжичен интернет лаптопи и таблети  и смартфони 

преди 4 часа, qrt написа:

Трябва ми за връзка  на   8 метра разстояние м-у  рутер и пс,

8 метра кабел

преди 4 часа, qrt написа:

Дъното прави номера с лан порта и с лан карта на pci слота.

смени си дъното

или виж дали не са изобретили лан карти  за юсб порт

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ок, но трябва да "препаша" половин къща с кабел , на ниво за което ще ми трябва и скеле/ много дълга стълба.Да пробивам през стените не става.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш качествена wi fi връзка в вкъщи си вземи TP LINK ARCHER .Ако някое от устройствата не поддържат ас стандарт повече от 40 50 mbps няма да вдигнеш на wi fi .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, qrt написа:

Да, затова ще си взема гигабитов рутер.

Да и това е вариант впрочем най-добрият но пак казвам за да имаш скоростта на wi fi както е по кабел трябва всичките устройства да имат АС стандарт .

Гигабитовите рутери на тп линк май са малко скъпички и аз исках да си взема ама се отказах и взех за 60 лв TP LINK ARCHER C20 и съм много доволен двубандов е .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, qrt написа:

Ок, но трябва да "препаша" половин къща с кабел , на ниво за което ще ми трябва и скеле/ много дълга стълба.Да пробивам през стените не става.

това е отговорност на провайдера 

пробива се дупка на първия етаж и в подовете на етажите и кабела се спуска надолу

не трябва стълба и скеле

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

каква мазилка ще прецакат

ти интернет ли искаш или мазилка

ако е толкова калпава да се прецака от една дупка е за ремонт

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, Banesc написа:

това е отговорност на провайдера 

пробива се дупка на първия етаж и в подовете на етажите и кабела се спуска надолу

не трябва стълба и скеле

Напротив, това е отговорност на клиента.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Помисли за powerline адаптери - естествено при условие, че електрозахранващата мрежа е обща.

Какви точно номера прави дъното и сигурен ли си, че няма същото нещо да ти направи проблем и с безжичен адаптер?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При стартиране  на пс-то понякога има интернет , друг път не.Ако има  интернет-няма проблеми до следващ рестарт,или спиране  на пс-то.Ако няма интернет при пускане - рестарти докато се покаже мрежата.Понякога има  нет на лан-на на дъното и/или картата на  pci слота, друг път и двете не работят...Смяна  кабели, минаване на оптика,с рутер/без рутер, нова лан карта на  pci slot, linux munt,  debian, win 10, драйвери, ъпдейт биос-  нищо не помага. 

Само през usb има интернет всеки път без проблеми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, qrt написа:

При стартиране  на пс-то понякога има интернет , друг път не.Ако има  интернет-няма проблеми до следващ рестарт,или спиране  на пс-то.Ако няма интернет при пускане - рестарти докато се покаже мрежата.Понякога има  нет на лан-на на дъното и/или картата на  pci слота, друг път и двете не работят...Смяна  кабели, минаване на оптика,с рутер/без рутер, нова лан карта на  pci slot, linux munt,  debian, win 10, драйвери, ъпдейт биос-  нищо не помага.

Както е казал колегата по горе:

Първо си оправяш машината и тогава мислиш за рутери и адаптери за интернет. Иначе може и да ти стоят и само да си ги гледкаш!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дъното е някакъв as rock с i3 6100.Доста е ретро- колкото изкара толкова.Нов рутер във всички положения си е един +.Тръгна ли да сменям дъно, няма смисъл, направо ще си правя нова конф. след време. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като "мазохист" ,който иска всичко по мрежата да е  безжично (или повечето устройства) използвам T4U, на по-малко от два метра от рутера. (C6), на 100 Мbps скорост (преди него има ONT optical)

Снимка.

П.П. Безжичния адаптер, се "'вързал на 867 Mbps (за вътрешната WLAN мрежа).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Mr. ?? написа:

Като "мазохист" ,който иска всичко по мрежата да е  безжично (или повечето устройства) използвам T4U, на по-малко от два метра от рутера. (C6), на 100 Мbps скорост (преди него има ONT optical)

Снимка.

П.П. Безжичния адаптер, се "'вързал на 867 Mbps (за вътрешната WLAN мрежа).

Хайде стига глупости и ти. Кой е казал, че да позлваш безжична свързаност е мазохизъм. Просто за да имаш добро покритие си има и съответните начини, но те не са само със силен или скъп рутер. Трябват си AP-та.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, Емил Костов написа:

Хайде стига глупости и ти. Кой е казал, че да позлваш безжична свързаност е мазохизъм. Просто за да имаш добро покритие си има и съответните начини, но те не са само със силен или скъп рутер. Трябват си AP-та.

Защото, спокойно мога да пусна 2-3 UTP кабел CAT 6  от рутера към LAN картата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване