Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Видеонаблюдение на две къщи с един нвр

Препоръчан отговор

Здравейте искам да монтирам видеокамери на моята къща където ще има три камери и нвр да е при мене.А другата къща е необитаема там искам да монтирам 5 но записите искам да идват при мен.Възможно ли е това надявам се да сте ме разбрали.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 23 минути, valyo_93 написа:

Здравейте искам да монтирам видеокамери на моята къща където ще има три камери и нвр да е при мене.А другата къща е необитаема там искам да монтирам 5 но записите искам да идват при мен.Възможно ли е това надявам се да сте ме разбрали.

При условие, че говорим за IP камери и в деата обекта имаш перманентни публични IP от съответните ISP е възможно, но......трябва да имаш и прилични скорости на интернет. Далеч по чист вариант е да си вдугнеш един VPN м/у двата обекта

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не ви разбрах в другата къща няма интернет.Ако интернета е слаб ще се вдигне.Да ип камери ще са какво ми е нужно за VPN растоянието е около 500 метра.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, valyo_93 написа:

Не ви разбрах в другата къща няма интернет.Ако интернета е слаб ще се вдигне.

И как ще достъпваш тия камери, като няма интернет? Освен, ако дугата къща не е в съседство и разстоянието не е повече от 80-90 метра...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако се пусне мрежа там не може ли да я уловя с наностейшан за нещо такова си мислех.Как се правят тези камери на големи растояния.Например някой кметства имат камери на далечни растояния но се наблюдават от кметствата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, valyo_93 написа:

Ако се пусне мрежа там не може ли да я уловя с наностейшан за нещо такова си мислех....

Ако имаш пряка видимост м/у двата обекта и можеш да осигуриш необходимата Френел зона, с две CPE-та може и да стане. Пак зависи от разстоянието, естествено....

преди 18 минути, valyo_93 написа:

.......Как се правят тези камери на големи растояния.Например някой кметства имат камери на далечни растояния но се наблюдават от кметствата.

Чрез интернет, като преносна среда. В повечето случаи, VPN тунелите се осигуряват от ISP чрез съответните договори с Общините.

Иначе, при отдалечени обекти се ползват отделни NVR, които се достъпват (концентрират в определена точка) чрез суответния CMS

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако трябва ще се свърже интернет там.В моя край зачестиха кражбите затова искам да монтирам камери но не искам нвр ра да е в необитаемата къща поради причината ако влязат да крадат и вземат нвр ра нямам нищо.Къщата ми е на два етажа и имам видимост от покрива но има и голямо дърво което може би ще ми пречи а другата къща е на един етаж на какво разстояние хващат тези cpe-та

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, valyo_93 написа:

Ако трябва ще се свърже интернет там.В моя край зачестиха кражбите затова искам да монтирам камери но не искам нвр ра да е в необитаемата къща поради причината ако влязат да крадат и вземат нвр ра нямам нищо.Къщата ми е на два етажа и имам видимост от покрива но има и голямо дърво което може би ще ми пречи а другата къща е на един етаж на какво разстояние хващат тези cpe-та

Зависи от CPE-тата има за по 130-150 лв /бр, за които, при липса на прегради и пряка видимост -7-10 км не са проблем. Тук много е важно да можеш да осигуриш поне 60% от Френел зоната. Има и за по няколко хиляди лева....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, valyo_93 написа:

може ли да ми предложиш някой от алиекспрес 

като е на високо мисля че ще стане имам видимост 

От али-то не! Какво е разстоянието м/у двете къщи - по права линия?

С две такива имам линк на около 12 км. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, valyo_93 написа:

не мога да преценя 400-500 метра. А камерите от алиекспрес може ли Две антени ли ще ми трябват

На такова разстояние, две Loco M5 ще свършат работа за линка, при пряка видимост, без пргради. На каква височина ще трябва да ги вдигнеш, спрямо някакви препятствия, може да се ориентираш тук

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, valyo_93 написа:

Не е проблем да прикача интернет в другата къща тогава има ли друг начин.Въпроса е нвр да е в нас.

преди 2 часа, NewRedDragon написа:

При условие, че говорим за IP камери и в деата обекта имаш перманентни публични IP от съответните ISP е възможно, но......трябва да имаш и прилични скорости на интернет. Далеч по чист вариант е да си вдугнеш един VPN м/у двата обекта

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, valyo_93 написа:

Това не го разбрах може ли малко по подробно

Правиш си LAN мрежата, резервираш вътрешните адреси на камерите, сменяш им портовете. Пренасочваш в рутера тези портове за всяка камера. Искаш си перманентен адрес от доставчика (ако се навие  - няма да е безплатно) В NVR-a, добавяш тези камери по IP/port

преди 1 час, valyo_93 написа:

каква скорост на интернета ми трябва

За преглед на суб-потока - може би 3ени 40 мегабита юе са достатъчни. За запис от 5 камери - зависи от камерите, резолюцията, FPS, компресия..... но аз не бих очаквал резултат, без гигабитов достъп

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това в обекта където нямам интернет ли ми трябва,мисля че в селото където живея най бързия интернет е 40 мб там ще са 5 камери а в нас 3 ще стигнат ли 40 мб.

Това ли е най добрия начин за камерите.

смисъл за там ли ми трябва този перманентен ип адрес

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, valyo_93 написа:

Това в обекта където нямам интернет ли ми трябва,мисля че в селото където живея най бързия интернет е 40 мб там ще са 5 камери а в нас 3 ще стигнат ли 40 мб.

Това ли е най добрия начин за камерите.

О, щом става дума за малко населено място - просто забрави за такъв вариант - поне не и да имаш записи. Търси начин да вкараш двата обекта в една LAN - чрез WiFi линк, или някаква "частна" оптика..... но ти трябва кабелна връзка, поне на 100 мегабита.....Питай местния доставчик, дали не може да ти предложи нещо...да разбирам ли, че и двете къщи са в едно село - аз така разбирам.....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 54 минути, valyo_93 написа:

да в едно село са ако е в локална мрежа пак ли няма да може да записва.Ако нвр е в къщата пак ли няма да стане.

Локалната мрежа не ползва гейт към локалната мтрежа на доставчика! Въпрос на свързаносъ е

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 часа, valyo_93 написа:

може ли да ми препоръчaш кaмери и нвр от алиекспрес.Кой са по добри тези с лан кабел или с wifi 

Избора на камери зависи от много неща - какво ще се наблюдава, вътрешен/външен монтаж, резолюция, ъгъл, вид на обектива ()фиксиран/варио/PTZ) и т.н. После, според камерите се подбира подходящ NVR. Що се отнася до кабел или WiFi - винаги, където е възможно - кабел! Естетвено камерите е препоръчително да са PoE - доста улеснява монтажа. Не на последно място трябва да се помисли и за нощния режим и да се предвиди допълнителна IR подсветка на периметъра, ако е необходимо, зашото характеристиките, които производителите дават за нощния режим са силно преувеличени....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Камерите са за външен монтаж качвам две снимки с които искам да хвана с камерите.За третата не съм решил още мислех да сложа зад къщата но дефакто няма какво да пазя там.Може да са по на ниско защото на едната снимка има много зеленина 

Screenshot_20211003-112921_Gallery.jpg

Screenshot_20211003-112902_Gallery.jpg

Screenshot_20211003-114908_Gallery.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване