Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Като му сложа една платка от 1GB поне и здрав диск, опъвам го на 1066 FSB и газ до ламарините с W7 или дори W8.1.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 227
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

Този ми стар компютър е до тук със  7565 стартстоп цикли и е бил работещ общо 1213 дни.  Оставали му до блокиране 350 дни работа.  Що за алгоритъм ги изчислява тези работи?  Че той май още 2-3 години може да избута и без нищо да правя.  Mypal е Firefox 68 - ползвам пo-успешно Firefox 52. Win XP SP3 изисква стари версии и на другите  браузъри.   И аз докога ще карам така?   Идваща пълзяща инфлация ще оскъпи всичко, включителнo новите устройства.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвам MyPal 28.9.1 - работи прилично, не е тежък.

Я, аз имам само 6177 пускания, но първата година бях с друг диск. А отработеното време ... 48422 ч. почти 2018 дена.

Това е теоретично време, на база какво се е случило до сега, ако скоро настъпи някакво събитие, ще покаже коренно различни данни, независимо, че е минал само един ден.

Когато знаеш какво искаш - отиваш и купуваш, това е.

Виж поне я подари на някого тази машина, вместо да я хвърляш в казана.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

След събеседванията тук реших да си търся нещо марково и с 36 месеца гаранция. Най-атрактивни цени намирам в Пик.  Пак се омотах и в избора  си  -   Dell  или  Acer?    Първият има и оптично устройство.  Другото ми изглежда еднакво, ама аз не съм специалист по тези въпроси. Около хиляда лева ми изглежда разумна цена.    Кой да предпочета  и защо       https://www.pic.bg/nastolen-kompyutyr-dell-vostro-3888-mt-n601vd3888emea012101ubu240ssd-900179287      или      https://www.pic.bg/nastolen-kompyutyr-acer-veriton-es2740g-dtvt8ex01d1tb-900213107

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нито един от двата посочени, плащаш за маркова машина, а частите за basic.  В темата (назад) мисля че бяха предложени по добри нови конфигурации. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, Mr. ?? написа:

Нито един от двата посочени, плащаш за маркова машина, а частите за basic.  В темата (назад) мисля че бяха предложени по добри нови конфигурации. 

Би ли посочил някоя от тях.  Не искам събиране  и сглобяване на компоненти.  По-скоро съм готов да вдигна още бюджета - с идея  да не се занимавам с този компютър през следващите  10-12 години.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, attj написа:

..... през следващите  10-12 години.

Това се смята вече за цяла вечност в IT сферата - намали поне с 5 години този период !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, JohnTRIVOLTA написа:

Това се смята вече за цяла вечност в IT сферата - намали поне с 5 години този период !

Добре, нека говорим за 5-7 години. Моят Хюндай от 2009 година с малко усилия и той вероятно ще изкара такъв допълнителен период.     Гледам същият нов Acer на сродна цена с  Win 10  го продават и в Технополис.  И там ли е някакво менте?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, attj написа:

Добре, нека говорим за 5-7 години. Моят Хюндай от 2009 година с малко усилия и той вероятно ще изкара такъв допълнителен период.     Гледам същият нов Acer на сродна цена с  Win 10  го продават и в Технополис.  И там ли е някакво менте?

Рядък чешит! Влизаш в магазина. Плащаш и си вземаш компютър, който ти е харесал. Излизаш от магазина. В следващия момент, компютърът ти от 1000 лева пада на 500, естествено, ако успееш....ДА ГО ПРОДАДЕШ. 

А ти искаш компютър, който ще те изкара в следващите  12 години.  В следващите 12 години искай само едно!   ДА СИ ЖИВ И ЗДРАВ!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, attj написа:

Би ли посочил някоя от тях.  Не искам събиране  и сглобяване на компоненти.  По-скоро съм готов да вдигна още бюджета - с идея  да не се занимавам с този компютър през следващите  10-12 години.

Първите постове след първия на първата страница от тази тема: цък (даже е включен монитор, който ако се отреже могат да се вземат по добри).

Ето примерна:

Линк:
http://nikem-bg.net/cart/67630p1r65241p1r63023p1r65991p1r69161p1r64164p1rf.html

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, attj написа:

Не искам събиране  и сглобяване на компоненти.  По-скоро съм готов да вдигна още бюджета - с идея  да не се занимавам с този компютър през следващите  10-12 години.

Ето тука аз съм си подбрал точно като за следващите 10 години да изкара, за себе си съм си го купил.
Компютърът от който пиша в момента е на цели 11 години и си работи като нов с xubuntu и едно SSD добавено. А Уиндоус 7 си работи и той от твърдия диск.
Можеш да му сложиш SATA SSD вместо моето M.2
Прочети ми внимателно темата и се опитай да разбереш на каква скорост ще вървят USB портовете на моето дъно и я сравни със скоростта на тези "марковите" с евтините дъна.
Към моя ще може да му пускам през бързия USB даже и външни SSD-та които се поставят в една мъничка кутия. 
Дъното което съм избрал аз е голямо, има място за добавяне на разни PCIe карти и за видеокарта също и т.н.
Винаги идва време да искаш да си добавиш PCIe карта, за каквото се сетиш.
Излизат вси по-нови и нови щуротии и като нямаш изходи за тях, ами добавяш ги на PCIe.

Ама хайде като си избереш марковия боклук, после да дойдеш тука с точно описание на дъното му, да ти кажа какво няма да можеш да правиш, да ти гадничко, искаш ли.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, Белгиеца написа:

Ама хайде като си избереш марковия боклук

От доста години например карам само с оригинални корейски автомобилни гуми, като си ги поръчвам от Германия.  За да не са китайски ментета.  Да си поръчам марков настолен компютър от САЩ ли?  Че какво толкова ще правя на него...  

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какво повече ти дава марковата система?

При нея - да всичко е направено да работи - така както е, имаш си гаранцията и след 3 години ако спре, смняш с нов. Ъпгрейд - трудна работа, винаги има условности, също така имаш избор само между това което предлага компанията. А това, че е маркова - пак си я правят в Китай и отново има икономии със всичко което може да се икономиса - времената са тежки вече.

Ти избираш и ти плащаш, това е.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да си поръчам марков настолен компютър от САЩ ли?  

Голям смешник си да знаеш.
Процесорите ги правят от Интел.
Ти марков компютър с марката Интел на кутията виждал ли да пише?
На моя от 2010г. пише Acer, е и какво от това ?
Acer не произвежда процесори.
После, чипсета на дънната платка Acer ли го е произвел?
Не, не го е произвел Acer.
Е, тогава какво марково има в това на кутията ми да пише Acer?
На тези така наречени маркови компютри даже и кутиите им ги правят подизпълнители.

А ти кутия ( маркова при това ) и захранване си имаш вече, трябва ти процесор, дънна платка, 2 РАМ плочки и едно SSD SATA.
Та така, купи си ги тези части да са ти маркови, те всички са маркови, щото си имат марка, ама не е една и съща. В компютър Acer същите части са вътре всяка със своята собствена марка, нямаща нищо общо с Acer.

п.п.
А пък АМД просто нямат собствени заводи, други им произвеждат процесорите.
п.п.п.
Абе пич, ти наистина ли вярваш че моята кола е Дачия, щото така пише отзад ?
Аз ти казвам че двигателят ѝ е Рено и в Бразилия същата си се казва Рено.
А сега де ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, Белгиеца написа:

Ти марков компютър с марката Интел на кутията виждал ли да пише?

https://www.intel.com/content/www/us/en/products/details/nuc/mini-pcs.html

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Удоволствие е човек да Ви чете мненията. Компютърът и той като бойлерите може да се сменя през няколко години с нов.  Без да се мотам с резервни части, ремонти или ъпгрейди.   Какво бихте казали за една от най-бюджетните възможности  с  AMD  https://www.pic.bg/nastolen-kompyutyr-pic-amd-homeoffice-pc1picamdath2001709968gb240ssd-hdd-171005  А покойния ми дядо навремето ме учеше "Не купувай евтино, защото ще ти излиза по-скъпо".  Вечна му памет!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всеки компютър върши някаква работа. Какъв ще си купи човек е вече върос на нужди, въпрос на личен вкус, финансови възможности и не на последно място логичен и трезвен избор.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, ncl написа:

Става.

За какво?

Удоволствие е човек да Ви чете мненията. Компютърът и той като бойлерите може да се сменя през няколко години с нов.  Без да се мотам с резервни части, ремонти или ъпгрейди.   Какво бихте казали за една от най-бюджетните възможности  с  AMD  https://www.pic.bg/nastolen-kompyutyr-pic-amd-homeoffice-pc1picamdath2001709968gb240ssd-hdd-171005  А покойния ми дядо навремето ме учеше "Не купувай евтино, защото ще ти излиза по-скъпо".  Вечна му памет!

Желаеш да направиш подарък на pic.bg и това си е!

Защо не бих взел тази система:

- дънна платка с възможно най-слабия чипсет за AM4 - никаква възможност за клок, посредствена възможност за някакъв ъпгрейд на процесора след време.

- процесор - само 2 ядрен - да ще работи, но как OS, приложения, всичко ще се прави все по-тежко за да може компаниите да продават многоядрени процесори който изведнъж станаха толкова необходими дори за internet и office задачи, но нали трябва да е модерно всичко - така, че тук логичния ти минимум е 4 ядра.

- оперативна памет - единична платка (вероятно), ниско честотна (чудно как не е даже 2400), скопяваш системата и вграденото видео.

"AMD Radeon Vega 3 Graphics Тип памет: DDR3 " - това изобщо няма да го коментирам, този който го е писал нищо не разбира от компютри.

- диск - 250GB SSD SATA .... мога да се обзаложа, че за малко повече пари ще вземеш 500GB nVMe диск и няма да се чудиш после кое да изтрия сега ...

- захранване - някакво което пристига в комплект с кутията - не, благодаря.

Буквално това е една система съставена от компромиси и в голяма степен/брой компоненти които никога не биха се продали самостоятелно - практика от както се помни света.

Дори за сектератка във фирмата не бих го взел - това посредствено захранване утре ще гръмне и може да отнесе дъно, процесор ... а ходи спори после дали гаранцията покрива това. Затова сам си подбираш компонентите и наблягаш на това което ти е важно наистина.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 часа, Kolev71 написа:

А ти искаш компютър, който ще те изкара в следващите  12 години.  В следващите 12 години искай само едно!   ДА СИ ЖИВ И ЗДРАВ!

Правилно.  И ако семейството получава на месец поне 3000 лв чист доход, то 500  или 1000 лв за нов настолен компютър  не са кой знае каква голяма сума пари.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, attj написа:

Правилно.  И ако семейството получава на месец поне 3000 лв чист доход, то 500  или 1000 лв за нов настолен компютър  не са кой знае каква голяма сума пари.

Ако наистина вземеш тези пари - блазе ти, но е хубаво да ги инфестираш правилно.

Ако ще вземаш система с идеята да е актуална поне следващите 5-7 (10+) години - трябва наистина да избереш правилните компоненти, да определено няма да са най-евтините, но няма да са и тези на които просто пише Dell, Acer и т.н. (не ме разбирай погрешно, пиша ти от 13+ годишен лаптоп Dell).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, plamen_petrov_80 написа:

Желаеш да направиш подарък на pic.bg и това си е!

Буквално това е една система съставена от компромиси и в голяма степен/брой компоненти които никога не биха се продали самостоятелно - практика от както се помни света.

Там цените са най-изгодни.  Ами нали уж реномираните марки са тествали и подбрали всички компоненти!?    Сега  съвсем нищо не съм харесал и ще си стоя още със старите устройства.  Нищо, че понякога ме дразнят и ядосват.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 11.10.2021 г. в 9:15, attj написа:

Моите стари компютър и лаптоп у дома още работят, макар и с някои проблеми.   А аз още умувам какво ново да си харесам.  Една поостаряваща конфигурация ми изглежда като лидер по критерий за оптимални цена-качество.  Основно устройствата се ползват за интернет, филми, музика и клипове с прилична резолюция.  Не разбирам от хардуер и ми е интересно какво Ви е мнението за тази   https://www.pic.bg/nastolen-kompyutyr-pic-intel-officehome-i3-4gen-pc01hells4geni3435016gb120ssd-hdd-900213265?sh=1

Подобна конфигурация наскоро видях в 1 заложна къща. 2 Компа с интелски процесори и 2та процесора пентиум на 3.20 четстота. Единия комп беше с 4гб DDR3 а другия с 8гб DDR3 и двата с вънни видеокарти NVIDIA 1гб . Този с 4гб му искаха 120лв а на другия комп с 8гб 200лв. Смятай в тоя сайт каква набутвация е.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, vlado1985 написа:

Подобна конфигурация наскоро видях в 1 заложна къща. 2 Компа с интелски процесори и 2та процесора пентиум на 3.20 четстота. Единия комп беше с 4гб DDR3 а другия с 8гб DDR3 и двата с вънни видеокарти NVIDIA 1гб . Този с 4гб му искаха 120лв а на другия комп с 8гб 200лв. Смятай в тоя сайт каква набутвация е.

И ти нищо не каза!

Само да Ви напомня - сравнение на цени се прави за еднаква стока, например:

CRUCIAL MX500 1TB SSD 2.5in 7mm CT1000MX500SSD1 - от къде може да се взема най-евтино, а не кой е най-евтиния 2,5" SSD SATA диск с обем 1TB.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, plamen_petrov_80 написа:

И ти нищо не каза!

Само да Ви напомня - сравнение на цени се прави за еднаква стока, например:

CRUCIAL MX500 1TB SSD 2.5in 7mm CT1000MX500SSD1 - от къде може да се взема най-евтино, а не кой е най-евтиния 2,5" SSD SATA диск с обем 1TB.

Аз тези 2 та компа които ги видях в заложната къща бяха и двата с по 320гб HDD

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване