Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 16 минути, vlado1985 написа:

Аз тези 2 та компа които ги видях в заложната къща бяха и двата с по 320гб HDD

Виждам, че не си чел цялата тема!

Ако ти желаеш вземи си от заложна къща за 120 лв, неизвестен модел Pentium с 4GB RAM и 320GB HDD без никаква гаранция.

Или за 10 лв. повече вземаш 4 ядра, същата памет и 500GB HDD + 12 месеца гаранция

https://alphacom-bg.com/product/1062/bluechip-tower-i5-2400-4gb-500gb.html

Ти кое би взел?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 227
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

преди 1 час, vlado1985 написа:

Смятай в тоя сайт каква набутвация е.

На други места новите конфигурации са още по-скъпи.  Амортизираните не ме интересуват.   Аз явно ще се измествам ценово нагоре - нали търся нещо за около 10 години.  Интересно ми е дали имате някакви забележки към този     https://www.pic.bg/nastolen-kompyutyr-dell-vostro-3681-sff-n209vd3681emea012101ubu250ssd-900211636?sh=1

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш да ти изкара 8-10 г. да е актуален (тоест да не лагва след 10y) си приготви 3-4k, минимум. Наблегни на 10-12 ядрен hi-end процесор. 

Защото, след толкова години масово процесорите, ще са подобни. И съответно hi-end машината ще стане начален клас. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 34 минути, attj написа:

На други места новите конфигурации са още по-скъпи.  Амортизираните не ме интересуват.   Аз явно ще се измествам ценово нагоре - нали търся нещо за около 10 години.  Интересно ми е дали имате някакви забележки към този     https://www.pic.bg/nastolen-kompyutyr-dell-vostro-3681-sff-n209vd3681emea012101ubu250ssd-900211636?sh=1

Написаха се доста неща в темата, вероятно ти научи това онова - ти напили положителните и отрицателните страни на избраната конфигурация.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 57 минути, plamen_petrov_80 написа:

Виждам, че не си чел цялата тема!

Ако ти желаеш вземи си от заложна къща за 120 лв, неизвестен модел Pentium с 4GB RAM и 320GB HDD без никаква гаранция.

Или за 10 лв. повече вземаш 4 ядра, същата памет и 500GB HDD + 12 месеца гаранция

https://alphacom-bg.com/product/1062/bluechip-tower-i5-2400-4gb-500gb.html

Ти кое би взел?

Темата я прочетох цялата и да и5 наистина е по добрия вариант

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 45 минути, Mr. ?? написа:

Ако искаш да ти изкара 8-10 г. да е актуален (тоест да не лагва след 10y) си приготви 3-4k, минимум. Наблегни на 10-12 ядрен hi-end процесор. 

Защото, след толкова години масово процесорите, ще са подобни. И съответно hi-end машината ще стане начален клас. 

Какво толкова ще правя у дома?   Имам и служебен настолен, който може да бъде сменен и за четвърти път през последните почти 20 години. В домашни условия се ползват също лаптопи, таблет и смартфони.  Двете ни дъщери са пълнолетни и също работят.   Нямам идея те какво още  друго  ще си купуват в бъдеще.    

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, attj написа:

Правилно.  И ако семейството получава на месец поне 3000 лв чист доход, то 500  или 1000 лв за нов настолен компютър  не са кой знае каква голяма сума пари.

Така е да, но в по заден пост беше написал, че 2000 лева за теб не са проблем, та и за това ти отговарям.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, Kolev71 написа:

Така е да, но в по заден пост беше написал, че 2000 лева за теб не са проблем, та и за това ти отговарям.

А какво е мнението ти за   компютър Dell Vostro 3681 SFF N209VD3681EMEA01_2101_UBU_250SSD?   Той не струва 2000 лв. Малката ми дъщеря казва да е марков и с  Win 10.  Обаче не казва какъв - само да не съм избирал  Леново.   Чувала била, че били некачествени и доста дефектирали.  Dell е нейният лаптоп и е доволна.   

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Напиши на хората какво точно искаш и за какви цели ще го ползваш. Показали са ти 10 сайта и със всеки изминат пост се увеличават. Напиши и цената, която си готов веднага да платиш. Дали да е ново, дали да е втора ръка. Иначе никой не знае де те сърби, че да те почеше. Нищо няма да ти посочвам, защото и след моя препоръка, ще продължаваш да питаш, както ти казах, докато сменят отново парите. Никой няма ни да те излъже ни да те набута да даваш излишни средства, но ти не знаеш какво точно искаш. Единственото, което правиш е да караш хората да ти отговарят.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Kolev71 написа:

Напиши на хората каквоточно искаш и за какви цели ще го ползваш. 

Написал съм - за в къщи за интернет, музика, клипове и филми с прилична резолюция.  Никой не играе тежки игри.   Не пиши ненужни неща, моля.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, attj написа:

Написал съм - за в къщи за интернет, музика, клипове и филми с прилична резолюция.  Никой не играе тежки игри.   Не пиши ненужни неща, моля.

Ненужните неща ги пишеш единствено - ТИ. Ако бях на твоето място до сега да съм забравил че съм питал за конфигурация. На теб ти трябва време от 1-2 години да "проучиш" пазара и още толкова, за да си купиш каквото и да било. Умните хора, това не го правят. Това, че не разбираш както си написал, не те оправдава. Има в краен случай консултанти във фирмите, ако евентуално не вярваш на хората, които даром  ти дават информация.  А твоето излиза - който прави услугата, той черпи! За тази цел, за която ти си посочил, аз ползвам ето това:  https://alphacom-bg.com/product/2757/fujitsu-e720-sff-i5-4570-4gb-250gb.html  Добавил съм още 4 гигабайта памет за 40 лева SSD диск за 100 лева и още 4 диска по 4 терабайта в корпуса и напълно ми върши всички задачи. Игри не играя, нито ме интересуват. (те не са задължителни при теб.) Големи сандъци не купувам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От къде си, ако не е тайна?

Какъв е обема на музиката ти или се слуша поточно аудио - примерно радио?

Тези филми - локално ли се гледат или поточно - за тях какъв обем е нужен ако се съхраняват?

Какви леки игри се играят?

Internet - зад тази дума може да се разбира всичко и нищо - от просто поща и новинарски сайт, до игране на игри и ползване на приложения директно в браузъра. Също така едно е да отвориш 2-4 сайта едновременно, друго е да си във всяка една възможна платформа - да не ги изброявам.

Аз все още чакам отрицателните неща за този Dell.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това определено е по-добра конфигурация която ще върши работа за която споменаваш тук !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, plamen_petrov_80 написа:

От къде си

Аз все още чакам отрицателните неща за този Dell.

Днес съм в Бургас, утре отивам за няколко дни във Варна.    И аз се интересувам от същото.  Ясно ми е -този компютър е с характеристики в повече, обаче  не ме смущава цената и мога да го поръчам.   Не зная инфлацията докъде ще докара събитията.   

преди 4 минути, JohnTRIVOLTA написа:

Това определено е по-добра конфигурация която ще върши работа за която споменаваш тук !

Благодаря, например в Бургас някъде могат ли да ми го сглобят?  Може и в моя кутия - една събира прах в мазето с компютъра ни до 2009 година. Той беше с  RAM 256 MB.  

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, JohnTRIVOLTA написа:

Ако си съгласен, да те допълня. За да не си обвинен, че си го подвел с RUZENA (procesora) редно  е да му напишеш дали е съвместим със Win 11, щото утре ако реши да качи тази операционна система и получи отговор, че процесорът му не става за нея, теб ще обвини, че си го подвел.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Kolev71 написа:

Ако си съгласен, да те допълня. За да не си обвинен, че си го подвел с RUZENA (procesora) редно  е да му напишеш дали е съвместим със Win 11, щото утре ако реши да качи тази операционна система и получи отговор, че процесорът му не става за нея, теб ще обвини, че си го подвел.

Да, това е 2ра генерация, която е последната от райзъните, която няма да поддържа официално win 11 . Инак уж обявиха от MS, че ще премахнат това ограничение в бъдеще!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Още много има да се мотам при такива интересни събеседници. AMD Ryzen 7 PRO 4750G with Radeon Graphics   3.60 GHz е процесора на компютъра, от който пиша в момента. HP  от 2021 година.   Поздрави

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, attj написа:

Още много има да се мотам при такива интересни събесеудници.  Поздрави

официално win 10 му спират съпорта след 4 години /14.10.25/ така че не се плаши ! То и на 7цата е спряна, но хората продължават да я ползват.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, JohnTRIVOLTA написа:

Да, това е 2ра генерация, която е последната от райзъните, която няма да поддържа официално win 11 . Инак уж обявиха от MS, че ще премахнат това ограничение в бъдеще!

Като му чета последният пост, който е написал, това я го устрои, я не. Погледни:  "...с характеристики в повече, обаче  не ме смущава цената и мога да го поръчам.   Не зная инфлацията докъде ще докара събитията. 

" Може и в моя кутия - една събира прах в мазето с компютъра ни до 2009 година" и веднага"  обаче  не ме смущава цената"

Лек ден на всички и успех за питащият!

преди 5 минути, attj написа:

Още много има да се мотам при такива интересни събеседници. AMD Ryzen 7 PRO 4750G with Radeon Graphics   3.60 GHz е процесора на компютъра, от който пиша в момента. HP  от 2021 година.   Поздрави

Пишеш от него, ама излиза, че ти е служебен, а не твой. Върви в съпорта на AMD и може да пишеш и от  Ryzen 9 - последният им модел.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Kolev71 написа:

Като му чета последният пост, който е написал, това я го устрои, я не. Погледни:  "...с характеристики в повече, обаче  не ме смущава цената и мога да го поръчам.   Не зная инфлацията докъде ще докара събитията. 

" Може и в моя кутия - една събира прах в мазето с компютъра ни до 2009 година" и веднага"  обаче  не ме смущава цената"

Лек ден на всички и успех за питащият!

Определено колегата знае какво да си купи, но така да е жива темата и аз пиша въпреки , че ми е ясно , че бием лафа само!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, attj написа:

Благодаря, например в Бургас някъде могат ли да ми го сглобят? 

Вкъщи можеш да си сглобиш сам това което аз съм купил.
Чакаш да ти пристигнат частите, отваряш тема и питаш за всичко, ама и си записваш обясненията.
И ще работи с Уиндоус 11 , гарантирам ти го. Само ще ти кажа в биоса къде да цъкнеш да отметнеш, че му разрешаваш нещо и си готов.
Ама ти да не си от тия дето дават пари за Уиндоус, че ще падне голям смях с тебе.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Белгиеца написа:

Вкъщи можеш да си сглобиш сам това което аз съм купил.
Чакаш да ти пристигнат частите, отваряш тема и питаш за всичко, ама и си записваш обясненията.
И ще работи с Уиндоус 11 , гарантирам ти го. Само ще ти кажа в биоса къде да цъкнеш да отметнеш, че му разрешаваш нещо и си готов.
Ама ти да не си от тия дето дават пари за Уиндоус, че ще падне голям смях с тебе.

Няма да се справя, не разбирам от хардуер. Не зная кое какво е.  Дъщерите казват да не се циганя за Win 10 за 120 лв, като ме гледат как се мъча с неуспешни преинсталирания -заради повредени видеокарта на лаптопа и диск на компютъра.   Иначе чата ни тук си върви.  И още нищо не съм решил.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ти ако вземеш нова машина имаш 3 варианта:

- W10

- W11

- Linux тук избора е голям.

Старите OS ги забравяш, ако имаш някаква стара периферия, може и нея да забравиш, ако няма драйвери.

W10 можеш да ползваш напълно легално и безплатно, без да го регистрираш - ще има някой ограничения и това е. А можеш да вземеш и само ключ примерно аз бих гледал за промоция на W10 + office 2019 - сигурно и това ще искаш да ползваш (и ще си далече от 120 похарчени лева).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз като смених харда със SSD, разпитах колко взимат за инсталиране на Уиндоус. Питах на 4-5 места като цените варираха между 25 и 50 лева. Избрах този за 25 лева. Всичко работи без проблем. Това е за град под 10 000 човека. Ако си решил да даваш 120 лева вече, не знам...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, ncl написа:

Аз като смених харда със SSD, разпитах колко взимат за инсталиране на Уиндоус. Питах на 4-5 места като цените варираха между 25 и 50 лева. Избрах този за 25 лева. Всичко работи без проблем. Това е за град под 10 000 човека. Ако си решил да даваш 120 лева вече, не знам...

Вероятно над 15 години съм ползвал всякакъв пиратски софтуер. Лично съм преинсталирал десетки пъти.    Дъщерите като станаха пълнолетни -  казват вече да спра да се занимавам с такива неща.  

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване