Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

на 15.10.2021 г. в 22:44, ДзВяРа! написа:

Нищо не знаеш и продължаваш да се излагаш, след това се учудваш защо ти се смеят.

Смеят ми се защото не си ползвам категория Ц на книжката, дето ми я дадоха безплатно от гимназията миналия век. Сега са писали на новата, че не съм ходил на медицински преглед за професионален камиончия и е неактивна. 
Не ме влече това смяната на спукана гума на задна ос на влекача, посред зима у някоя виелица на минус 10 градуса.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 227
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

преди 5 минути, Белгиеца написа:

Смеят ми се защото не си ползвам категория Ц на книжката, дето ми я дадоха безплатно от гимназията миналия век. Сега са писали на новата, че не съм ходил на медицински преглед за професионален камиончия и е неактивна. 
Не ме влече това смяната на спукана гума на задна ос на влекача, посред зима у някоя виелица на минус 10 градуса.

Опитваш се да се заяждаш със мен, но вместо това продължаваш да се излагаш и да ръсиш простотии.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 часа, ДзВяРа! написа:

Опитваш се да се заяждаш със мен, ...

Ами ..., няма такова нещо, ти не си продавач на лоша залежала стока, не ми пречиш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 часа, Белгиеца написа:

В 21 век шофьора не сменя гума на камион, дори е забранено.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...
на 14.10.2021 г. в 19:27, Белгиеца написа:

Ти май просто реши да правиш тука безплатна реклама на магазина на братовчед ти.

Истинските мъже научават нещата от живота, другите си дават парите на търговците

Тази Белгия много Ви се отразява. Не познавате при опити за гадаене.  Накрая спрях да се чудя и си поръчах една бюджетна конфигурация, произведена в Тайван,  с хубава онлайн промоакция на Ардес   https://ardes.bg/product/acer-aspire-c24-963-all-in-one-dq-berex-00f-w10p-220478 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето пак реклама на магазин, без никакво снимково доказателство да получен компютър вкъщи.
Па и фактура искаме да видим, щото иначе и аз мога да ти се изфукам, че съм купил от магазин за 10000 лв компютър.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, ncl написа:

Ако не друго, поне е икономичен.

Също така лек,красив  и компактен.  Без кутия и разни кабели и външни компоненти като стария.  Трябва да го получа понеделник или вторник.  С Уин 10 за 1399 лв ми изглежда разумна цена.  Още не съм го платил.  Благодаря за подпомагането на пишещите тук за да не се издъня с избора на характеристиките.   Другото вече е и на късмет.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, plamen_petrov_80 написа:

...

Целият комплект със стария компютър ще го  запазя в друго жилище.   Той още си работи  с  XP SP3 и става за гледане на снимки, клипове и филми. Без интернет.   

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, attj написа:

Целият комплект със стария компютър ще го  запазя в друго жилище.   Той още си работи  с  XP SP3 и става за гледане на снимки, клипове и филми. Без интернет.   

Добре имам един конкретен въпрос - защо взе 2 v 1 - ако се повреди едното хвърляш и двете - нали?

Охлаждането също е ... абе взел си голям лаптоп, който не можеш да носиш.

Огледай го хубаво накрая .. може би ще е Made in China.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, plamen_petrov_80 написа:

Добре имам един конкретен въпрос - защо взе 2 v 1 - ако се повреди едното хвърляш и двете - нали?

Да не кажеш туй-онуй и аз да ти честитя придобивката. Старата ти конфигурация те изкара 13 години а тази дали ще те изкара 3 - не се знае!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Понякога старите конфигурации се оказват много по здрави от новите. Аз още си пазя един стар комп с 1 ядрен процесор семрон на 1.6 с 2гб дъното е асрок но кой модел точно забравил съм. Трябва да го отворя и да погледна. А самата платка какво е преживяла само тя си знае и още си бачка много добре даже по добре работи от 2 ядрен процесор.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, vlado1985 написа:

Понякога старите конфигурации се оказват много по здрави от новите. Аз още си пазя един стар комп с 1 ядрен процесор семрон на 1.6 с 2гб дъното е асрок но кой модел точно забравил съм. Трябва да го отворя и да погледна. А самата платка какво е преживяла само тя си знае и още си бачка много добре даже по добре работи от 2 ядрен процесор.

Да, бе.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Захранване 65 W не е като  400-500 W.   Сега вече и за лаптоп ще умувам, защото проблемната видеокарта още понякога ме дразни.  Че то Тайван не беше ли до Китай?  В другото жилище имам телевизор и двд -уредба   Панасоник от 2005 година и още си работят. Произведени са в Малайзия.  Навремето и от там е имало внос.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, plamen_petrov_80 написа:

Да, бе.

Може и да не ти се вярва но старото ми дъно което си го пазя все още си бачка много добре само процесора му издувам до 2.2 си пърка 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, vlado1985 написа:

Може и да не ти се вярва но старото ми дъно което си го пазя все още си бачка много добре само процесора му издувам до 2.2 си пърка 

Не казвам, че не работи!

Казвам, че няма как да работи по-добре (по-бързо) от хубав 2 ядрен процесор (компютър с такъв процесор).

Две е повече от едно. Това е.

Ако ще си ги мерим да вадя моя комп от 1999 г. и да почваме.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, plamen_petrov_80 написа:

Да, бе.

Какво да бе ? вие професорите с начело на цървула като някой почне да се хвали как 15 годишната му антика си бачка като нова го нападате като глутница кучета ами бачка си човека си я поддържа компа е като колата докато има части що да не бачка ? Аз имам 13 годишен настолен с 1 гб рам , процесор АМД още си бачка става само за интернет . Лаптопа ми почти е 10 годишен и той си бачка перфе последно му правих профилактика преди 2 години но догодина ще го водя пак , защото усещам как харда вече си заминава и ще сменям с още 1 плочка рам и ССД .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, plamen_petrov_80 написа:

Не казвам, че не работи!

Казвам, че няма как да работи по-добре (по-бързо) от хубав 2 ядрен процесор (компютър с такъв процесор).

Две е повече от едно. Това е.

Ако ще си ги мерим да вадя моя комп от 1999 г. и да почваме.

Нали се сещаш че всяко едно дъно и процесор са различни без значение колко са стари

В момента си карам с този комп от който пиша дъното ми е ето това да старичко си е доста наистина но ми върши много добре работа https://www.biostar.com.tw/app/ru/eol/introduction.php?S_ID=352

Процесора e този https://www.cpu-world.com/CPUs/K8/AMD-Athlon 64 X2 4200+ - ADA4200DAA5BV (ADA4200BVBOX).html с 4гб рам съм преди обичах да го зидувам много. Но вече се спрях с тези глупости вдигал съм го до 2.8 и няма никви ядове. Защо според теб някоя стара машина мислиш че неможе да работи добре като някоя нова или трябва задължително всички които сме с стари платки да ги хвърлим в кошовете

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 28 минути, adersa написа:

...Аз имам 13 годишен настолен с 1 гб рам , процесор АМД още си бачка става само за интернет ....

Само за Интернет викаш, ама става само да пускаш пинг да видиш дали има Интернет ? Ще е голяма мъка ако пуснеш браузър 😎

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 42 минути, adersa написа:

Какво да бе ? вие професорите с начело на цървула като някой почне да се хвали как 15 годишната му антика си бачка като нова го нападате като глутница кучета ами бачка си човека си я поддържа компа е като колата докато има части що да не бачка ? Аз имам 13 годишен настолен с 1 гб рам , процесор АМД още си бачка става само за интернет . Лаптопа ми почти е 10 годишен и той си бачка перфе последно му правих профилактика преди 2 години но догодина ще го водя пак , защото усещам как харда вече си заминава и ще сменям с още 1 плочка рам и ССД .

Мисля, че ясно съм маркирал за какво става дума!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, JohnTRIVOLTA написа:

Само за Интернет викаш, ама става само да пускаш пинг да видиш дали има Интернет ? Ще е голяма мъка ако пуснеш браузър 😎

Ей сега ще ти пусне тест на скороста идваща от мазето и ще ти затвори устата. Вече три години сменя HDD със SSD, а аз за това време успях да сменя 2 жени.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, plamen_petrov_80 написа:

Харесал съм го, но още не съм го платил.  Мога и имам право да го откажа.  Преместих получаването и плащането в магазин на Ардес, вместо да е в офис на доставчика Спиди.  Аз съм многогодишен техен клиент.  Белгиеца пак ще каже, че ги рекламирам - нека да е така и техниката  да издържи пак още 13-17 години. Няма проблеми, поръчаното от мен ще го купи някой друг клиент. Сега има и топ онлайн промоция. Обаче и ми омръзна да се чудя какво да си избера.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване