Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

nobsound ms-10d хибрид или имитация

Препоръчан отговор

Ето как изглежда карантията на моя предусилвател, гледан отдолу:

spacer.png

Двата трансформатора в горната кутия тук не се виждат, но в лявата част на схемата се виждат клеморедите им. Дебелите червени жици отиват до цокълите на двете по-големи лампи от първата снимка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Емил Костов написа:

То няма! Аз потърсих в интернет, но нищо не излиза :)

На всички лека и приятна вечер от мен! Да сте живи и здрави - това е по важно.

преди 2 минути, Kolev71 написа:

На всички лека и приятна вечер от мен! Да сте живи и здрави - това е по важно.

Всичко се вижда много добре, който е на Ти с тази техника. Даже и долната(легнала) част от макарата, където се намират намотките на трафовете!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, kolib4iata написа:

Стана ми ясно, че е китайска шитня.

Благодаря за информацията и коментарите.

Бъдете здрави.

Може и да не е китайска шитня, а просто да е някакъв базов модел, който може да се модифицира или да му се прави ugprade. Но не виждам в интернет подобни клипове затова. Та за момента ще смятаме, че е "ментак"!

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Емил Костов написа:

Може и да не е китайска шитня, а просто да е някакъв базов модел, който може да се модифицира или да му се прави ugprade. Но не виждам в интернет подобни клипове затова. Та за момента смятаме, че е ментак!

Тук, във форума има много добър специалист в тази област, но не е писал доста отдавна. "Гого-аудио". Който иска по вече инфо и дали е менте или не(с което се съгласихме всички) може да се консултира и с него - лично. И до ден днешен, от дълги години прави и продава стъпала, дори и в Германия, та нека да му отговори и той, ако не е съгласен с някой мотив! Цените и описания със снимки също ги има в този форум.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 37 минути, Kolev71 написа:

"Гого-аудио"

Моля за линк тук във форума за продукцията на "Гого-аудио"

Даже може да попитам като цена какво ще излезе негов слушалков лампов усилвател.

Поздрави.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, kolib4iata написа:

Моля за линк тук във форума за продукцията на "Гого-аудио"

Даже може да попитам като цена какво ще излезе негов слушалков лампов усилвател.

Поздрави.

Ето този линк. Явно е станал редовен във Фейсбук. Провери и там от тези страници. А можеш да прегледаш раздел "Аудиотехника" и ще срещнеш негови теми. Успех!

https://www.google.bg/search?source=univ&tbm=isch&q=gogo+audio&fir=LzCPwdBLQlIz6M%2ClR2HYbm44o9ISM%2C_%3Bm69p9dcnxs7isM%2CIu2gE3vMvV9FbM%2C_%3BXdJnmRPSCHog4M%2ClR2HYbm44o9ISM%2C_%3BTSdmiDo5pr22KM%2ClR2HYbm44o9ISM%2C_%3BaayHswL6gn1vmM%2ClR2HYbm44o9ISM%2C_%3BwIuoq8VEsz8fWM%2ClR2HYbm44o9ISM%2C_%3B7hDOOIWAI_-HVM%2ClR2HYbm44o9ISM%2C_%3BLS-0m_CtelQSTM%2CEyYwtxICqwSblM%2C_%3BU8noswBreqLAsM%2CBOWHQVu0xPId4M%2C_%3BH4l92aGBdcq3GM%2ClR2HYbm44o9ISM%2C_&usg=AI4_-kTyRyCb3HJroT-3Lam-38RzUf9i2g&sa=X&ved=2ahUKEwj3koHUqbvzAhVfSvEDHZsaDL0QjJkEegQIKBAC&biw=1602&bih=847&dpr=1

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ти хубаво си намерил линка, но трябва да те предупредя, че ламповите усилватели на Георги Георгиев (така се казва) са сингъл енд, клас А. Много е дълго за обяснение, но ето съвсем накратко: Такива лампови усилватели са с ниска мощност на канал - буквално няколко вата - примерно 3, 4 или 5 вата. Поне такава е мощността на усилвателите на Георги Георгиев. Свирят страхотно, но трябва да имаш подходящи тонколони за тях. С много висока чувствителност. Над 95 децибела примерно. Още по-добре е, ако освен че са високочувствителни, да бъдат само с един широколентов говорител. Т.е. да няма филтри.

Аз съм говорил с него по телефона, навремето се интересувах от един негов лампов усилвател. Независимо че колоните ми са с много чувствителност - 99 децибела, г-н Георгиев не пожела да ми продаде усилвател, защото колоните ми са трилентови, с три говорителя и съответно с по два филтъра на колона. Т.е. усилвателят не бил подходящ за такива колони.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Михайлов написа:

Ти хубаво си намерил линка, но трябва да те предупредя, че ламповите усилватели на Георги Георгиев (така се казва) са сингъл енд, клас А. Много е дълго за обяснение, но ето съвсем накратко: Такива лампови усилватели са с ниска мощност на канал - буквално няколко вата - примерно 3, 4 или 5 вата. Свирят страхотно, но трябва да имаш подходящи тонколони за тях. С много висока чувствителност. Над 95 децибела примерно. Още по-добре е, ако освен че са високочувствителни, да бъдат само с един широколентов говорител. Т.е. да няма филтри.

Аз съм говорил с него по телефона, навремето се интересувах от един негов лампов усилвател. Независимо че колоните ми са с много чувствителност - 99 децибела, г-н Георгиев не пожела да ми продаде усилвател, защото колоните ми са трилентови, с три говорителя и съответно с по два филтъра на колона. Т.е. усилвателят не бил подходящ за такива колони.

Той си търси слушалков лампов амп.

преди 57 минути, kolib4iata написа:

Слушалковия може да се ползва и за предусилвател. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, AGD написа:

Той си търси слушалков лампов амп.

Да.Интересувам се от слушалков амп.Този китайския го закупих защото има извод за слушалки.Няма как да пускам на тонколони.

По моя информация слушалковият извод се взема от извода за тонколоните, а предусилването предположих, че е лампово и затова взех китайчето.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, kolib4iata написа:

Да.Интересувам се от слушалков амп.Този китайския го закупих защото има извод за слушалки.Няма как да пускам на тонколони.

По моя информация слушалковият извод се взема от извода за тонколоните, а предусилването предположих, че е лампово и затова взех китайчето.

Да уточня.

Препоръката ми към Георги беше единствено за консултация от негова страна. Ще ти е много полезен. Що се касае до слушалков усилвател, трябва да изхождаш от това, с какви слушалки разполагаш или си решил да ги замениш с по добри. Във всеки случай, те ще са ти контрола, на това, което чуваш. Защото неправилно ориентиран, можещ да си купиш или поръчаш слушалков усилвател за 10000$, което значи, че слушалките ако са нисък и слаб модел няма да имат възможност от звука, който им се предоставя от предусилвателя. В аудио техниката едно от най важните условия с какви озвучителни тела разполагаш и дали в близкото бъдеще ти предстои смяната им с по добри.

Всичко останало са последствия, които се разрешават с ново харчене на финансии. Друго важно е помещението и това, което ти чуваш добре, ако ползваш слушалки. Неоправданото харчене на средства, не ти го препоръчвам. Това и на мен ми се е случвало от положението, че абсолютно много държа да имам нещо, което ми харесва много, а не съм се съобразил с това, как това изделие или модул ще се държи. Умен човек си, личи ти и смятам, че правилно ще ме разбереш.

"Слушалковия може да се ползва и за предусилвател. "  Цитат от AGD

Може и то много добре. Още по вече - изхода му е нискоомен и кабелите(които трябва да са хубави) могат да бъда с дължина, която би те устройвала дали усилвателя е до крайното стъпало или на 5-7 метра от него.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, kolib4iata написа:

Друг път първо ще питаш после ще купуваш.

Може да го пуснеш за продажба, не е това за което се представя, но изглежда добре.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 часа, Емил Костов написа:

но аз комбиниран усилвател още не съм виждал.

Като искаш да ти покажа. ProCaster AV-4346 Има си и дистанционно. Лампи, транзистори и интегрални схеми.

5def709133d5.jpg

377b108220cd.jpg

Лампите са отдясно в кутийката и се виждат през прозорчето на предния капак в дясно от усилването. Иначе са обикновени катодни повторители.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, Филипов написа:

Като искаш да ти покажа. ProCaster AV-4346 Има си и дистанционно. Лампи, транзистори и интегрални схеми.

5def709133d5.jpg

377b108220cd.jpg

Лампите са отдясно в кутийката и се виждат през прозорчето на предния капак в дясно от усилването. Иначе са обикновени катодни повторители.

Да, има такива! Даже съм ползвал подобен. Не знаех, че се казват хибридни. Просто мислех, че са лампови усилватели с допълнително подобрение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Моля извинете, че повдигам темата но за да не отварям нова тема ще попитам тук, тъй като е свързано с лампи.Моля ако някои знае откъде в българия може да се закупи това:

https://www.google.com/search?q=9+pin+tube+extender&rlz=1C1SQJL_bgBG956BG956&sxsrf=AOaemvKK5c2gjxNqycu-o4ES773qer7NmQ:1634077534592&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwjm8u-X9cXzAhULQvEDHVUkB9wQ_AUoAXoECAEQAw&biw=2235&bih=799&dpr=1.15

9 pin tube extender

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Трудно ще намериш в България. Едва ли някой ще ги внася - за продаването да не говорим. Ако може някой да ти помогне, то отново би могъл да е Гого, който ти препоръчах по назад в темата. Линкът ти е това, а твоят е общ от което не се разбира за какво става въпрос. Важното, че си го написал на последния ред.

https://www.google.com/search?source=univ&tbm=isch&q=9+pin+tube+extender&fir=8JgmAA9zyHIQmM%2CqaHjy5Y4HBnBSM%2C_%3B18gL_quwWEkuzM%2CYELDxqeYKcgs1M%2C_%3BOSA0TjAHRBJ4eM%2CWNN-sNMs_GMILM%2C_%3BVYhch2t-NdVWpM%2CM869EzpnBtCzaM%2C_%3BICXwvRUy-Jo8MM%2CVOejcKyz7Py22M%2C_%3BZmD3t6OkfVZOJM%2CcWXQvnaKLB76TM%2C_%3B9U6Txii6sPH_wM%2CVOejcKyz7Py22M%2C_%3BBQ9r8fAvbFHzgM%2CSsjZfj6lxdVpxM%2C_%3B7UrCc-0QW0SYbM%2CwqU0ODKqNIvxvM%2C_%3BoOlj-MXyHZcadM%2CmfDs2yxQReYdnM%2C_&usg=AI4_-kR9q7hGI-pqIm5osjnU1WND9cTpfA&sa=X&ved=2ahUKEwjzz7eQhcfzAhWNNOwKHRziAKoQjJkEegQIDRAC&biw=1920&bih=905&dpr=1

Поради каква причина искаш да ги ползваш?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, kolib4iata написа:

Искам да ги сложа на цоклите за да повдигна лампите.

Това е може би, защото лампите се подават малко над корпуса на стъпалото? Има такива конструкции и става още по добре като се вижда по голяма част от лампите.И понеже си посочил модел с 9 крака  (това е Пико 9 Новал) самият цокъл, не е много редно да правиш това по простата причина, че цоклите трябва да са от добра фирма и за предпочитане - керамични. Но и бакелитовите ще ти свършат работа.За цокли, ще намериш и тук, в България но за повдигането - едва ли, освен с поръчка през някой сайт. Отдавна съм спрял да се занимавам с лампова техника и сега нямам представа от къде е най добре да си поръчаш а и не съм търсил в интернет точно това. Независимо от всичко, ти пожелавам успех. Явно си запален във аудиотехниката, което е добре.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, kolib4iata написа:

Искам да ги сложа на цоклите за да повдигна лампите.

https://www.sandacite.com/forum/index.php

Опитай в този форум да намериш някои отговори.

https://www.sandacite.com/forum/index.php?topic=9428.0

Не обърнах внимание на датата,но поне може да се насочи човек какво му трябва за изработката на усилвателя.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване