Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Преинсталирах Windows 7 ,проблем след време

zonaxxx1
Виж решението Разрешен от Емил Костов,

Препоръчан отговор

преди 25 минути, S197 написа:

Също така Windows никога не е е слагал драйвери по време на инсталация. Това да не ти е Линукс?

Папка ОЕМ е позната от Windows XP насам и е точно за драйвъри, които да бъдат инсталирани по време на инсталацията (в момент Т-13 за XP и 2003)
Edit: Грешка - при Т-13 се инсталираха програмите. Забравил съм драйвърите в кой момент се инсталираха

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, цър-вул написа:

Папка ОЕМ е позната от Windows XP насам и е точно за драйвъри, които да бъдат инсталирани по време на инсталацията (в момент Т-13 за XP и 2003)
Edit: Грешка - при Т-13 се инсталираха програмите. Забравил съм драйвърите в кой момент се инсталираха

Да, ама това е за определена машина, а не универсално решение, нали?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На моята машина пуснах Updates докато не се инсталира EDGE и спрях. Ако пусна другите може да ми смени и версията на операционната система. Засега гарантирам, че седмицата работи перфектно и няма ядове.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Емил Костов написа:

На моята машина пуснах Updates докато не се инсталира EDGE и спрях. Ако пусна другите може да ми смени и версията на операционната система. Засега гарантирам, че седмицата работи перфектно и няма ядове.

Ко си напраил???

Разрешил си ъпдейт на браузъра!

Нали - когато има налични ъпдейти, те пита - „Ко ши праим ся?“

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, jhoro написа:

Ко си напраил???

Разрешил си ъпдейт на браузъра!

Нали - когато има налични ъпдейти, те пита - „Ко ши праим ся?“

Не съм разрешил Updates. Казах ти, че пускам updates, докато разреши да се инсталира Microsoft Essential. Просто реших да си поиграя още малко и ми направи и update на браузъра. Мога и още да си играя но няма смисъл. Просто системата си работи уникално без да се вглеждам какво прави. То щото на 10 някой се вглежда.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Емил Костов написа:

Не съм разрешил Updates. Казах ти, че пускам updates, докато разреши да се инсталира Microsoft Essential. Просто реших да си поиграя още малко и ми направи и update на браузъра. Мога и още да си играя но няма смисъл. Просто системата си работи уникално без да се вглеждам какво прави. То щото на 10 някой се вглежда.

Е как - аз бе!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, jhoro написа:

Е как - аз бе!!!

Всеки решава сам за себе си. Знам за всяка ОС Windows какъв хардуер се изисква и съответно такъв използвам. Машините си правят updates и работят. И аз нямам оплаквания. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Емил Костов написа:

Всеки решава сам за себе си. Знам за всяка ОС Windows какъв хардуер се изисква и съответно такъв използвам. Машините си правят updates и работят. И аз нямам оплаквания. 

Добре, че не повече като теб!
Майкрософт ... ще умрат от глад! И язък за новите Уиндоуси - 8, 8.1, 9, 10, 11, 12 ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, jhoro написа:

Добре, че не повече като теб!
Майкрософт ... ще умрат от глад! И язък за новите Уиндоуси - 8, 8.1, 9, 10, 11, 12 ...

Няма да умрат от глад! Споко.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 часа, jhoro написа:

Добре, че не повече като теб

Това на ангелски език ли е, защото , за да е на български, му липсва нещо...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Цитат

4. Не поддържате компютъра си

Една от най-честите причини за забавянето на по-старите компютри е че собствениците им не се грижат добре за тях. Ето за какво да следите:

от тук

Това от една страна, а от друга:

Цитат

След преинсталацията на Windows 7 трябва да се направят правилните настройки и драйвери, за да може компютърът да работи бързо и качествено.

от тук

Отново да наблегна на следното: Преинсталиране на ОС на компютър се прави в много редки случаи и зависи от до колко спазвате "компютърна хигиена", свързвайки го към мрежата (net-а). 

Все пак дадена конфигурация си има някакви ресурси и изисквайки въпросната да работи стабилно е да не изисквате от нея неща характерни за машини с по-големи ресурси. 

Основните проблеми на 7-цата започват когато контактува с мрежата. Затова я конфигурирайки без да е свързана с мрежата. Ако тогава пак забива, то вижте коя програма или драйвер иска връзка с мрежата. В тоя случай определено инсталирате нещо "заразено" или не е оригинално, т.е. някой е преправил нещо в инсталационния носител. = В тези случаи определено трябва да попитате този който Ви е дал съответния инсталационен носител.  

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, NEVADA написа:

Това на ангелски език ли е, защото , за да е на български, му липсва нещо...

Липса ти ... ти си знаеш какво!

Пп. Ако не се сещаш - да ти кажа.
Платформата позволява корекции само в лимитиран период от време. Да - видях, че нещо е изтрито, но не мога да го добавя!

преди 6 часа, dioib написа:

Отново да наблегна на следното:

Разсмя ме!

преди 6 часа, dioib написа:

Преинсталиране на ОС на компютър се прави в много редки случаи и зависи от до колко спазвате "компютърна хигиена", свързвайки го към мрежата (net-а). 

Да бе!!! Само ако ръцете ти са „в място тъмно, в място злачно, в място топло“!

Правил съм по няколко за един ден! Инсталация - чиста или пре- (все тая) се прави по много причини. А при наличен имидж  или бекъп - всичко се подрежда много бързо!

Трудното за едни - е рутина за други.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, jhoro написа:

А при наличен имидж  или бекъп - всичко се подрежда много бързо!

Едва ли е такъв конкретния случай, както и когато си правиш експерименти с дадена ОС на реална машина. ;) Иначе, когато е виртуална, то е още по-бърже ... :)

п.п. Сега се сетих как правих преинсталация на MW6 мобиле на "полу-умния" си телефобн след като бърках в регистрите му ... :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 24 минути, dioib написа:

п.п. Сега се сетих  ... :) 

Сетила се Мара ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

Разбрах какъв е проблема за забивките т.е. какво го причинява. Един торент от ***  ФИЛОРА 8 когато я инсталирам и се започва.Инсталирам я защото има добър интерфейс, Shotcut и VSDC са с дървен почти неразбираем интерфейс,какво да не би да има патенти за интерфейс на програми?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване