Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръка относно Мерцедес 190

Препоръчан отговор

3дpaвeйтe! Hoв cъм във фopyмa пpeдвapитeлнo ce извинявaм зa cпaмa. Xapecaл cъм cи eдин eĸзeмпляp coфийcĸи мepцeдec 190 2.0 122 ĸ.c бeнзин/гaз зa 2200лв oт 1991-вa. He знaм дaли тyĸ e пoзвoлeнo дa ce пyблиĸyвaт линĸoвe ĸъм oбяви, но ще я кача с цел обективно мнение https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11633277452552746&slink=ltrsaj. Koлaтa oтвън cи изглeжзa пpиличнo имa тyĸ тaмe няĸoя дpeбнa тoчĸa pъждa, тoвa oт cнимĸитe. Лявoтo oглeдaлo e cмeнeнo явнo e oтнecлo бoй  :D, зaднaтa бpoня oт дяcнo лeĸo e нaдpaнa.Eдинcтвeнoтo, ĸoeтo нe мe блaзни e ĸaĸ e пoнaдeнa гaзoвaтa бyтилĸa. Kaĸвo биxтe мe пocъвeтвaли дa глeдaм? Oт мaлĸo дeтe 190-ĸaтa мe ĸeфи, нo ĸaĸ ceдят нeщaтa c пoддpъжĸaтa пpимepнo cпpямo eдин гoлф 4-ĸa,бмв e36,e46, и тaм paзнитe ayдитa oт 2000-тe нa тaĸивa дeтo ce ĸeфят нaбopитe ми.Koe мacлo e нaй- aмa нaй-читaвoтo зa тoзи двигaтeл?Kъдe в бг пpoдaвaт нaй-читaвитe чacти?Πpeдeлнo ми e яcнo, чe щe имa нeщa дa нe й ca в peд. Идeятa ми e тaзи ĸoлa дa ми e нeщo ĸaтo пpoeĸт и ĸoлa тип cлeдyчeбнa, нo нe нeщo , ĸoeтo щe xвъpля зa cĸpaп cлед 2-3 месеца…

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 23 минути, ricardotubbs написа:

3дpaвeйтe! Hoв cъм във фopyмa пpeдвapитeлнo ce извинявaм зa cпaмa. Xapecaл cъм cи eдин eĸзeмпляp coфийcĸи мepцeдec 190 2.0 122 ĸ.c бeнзин/гaз зa 2200лв oт 1991-вa. He знaм дaли тyĸ e пoзвoлeнo дa ce пyблиĸyвaт линĸoвe ĸъм oбяви, но ще я кача с цел обективно мнение https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11633277452552746&slink=ltrsaj. Koлaтa oтвън cи изглeжзa пpиличнo имa тyĸ тaмe няĸoя дpeбнa тoчĸa pъждa, тoвa oт cнимĸитe. Лявoтo oглeдaлo e cмeнeнo явнo e oтнecлo бoй  :D, зaднaтa бpoня oт дяcнo лeĸo e нaдpaнa.Eдинcтвeнoтo, ĸoeтo нe мe блaзни e ĸaĸ e пoнaдeнa гaзoвaтa бyтилĸa. Kaĸвo биxтe мe пocъвeтвaли дa глeдaм? Oт мaлĸo дeтe 190-ĸaтa мe ĸeфи, нo ĸaĸ ceдят нeщaтa c пoддpъжĸaтa пpимepнo cпpямo eдин гoлф 4-ĸa,бмв e36,e46, и тaм paзнитe ayдитa oт 2000-тe нa тaĸивa дeтo ce ĸeфят нaбopитe ми.Koe мacлo e нaй- aмa нaй-читaвoтo зa тoзи двигaтeл?Kъдe в бг пpoдaвaт нaй-читaвитe чacти?Πpeдeлнo ми e яcнo, чe щe имa нeщa дa нe й ca в peд. Идeятa ми e тaзи ĸoлa дa ми e нeщo ĸaтo пpoeĸт и ĸoлa тип cлeдyчeбнa, нo нe нeщo , ĸoeтo щe xвъpля зa cĸpaп cлед 2-3 месеца…

Просто провери да няма сериозна ръжда и да не е изгнила. Всичко друго  е като на колите, които си изброил.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам, че този мотор не работи нормално или изобщо не работи на бензин.Тази зареждачка на газта в багажника не отговаря на изискванията на закона и не може да мине нормално на ГТП.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, ivan_pop написа:

Предполагам, че този мотор не работи нормално или изобщо не работи на бензин.Тази зареждачка на газта в багажника не отговаря на изискванията на закона и не може да мине нормално на ГТП.

Какво общо има мястото на входния клапан за пропан-бутан. с работата на мотора? И защо не може да мине ГТП - всички коли с АГУ, които съм имал съм слагал вх клапан вътре в багажника...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, ined написа:

Аз не бих си взел толкова дърта кола, че и преправяна да работи на газ.

Никакъв проблем. Газовата уредба е нормална. Няма компютри и електроника. Само да няма ръжда. Това са коли добичета, работят перфектно. Само да няма ръжда, че ремонтите стават солени.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тоя Мерцедес е като Ауди 80 Б4 - почти вечни. Както казва @Емил Костов - да няма много ръжда, останалото е лесно поправимо и доста евтино спрямо всички по-нови коли.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, plmen88 написа:

Тоя Мерцедес е като Ауди 80 Б4 - почти вечни. Както казва @Емил Костов - да няма много ръжда, останалото е лесно поправимо и доста евтино спрямо всички по-нови коли.

ЕЕЕЕ браво! Един да мисли и да ме подкрепи! Адмирации сър!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 41 минути, ined написа:

Аз не бих си взел толкова дърта кола, че и преправяна да работи на газ.

На какво гориво караш ,дизел ли ?

преди 31 минути, Емил Костов написа:

Никакъв проблем. Газовата уредба е нормална. Няма компютри и електроника. Само да няма ръжда. Това са коли добичета, работят перфектно. Само да няма ръжда, че ремонтите стават солени.

Не съм сигурен , но мотора на мерцедеса мисля, че е с механичен инжекцион ,тоест газта не и понася добре.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Станислав Кьоров написа:

На какво гориво караш ,дизел ли ?

Не съм сигурен , но мотора на мерцедеса мисля, че е с механичен инжекцион ,тоест газта не и понася добре.

Перфектно и понася.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако нямаш втора кола бъди готов да ходиш с автобуса, когато изскочи поредния ремонт ;) 

Ама щом ти е мечта се мятай, един път се живее. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, N1K17Y написа:

Ако нямаш втора кола бъди готов да ходиш с автобуса, когато изскочи поредния ремонт ;) 

Ама щом ти е мечта се мятай, един път се живее. 

Мене от друга страна ме блазни, че има най-необходимото- климатик,радио, ABS, сиреч няма как да се повреди нещо, което го няма....Само тоя входен клапан  ми боде очите....Ще видя вече кво ще излизе като я погледна. Читави онлаайн магазини за масла и части какви бихте ми препоръчали, вярно, че рибата е още в морето, но да приготвя все пак тигана....Чувам добри отзиви за Газпром на фона на ментетата на европейските марки, които заливат пазара...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Лятото без климатик е доста кофти , ABS доста често помага така че и той е задължителен , радиото не е нещо особенно ,винаги може да се подмени.Мойто мнение че всеки ден ще се обажда по нешо дребно за ремонт , но ако сравним с новите автомобили е OK.
.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за препоръките! Вече ще гледам отдолу как е ако до тогава не ми я измъкнат под носа. В случай, че не станат нещата с тази, другата, на която хвърлям око е тази https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11631625961952137&slink=lu0hl0

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 часа, NewRedDragon написа:

Какво общо има мястото на входния клапан за пропан-бутан. с работата на мотора? И защо не може да мине ГТП - всички коли с АГУ, които съм имал съм слагал вх клапан вътре в багажника...

Мястото на зареждачката няма общо с работата на мотора.Има общо с това, че не отговаря на изискванията за монтаж зареждачката.И затова няма да мине ГТП.

А понеже е механична инжекция карана много на газ, дюзите на бензина са умрели.Освен това има там една клапа, дето като гръмне на газ, тази клапа се изкривява.И по тези причини предполагам, че не работи на бензин.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, ivan_pop написа:

Мястото на зареждачката няма общо с работата на мотора.Има общо с това, че не отговаря на изискванията за монтаж зареждачката.И затова няма да мине ГТП.

А понеже е механична инжекция карана много на газ, дюзите на бензина са умрели.Освен това има там една клапа, дето като гръмне на газ, тази клапа се изкривява.И по тези причини предполагам, че не работи на бензин.

Като отива на ГТП връща "зареждачката" на бутилката и после си я слага пак къето му е удобно - няма никакъв проблем

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 часа, NewRedDragon написа:

Като отива на ГТП връща "зареждачката" на бутилката и после си я слага пак къето му е удобно - няма никакъв проблем

Зареждачката трябва да е извън купето. До миналата година не се обръщаше много внимание, но сега със зарядно в багажника няма да мине преглед. С бутилка по- стара от 10 години също няма да мине.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Оня ден говорих със собствениците на тея двата купени са няма ги вече. Явно са били читави за 7-10 дена щом изчезнаха.... Един пловдивски ми хвана окото , леко чукнат отляво, малко ръждичка на заден десен калник, поизтърбушени сенници, гнездото за радиото ми се вижда пълен безпорядък.... Иначе газчица, кожен салон и т.н. Реално не ме бърка, че е чукната, щото ако евентуално я взема може да я чукна и аз :D , даже може и километрите да са му действителни.....струва 1850лв https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11632039692949716&slink=lumn5f 

Другият е Карловски, същия двигател като горния газ/бензин 86-та година преди фейслифта, автоматик, напръв поглед запазен като изключим двете копчета вдясно от конзолата, които все едно са горени със запалка https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11631471626522168&slink=lumn5f

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, ricardotubbs написа:

Оня ден говорих със собствениците на тея двата купени са няма ги вече. Явно са били читави за 7-10 дена щом изчезнаха.... Един пловдивски ми хвана окото , леко чукнат отляво, малко ръждичка на заден десен калник, поизтърбушени сенници, гнездото за радиото ми се вижда пълен безпорядък.... Иначе газчица, кожен салон и т.н. Реално не ме бърка, че чукната, щото ако евентуално я взема може да я чукна и аз :D , даже може и километрите да са му действителни.....струва 1850лв https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11632039692949716&slink=lumn5f 

Другият е Карловски, същия двигател като горния газ/бензин 86-та година преди фейслифта, автоматик, напръв поглед запазен като изключим двете копчета вдясно от конзолата, които все едно са горени със запалка https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11631471626522168&slink=lumn5f

Мотай се още ти! :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, ricardotubbs написа:

Оня ден говорих със собствениците на тея двата купени са няма ги вече. Явно са били читави за 7-10 дена щом изчезнаха.... Един пловдивски ми хвана окото , леко чукнат отляво, малко ръждичка на заден десен калник, поизтърбушени сенници, гнездото за радиото ми се вижда пълен безпорядък.... Иначе газчица, кожен салон и т.н. Реално не ме бърка, че е чукната, щото ако евентуално я взема може да я чукна и аз :D , даже може и километрите да са му действителни.....струва 1850лв https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11632039692949716&slink=lumn5f 

Колега ,защо си се спрял точно на 190, защо не потърсиш някоя читава б4ка ,да кажем quattro 2.6i 150hp ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Станислав Кьоров написа:

Колега ,защо си се спрял точно на 190, защо не потърсиш някоя читава б4ка ,да кажем quattro 2.6i 150hp ?

От тях гледам само комбитата и ако е такова ще евентуално 2.0 115 кс, но чувам, че имали слаби предници....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, ricardotubbs написа:

От тях гледам само комбитата и ако е такова ще евентуално 2.0 115 кс, но чувам, че имали слаби предници....

Идеални са, просто данъкът е по-скъп!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, ricardotubbs написа:

До колко съм запознат ,този мотор държи перфектно на газ ,доста по добре от мотора на мерцедеса , а за предницата не мога да кажа..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11629141182959620&slink=lunpm1

на първо четене на този ме притеснява положението под калниците, иначе отвътре спретната -  бутилката сложена както аз ги харесвам и т.н.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване