Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Мнение и препоръки за UPS

Препоръчан отговор

Здравейте, 
препоръчайте ми UPS 
Трябва ми стабилизатор + юпиес 
Причината е че телевизора от време на време има смущения , когато задуха силен вятър или завали силно дъжд 
В апартамент , уж всичко е ОК в инсталацията 
Та решил съм на 100% да си купя !!! 
Вариант 1 : https://www.pazaruvaj.com/neprekysvaemi-zahranvanija-ups-c3133/eaton/5e-850i-usb-5e850iusb-p218380226/ 
Вариант 2 : https://elimex.bg/products/ups?page=2
кажете си мнението 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Смущения в.....? Телевизора каква консумация има? 100% ли си сигурен, че проблема е в захранването, а не например в доставчика на сигнала?

Марка и модел на телевизора? Само с него ли има проблеми?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не си казал кой ти е доставчика на телевизия, ако си към Булсатком или, пак взех да гадая.

Аа както и да е, при силен вятър е възможно ако не е добре монтирана сателитната чиния и има някакво движение, може от там да са ти смущенията!

Дай малко повече информация.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

когато гледам през лаптопа - също се случва 
не е от доставчика 
определено ще си купя юпиес ! решил съм 100 лв да ги рискувам 
кой да е обаче ? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Dalaidido Lama написа:

Какво е това 'също'? Прочете ли какво те питаме или чукча не читател, чукча писател?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, Raze написа:

Какво е това 'също'? Прочете ли какво те питаме или чукча не читател, чукча писател?

специално за тебе ще ти направя HD клип 
Лека нощ !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като не ти знаем доставчика, ако щеш и 100 клипа пращай, все тая! Аз спирам да следя тази поредна безсмислена тема, в която автора си пише каквото си иска! Като искаш помощ, трябва да даваш и информацията, която ти се иска, иначе с хвърляне на боб няма как да стане! Затова е написана и тази тема:

, има си и правила и така нататък. Но като искаш, парите са си твои, само не разбрах за какво пускаш тема, като вече си решил да си харчиш парите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 37 минути, Dalaidido Lama написа:

не е от доставчика 
определено ще си купя юпиес ! решил съм 100 лв да ги рискувам 
кой да е обаче ? 

Ако започна пак да гадая, интернета и телевизията може да получаваш сигнал от един приемник, като например сателит. Не знам и не мога да гадая повече.

А и за 100 лева, какъвто и UPS-да вземеш, все тая, едва ли ще си решиш проблема.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

HD клип? Днес чух, че 4K вече било ниска резолюция, така че клипа да е поне 8K.

Този вариант 1 като го вземеш какво ще бучнеш в него? TV-то или лаптопа, а може би и двете? И как точно?

Вариант 2 - не е коректно посочен!

Читав UPS за 100 лв. няма.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не знаех че UPS-са предотвратява смущения във TV и Интернет сигнала, човек се учи, докато е жив! Не съм професор, но ме поправете ако греша.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 30 минути, ДзВяРа! написа:

Не знаех че UPS-са предотвратява смущения във TV и Интернет сигнала, човек се учи, докато е жив! Не съм професор, но ме поправете ако греша.

Не грешиш. UPS-а е когато спре тока и свързаните уреди да преминат в режим на "външна батерия" за да няма изгарания в случая UPS :D Да се изкажа така

И няма нищо общо със смущенията

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

включа ли бойлер , радиатор и готварска печка ( 6 киловата общо ) - резултата с ТВ е този  
изключвам бойлера и радиатора - тв работи съвсем нормално 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 45 минути, Raze написа:

Извикай някой електротехник или местното ЕРП да ти провери инсталацията.

минах през тази стъпка 
цял екип дойде , всичко мериха 
един час 
не установиха проблем !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Dalaidido Lama написа:

https://ardes.bg/product/tuncmatik-reguline-600-63155 

това дали ще свърши работа ???

Дизайна направо ме убива, но поръчваш, доставят ти го, тестваш и ако не ти върши работа го връщаш. Имаше подобни на APC, да по-скъпи са, но може да са и по-качествени от тази неизвестна марка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 20 минути, plamen_petrov_80 написа:

Дизайна направо ме убива, но поръчваш, доставят ти го, тестваш и ако не ти върши работа го връщаш. Имаше подобни на APC, да по-скъпи са, но може да са и по-качествени от тази неизвестна марка.

@plamen_petrov_80

питам се , питам ви 
UPS 
или 
този стабилизатор ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Един UPS ако не му харесва входящия ток - ще смени на батерия - и колко време мислиш да изкараш така? За да филтрира наистина всичко UPS-a трябва да е "on-line" което е много пари. Стабилизатора би трябвало да е по-логичния избор, но дали ще се справя  (след като уж всичко е наред с твоето електричество) единствено опит грешка може да каже.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, plamen_petrov_80 написа:

Един UPS ако не му харесва входящия ток - ще смени на батерия - и колко време мислиш да изкараш така? За да филтрира наистина всичко UPS-a трябва да е "on-line" което е много пари. Стабилизатора би трябвало да е по-логичния избор, но дали ще се справя  (след като уж всичко е наред с твоето електричество) единствено опит грешка може да каже.

@plamen_petrov_80 
 да кажем че това е средно добро качество - би трябвало да ми свърши работа 
 https://ardes.bg/product/powerwalker-avr-600-10120300-218475 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от ivan_pz
      Здравейте! Понеже имам риг който консумира 2200W/ч и имам проблеми с тока (спира доста често за по няколко секунди) и ме интересува дали обикновен UPS(5-600W) ще свърши работа да не спира машината през тези секунди и ако не евентуално има ли решение този проблем?
    • от Svetlio88
      Възнамерявам да си закупя някава защита против токови удари за телевизора (LCD Smart) и се колебая между това дали да закупя UPS устройство или т.нар. surge protector. Първият вариант (UPS) е доста по-скъп, но би ми осигурил захранване, в случай че угасне тока докато се обновява фърмуера на ТВ-то. Принципно трябва да съм голям карък, за да се случи това, но не е невъзможно. Ако ще купувам UPS, вероятно ще е този, който е с два изх. куплунга тип "шуко".  Доколкото четох Offline UPS няма да ми свърши работа като защита, а покупка на Оnline такъв ще е безумие, заради цените им. Затова ще е line-interactive.
      Вторият вариант е да спестя едни 80-100 лв. и да си купа т.нар. surge protector или някакъв разклонител със защита. По-скоро бих избрал това , защото е доказана марка и е малко - няма кабел или куп ненужни гнезда - контакта ми е точно зад телевизора. Със сигурност няма да ми осигури захранване в случай, че угасне тока, но дали няма да е по-сигурна защита?
      Как смятате, има ли смисъл покупка на сравнително евтин UPS (тип Line-interactive) за телевизор или е ненужно? Кое би осигурило по-сигурна защита - евтин line-interactive UPS или surge protector?
    • от IvoB
      Здравейте,
      Смених дъното на едно "домашно сървърче" и дистрото от Убунту 12.04 на 16.04 сървър
      и се появи проблем с ЮПС-а, Eaton 5e 650. Преди това работеше без забележки.

Сега при спиране на тока ЮПС-а изключва компютъра, но самия той не се изключва, продължава да писка.
      И съответно, след възстановяването на захранването НЕ включва компютъра.
      Четох из нета че systemd и nut нещо не били много ок... така и не намерих решение.
      APC по-добре ли са откъм софтуер/драйвери с Linux/Ubuntu?

Лек ден на всички.
    • от Mr.n0b0dy
      Вече се вбесявам от тези премигвания и слаб ток.. А зимата завали ли сняг.. край.
      Сега ще си сглобявам компютър и се чудя след време да закупя ли разклонител какъвто имам и сега който има някаква пластина която поглъща високото напрежение ако преди това е спрял тока.
      А после към този разклонител да вържа и упс-са а към него самият компютър?
    • от preparat
      Здравейте.Имам следния проблем с UPS,модел APC Back-UPS RS 800.От едно известно време започна да се държи супер странно.Имам предвид , че много често започна да превключва от On Line на On Battery.През 10-15 секунди и това е когато компютърът ми не работи.Като го включа (компютъра) се стабилизира, прави го по нарядко.Батериите са две и няма и година от как ги смених.Купих ги от Викиват в Пловдив и мисля , че бяха някаква дъщерна марка на Huawei.Исках да попитам хора с опит в тази сфера за евентуалната причина.Благодаря ви предварително.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване