Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Въпрос за видеокарта според монитора.

Препоръчан отговор

Lenovo LT2452p

Това са спецификациите на монитора, но можете и да не си правите труда да ги отваряте. Интересува ме каква видеокарта му трябва на това нещо за да поддържа резолюция 1920х1200 на 60 херца честота. Игрички едва ли ще се играят на тази машина. Захранването е 450 вата от старите Фортрони, които издържаха и претоварване, и е работило около три години по моя сметка. Мониторът има VGA, DVI и DP и предпочитам видеокартата да е с DVI или DP.

Каква видеокарта минимално мога да сложа тук?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Общо-взето можеш и някоя стара 8500 GT да сложиш, стига да намериш работеща и да е сигурно, че ще работи още.

Видеокарта MSI NX8500GT 1GB Limited Edition к.к. Слънчев ден • OLX.bg

Или някой АМД еквивалент. Друг е въпроса дали ще се поддържа от ОС, която ползваш, понеже видеокартата е ~14 годишна. Предполагам че дъното има PCI-E слот, реално всяка карта, която е за този слот, трябва да поддържа такава резолюция без проблеми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дъното има PCI-E слот. Добро дъно е, но синковеца вместо да смени само процесор - смени сялата машина. Сега отива при човек, който не е геймър. С нов диск, разбира се, но останалото само ще се тества. И ако няма проблеми - заминава.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 22 часа, plamen_petrov_80 написа:

И каква е новата система в момента?

Бюджет за видео картата?

Защо се занимаваме с ненужни детайли?

Каква в системата е напълно без значение за темата и е излишна информация, а при заложените минимални изисквания към видеокартата - естествено че ще се вместя в бюджета, който сам съм си определил. Видеокартата ще я плащам аз. А ако получех предложение за нещо, което да ми хареса, дори и при по-висока цена - естествено че ще разтегна бюджета.

Но не следя пазара от доста време.

И нещо към всички:

Никак не ми харесва как за прости въпроси, вместо да се дадат отговори... настава едно разпитване... при което питащият би могъл да забрави какво е искал в началото.

В момента имам две видеокарти втора ръка. Едно Куадро с 768 мегабайта видеопамет и една неидентифицируема, която ще разпозная когато я сложа. Като гледам реални мнения с модели карти, които са на пазара няма да получа, така че ще ги пробвам от понеделник тези двете.

А може би все пак ще си кажете мненията най-накрая... когато ще е късно? Машината трябва да е готова и тествана в четвъртък вечерта.

И ако обичате вентилаторите да са от 80 милиметра нагоре. Видеокарти с 40 мм вентилатори изпадат от класацията по причини, които всеки от вас знае прекрасно.

Машината е с двуядрен интел с мултитред, 8 гига памет, ссд и диск, W7/64 Ultimate.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Картите на пазара са на силно завишени цени, дори и най-слабите и безполезни, а и в близката година поне не се очаква да се подобрят, дори е много вероятно още да се вдигнат. Дори и при втората употреба трудно се намира нещо, което да си струва. Щом вече антични и общо-взето безполезни видеокарти, от рода на GT 710/730, с които да изкараш сигнал на монитора и да пуснеш някой FullHD филм най-много, струват над 100 лв., смятай за какво си говорим!

Никем Нет - видеокарти. EVGA, MSI, ASUS, SAPPHIRE, PALIT, GALAXY, GF. (nikem-bg.net)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Raze написа:

Щом вече антични и общо-взето безполезни видеокарти, от рода на GT 710/730, с които да изкараш сигнал на монитора и да пуснеш някой FullHD филм най-много, струват над 100 лв., смятай за какво си говорим!

Светът полудя... и не е само видеокартите... не е само короната... не са само цените...

Човещината започна да изчезва.

Най-евтиното нещо, което ми хвана окото е 200-230 лв. Преди скока на криптовалутата такива карти бяха по 70-80.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вградена карта няма ли тази система?

Ако не слагаш една по-една двете карти които имаш и ако двете изпълняват изискванията - оставаш по-слабата/старата.

Нова карта е неоправдана, но най-евтините са GAINWARD Gainward NVIDIA GeForce GT710 PCI-Express 2.0 x 16, 2048 MB DDR3 (64 bits), VGA, HDMI, DVI SilentFX и подобни за около 110 лв. следваща стъпка - INNO3D 2048MB GeForce GT 1030 /N1030-1SDV-E5BL/ - 190 лв.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване