Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Учени: Високите са по-умни от ниските

Препоръчан отговор

Изследователите отдавна доказаха, че високите хора печелят повече от ниските. Сега ново проучване твърди, че това се дължи не само на социална дискриминация спрямо по-ниските, но и на факта, че високите са по-умни, предаде Ройтерс. "Още от 3-годишна възраст - преди обучението да започне да влияе, както и по време на детството, по-високите деца се справят доста по-добре с тестовете за познания", пишат Ан Кейс и Кристина Паксън от университета Принстън. Те базират изводите си на две британски проучвания, следели развитието на деца, родени съответно през 1958 и 1970 г., до съзряването им. Както и на US изследване за връзката между височината и избора на работа. Досегашните проучвания твърдяха, че по-ниското самочувствие, по-крехкото здраве и социалната дискриминация са основната причина ниските хора да получават по-малко от високите. Но Кейс и Паксън твърдят, че има и нещо друго. "Като възрастни по-високите е по-вероятно да изберат работа с по-висока заплата, изискваща напреднали умения във вербалната комуникация, работата с числа и по-голям интелект", пишат те. За мъжете и жените в САЩ и Великобритания по-голям ръст с 10 см означава средно 10% по-високо заплащане. Но изследователките твърдят, че този ефект се проявява далеч преди хората да започнат да търсят работа. Бременността, раждането и времето до 3-годишна възраст са от най-голямо значение, което определя бъдещите познавателни способности и ръста.

Източник: Стандарт

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен това не е вярно,но щом е доказано.Всеки човек има ум и независимо какъв е според е мен е равен с другите.Има по-умни,но има и по-... :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз не съм особено съгласен с твърдението, пък и като гледам доказателствата им не са нищо особено. Но все пак е напълно вярно, че по-ниските биват дискриминирани.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хахххахахахха.... biggrin.gif Поредното доказателство,че учените по цял ден си бъркат в носа и се чудят каква нова простотийка да измислят.... :whist: То направо вече не си е далавера да си човек,бе-високите това,ниските онова...а пък русите,брюнетките....Все си прецакан... :wors:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тоя, изследователя, трябва да е бил някой дълъг и се е постарал да опровергае истината.

На високите хотели,

горните етажи са празни. cool.gif

Поздрави и високите да не се засягат. Лаф да става.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Пълна простотия. angry.gif

На високо акъл не вирее. :speak:

Бе де да се знае, атмосферните условия може да са по-добри, това дава и отговор кои са по-умни жените или мъжете и тъй като ние сме по-високи ...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абсолютно вярно. Освен, че сме супер интелигентни, също така сме красиви, чаровни и духовити. Знам, че там долу ви е гадно, но не е нужно да завиждате

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе има нещо вярно... :)

Абсолютно вярно. Освен, че сме супер интелигентни, също така сме красиви, чаровни и духовити. Знам, че там долу ви е гадно, но не е нужно да завиждате

:)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Високи, ниски, слаби и пълни.. който има ум, си го има независимо физическия вид :eek:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не виждам къде е връзката???? Или това е успокоение за хората с дълги крайници?

Не е никакво успокоение, а очевидно, научно доказан факт. Според мен това е така, защото налягането намалява с увеличаване на надморската височина, което предразполага мозъка да расте и да се развива. :wors:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо блондинките поумняха, сега пък високите...Както се казва, за всекиго по нещо :speak: Ми аз като съм миньонче и бия на русо...много лоша работа biggrin.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 седмици по-късно...

има една приказка,че мозък на високо не вирее,а на ниско мухлясва(аз лично съм от вторите).Смятам,че няма значение висок ли си или нисък,всеки си има собствен багаж в главата и количеството и качеството му зависят от самия човек,а не от височината му :);):wors:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не е никакво успокоение, а очевидно, научно доказан факт. Според мен това е така, защото налягането намалява с увеличаване на надморската височина, което предразполага мозъка да расте и да се развива. :)

Аз се чудя що ми се уголемява главата, а то мозъкът ми растял. biggrin.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 година по-късно...

Да, вие високите сте много умни, духовни, интелегентни, ама досега несъм чул за велик човек който да е бил висок... Така, че си оставате там в миманса :P правилно е казвал Наполеон на придворника си там, че имал едно нещо над него (главата) да се постараел да не остане и без него biggrin.gif Дискриминирайте ни колкото си щете, то има един, който гледа отгоре и за него няма високи ниски, слаби пълни, болни здрави всички са еднакви...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Изследователите отдавна доказаха, че високите хора печелят повече от ниските. Сега ново проучване твърди, че това се дължи не само на социална дискриминация спрямо по-ниските, но и на факта, че високите са по-умни, предаде Ройтерс. "Още от 3-годишна възраст - преди обучението да започне да влияе, както и по време на детството, по-високите деца се справят доста по-добре с тестовете за познания", пишат Ан Кейс и Кристина Паксън от университета Принстън. Те базират изводите си на две британски проучвания, следели развитието на деца, родени съответно през 1958 и 1970 г., до съзряването им. Както и на US изследване за връзката между височината и избора на работа. Досегашните проучвания твърдяха, че по-ниското самочувствие, по-крехкото здраве и социалната дискриминация са основната причина ниските хора да получават по-малко от високите. Но Кейс и Паксън твърдят, че има и нещо друго. "Като възрастни по-високите е по-вероятно да изберат работа с по-висока заплата, изискваща напреднали умения във вербалната комуникация, работата с числа и по-голям интелект", пишат те. За мъжете и жените в САЩ и Великобритания по-голям ръст с 10 см означава средно 10% по-високо заплащане. Но изследователките твърдят, че този ефект се проявява далеч преди хората да започнат да търсят работа. Бременността, раждането и времето до 3-годишна възраст са от най-голямо значение, което определя бъдещите познавателни способности и ръста.

Източник: Стандарт

Да вярно е...Всеки баскетболист в NBA го знае! cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Да, вие високите сте много умни, духовни, интелегентни, ама досега несъм чул за велик човек който да е бил висок... Така, че си оставате там в миманса :) правилно е казвал Наполеон на придворника си там, че имал едно нещо над него (главата) да се постараел да не остане и без него biggrin.gif Дискриминирайте ни колкото си щете, то има един, който гледа отгоре и за него няма високи ниски, слаби пълни, болни здрави всички са еднакви...

Е чак пък толкова,не съм съгласен с теб.От раз мога да ти приведа поне три примера,2 чужди и един наш.Вземи например от чуждите примери Петър I и Багратион,достатъчно известни фигури,които са оставили следа в историята.А от наша страна мисля е достатъчно да споменем Калоян.Независимо от това дали намереният скелет е негов или не,то има и други свидетелстват за високия му ръст.Това не означава,че високите са по-умни от ниските или обратното.Това според мен си зависи от човека и е строго индивидуално.С тези примери само подчертавам,че и между високите има известни личности,предполагам,ако се позамисли човек ще се сети и за други.Поздрави! cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да високите са умни.За тва познавам един дет е на 17 години висок почти два метра и има ъкъл за 5-ет годишно.За тва и всички учени са били баскетбодалисти преди тва.Стига глупости няма значение колко си висок,щом си куха лейка.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Да високите са умни.За тва познавам един дет е на 17 години висок почти два метра и има ъкъл за 5-ет годишно.За тва и всички учени са били баскетбодалисти преди тва.Стига глупости няма значение колко си висок,щом си куха лейка.
.

Не е редно да се слагат всички хора под един общ знаменател, в случая с този твой "един дет познаваш". Баскетболът няма нищо общо, мога да ти преведа десетки примери, че от него не можеш да пораснеш, освен ако не пиеш специалните хапчета, които засилват сутотропин-а (простете, ако не се пише точно така!).

Колкото ти е гинетично заложено, толкова ще пораснеш - елементарно е. :) Що се касае "акъла"... Доказано е също и, че всяко ново поколение е по-високо от предходното... Има както умни високи хора, така и глупави такива (всъщност, какво означава да си глупав?), същото е и с ниските. :) За учените...всъщност, никъде не се описва антропометрията им, поне на тези от разцвета на науката - 14-19 век...

Поздрави!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване