Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Xiaomi Mi5 мобилни данни

Kibik

Препоръчан отговор

В телефона има българска карта на BOB, на която нямам интернет и английска, на която е интернета. Великобритания още не е махнала безплатния роуминг с Европа и с години, когато съм в БГ си ползвам телефона за разговори и интернет. 

Когато съм в къщи, ползвам WiFi мрежата, когато изляза, автоматично си минава на мобилни данни, после при прибиране обратно.

От известно време мобилните данни ги има само час, два след рестариране на телефона, после изчезват до ново рестартиране и пак така...

Настройките не са променяни, проверявах ги, наред са според моите разбирания. И двете СИМ карти показват горе в дясно на екрана добър обхват 3 или 4G, но на мястото на индикатора в ляво от тях стоят три точки вместо нормално даунлоуда на данните. Като рестартирам се появяват данните за известно време и изчезват, пак стават трите точки. Смяна на гнездата на картите не променя нещата.

Избора на мрежи съм сложил автоматично и когато съм проверявал, за английската карта, избран е винаги Теленор, но и когато работеше добре пак беше така.

Мобилните ми данни, които английският оператор EE ми дава не са свършили. 

Не знам проблемът в телефона ли е, в настройките му или в английски/български оператор или промяна в отношенията им, не знам как да стесня кръга на заподозрените...

-Да няма напоследък някаква рестрикция от българските оператори да не пускат много трафик към чужд роуминг?

-Подсетете някакви настройки, които да проверя.

-Андроид версията е 8.00, MIUI е 10.2. Нещо може ли да се ъпдейтва?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Kibik написа:

В телефона има българска карта на BOB, на която нямам интернет и английска, на която е интернета. Великобритания още не е махнала безплатния роуминг с Европа и с години, когато съм в БГ си ползвам телефона за разговори и интернет. 

Когато съм в къщи, ползвам WiFi мрежата, когато изляза, автоматично си минава на мобилни данни, после при прибиране обратно.

От известно време мобилните данни ги има само час, два след рестариране на телефона, после изчезват до ново рестартиране и пак така...

Настройките не са променяни, проверявах ги, наред са според моите разбирания. И двете СИМ карти показват горе в дясно на екрана добър обхват 3 или 4G, но на мястото на индикатора в ляво от тях стоят три точки вместо нормално даунлоуда на данните. Като рестартирам се появяват данните за известно време и изчезват, пак стават трите точки. Смяна на гнездата на картите не променя нещата.

Избора на мрежи съм сложил автоматично и когато съм проверявал, за английската карта, избран е винаги Теленор, но и когато работеше добре пак беше така.

Мобилните ми данни, които английският оператор EE ми дава не са свършили. 

Не знам проблемът в телефона ли е, в настройките му или в английски/български оператор или промяна в отношенията им, не знам как да стесня кръга на заподозрените...

-Да няма напоследък някаква рестрикция от българските оператори да не пускат много трафик към чужд роуминг?

-Подсетете някакви настройки, които да проверя.

-Андроид версията е 8.00, MIUI е 10.2. Нещо може ли да се ъпдейтва?

Тази ситуация се случва на едно място или на различни места в България?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, Емил Костов написа:

Тази ситуация се случва на едно място или на различни места в България?

До преди месец и по зимни курорти и по летни из България си работеше. Сега съм постоянно на едно място в Плевен...

Мисля, че от край време имах един друг кусур- Ако искам да изпратя снимка, тръгвайки от нея, нямаше опцията/иконата на Вайбър. Тогава един техник  в сервиз направи някакъв бекъп на вайбърското съдържание нейде и го преинсталира. След рестарта икона се появи вече и май след това открих този проблем..., не знам има ли връзка...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 часа, Kibik написа:

До преди месец и по зимни курорти и по летни из България си работеше. Сега съм постоянно на едно място в Плевен...

Мисля, че от край време имах един друг кусур- Ако искам да изпратя снимка, тръгвайки от нея, нямаше опцията/иконата на Вайбър. Тогава един техник  в сервиз направи някакъв бекъп на вайбърското съдържание нейде и го преинсталира. След рестарта икона се появи вече и май след това открих този проблем..., не знам има ли връзка...

А ако оставиш само картата с интернет и временно махнеш БГ картата може ли да кажеш какъв е резултатът?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 17.10.2021 г. в 16:21, Емил Костов написа:

А ако оставиш само картата с интернет и временно махнеш БГ картата може ли да кажеш какъв е резултатът?

Канех се да опитам..., но днес проверих и вече работи както преди... Не съм правил нищо, самооправи се, което значи, че пак може да се появи. Пак автоматично си хваща Теленор. 

Може да е станал някъде автоматичен ъпдейт на системата или на някой ап, който е бил в конфликт с телефона...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, Kibik написа:

Канех се да опитам..., но днес проверих и вече работи както преди... Не съм правил нищо, самооправи се, което значи, че пак може да се появи. Пак автоматично си хваща Теленор. 

Може да е станал някъде автоматичен ъпдейт на системата или на някой ап, който е бил в конфликт с телефона...

Понякога ваденето на картите и рестарт на телефона решава проблемите. Божа работа. Радвам се, че нещата работят сега!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 18.10.2021 г. в 19:09, Емил Костов написа:

Понякога ваденето на картите и рестарт на телефона решава проблемите. Божа работа. Радвам се, че нещата работят сега!

Правил съм и двете, не помагаше...

Само се оправи без да правя нищо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Kibik написа:

Правил съм и двете, не помагаше...

Интересно!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Kibik написа:

то и аз имах такъв случай с старият ми самсунг галакси както си слушах музика спря и нямах цял ден мобилен на другият ден се оправи . Явно клетките нещо дават на късо .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, adersa написа:

то и аз имах такъв случай с старият ми самсунг галакси както си слушах музика спря и нямах цял ден мобилен на другият ден се оправи . Явно клетките нещо дават на късо .

Клетката давала на късо. Ама как ги измисляш и ти.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

:offtopic_s:

преди 44 минути, Емил Костов написа:

Клетката давала на късо.

Нищо е разбираш - мозъчната клетка е дала на късо. Да си видял умен и грамотен коментар от него?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване