Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

За колко може да се продаде тази видеокарта?

Препоръчан отговор

Здравейте, искам да си "сверя часовника" с вас, добра ли е тази видеокарта и за колко може да се продаде.

Пуснах я пробно на 200лв и ми счупиха телефона от звънене.

При положение, че е стара, мислех, че и толкова няма да и взема...

На какво се дължи този интерес към нея ?

ASUS R7 250X 2GD5

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, Rudy M. написа:

В момента има дефицит на всякакви видеокарти, и цените много са скочили.

Затова.

А, на какво се дължи този дефицит? Съжалявам, ако звуча глупаво, но не съм много вещ в тази област.

И според Вас на колко мога да я пусна.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, Rudy M. написа:

дефицит

Прегледай какво означава.

преди 4 минути, Heyhey77 написа:

търг

Също.

Не знам какво има да му се разбира.

Реално твоята карта не е нищо особенно - повече от 300-350 лв. не мисля, че някой би дал. Още повече, че ти релно нямаш идея как е ползвана тази карта.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз и 200 не бих дал за нея, щом пита за нея явно още не я е продал независимо, че му били счупили телефона от звънене. Но ако мисли че 200 и е малко да вдигне цената на 250 хем ще има и накъде да сваля ако евентуалния купувач почне да се пазари

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си, че това е картата? Като гледам, подобна карта струва 100 лв., въпреки че няма много обяви за такава. За 250 лв. подобна карта върви заедно с компютър.

R7 250X - OLX.bg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 48 минути, Heyhey77 написа:

А, на какво се дължи този дефицит? Съжалявам, ако звуча глупаво, но не съм много вещ в тази област.

И според Вас на колко мога да я пусна.

Дефицита се дължи на многото лупеняци които са се юрнали да копаят виртуални с'тинки.
Иии съм съгласен c @Raze че май си сбъркал модела на картата защото същата и нова е под 200лв.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, ined написа:

Аз и 200 не бих дал за нея, щом пита за нея явно още не я е продал независимо, че му били счупили телефона от звънене. Но ако мисли че 200 и е малко да вдигне цената на 250 хем ще има и накъде да сваля ако евентуалния купувач почне да се пазари

Не разбирам, защо повечето се заяждате,подигравате...? Това е много тъпо. :)

Не е продадена, защото не бях сигурен, че струва толкова. Иначе имам уговорка с човек, който не може веднага да плати.

Играл съм игри последно 2018 г, и то с друга видеокарта.

Проверих в нета, нова е 202лв, викам пускам на 200лв, ако някой я иска - да я взима.

Да, стар модел е, но не ползвана никога, дори си е с лепенките, заводски запечатана. 

Пламен, търг знам какво значи, но не виждам къде може да се пусне на търг, та да я вземе този, които даде най-много и на който е най-необходима.

Дефицит, също знам какво значи, но попитах, каква е причината да има дефицит. Има разлика, нали?

Да съжали човек, че е решил да зададе въпрос, разпънахте ме на кръст...

Картата не е объркана. Това си пише на кутията.

Накрая много тъп ме изкарахте....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Интересно, къде я намери нова тази карта, като не се продава вече от няколко години?

AMD Radeon R7 250X Specs | TechPowerUp GPU Database

Цитат

launched on February 13th, 2014

Може би си видял цената, на която се е продавала, когато е била актуална.

ASUS Radeon R7 250X 2GB GDDR5 128bit (R7250X-2GD5) Asus Видео карти Цени, оферти и мнения, списък с магазини (pazaruvaj.com)

Цитат
Последно известна цена (15.02.2017): 158,00 лв

Иначе, твоя модел би трябвало да изглежда така: ASUS R7 250X 2GD5 | Desktop.bg - Сглоби твоята машина

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Heyhey77 написа:

Здравейте, искам да си "сверя часовника" с вас, добра ли е тази видеокарта и за колко може да се продаде.

ASUS R7 250X 2GD5

За тези пари се купува нова GTX 1030 , която е близо два пъти по-производителна. Така че вашата карта респективно трябва да е на половина цена по производителност. Но като добавим, че е втора ръка и без гаранция ... Но знае ли човек, за всеки пътник си има влак.

https://www.youtube.com/watch?v=AUIr2r3RrdQ

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 31 минути, Heyhey77 написа:

но попитах, каква е причината да има дефицит.

Не е една причина, а са няколко.

1. След КОВИД ограниченията масово хората започнаха да работят и учат от вкъщи, което доведе до неочаквано, непредвидено и огромно търсене на всичко свързано с компютрите. Ако щете дори цените на столовете за копютър скочиха драстично.

2. Производителите се бяха приготвили за обратното - да има намалено търсене.

3. Криптоминьорите са един постоянен фактор, но те оказват влияние най-вече на скъпите и съвременни карти, а не на тези като вашата.

Колкото до цената преди и сега, няма правило за нищо. Може кратата Ви да е струвала 200лв. преди 5 години, а сега да я продадете за 400лв. На моята цената скочи двойно през последните 3 години. Процесорът на рутера ми беше 35 паунда във всеки магазин, сега вече е 100 и го има само в някои магазини.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Heyhey77 написа:

Не разбирам, защо повечето се заяждате,подигравате...? Това е много тъпо. :)

Не е продадена, защото не бях сигурен, че струва толкова. Иначе имам уговорка с човек, който не може веднага да плати.

Играл съм игри последно 2018 г, и то с друга видеокарта.

Проверих в нета, нова е 202лв, викам пускам на 200лв, ако някой я иска - да я взима.

Да, стар модел е, но не ползвана никога, дори си е с лепенките, заводски запечатана. 

Пламен, търг знам какво значи, но не виждам къде може да се пусне на търг, та да я вземе този, които даде най-много и на който е най-необходима.

Дефицит, също знам какво значи, но попитах, каква е причината да има дефицит. Има разлика, нали?

Да съжали човек, че е решил да зададе въпрос, разпънахте ме на кръст...

Картата не е объркана. Това си пише на кутията.

Накрая много тъп ме изкарахте....

Това че мнението ми не ти харесва не значи, че ти се подигравам с него. Колко искаш за една стока и на колко реално може да се продаде са две различни неща. Това че си намерил някой балък който е готов да даде 200 лева за R7 250Х е добре за тебе, но лошо за него, а и докато не ти даде парите винаги съществува риска някой да му отвори очите, че за по-малко пари може да купи по-добра карта чисто нова с гаранция.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

зимай  парите и бегай тая карта  не струва повече от 70 лв 

може да са се объркали с R9 кьорав карти не играе 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Raze, вече ти казах, картата е чисто нова. Но не знам как реши,че е купувана сега, след като казах, че от години е в нас!?

Седи си запечатана в кутията, с лепенки, с документи, с всичко.

Не съм я ползвал, по онова време заминах в чужбина и всичко зарязах тука. Сега по време на пандемията си организирах нещата и реших да се върна в България.

И без това работата ми е такава, че мога да я работя от всяка точка на света, предпочетох да се върна в родината и да помагам на родителите си.

Излишни обяснения, но поне ще задоволя любопитството на повечето от вас. :)

snood, благодаря ти за изчерпателният отговор. Жив и здрав да си, братле!

ined : Напротив, заяде се и продължаваш да го правиш, що не съм я бил дал до сега, ами вероятно има някаква причина?! Въпроса беше съвсем друг, ти къде отиде!

Благодаря на всички за отговорите!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не си ме разбрал - пак прочети какво съм написал и ти какво написа преди моето мнение. Иначе, ако ти дават толкова пари за тази видеокарта си на далавера отвсякъде. Дори и за 100 лв. пак си струва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, Raze написа:

Интересно, къде я намери нова тази карта, като не се продава вече от няколко години?

Май ти не си разбрал. :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, Heyhey77 написа:

ASUS R7 250X 2GD5

Ако си съгласен взимам я за 50лв подобна на твойта карта ми предлагаха на скоро 1гб за 30 лв

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 36 минути, Raze написа:

Проверих в нета, нова е 202лв

Да, защото и моята е нова. Нещо грешно ме разбираш.

Моля, Админ да заключи темата,изчерпа се. Благодаря!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Картата е нова, ако я вземеш такава от магазина с гаранция. Това, че си видял последната продажна цена в някой сайт, като е била нова преди годни, не прави твоята такава. След като вече е купена е втора употреба. Може да е в перфектно състояние, дори и не разопакована, с лепенките, но пак се води втора употреба. Още повече карта, която не се продава по магазините от поне 7 години. Като гледам, дори вече не излизат и драйвери за нея, последния е от 5/6/2021.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Raze написа:

Картата е нова, ако я вземеш такава от магазина с гаранция. Това, че си видял последната продажна цена в някой сайт, като е била нова преди годни, не прави твоята такава. След като вече е купена е втора употреба. Може да е в перфектно състояние, дори и не разопакована, с лепенките, но пак се води втора употреба. Още повече карта, която не се продава по магазините от поне 7 години. Като гледам, дори вече не излизат и драйвери за нея, последния е от 5/6/2021.

За него картата може да е нова макар че не е ползвана. Както твърди води се вече 2 ръка и никой незнае в какво състояние, всеки може да изкара каквито карти има. И  да ги хвали че нямат проблеми а самата карта какво е преживяла и какво не го знае само автора.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Малии, съсипахте човека! Той иска да я продаде в България, а не в САЩ, Франция, Германия и т.н. Ако не друго, то с това сме известни, че плащаме колосални суми за употребявани и строшени неща (най-вече коли). Картата в ибей е 45 паунда, което значи, че съвсем спокойно може да я набута на някого в БГ за поне 200лв, но според мен най-малко 300. Какво му давате съвети и предложения за 50лв? Вие като не искате, лумпени - бол. Знам, че е гадно, че цените са високи и има толкова много балами, ама по-гадни са само подобните "съвети" как продуктът не струвал... Пазарът показва друго.

преди 18 часа, Heyhey77 написа:

Според мен с читаво описание, до 1 седмица ще се намери шаран на 300лв. Най-добре някой "приятел", познат, който си търси карта за филми и т.н. - доволен ще остане. Стабилна, пазена, неизползвана, само като за приятел - 300лв, иначе в този дефицит, като за други българи - 400лв. Чужденците са "прости", те и 100лв. няма да дадат за тази карта, но те не живеят във велика държава с още по-велики народ и история, с кеш в атака.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване