Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

КРИЗА в Англия- UK

Препоръчан отговор

преди 28 минути, Bubbles написа:

В Кале е пълно с британци които ежедневно си пазаруват от там, тук в Лил с всеки ден идват все повече, това какво ти говори?

Е, точно това ми говори. И в БГ е пълно с френски, немски и италиански коли, ама не и с японски. Европеецът иска кинтата... ЕС е за това.. 6 страни да уапат кинтите, другите да плащат. Британците не бяха съгласни и всичко се реши. Сега ЕС дупе дава да купуват британците от тях и обратното. Въпросът са акцизи, мита и данъци.

преди 28 минути, Bubbles написа:

Е какви стоки бре пич?

Я кажи това за "европа на скорости" какво беше? Това с качеството на храните какво беше? Как един шоколод за Западна европа е с едно качество, за Източна с друго? Я кажи що така немците зинаха за вода британците да не им слагат санкции на производителите с "европейски субсидии". Я кажи за рибата. Що така французи, испанци, португалци и холадци искат да ловят риба в британски води и да я продават на британци? Я кажи за цените на телефоните, примерно. Що така в ЕС са най-високи от цял Свят?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 часа, Banesc написа:

защо българските медии не казват  нищо за  кризата в англия

липса на гориво и празните щандове в  UK ?

или се крие провала на  евроатлантизма 

По новините на БНР четири-пет дена дъвкаха тези две теми. Казаха, че не е липса на гориво, а липса на шофьори на цистерни за гориво.

Недостига на някои стоки също свързаха с транспортни проблеми И също с липса на специфични кадри.

Проблемите били само временни, но щели да се отразят и при коледния ажиотаж.

Вчера-оня ден пък казаха, че ще има недостиг на птиче месо, най-потребяваното в юкейско, заради липса на касапи. Днес казаха, че са си внесли 800 върли касапа :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 39 минути, цър-вул написа:

К'ви? Пакистанци? 😎

Точно такива си имат в изобилие!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, цър-вул написа:

К'ви? Пакистанци? 😎

Те на това навярно са се надявали като напуснаха ЕС , на работници от бившите им колонии ,но те са много мързеливи , дори повече от британците. Едва ли ще намерят такива като поляците ,които бяха най-много от Европа в Англия. Те просто си отидоха ,защото в Полша  се заплаща вече като в Англия, те последните 4-5 години много дръпнаха напред. Колеги на жена ми с добре платена работа ,със закупени къщи зарязаха всичко и се завърнаха  в Полша ,веднага са започнали работа там .А и много украинци вече работят в Полша.В Англия им трябват например 100 000 шофьори на товарни автомобили и цистерни , а военните на цистерни били 150 ,жената казва ,че военните камиони били огромни ,дори страшни. Джонсън отпуснал 1050 визи на европейци ,но само 100-тина са отишли . Не знам, за европейските шофьори дали не е и проблем обратното карене. Жената като беше в БГ и дадох веднъж да покара малко колата , не издържа и след малко каза, че не може да кара, обърква се.Ще видим какво ще стане?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

bigiadri - и да, и не.
Имам приятел поляк. Живее на Острова над 10 години и има натурализация.
Не си и помисля - за връщане в Полша.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, jhoro написа:

Имам приятел

Имам брат, който живее на Острова с работни прекъсвания (US; CA; AU) от 90-те(по спомен - от '94-та). Има къща в Суиндън. В момента е в Лондон (от няколко месеца)...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, цър-вул написа:

Имам брат, който живее на Острова с работни прекъсвания от 90-те(по спомен - от '94-та). Има къща в Суиндън. В момента е в Лондон (от няколко месеца)...

Браво на Вас!

Пп. Казах за този приятел, щото говорехме за поляци!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, цър-вул написа:

А аз уточнявам, че инфото ми е от първа ръка от мястото на събитията...

Добре де. Моето инфо - също.
Децата ми са от 11 години там, аз съм живял 3 ..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От моя страна и от съпругата всички роднини по съребрена линия са в Англия . Естествено всички са със статут на постоянна уседналост, а пък колко приятели и познати са там ... Ние сме останали, само като заложници да гледаме освен децата и родителите ни!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Bubbles написа:

Добре разбрахме, целия форум е в Англия, Калин да сменя езика на английски.

Ма дьозием сьор етан Франс, а Пари ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Bubbles написа:

Добре разбрахме, целия форум е в Англия, Калин да сменя езика на английски.

Какъв ингилизки обаче!???? Бритищ, американ ...

преди 34 минути, цър-вул написа:

Е, разбира се, че английски, няма да е френски, я.😎

Щото пък - има голяма разлика!

преди 11 минути, JohnTRIVOLTA написа:

На тебе пък - кво ти пАри!

пАри нема - действайте!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 58 минути, JohnTRIVOLTA написа:

Хаха това на кирилица изглежда като на китайски.

преди 50 минути, jhoro написа:

Какъв ингилизки обаче!???? Бритищ, американ ...

Абе все тая, като кажеш WTF 'сите разбират.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 53 минути, jhoro написа:

Щото пък - има голяма разлика!

Давай да е немски, тогава.

преди 54 минути, jhoro написа:

Бритищ

Те баш такъФ.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, цър-вул написа:

Давай да е немски, тогава.

Пак казвам - все тая!
Английския е 2/3 немски и 1/3 френски.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, jhoro написа:

Пак казвам - все тая!

Можеш да казваш каквото си искаш - твоето мнение е меродавно за тебе. Мен не ме интересеува. Така, че за мен не е все тая!!
Уакаримаска'?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване