Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Блокиране на досадни интернет адреси - как?

Препоръчан отговор

Как да блокирам сигурно досаден интернет адрес 

Използвам браузър Opera Версия:81.0.4196.11 и по-рядко Mozilla Firefox 87.0 и имам Kaspersky Internet Security 21.2.16.590(c) .

В Опера имам добавката 

AdGuard рекламен блокер

Версия 3.6.12

и 

Блокиране на реклами в Opera

Версия 81.0.4196.11

които ми вършат добра работа но никъде не виждам опция за блокиране на интернет адрес.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

моите предпочитания са за uBlock Origin
множество филтри и опция за обновяването им
за хром
https://chrome.google.com/webstore/detail/ublock-origin/cjpalhdlnbpafiamejdnhcphjbkeiagm?hl=bg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, дpъндю написа:

моите предпочитания са за uBlock Origin

Преди съм го използвал но мисля че и в него никъде нямаше подобна опция за бокиране на досадни интернет адреси.

Някой да е попадал и ползвал добавка или външна програма в която има подобни възможности?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, grizly написа:

Използвам браузър Opera Версия:81.0.4196.11 и по-рядко Mozilla Firefox 87.0 и имам Kaspersky Internet Security 21.2.16.590(c) .

В Опера имам добавката 

AdGuard рекламен блокер

Версия 3.6.12

и 

Версия 81.0.4196.11

които ми вършат добра работа но никъде не виждам опция за блокиране на интернет адрес.

Закупете си рутер , който има такива функционалности !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, grizly написа:

Преди съм го използвал но мисля че и в него никъде нямаше подобна опция за бокиране на досадни интернет адреси.

Някой да е попадал и ползвал добавка която или външна програма в която има подобни възможности?

Ако става дума само за 1 машина, няма по лесен начин от това, което е посоччил @Raze. На по глобално ниво, това се прави в граничния рутер, ако има такава втзможност

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, grizly написа:

всичко си има ве, а че не си го видял е друг въпрос

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Adblock latitude - може да си добавиш каквото пожелаеш.

Всички останали би трябвало също да имат опция за добавяне, най-вероятно ти не я намираш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, дpъндю написа:

всичко си има ве, а че не си го видял е друг въпрос

Настройки -> Мои филтри и пействаш всичко каквото не искаш да ти се зарежда -> Прилагане на промените.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има евтини и интелегентни решения за домашната мраежа и аз ползвам такова .... все пак имам и деца !

dns.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

сега се сетих, че има такива зарази, дето ти отварят линкове
ако случаят е такъв, препоръчвам ти да влезнеш в заразното отделение на форума
ония двамата доктори щъ опраат за едно благодаря

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Обикновено синтаксика е този. В uBlock Origin => My Filters слагаш:

||test.com^|$document

като заменяш test.com с името на сайта и даваш Apply Changes.

Става и с hosts синтаксиса пак там:

127.0.0.1 test.com
0.0.0.0 test.com

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, grizly написа:

В Опера имам добавката 

AdGuard рекламен блокер

Версия 3.6.12

и 

Версия 81.0.4196.11

Какво искаш по-точно? Една услуга може да ползва CDN и да има много  IP-та, тогава трябва да и резнеш DNS-а през който ги намира. Колкото до рекламите, в 99% са такива. И да блокираш един адрес, ще се свържат с друг. А рекламите са съвсем друго, осебенно в браузера.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е тоя скапан адрес искам да го блокирам и всички свързани с него боклуци:

https://check-best-profit.life

https://check-best-profit.life/?u=hn1pte0&o=l0kk89z&t=Htmlv1-IT-LO-Aug11

https://check-best-profit.life/?u=hn1pte0&o=l0kk89z&t=Htmlv1-IT-LO-Aug11&x=3

Добавих ги в hosts файла всички, записах промените и рестартирах браузъра и пак си ги отваря.

Сега ще пробвам и с uBlock Origin.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Той uBlock Origin вече блокира втория и третия линк при мен със списъка: Found in: uBlock filters – Badware risks 

Първия не го, но ми дава under contruction.

С това правило вече и той е пътник.

||check-best-profit.life^|$document

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не си добавил! Дадох ти връзка как се прави. Даже не е нужен рестарт! Евентуално изтрий кеша на браузъра.

How To Block Websites On Windows Using The Hosts File (helpdeskgeek.com)

Imgur: The magic of the Internet

Това съм добавил накрая в hosts файла в C:\Windows\System32\drivers\etc:

127.0.0.1   check-best-profit.life

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, grizly написа:

Е тоя скапан адрес искам да го блокирам и всички свързани с него боклуци:

това не е адрес, а домейн. С хост фаил трябва да изброиш всички възможни хостове, които май са неограничени. Ако искаш да блокираш домейна, трябва ти DNS сървър и от там да му зашиеш бан наедно бан с всички субдомейни. В смисъл в хост файла не можеш да блокираш *.domin.com . трябва да изброиш всичките като например alfa.domain.com, beta.domain.com и т.н., които може да са милиони на брой. Пък с един DNS сървър зашиваш *.domain.com и всичко проключва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре, а след като имам DNS сървър как да открия всичките му субдомейни, и от къде и как да се сдобия с DNS сървър?

С помощна външна програма ли се прави или по-друг начин?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, grizly написа:

Добре, а след като имам DNS сървър как да открия всичките му субдомейни, и от къде и как да се сдобия с DNS сървър?

С помощна външна програма ли се прави или по-друг начин?

Ми, не знам с каква ОС си. На линукс може да си качиш и на десктопа. Безплатен е. После в един текстов фаил просто описваш. Аз имам отделен рутер, ама работи на същия принцип. Може и със сандбокс, мисля.. Иначе за да видиш кокаво къде ти праща машината, по мои наблюдения Windows 10 и MacOS с Wireshark не покзва всички пакети, особенно ДНС. Уж "показва" някакви и през рутера се двийно повече, заради това не вярвам на тези ОС и си ги жъна с отделна машина. А иначе освен самия DNS сървър е добре да си криптираш и заявките, за да не те гледат директно по мрежата. Те пак ще те гледат де, ама без директен ДНС и ако е през някакъв CDN, няма да знаят какъв ресурс ползваш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Рутера ми е доста стар, и предоплагам че няма да има такива възможности сигурно, това е модела му - Модел: TL-WR740N

С Windows 7 Ultimate 64 съм.

И понеже за първи път се сблъсквам със всичко това, ще си позволя и да те попитам - как да си криптирам заявките?

Дано не съм много нахален с въпросите си:)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ти с hosts файла и ad blocker-a не можеш да се оправиш, че питаш за още по-сложни неща! Иначе, ако на рутера може да се инсталира DD-Wrt, там ще имаш много повече възможности, потърси в гугъл дали е възможно и как става.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, grizly написа:

Рутера ми е доста стар, и предоплагам че няма да има такива възможности сигурно, това е модела му - Модел: TL-WR740N

С Windows 7 Ultimate 64 съм.

И понеже за първи път се сблъсквам със всичко това, ще те попитам - как да си криптирам заяките?

С такъв рутер - не можеш. Той има малко РАМ памет, а домейните се държат в нея. Според мен, единствения удачен и сигурен начин, е да си вдигнеш нормален рутер от стар десктоп, с две лан карти. Качваш му една линукс дистро, Дебиан 11 например, isc-dhcp-server, unbound (DNS server), nftables и си цяр и господар, почти..

Пиша почти, щото не знаеш Уиндоуса какви ги дроби.. За по-сигурно един proxy server на рутера, настройваш си браузера да е през него. Руера го настройваш да дропи 53 порт UDP/TCP, той да си взима криптиран DNS през 853 към 1.1.1.1 примерно. Така няма да имаш никакъв изходящ DNS трафик,  а само в локалната. На уиндосуа блокираш всичко, оставяш го само към проксито. Така уиндоуса ще има интернет само на браузера. И вече шеташ както ти е кеф - по ИП-та, по протоколи, по DNS и т.н. Ако имаш повече устройства, може всяко по отделно. Примерно имаш телефон с андроид, пак така мозилата му през прокси, нищо друго няма да има нет на телефона. Забиваш един огромни листи на гугълски домйни и т.н. в блек листа, същото и с nftables. Цял Китай, Корея и т.н. Половин ден работа, ако знаеш какво правиш. В допълнение, може да си пуснеш (и е желателно) собствен VPN, за да си криптираш връзката на устройствата когато не си вкъщи.

преди 1 минута, Raze написа:

там ще имаш много повече възможности,

Ми, не баш, щото няма памет. Иначе може да се инсталира.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, snood написа:

С такъв рутер - не можеш. Той има малко РАМ памет, а домейните се държат в нея. Според мен, единствения удачен и сигурен начин, е да си вдигнеш нормален рутер от стар десктоп, с две лан карти. Качваш му една линукс дистро, Дебиан 11 например, isc-dhcp-server, unbound (DNS server), nftables и си цяр и господар, почти..

Пиша почти, щото не знаеш Уиндоуса какви ги дроби.. За по-сигурно един proxy server на рутера, настройваш си браузера да е през него. Руера го настройваш да дропи 53 порт UDP/TCP, той да си взима криптиран DNS през 853 към 1.1.1.1 примерно. Така няма да имаш никакъв изходящ DNS трафик,  а само в локалната. На уиндосуа блокираш всичко, оставяш го само към проксито. Така уиндоуса ще има интернет само на браузера. И вече шеташ както ти е кеф - по ИП-та, по протоколи, по DNS и т.н. Ако имаш повече устройства, може всяко по отделно. Примерно имаш телефон с андроид, пак така мозилата му през прокси, нищо друго няма да има нет на телефона. Забиваш един огромни листи на гугълски домйни и т.н. в блек листа, същото и с nftables. Цял Китай, Корея и т.н. Половин ден работа, ако знаеш какво правиш. В допълнение, може да си пуснеш (и е желателно) собствен VPN, за да си криптираш връзката на устройствата когато не си вкъщи.

Ми, не баш, щото няма памет. Иначе може да се инсталира.

Не, че нещо ама ти сериозно ли му предлагаш всичко това?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ми, ако иска. Според мен е задължително за всеки, който ползва интернет, не само за него. Друг начин ти да определяш всяко устройство къде, дали и кога да се свързва с друго - няма. Не е лесно, не отричам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване