Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Съвети и препоръки как да се удължи живота на пералнята и да избегнем ремонти

Препоръчан отговор

преди 4 часа, Емил Костов написа:

Пак зависи според модела на пералнята, но съм съгласен с теб. Реално погледнато аз ползвам на моята само кратката програма. Ако има нещо наистина замърсено, го накисвам сериозно преди това отделно и след това го слагам в пералнята. Иначе съсипваш машината.

аз скоро купих нова

за старата няма части, и е  запечатана като  консерва, но се пробвах да я  правя,  а не си заслужава времето само като хоби дори и да имаше части 

на новата

къса програма 15 минути 30 градуса

60 минути на 60 градуса

и 40 мин на 40 градуса вълна 

и може да стане  на половин време на половин грамаж

другите програми излишни 

другото което  не ми харесва в новите перални е че въртят на много високи обороти и дрехите се захабяват 2 пъти по- бързо 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, Kolev71 написа:

Конче-вихрогонче!

Аз като ти разправям че отново ще ти се смеят, ти не вярваш. Ето на: Пералнята ти по скъпа от BMW - то. Ако ще плачеш, мога да ти пратя една хавлийка за лице да го подсушаваш сегиз-тогиз!:crying10:

Дядо Стефане може да ми държи сметка само този, който внася пари по нея. А с твоята пенсия, която е колкото само копчето на моята пералня няма да ти е възможно. Така, че спести си съветите, как да си харча парите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 46 минути, Бял Кон написа:

Дядо Стефане може да ми държи сметка само този, който внася пари по нея. А с твоята пенсия, която е колкото само копчето на моята пералня няма да ти е възможно. Така, че спести си съветите, как да си харча парите.

Ами на Белгиеца Дачията  е по скъпа от твоето BMW. На всичкото отгоре е нова, а твоята  сигурно е чукнала 20 тия си рождан ден.  Видях го да чете тук, та рекох да го похваля. Аз и теб ще похваля, ама като станеш като него. Женен, с нидерландка през кръста и 5000 еврака в чантичката и - месечна заплатка. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ролята на пералните е да са ми слуги те на мене и на булката, а не ние да се грижим за тях.
Аз даже не знам вече по-старата на колко години стана, без никаква поддръжка, върти на високи обороти и дрехите излизат почти все едно са без вода. Като се скапе, ами имаме си и втора, няма проблем. Това лято бойлера се скапа след 6 години и половина, еми кво купих друг и го сменихме с един водопроводчик. Те тия работи са за това, да се сменят понякога.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, Белгиеца написа:

Ролята на пералните е да са ми слуги те на мене и на булката, а не ние да се грижим за тях.
Аз даже не знам вече по-старата на колко години стана, без никаква поддръжка, върти на високи обороти и дрехите излизат почти все едно са без вода. Като се скапе, ами имаме си и втора, няма проблем. Това лято бойлера се скапа след 6 години и половина, еми кво купих друг и го сменихме с един водопроводчик. Те тия работи са за това, да се сменят понякога.

Белжо вие на бойлер ли сте там бе човек? Аз избягах от България да не се къпя повече на бойлер, ти отиде в Белгия да се къпеш на бойлер. Няма ли вариянт да подгряваш водата за къпане с нафтата, че сега тока скочи двойно.

преди 30 минути, Kolev71 написа:

Ами на Белгиеца Дачията  е по скъпа от твоето BMW. На всичкото отгоре е нова, а твоята  сигурно е чукнала 20 тия си рождан ден.  Видях го да чете тук, та рекох да го похваля. Аз и теб ще похваля, ама като станеш като него. Женен, с нидерландка през кръста и 5000 еврака в чантичката и - месечна заплатка. 

Белжо е пестелив, по цял ден търка диваните, ползва мобилен телефон с бутони още и успял за една петилетка да събере за една Дачия. Аз тая вечер като излезна в града и стотака Минчо отива на кино. И за една петилетка 8 бона в евро ми струват само телефоните. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 42 минути, Бял Кон написа:

Белжо е пестелив, по цял ден търка диваните, ползва мобилен телефон с бутони още и успял за една петилетка да събере за една Дачия. Аз тая вечер като излезна в града и стотака Минчо отива на кино. И за една петилетка 8 бона в евро ми струват само телефоните. 

Абе то няма лошо, но при това положение как да разбираме този текст.

преди 13 часа, Бял Кон написа:

Това е сериозна покупка за всяко едно домакинство и е желателно да ни служи, колкото се може по-дълго без ремонт. Честно ремонта на пералнята след гаранционен, сериозно бие по джоба и понякога е апсолютно безмислен, понеже достига като цена почти на нова бюджетна пералня. За това с тази тема ще се опитам да помогна на хората да съхранят добре колкото се може повече години този така важен електоуред като им дам ценни съвети. ......... Това е от мен.

Ако за една петилетка 8к евро са ти само телефоните, то за същата петилетка - за  1000лв. си караш нова пералня, която си има 5г. гаранция.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 часа, Banesc написа:

аз скоро купих нова

за старата няма части, и е  запечатана като  консерва, но се пробвах да я  правя,  а не си заслужава времето само като хоби дори и да имаше части 

на новата

къса програма 15 минути 30 градуса

60 минути на 60 градуса

и 40 мин на 40 градуса вълна 

и може да стане  на половин време на половин грамаж

другите програми излишни 

другото което  не ми харесва в новите перални е че въртят на много високи обороти и дрехите се захабяват 2 пъти по- бързо 

Това че тук няма части е друг въпрос, а и пак зависи какъв е моделът.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 часа, badr написа:

Ако за една петилетка 8к евро са ти само телефоните, то за същата петилетка - за  1000лв. си караш нова пералня, която си има 5г. гаранция.

В Нидерландия стандартната фабрична гаранция е 2г. Може да се доплати 80 евро, ако не се лъжа като някаква екстра застраховка и може да получиш още 3г. Със сегашната пералня съм доволен. Не ги харесвам като цяло сегашните, защото перат с много малко вода, и за мен за едно добро качествено изпиране си е нужно повече вода. Сега само ги понамокри, лашки го 3 часа намокрени, плакне ги и готово. Старите перални пълнеха люка до половината с вода. Ще се оглеждам за някое старо рециклирано Миеле, ако ми падне на далавера.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Бял Кон написа:

В Нидерландия стандартната фабрична гаранция е 2г. Може да се доплати 80 евро, ако не се лъжа като някаква екстра застраховка и може да получиш още 3г. Със сегашната пералня съм доволен. Не ги харесвам като цяло сегашните, защото перат с много малко вода, и за мен за едно добро качествено изпиране си е нужно повече вода. Сега само ги понамокри, лашки го 3 часа намокрени, плакне ги и готово. Старите перални пълнеха люка до половината с вода. Ще се оглеждам за някое старо рециклирано Миеле, ако ми падне на далавера.

Тази глупост - за пълненето до половината - не я казвай на друго място! Много ще ти се смеят!
Още старата пералня имаше „везна“ и пълнеше вода, според количеството пране. Даже „бързата“ програма не е с едно и също време.

В момента ползваме LG Модел F4J5QN3W и всички параметри се настройват:

• температура - „студена“, 20, 30, 40, 60 и 95 градуса;
  • обороти центрофуга - без, 400, 800, 1000, 1100 и 1200 об/мин.

Тези настройки НЕ СА фиксирани към конкретната програма, има зададени препоръчителни.
За по-замърсено пране - си има „предпране“!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 54 минути, нушо написа:

Содата разтваря мръсотията, космите и парчетата плат, разтваря варовика и дезинфекцира, унищожава плесенните микроби и по този начин премахва миризмата, която с времето може да започне да се разпространява в пералната машина. --- :lol6:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, bulljo написа:

И после направо да си купуват нова.

Да не спи търговията!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, Бял Кон написа:

По горе пишеш че копчето на пералнята ти било по скъпо от моята пенсия и както винаги, не се усещаш че сам се проваляш:  "Ще се оглеждам за някое старо рециклирано Миеле, ако ми падне на далавера". Телефона му втора ръка,BMW-то дърто като моята баба, рециклирана и на далавера пералня. Ще вземе някоя кака 4-5 ръка с3-4 негърчета покрай нея, ама важното че живее и се "труди"....в Нидерландия. Виждаш ли. Хората от форума онемяха от писанките ти и никой освен мен не коментира Кончето.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Kolev71 написа:

По горе пишеш че копчето на пералнята ти било по скъпо от моята пенсия и както винаги, не се усещаш че сам се проваляш:  "Ще се оглеждам за някое старо рециклирано Миеле, ако ми падне на далавера". Телефона му втора ръка,BMW-то дърто като моята баба, рециклирана и на далавера пералня. Ще вземе някоя кака 4-5 ръка с3-4 негърчета покрай нея, ама важното че живее и се "труди"....в Нидерландия. Виждаш ли. Хората от форума онемяха от писанките ти и никой освен мен не коментира Кончето.

А ти не усещаш как се изпускаш по-голяма нужда……

Кой какво мисли за мен от този форум си го местя от единия крачул в другия. Никой от този форум не е дошъл да ми налее гориво в старото бмв, или да ми плати сметката на телефона ,,втора ръка,, Това за Миелето го казах, защото съм привърженик на някои стари технологии, а не, че нямам ново Миеле в нас.Ето изплакни окото, до десет дена трябва да ми дойде първата ръка айфон 13 за скромните илядо ойро, като го разпечатам ще те удостоя със снимка. Айде лека, и си носи памперсите другия път като решиш да комуникираш с мен.

E2AA5DB0-7D9C-4ED0-A5A5-11C9308BA47F.jpeg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 41 минути, Бял Кон написа:

Кой какво мисли за мен от този форум си го местя от единия крачул в другия. Никой от този форум не е дошъл да ми налее гориво в старото бмв, или да ми плати сметката на телефона ,,втора ръка,, Това за Миелето го казах, защото съм привърженик на някои стари технологии, а не, че нямам ново Миеле в нас.Ето изплакни окото, до десет дена трябва да ми дойде първата ръка айфон 13 за скромните илядо ойро, като го разпечатам ще те удостоя със снимка. Айде лека, и си носи памперсите другия път като решиш да комуникираш с мен.

Може и да имаш, кой да знае, но като доказателство много щеше да важи една фактурка или само гаранционна карта, на която е изписана датата на закупуване и цената на пералнята. Ама не си губи времето да ги търсиш тези документи, щото я ги имаш, я не. 2 часа след моя пост бърса "миелето" с мократа кърпа само и само да се отсрамиш пред хората във форума. Пък дали го местиш от крачол в другия, виж за това ще ти се повярва. То друго не ти остава за местене, след като не успяваш да го ползваш, по предназначение! И аз ти пожелавам лека и приятна вечер.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 часа, Бял Кон написа:

Белжо вие на бойлер ли сте там бе човек? Аз избягах от България да не се къпя повече на бойлер, ти отиде в Белгия да се къпеш на бойлер. Няма ли вариянт да подгряваш водата за къпане с нафтата, че сега тока скочи двойно.

Котлето дето е на нафта е далече и от кухнята и от банята, която е на втория етаж.
Като почнеш да пълниш дългите тръби за всяка измита чиния и къде ще ти излезе сметката.
Иначе да, предлагат ти с новите котлета точно и бойлер към тях, ама да не съм луд да го оставям да бачка цяло лято котлето, само заради топлата вода.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Kolev71 написа:

Може и да имаш, кой да знае, но като доказателство много щеше да важи една фактурка или само гаранционна карта, на която е изписана датата на закупуване и цената на пералнята. Ама не си губи времето да ги търсиш тези документи, щото я ги имаш, я не. 2 часа след моя пост бърса "миелето" с мократа кърпа само и само да се отсрамиш пред хората във форума. Пък дали го местиш от крачол в другия, виж за това ще ти се повярва. То друго не ти остава за местене, след като не успяваш да го ползваш, по предназначение! И аз ти пожелавам лека и приятна вечер.

На теб няма какво да представям фактура за закупуване, защото нищо не ти дължа, дължа ДДС 19% на Нидерландия върху покупката, което отдавна съм платил. А кое ползвам или не ползвам по предназначение ти няма как да знаеш, защото не ми светиш по цял ден.  Лека вечер и на теб!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, Бял Кон написа:

Тази пералня ми прилича на Перла 05.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване