Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Зелените сертификати? България поема по пътя на апартейда?

Препоръчан отговор

преди 52 минути, IvanKirov написа:

Да се вдигнеш да учиш или емигрираш си е поемане на отговорност, стрес и много риск.

Не думай.
Стрес е обаче само за тия с хилавите ангели.

преди 54 минути, IvanKirov написа:

Като сметнеш и невъзможността да учиш задочно - зарад тъпите шапкари си отмизерствах таман 7 години.

7 години, ти да не си служил в КНДР?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 49 минути, Радул написа:

Към момента около 10 май, не съм сигурен. Може да провериш ако държиш. Процента болни се мени постоянно, по- простата причина, че нещото не е приключило. Нямаше нужда от провокативен въпрос, целящ елементарни спорове и философски изблици. Правилния въпрос е: Колко процента от болните са неваксинирани? Чийто отговор е просто оставящ без аргументи- 90%

Когато имаш група от примерно 1 000 000 души и друга група от примерно 6 000 000души, естествено е в болниците хората от първата група да са по-малко.

Това е чиста математика. Сега обаче ще ти кажа какво е чиста манипулация.

Искаш ли да се хванем на бас, че ако нещата се обърнат и групата на ваксинираните българи стане 80% а групата на неваксинираните 20%, статистика колко вакс./невакс. са в болниците изведнъж ще изчезне от новините на телевизиите? Тогава няма да виждаш примерно: "само 30% от болните са неваксинирани, а другите 70% са се ваксинирали и въпреки това са в болница"

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 41 минути, IvanKirov написа:

Завършил инженер вместо да ме заведат до военна техника те ме набутаха в охранителна рота.

Завършил не значи кадърен, а в ония времена всеки втори беше инженер.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, ivottoshev написа:

Когато имаш група от примерно 1 000 000 души и друга група от примерно 6 000 000души, естествено е в болниците хората от първата група да са по-малко.

А преболедувалите къде ги забравяш?

те са поне 2 млн.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, ivottoshev написа:

Искаш ли да се хванем на бас, че ако нещата се обърнат и групата на ваксинираните българи стане 80% а групата на неваксинираните 20%, статистика колко вакс./невакс. са в болниците изведнъж ще изчезне от новините на телевизиите? Тогава няма да виждаш примерно: "само 30% от болните са неваксинирани, а другите 70% са се ваксинирали и въпреки това са в болница"

Не знам пич, мене хич ма няма в хвърлянето на боб.  Но пък групата "ваксинирани- преболедували" така или иначе ще стане 80 % и тогава ще видим.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, ivottoshev написа:

Нали тук са 70 процента ваксинирани, е и? Има места само за васкинирани и за преболедували, е и? Нищо.

Пак ограничения, маски, препълнени болници. Поне така пишат.

И какво помагат като се набодат?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, M.Николов написа:

А преболедувалите къде ги забравяш?

те са поне 2 млн.

Нима ако някой от тях се разболее влиза в статистиката на "болни-ваксинирани"? Не мисля че е така.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Фашиста Радев и днес се е изгрухтял миризливо

Колко ли са му кихнали на льотчика за да ни продаде ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Радул написа:

Не знам пич, мене хич ма няма в хвърлянето на боб.  Но пък групата "ваксинирани- преболедували" така или иначе ще стане 80 % и тогава ще видим.

Ми хайде да видим :D

Ти не беше ли с някакъв автосервиз? Ако е така, съгласен ли си при положение че аз съм прав, да ми смениш маслото без да ми взимаш пари за труд, а ако ти си прав аз да ти сменя гумите безплатно в моя сервиз? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 32 минути, Bubbles написа:

7 години, ти да не си служил в КНДР?

5 г. не можех да следвам задочно, после проблем с търсене на работа като хем неопитен хем неслужил.

преди 7 минути, Реджеп Иведик написа:

Кво е станало, чувам притискат даскалите да се пишат опитни мишки на фарма мега корпорациите. И да подписват отказ от отговорност.

преди 24 минути, Bubbles написа:

Завършил не значи кадърен, а в ония времена всеки втори беше инженер

Ми не са ме изпитвали, отде знаят ставам ли или не. У военен да търсиш акъл е като в камък да търсиш олио.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, ivottoshev написа:

Нима ако някой от тях се разболее влиза в статистиката на "болни-ваксинирани"? Не мисля че е така.

Не, но според всички данни, преболедувалите рядко повтарят.За това смятам, че би било редно да се извадят от сметките.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 42 минути, Радул написа:

Тия опорки вече се изтъркаха. Съставките на ваксинините ги пише. Документите, не знам кои са засекретени и си мисля, че и ти не знаеш. ся ако чакаш някой да ти ги донесе в ръцете е друг въпрос.

Гледах едни снимки - документите са с едни такива сиви правоъгълници върху ключовите пасажи.

Наистина ли се имаш за информиран при боцкането? То има само 5 човека дето знаят за кво става въпрос, и нямат сметка да върнат едни милиарди, вместо ти да си добре.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, ivottoshev написа:

Мисля че не му хвана  мисълта. На теб лично в коя категория ти се иска да сложиш преболедувалите? Видно е, че трябва да отидат някъде. Според мен, трябеа да ги премахнем от уравнението "Ваксинирани- неваксинирани". Тогава онези 6 милиона стават 4 и то според теб. Но 20 % ваксинирани от 7 и кусур милиона не са 1 милион, а тамън милион и половина. Тоест 6 те милиона се стопиха до 3,5 преди да съм си изпушил цигарата. И математиката отиде по дяволите.  :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 34 минути, ivottoshev написа:

Добре бе вземи само колко са заболелите, които са с ваксина и са стигнали до болница и колко са починали. После вземи процентово колко са стигнали до болница и колко са починали от неваксинираните. Хайде сметни реално 18/30 е съотношението ваксинирани към неваксинирани. Хайде сложи и 1М непълнолетни т.е. 18/40 или 31% / 69%. Тогава трябва и съотношението на хоспитализираните да е подобно, ако ваксините не оказваха влияние за протичане на заболяването, но те са 11% / 89% от всички, а починалите 5% / 95% от всички ... малко сякаш се рзминават съотношемията. Гледай да не ме питате от къде тези 1.8м 3.0м по данни на НСИ снощи ви постнах работеюи, безработни и пенсионери та това е бройката общо около 4.8м

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Цитат

Dimitar Proinov

Когато вечер стъпя в любимото си заведение в центъра на Пловдив, предавам скъпото си палто на портиера и заемам удобно място до прозореца, откъдето между две глътки искрящо шампанско поглеждам навън към неваксинираното простолюдие, пиещо бири на пейката.

Цитат

Milena Fuchedjieva

Вчера провериха сертификата ми в мола. Изразих радостта си, че го правят. Момчето каза, че съм единствената, която се радва.

Молът беше полупразен. Аристокрацията се разхождаше изолирана от плебса, благодарение на невидима, но свръх ефективна стена. Беше неделя, дамите леко кимаха с глава за поздрав, усмихвайки се една на друга зад ветрилата си, а господата учтиво докосваха цилиндри. Прибрах се щастлива и без полепнали вируси по кринолина. Поне в малка част от Царството цареше ред и покой.

Вече се почна с делението на простолюдие и аристокрация опитни зайци. От една закрита група проваксъри в сураттефтера.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, Реджеп Иведик написа:

Колко ли са му кихнали на льотчика за да ни продаде ?

За теб разбрах че му дали 2 лева. Бива ли?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, IvanKirov написа:

Вече се почна с делението на простолюдие и аристокрация опитни зайци. От една закрита група проваксъри в сураттефтера.

Че то , кога е нямало? "Беден ли к@р те е правил, беден ще си умреш"!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Радул написа:

Мисля че не му хвана  мисълта. На теб лично в коя категория ти се иска да сложиш преболедувалите? Видно е, че трябва да отидат някъде. Според мен, трябеа да ги премахнем от уравнението "Ваксинирани- неваксинирани". Тогава онези 6 милиона стават 4 и то според теб. Но 20 % ваксинирани от 7 и кусур милиона не са 1 милион, а тамън милион и половина. Тоест 6 те милиона се стопиха до 3,5 преди да съм си изпушил цигарата. И математиката отиде по дяволите.  :)

Ами статистиците ясно си казват "едиколкоси от болните са ваксинирани". Никъде не споменават за преболедувалите, които очевидно не влизат в групата на ваксинирани, а попълват процента на болни-неваксинирани. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, JohnTRIVOLTA написа:

Че то , кога е нямало? "Беден ли к@р те е правил, беден ще си умреш"!

Днеска админът се зарече, че дори така замаскирани едни части от тялото водят до вечен бан. Тоя форум станал на църква!

Аз лично смятам аристокрация който НЕ се е подложил на фарма гигантите да му наливат тестови бъркочи. Ще минем и без молове, баба ми все в мола висяла.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, IvanKirov написа:

Ми не са ме изпитвали, отде знаят ставам ли или не. У военен да търсиш акъл е като в камък да търсиш олио.

Е, че има/ше доста ръбове сред тях никой не може да го отрече, но в казармата е така.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, IvanKirov написа:

Днеска админът се зарече, че дори така замаскирани едни части от тялото водят до вечен бан. Тоя форум станал на църква!

Аз лично смятам аристокрация който НЕ се е подложил на фарма гигантите да му наливат тестови бъркочи. Ще минем и без молове, баба ми все в мола висяла.

Ами това е буквата а , като маймунско @ . Та в този ред на мисли ти не знаеш ли какво е кар ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 44 минути, ivottoshev написа:

Няма нужда да се хващаме на бас за ситуация, която никога няма да се случи у нас. Можем да видим в другите държави обаче. Докладват си съотношението на ваксинирани и неваксинирани в болница. И анти-ваксърите злорадстват, "гледайте че тая ваксина не работи, мнозинството в болница са ваксинирани" Само дето пропускат, че ~90% са ваксинирани, а смъртността сравнена с миналата година е 10 пъти по-малка. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, JohnTRIVOLTA написа:

Добре бе вземи само колко са заболелите, които са с ваксина и са стигнали до болница и колко са починали. После вземи процентово колко са стигнали до болница и колко са починали от неваксинираните. Хайде сметни реално 18/30 е съотношението ваксинирани към неваксинирани. Хайде сложи и 1М непълнолетни т.е. 18/40 или 31% / 69%. Тогава трябва и съотношението на хоспитализираните да е подобно, ако ваксините не оказваха влияние за протичане на заболяването, но те са 11% / 89% от всички, а починалите 5% / 95% от всички ... малко сякаш се рзминават съотношемията. Гледай да не ме питате от къде тези 1.8м 3.0м по данни на НСИ снощи ви постнах работеюи, безработни и пенсионери та това е бройката общо около 4.8м

Че защо махаш от общата бройка тези групи хора?

Те са застраховани от влизане в болница ли?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, JohnTRIVOLTA написа:

Ами това е буквата а , като маймунско @ . Та в този ред на мисли ти не знаеш ли какво е кар ?

Цитат

Ако още един път изпишете "к_р" или друга подобна със заместени символи ви гарантирам, че ще е за последен път в този форум. Няма да ви четем простотиите постоянно тук.

https://www.kaldata.com/forums/topic/304884-подкрепи-kaldata-в-сайт-на-годината/page/9/?tab=comments

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване