Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Покупка на употребяван лаптоп от чужбина

Препоръчан отговор

Здравейте, 

потърсих информация за внасяне на лаптоп от чужбина, но информацията е доста остаряла. 

Та въпроса ми е как или каква е схемата за внасяне на лаптопи/компютри от чужбина (предполагам САЩ), които ги водят офисни компютри и тук в България да ги реновират  и преподават.

Стана ми интересно, защото се увеличиха вносителите и практикуващите тази схема. 

Ако някой е по-запознат ако може да обясни. 

Благодаря предварително! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 45 минути, Noir написа:

Здравейте, 

потърсих информация за внасяне на лаптоп от чужбина, но информацията е доста остаряла. 

Та въпроса ми е как или каква е схемата за внасяне на лаптопи/компютри от чужбина (предполагам САЩ), които ги водят офисни компютри и тук в България да ги реновират  и преподават.

Стана ми интересно, защото се увеличиха вносителите и практикуващите тази схема. 

Благодаря предварително! 

Не са се увеличили и не са компютри от САЩ.  

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, plamen_petrov_80 написа:

Сигурно не е от САЩ ... си мисля аз.
В заглавието се пита едно, в темата друго.

Само си мислиш ... че мислиш! Пита се за внос - в България.
Дали ВОП или от „извън ЕС“ - нас не ни интересува. Не се НАП!

преди 45 минути, Noir написа:

Здравейте, потърсих информация за внасяне на лаптоп от чужбина, но информацията е доста остаряла. 

Ако някой е по-запознат ако може да обясни. Благодаря предварително! 

Схемата (най-вероятната - не единствената) е „внос на излязло от употреба оборудване - за части“!

• Дали тук ще ги реновират или ги купуват - готови реновирани ...
  • Или изкупуват от фирми и хора - стари машини ...
  • Или хората ги даряват - по някакъв повод ..

Това само вносителя си знае.

преди 3 минути, ined написа:

Не са се увеличили и не са компютри от САЩ.  

Водиш статистиката ли?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, jhoro написа:

Само си мислиш ... че мислиш!

Хайде отново прочети заглавието и ми кажи какво разбираш само от него!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, plamen_petrov_80 написа:

Добре ли си??? Температура, втрисане, загуба на вкус и обоняние ...
Притесняваш ме - сериозно!

Заглавие: Покупка на употребяван лаптоп от чужбина“

Разбирам: Някой си купува - от чужбина - употребяван лаптоп! „Нов внос“!

Ппл Дъщеря ми си купи наскоро, такъв лаптоп - реновиран - от Amazon.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 57 минути, Noir написа:

Та въпроса ми е как или каква е схемата за внасяне на лаптопи/компютри от чужбина

И изведнъж станаха много лаптопи и компютри и май няма да купува нищо конкретно, а иска схемата.

Отново нищо не си разбрал @jhoro.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 59 минути, Noir написа:

Здравейте, 

потърсих информация за внасяне на лаптопИ от чужбина, но информацията е доста остаряла. 

Та въпроса ми е как или каква е схемата за внасяне на лаптопи/компютри от чужбина...

Аааааа такива въпроси не е разрешено да задаваш така от чисто нов ник.
Пиши на лична поща на "големите" разбирачи даващи акъл за покупка на компютри на старо, те ще ти препродадат ако имат излишъци.
Иначе трябва сам да си намериш доставчиците из Европата, ама не си сам имаш конкуренти купувачи със солидни джобни парички.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, plamen_petrov_80 написа:

Отново нищо не си разбрал @jhoro.

Обясни де - плиииийз!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, jhoro написа:

Водиш статистиката ли?

Големите фирми които се занимават с тази дейност са от години едни и същи, даже в последната 2020 2021 тука остават по-малко реновирани компютри отколкото преди, заради повишеното търсене на запад голяма част от реновираните компютри се изнасят обратно. Това че някой купил 3 ~ 4 компа с цел препродажба примерно от Холандия изобщо не го го броя за вносител. Всеки който иска може да го направи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Noir написа:

Здравейте, 

Благодаря предварително! 

Не ти трябва да се занимаваш с това, което е отдавна усвоено от други хора. И ако трябва да сме точни - темата ти сочи едно, а се интересуваш от съвсем друго!

Ето ти пример: Прочети под фирмата какво е написано.

ScreenShot007.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, plamen_petrov_80 написа:

Заглавието е за да обоснове темата по-долу. Със сигурност може да се измисли по-конкретно и по-добре описващо заглавие, но това ми хрумна на момента.

преди 58 минути, Белгиеца написа:

Аааааа такива въпроси не е разрешено да задаваш така от чисто нов ник.
Пиши на лична поща на "големите" разбирачи даващи акъл за покупка на компютри на старо, те ще ти препродадат ако имат излишъци.
Иначе трябва сам да си намериш доставчиците из Европата, ама не си сам имаш конкуренти купувачи със солидни джобни парички.

Профила ми е стар, както можеш да видиш във форума от 2018г., просто не съм толкова активен. Попитах от любопитство, не че изгарам от голямо желание да се занимавам с това. Както @ined коментира по-горе вече има фирми, които са от години в този бранш и се занимават с това. Следователно имат сигурни доставчици, добри връзки и изградена схема.

ПС: От 12 коментара 2 са с отговори към въпроса ми, другите 10 коментара са с цел заяждане и издребняване на ненужна информация. Лека вечер на всички и благодаря на коментиралите!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване