Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Запис на Windows 11 на флашка

Препоръчан отговор

Искам да инсталирам Windows 11 на флашка и да го пусна, за да го разгледам. Възможно ли е ? Ако да - с коя програма да кача .iso на флашката ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 37 минути, 2249 написа:

Искам да инсталирам Windows 11 на флашка и да го пусна, за да го разгледам. Възможно ли е ? Ако да - с коя програма да кача .iso на флашката ?

Най добре е да го направиш с тулчето на микрософт. Ето ти го. Много лесно и не прави никакъв проблем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, Kolev71 написа:

Най добре е да го направиш с тулчето на микрософт. Ето ти го. Много лесно и не прави никакъв проблем.

Windows7-USB-DVD-Download-Tool-Installer-en-US.exe 2.6 MB · 0 изтегляния

Само, дето аз разбирам по друг начин въпроса - питащия май говори за някакъв вид Live OS....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, plamen_petrov_80 написа:

Можеш да го инсталираш, не можеш просто да го пуснеш/стартираш и да го разгледаш.

А аз какво съм написал?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Kolev71 написа:

А аз какво съм написал?

Твоя отговор е коректен за заглавието, но питащия има други желания реално.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, май питащият не е точен в искането си ;-). Не искам да направя инсталационна флашка. Искам да направя Live флашка на Win11. Та като заредя от нея да имам работеща ОС.

Edit: Намерих ТОВА . Ще го пробвам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, 2249 написа:

Да, май питащият не е точен в искането си ;-). Не искам да направя инсталационна флашка. Искам да направя Live флашка на Win11. Та като заредя от нея да имам работеща ОС.

Най добрият вариант за теб е да направиш абсолютно нова инсталация на SSD или в краен случай на HDD за да поработиш с нея. А ако само ще я разглеждаш, в интернет е пълно с картинки. Това не може да ти е гаранция, че ще ти хареса или не. Ако не ти допада, махаш диска и си поставяш твоя с системата, с която си работиш. В случая, който съм предложил, можеш да пробваш и софтуера, с който смяташ да работиш.

Повече няма да давам акъл.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Стефко, и аз се сетих за този вариант. Но машината, на която искам да пробвам, не покрива изискванията на 11. И реших да пробвам чрез live.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, 2249 написа:

Стефко, и аз се сетих за този вариант. Но машината, на която искам да пробвам, не покрива изискванията на 11. И реших да пробвам чрез live.

Единствения вариант да пробваш през live на система която не покрива изискванията е ... да се вържеш към новия мощен компютър на съседа. Не знам как изобщо ти е хрумнало това, че от USB ще върви live, но инсталирана на диск - не.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, 2249 написа:

Съвета ми е последен, но да ти го напиша.

Вземи и прочети внимателно цялата тема за win 11 от Joss и ще добиеш много по голяма представа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, plamen_petrov_80 написа:

Не знам как изобщо ти е хрумнало това, че от USB ще върви live, но инсталирана на диск - не.

Реших, че мога да прецакам системата ... 😉

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 49 минути, 2249 написа:

Edit: Намерих ТОВА . Ще го пробвам.

Искаш да направиш WindowsToGo? И Rufus може

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, цър-вул написа:

Искаш да направиш WindowsToGo? И Rufus може

Ще пробвам с Rufus, защото оная програма стои близо час на 0 %

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

https://www.thewindowsclub.com/create-a-windows-to-go-version-of-windows-11
Що не си отцепиш един дял на ссд и да насипеш там 11? Паралелно с 10. Ще е кеф ти риба, кеф ти паламуд...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, 2249 написа:

Ще пробвам с Rufus, защото оная програма стои близо час на 0 %

Оная програма стоя единствено заради теб 1 час но не я изтегли. Имаше общо 5 изтегляния и си помислих, че след като не проявяваш интерес е редно да я премахна и го направих. Това,за уточнение само.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Стефко, по-спокойно, бре...;-)

Под "оная програма" имах вредвид WindowToGo. Започна да създава, но стоя на 0% и я спрях. Сега пробвам с Rufus. А тази, която ти беше качил, само инталации ли прави, или може ли да прави и WindowsToGo ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От разглеждане нищо няма да разбереш. Инсталирай си го на чисто или направи ъпгрейд на сегашната инсталация. Ако не ти хареса, можеш по всяко време да си върнеш предишната ОС. Ако искаш, за по-сигурно си направи и архив на текущия диск/дял, на който ти е ОС. Програми за тази цел колкото искаш, аз например ползвам софтуера на AOMEI.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, Raze написа:

От разглеждане нищо няма да разбереш. Инсталирай си го на чисто или направи ъпгрейд на сегашната инсталация. Ако не ти хареса, можеш по всяко време да си върнеш предишната ОС. Ако искаш, за по-сигурно си направи и архив на текущия диск/дял, на който ти е ОС. Програми за тази цел колкото искаш, аз например ползвам софтуера на AOMEI.

Ще разводня малко темата, но става дума точно за тези програми за архивация на OS - търся следната опция:

- имам диск 1 с дял 1 и 2, на дял 1 има OS и желая да направя архивен файл - до тук нищо ново, но този файл желая да сложа върху произволен диск Х със съществуващ дял 1 и празно място, имиджа от диск 1 дял 1 да заеме точно това празно място зад дял 1 на диск Х, без да пипа по дял 1. Някой правил ли го е и с коя програма/версия? Принципно харесвам програмата да е независима от съществуващите OS на дисковете, т.е. да е в boot/live вариант. Идеата има и друго предназначение, ако в първите GB на диска имаш проблемни сектори и желаеш да ползваш диска от здравата част до края. Просто не съм виждал в такава програма при връщане да можеш да определиш началната точка, за крайната знам, че можеш да я намалиш до реално използвания обем или да я разтегнеш до края на диска.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, plamen_petrov_80 написа:

имиджа от диск 1 дял 1 да заеме точно това празно място зад дял 1 на диск Х, без да пипа по дял 1

Това е противоречиво - хем да заеме празното място, хем да не пипа дял 1. Явно те интересува дял 1 да не си променя отпечатъка.
Или създаваш друг дял на празното място, или го оставяш празно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, цър-вул написа:

Това е противоречиво - хем да заеме празното място, хем да не пипа дял 1. Явно те интересува дял 1 да не си променя отпечатъка.
Или създаваш друг дял на празното място, или го оставяш празно.

Новия диск да стане (диск Х) дял 1 (нека да е 100GB)- така както е бил OS - зареждане всичко, и веднага след него или дори ако може ръчно зададено (примерно да започне от 200GB-вия сектор нататък) да започне дял 2 на диск Х (което е имиджа от диск 1, дял 1).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 часа, цър-вул написа:

Що не си отцепиш един дял на ссд и да насипеш там 11? Паралелно с 10.

Най-лесният и бърз начин е с помощта на мениджър на дялове и WinNTSetup (ако имаш unattended.xml - ползваш го) - за 10-ина минути общо е готова машинатас 2 ОС.
После като не ти хареса новата ос - изтриваш дяла и точката за зареждане.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За тези, които си разцепват дисковете - направете си тема и си обсъждайте.

За другите, които не са разбрали - машините ми не поддържат изискванията на Win 11 и не мога да го инсталирам. Затова реших, че мога да "излъжа системата" и да инсталирам на флашка. Тя пък флашката май нещо ... За 12 часа записа 24 %.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, 2249 написа:

машините ми не поддържат изискванията на Win 11 и не мога да го инсталирам.

Моите също, но 11 си върви...
Rufus позволява заобикаляне на TPM(цък)
2-image-option-tpm-secure-boot.png
същото е и с WinNTSetup...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване